Hlavní / Angina

Je možné vzít s ACC Mukaltinem?

Mukaltin a acetylcystein jsou léky, které zlepšují vypouštění sputa. Používají se v různých respiračních patologiích a ORL onemocněních. ACC a Mukaltin by se neměly používat společně, protože léčiva mají velmi podobné terapeutické účinky. Pokud užíváte léky současně, začne se ve velkém množství tvořit sputum. Je lepší pít drogy střídavě.

Farmakologické vlastnosti, indikace, omezení, formy léků

Mukaltin je lék, který usnadňuje odstranění sputa. ACC pomáhá zředit hlen. Mukaltin se vyrábí ve formě tablet (0,05 g). Acetylcystein se prodává ve formě tablet (100 mg, 200 mg), granulovaných forem (100 mg, 200 mg) ve formě sirupu (20 mg) a prášku (100 mg, 200 mg). V lékárnách můžete také zakoupit ACC Long. Platí po dobu 12 hodin.

Mukaltin obsahuje polysacharidové látky z byliny Althea. Lék urychluje řasy epitelu průdušek a průdušnice, zvyšuje tvorbu hlenu. ACC umožňuje zředění sputa zničením mukopolysacharidových vazeb. Nástroj neztrácí své vlastnosti ani při hnisavém výboji.

Indikace a omezení předepisování léků

Mukaltin se používá k léčbě respiračních patologií. Lék je předepsán pro špatně odvodňující sputum. Přípravek se nepoužívá v přítomnosti alergie na složky, stejně jako ulcerózní léze zažívacího traktu.

Indikace pro použití Acetylcystein: t

  • plicní patologii s viskózním sputem;
  • zánět průdušek;
  • bronchitida s obstrukční složkou;
  • tracheitida, laryngitida;
  • zánět plicní tkáně;
  • bronchiální astma;
  • zánětlivé poškození průdušek;
  • tvorba abscesu plicní tkáně;
  • zánětlivé léze vedlejších nosních dutin;
  • cystickou fibrózu;
  • zánět středního ucha.

ACC není používán pro alergii na složky léku, ulcerózní léze zažívacího traktu, v přítomnosti krve ve sputu, během kojení, při přenášení plodu. Pečlivě předepsat léky na astma, obstrukční plicní onemocnění, portální hypertenze. Některé formy se nepoužívají pro nedostatek laktázy a malabsorpci.

Analog Mukaltin jsou léky lékořice. Bromhexin a Lasolvan jsou považovány za analogické ACC.

Pravidla užívání drog

Mukaltin se předepisuje 1-2 tablety třikrát denně. Léčba je 7-14 dní. Pokud je dětem aplikována pilulka, může být rozpuštěna v malém množství vody (60-70 ml). Lék se nepoužívá s léky, které inhibují reflex kašle. Tato kombinace vede ke stagnaci bronchiální sekrece, porušuje respirační funkci. Pití Mukaltinu při užívání ACC není povoleno.

Můžu současně užívat Mukaltin a ACC?

Nejsem lékař, sám se svou rodinou a dětmi zacházím a věřím, že tyto dvě antitusické léky by neměly být užívány současně.

Mukaltin i ACC mají antitusický účinek.

Musíte pít jednu věc.

To je způsob, jak pít paracetamol a pít s pohledem.

Je lepší dát přednost Mukaltin, protože tento lék je přírodní, na základě bylin, nejsou žádné vedlejší účinky a pouze 2 kontraindikace.

Může dojít k větší škodě z ACC

Mukaltin se doporučuje pít s bromhexinem.

Při suchém kašli je Mukaltin opilý po dobu 5 dní, aby mohl sputum ustoupit, a pak je Pertusin opilý, aby odstranil zbytkové účinky.

Mukaltin je nástroj, který má uklidňující, protizánětlivý, vykašlávací účinek.

ACC je také lék, který má vykašlávací, mukolytický účinek.

Rozdíl mezi těmito léky je v ceně. Například, lék ve formě tablet ve formě tablet stojí asi 300 rublů v lékárnách, a náklady na tablety Mukaltin je pouze 12 rublů.

Nemá smysl užívat tyto dva léky společně, protože mají podobný účinek.

Při kašlání lékaři často zapisují ACC, ale na přípravu na rozpočet Mukaltinu se často zapomíná, ale mukaltin je vynikající přípravou.

Pokud jde o to, zda je možné užívat tyto dvě drogy najednou, je ještě lepší tento podnik opustit, léky s přibližně stejným účinkem, tak proč pít obě drogy.

Ano, tento způsob může být vhodný pro použití, protože oba tyto léky mohou být aplikovány v léčbě naprosto paralelně. Lék - ACC má účinek, při kterém má člověk vykašlávání a mukolytické působení.

Také, tento lék může významně snížit viskozitu hlenu, který se nachází v průduškách a umožní snadnější způsob, jak hlenu, aby přišel, když kašel. Léčivo Mukaltin má účinek, který je zaměřen na protizánětlivý proces a bronchodilatační účinek.

Lék snižuje počet tužeb a také přispívá k uvolňování hlenu, umístěného v plicích. Tyto léky mohou vzájemně působit a zcela volně.

Pokud jdete hluboko a přečtěte si část, ve které jsou prostředky napsány, které jsou kontraindikovány pro interakci, pak se můžete snadno ujistit, že tyto léky nereagují navzájem a žádným způsobem. Neexistují žádné kontraindikace. Neměli byste být na nervy, a můžete bezpečně používat tyto léky ve stejnou dobu.

Atsts nebo mukaltin, který je lepší

Kapky kašle

Výběr léků proti kašli by měl být určen řadou nuancí. Hlavním z nich je, zda je kašel mokrý nebo suchý. Pro léčbu mokrého kašle se používají mukolytické a expektorační léky. Léčba suchým kašlem vyžaduje použití léků, které potlačují reflex kašle. A pro léčbu suchého kašle a boje proti mokrému kašli vzniklo mnoho nástrojů, takže je mezi nimi obtížné se orientovat. Přinášíme vám do pozornosti nejefektivnější lék proti kašli: možná naše hodnocení vám pomůže najít nejlepší léčbu.

Při použití ACC je důležité si uvědomit, že léčivo není kombinováno s paracetamolem. Nelze ho použít ani s jinými antitusickými léky - jinak hrozí nebezpečí stagnace dýchacích cest.

Cena je asi 250 rublů.

Sirupy a pastilky "Doctor Mom"

"Doktor Mom" ​​je k dispozici ve formě sirupu, stejně jako ve formě tablet s ovocnou příchutí. Pastilky lze použít od 14 let, forma sirupu se používá k léčbě kašle u dětí starších 3 let.

Cena sirupu je asi 170 rublů.

Falimint je lokální lék - to jsou pastilky, které jsou účinné pro suchý, neproduktivní kašel. Falimint zmírňuje podráždění, ředí sputum, anestézuje. Výrobek se rychle vstřebává, takže reliéf přichází téměř okamžitě. Tablety Falimintu lze vstřebat až 10krát denně, ale neměly by se používat déle než několik dní. Tento lék není předepsán dětem do čtyř let věku, kojícím a těhotným ženám.

Cena je kolem 170 rublů.

Libexin se používá k léčbě suchého kašle, jehož výskyt je spojen s nachlazením, chřipkou nebo bronchitidou. Tyto prášky proti kašli jsou velmi cenově dostupné a zároveň velmi účinné. Účinek Libexinu je snížení citlivosti receptorů kašle a potlačení reflexu kašle. Libexin zároveň nemá inhibiční účinek na dýchací centrum. Libexin má protizánětlivý účinek a také poskytuje ředění sputa.

Lék se používá k léčbě suchého kašle u dospělých a dětí, nemá žádné závažné kontraindikace. U malých dětí užívejte Libexin opatrně.

Cena je asi 350 rublů.

Stotussin

Cena je asi 160 rublů.

Bronholitin

Cena je asi 150 rublů.

Bromhexin

Náklady na léky jsou asi 160 rublů.

Ambroxol je jedním z nejpopulárnějších léků na mokrý kašel. Prášky mají vykašlávání a mukolytický účinek, pomáhají velmi rychle vyrovnat se s kašlem. Ambroxol je dobře kombinován s řadou dalších léků, což zvyšuje účinnost antibakteriální a protizánětlivé léčby.

Ambroxol je levný lék, který má mnoho kompletních analogů (například poměrně drahý Abrobene, Lasolvan atd.). Lék je často předepisován i malým dětem - je bezpečný a zároveň účinný.

Cena je asi 40 rublů.

Mukaltin je velmi dobře známý lék, jedná se o tablety, které obsahují pouze jednu účinnou látku - léčivý extrakt Althea. Mukaltin se používá při mokrém kašli k ředění sputa a usnadnění jeho kašlání, tablety mají také protizánětlivý účinek a zvyšují sekreci průdušek. Tento lék je považován za jeden z nejúčinnějších v léčbě mokrého kašle.

Cena je asi 10 rublů.

Oteplovací mast "Doctor Mom"

Cena je asi 80 rublů.

Výběr léků proti kašli je v každém případě lepší důvěřovat lékaři - samoléčba může být nebezpečná. Při použití léku proti kašli je důležité přesně dodržovat dávkování a pokyny pro příjem.

    Více o:
      Kašel propolis

    Já bych také zahrnoval Prospan jako účinný lék proti kašli. Náš dětský lékař nás začal tak, aby začala bronchitida. Obrátil se k jinému specialistovi, který napsal tento sirup. Pomůže nám po třech dnech přijetí.

    Zkoušel jsem šumivé tablety Prospanu, kašel. Líbilo se mi jejich mírné působení a dobrá následná expektorace. Přesto bylinný přípravek a účinnost je velmi vysoká!

    Tuto zimu jsem už byl dvakrát nemocný, nechápu, co se děje s mým tělem. Pravděpodobně se říká, že viry každoročně mutují a posilují, tělo se k nim rychle drží. Ale sedět doma není možnost, práce nebude čekat (((Pravděpodobně jsem chytal viry, kašel a kýchání v patře oddělení. Naposledy jsem měl silný kašel. Kolega poradil Gödelix, řekla, že mi rychle pomohla. V lékárně jsem byl spokojen s cenou ve srovnání s podobnými sirupy, to není drahé.Všeobecně jsem si koupil, začal pít, a kašel se stal měkčí, vlhčí, více než 4 dny úplně pryč, jsem nečekal, že takový obrat událostí, budu znamenat tento sirup.

    Nesnáším to bolet, zvláště když tě kašel vadí. Poměrně rychle, prospan sirup s výtažkem z břečťanu mi pomáhá zbavit se ho. Jednou jsem mu byl doporučen v lékárně a doposud jsem s nimi zacházel nezbytně.

    Kapky kašle

    Výběr léků proti kašli by měl být určen řadou nuancí. Hlavním z nich je, zda je kašel mokrý nebo suchý. Pro léčbu mokrého kašle se používají mukolytické a expektorační léky. Léčba suchým kašlem vyžaduje použití léků, které potlačují reflex kašle. A pro léčbu suchého kašle a boje proti mokrému kašli vzniklo mnoho nástrojů, takže je mezi nimi obtížné se orientovat. Přinášíme vám do pozornosti nejefektivnější lék proti kašli: možná naše hodnocení vám pomůže najít nejlepší léčbu.

    Při použití ACC je důležité si uvědomit, že léčivo není kombinováno s paracetamolem. Nelze ho použít ani s jinými antitusickými léky - jinak hrozí nebezpečí stagnace dýchacích cest.

    Cena je asi 250 rublů.

    Sirupy a pastilky "Doctor Mom"

    "Doktor Mom" ​​je k dispozici ve formě sirupu, stejně jako ve formě tablet s ovocnou příchutí. Pastilky lze použít od 14 let, forma sirupu se používá k léčbě kašle u dětí starších 3 let.

    Cena sirupu je asi 170 rublů.

    Falimint je lokální lék - to jsou pastilky, které jsou účinné pro suchý, neproduktivní kašel. Falimint zmírňuje podráždění, ředí sputum, anestézuje. Výrobek se rychle vstřebává, takže reliéf přichází téměř okamžitě. Tablety Falimintu lze vstřebat až 10krát denně, ale neměly by se používat déle než několik dní. Tento lék není předepsán dětem do čtyř let věku, kojícím a těhotným ženám.

    Cena je kolem 170 rublů.

    Libexin se používá k léčbě suchého kašle, jehož výskyt je spojen s nachlazením, chřipkou nebo bronchitidou. Tyto prášky proti kašli jsou velmi cenově dostupné a zároveň velmi účinné. Účinek Libexinu je snížení citlivosti receptorů kašle a potlačení reflexu kašle. Libexin zároveň nemá inhibiční účinek na dýchací centrum. Libexin má protizánětlivý účinek a také poskytuje ředění sputa.

    Lék se používá k léčbě suchého kašle u dospělých a dětí, nemá žádné závažné kontraindikace. U malých dětí užívejte Libexin opatrně.

    Cena je asi 350 rublů.

    Stotussin

    Cena je asi 160 rublů.

    Bronholitin

    Cena je asi 150 rublů.

    Bromhexin

    Náklady na léky jsou asi 160 rublů.

    Ambroxol je jedním z nejpopulárnějších léků na mokrý kašel. Prášky mají vykašlávání a mukolytický účinek, pomáhají velmi rychle vyrovnat se s kašlem. Ambroxol je dobře kombinován s řadou dalších léků, což zvyšuje účinnost antibakteriální a protizánětlivé léčby.

    Ambroxol je levný lék, který má mnoho kompletních analogů (například poměrně drahý Abrobene, Lasolvan atd.). Lék je často předepisován i malým dětem - je bezpečný a zároveň účinný.

    Cena je asi 40 rublů.

    Mukaltin je velmi dobře známý lék, jedná se o tablety, které obsahují pouze jednu účinnou látku - léčivý extrakt Althea. Mukaltin se používá při mokrém kašli k ředění sputa a usnadnění jeho kašlání, tablety mají také protizánětlivý účinek a zvyšují sekreci průdušek. Tento lék je považován za jeden z nejúčinnějších v léčbě mokrého kašle.

    Cena je asi 10 rublů.

    Oteplovací mast "Doctor Mom"

    Cena je asi 80 rublů.

    Výběr léků proti kašli je v každém případě lepší důvěřovat lékaři - samoléčba může být nebezpečná. Při použití léku proti kašli je důležité přesně dodržovat dávkování a pokyny pro příjem.

      Více o:
        Kašel Dimexide Compress

      Já bych také zahrnoval Prospan jako účinný lék proti kašli. Náš dětský lékař nás začal tak, aby začala bronchitida. Obrátil se k jinému specialistovi, který napsal tento sirup. Pomůže nám po třech dnech přijetí.

      Zkoušel jsem šumivé tablety Prospanu, kašel. Líbilo se mi jejich mírné působení a dobrá následná expektorace. Přesto bylinný přípravek a účinnost je velmi vysoká!

      Tuto zimu jsem už byl dvakrát nemocný, nechápu, co se děje s mým tělem. Pravděpodobně se říká, že viry každoročně mutují a posilují, tělo se k nim rychle drží. Ale sedět doma není možnost, práce nebude čekat (((Pravděpodobně jsem chytal viry, kašel a kýchání v patře oddělení. Naposledy jsem měl silný kašel. Kolega poradil Gödelix, řekla, že mi rychle pomohla. V lékárně jsem byl spokojen s cenou ve srovnání s podobnými sirupy, to není drahé.Všeobecně jsem si koupil, začal pít, a kašel se stal měkčí, vlhčí, více než 4 dny úplně pryč, jsem nečekal, že takový obrat událostí, budu znamenat tento sirup.

      Nesnáším to bolet, zvláště když tě kašel vadí. Poměrně rychle, prospan sirup s výtažkem z břečťanu mi pomáhá zbavit se ho. Jednou jsem mu byl doporučen v lékárně a doposud jsem s nimi zacházel nezbytně.

      Můžu současně užívat Mukaltin a ACC?

      Nejsem lékař, sám se svou rodinou a dětmi zacházím a věřím, že tyto dvě antitusické léky by neměly být užívány současně.

      Mukaltin i ACC mají antitusický účinek.

      Musíte pít jednu věc.

      To je způsob, jak pít paracetamol a pít s pohledem.

      Je lepší dát přednost Mukaltin, protože tento lék je přírodní, na základě bylin, nejsou žádné vedlejší účinky a pouze 2 kontraindikace.

      Může dojít k větší škodě z ACC

      Mukaltin se doporučuje pít s bromhexinem.

      Při suchém kašli je Mukaltin opilý po dobu 5 dní, aby mohl sputum ustoupit, a pak je Pertusin opilý, aby odstranil zbytkové účinky.

      Mukaltin je nástroj, který má uklidňující, protizánětlivý, vykašlávací účinek.

      ACC je také lék, který má vykašlávací, mukolytický účinek.

      Rozdíl mezi těmito léky je v ceně. Například, lék ve formě tablet ve formě tablet stojí asi 300 rublů v lékárnách, a náklady na tablety Mukaltin je pouze 12 rublů.

      Nemá smysl užívat tyto dva léky společně, protože mají podobný účinek.

      Při kašlání lékaři často zapisují ACC, ale na přípravu na rozpočet Mukaltinu se často zapomíná, ale z dobrého důvodu je mukaltin vynikající přípravou.

      Pokud jde o to, zda je možné užívat tyto dvě drogy najednou, je ještě lepší tento podnik opustit, léky s přibližně stejným účinkem, tak proč pít obě drogy.

      Ano, tento způsob může být vhodný pro použití, protože oba tyto léky mohou být aplikovány v léčbě naprosto paralelně. Lék - ACC má účinek, při kterém má člověk vykašlávání a mukolytické působení.

      Lék snižuje počet tužeb a také přispívá k uvolňování hlenu, umístěného v plicích. Tyto léky mohou vzájemně působit a zcela volně.

      Aby bylo možné odpovědět na tuto otázku, musíte nejprve představit účinek těchto léků.

      Mukaltin patří do skupiny expektorantů, sekrece rostlinného původu. Používá se při onemocněních dolních dýchacích cest ke zmírnění kašle.

      ACC je mukolytický a expektoranční lék.

      Mukolytika se doporučuje na začátku nemoci, když je sputum nízké a slabě se odchyluje. Také, když dostávají nezbytně dostatek nápoje.

      Expektoranty jsou nezbytné pro lepší vypouštění sputa. S nimi nemůžete přehánět. Doporučuje se zvolit jeden lék a léčit.

      ACC je mukolytické činidlo a Mucoltin je expektorační léčivo.

      Ano, tato metoda je vhodná, obě léky lze užívat paralelně.

      Tyto léky vzájemně neovlivňují. Pokud si přečtete část s kontraindikací prostředků a jejich interakcí, můžete se ujistit, že tyto dvě léky spolu nereagují. Proto byste se neměli obávat, že zároveň dostanete něco toxického.

      Samozřejmě je možné - tyto léky působí různými způsoby, ACC je ředící činidlo a Mucoltin je expektorant.

      Ukazuje se to velmi dobře - starý kašel se nejprve stane více tekutým a pak může být například zbaven kašle, například dělám namísto mukaltinu bromhexin.

      Můžu současně užívat Mukaltin a ACC?

      Seznam léčiv používaných v pediatrii je uveden pro informační účely. Rozhodnutí o nutnosti volby léku (dávkování, trvání léčby) je vždy prováděno lékařem! Před použitím léku konzultujte s pediatrem!

      Mukolytika (mukolytika) - prostředky, které přispívají k ředění sputa; používá se při kašli s hustým, viskózním, obtížně oddělitelným sputem. Pokud je produktivní, vlhký, bohatý kašel, pak předpis léků, které ředí sputum není nutné. Charakteristickým rysem mukolytik je to, že ředění sputa, prakticky nezvyšuje jeho objem, to znamená, že jsou zbaveny negativního účinku vykašlávacích léků. Mukolytika mohou být široce používána při léčbě kašle způsobeného onemocněním dolních dýchacích cest (tracheitida, laryngotracheitida, bronchitida, pneumonie). Mukolytické léky nelze kombinovat s protivokashlevye.

      Kašel zasahuje do normálního života, doslova i obrazně. Dýchání je obtížné, záchvaty se objevují v nejneočekávanějším okamžiku. Ale antitusika jsou tak odlišná ve svém mechanismu účinku, že stejné pilulky mohou pomoci jak okamžitě, tak vážně - pokud si zvolíte nápravu nesprávně.

      Text: Sergey Buyanov, praktický lékař

      Kašel je bezpodmínečný reflex centrálního nervového systému. Stejně jako ostatní vrozené reflexy není kašel kontrolován vůlí člověka. Nezáleží na tom, zda mluví s publikem nebo dělá práci, která vyžaduje přesnost klenotníků: reflexní kontrakce dýchacích svalů je způsobena podrážděním nosohltanu a průdušek. Přijměte opatření k boji proti kašli, měli byste pochopit, co budete pít.

      Viz také:
      Léky na bolest v krku

      Kapky proti kašli jsou rozděleny do několika velkých skupin:

      Centrálně působící léky

      zajímavý článek na toto téma (dlouhý, ale pod ním je znak)

      Jak léčit kašel u dětí
      G. A. Samsygin
      Doktor lékařských věd, profesor, Ruská státní lékařská univerzita v Moskvě
      Kašel - reflex zaměřený na obnovu dýchacích cest (CR). V životě člověka se vyskytuje výlučně často. A proto je obvyklé si myslet, že kašel není problém, že ho může každý vyléčit: pacient sám, rodiče (pokud jde o dítě), příbuzní nebo známí a lékárny lékárníků, nemluvě o lékařech. Bohužel tato konvenční moudrost může být příčinou nesprávné volby antitusické terapie, která může pacientovi ublížit.

      Ta je obzvláště důležitá pro pediatrie, protože samotné dětské tělo a nemoci v dětství mají své vlastní charakteristiky. Příčiny kašle u dětí a dospělých se mohou významně lišit [1, 4, 5]. Proto je bezdůvodné užívání u dospělých.

      Pojem, jako je kašel, je příliš vágní a nejistý, takže si ho může samo-respektující lékař definovat jako diagnózu. Pacienti nejčastěji nechodí k lékaři s takovým „maličkým“ problémem, je jednodušší a rychlejší jít do lékárny a vybrat si hezkou krabičku z poličky s lékem proti kašli, jít pít lék (sirup, léky, tablety) domů s klidem.

      Stává se, že tělo je silné a neprofesionální užívání léků jako ACC, Sinekod, Ambrobene, Mukaltin bez lékařského předpisu je normální, ale stále častěji jsou případy, kdy nekonzistentní, radikálně nesprávná léčba způsobuje komplikace. Je těžké se zacházet doma a člověk musí jít do nemocnice.

      Příčiny kašle

      Aby se předešlo chybám a ne odpadům ACC, Sinekod nebo Mukaltin, stojí za to pochopit příčinu kašle u dospělých a.

      Taková koncepce jako kašel je příliš vágní a nejistá, takže ji může sám sebe respektující lékař definovat jako diagnózu. Pacienti často nechodí k lékaři s takovým „maličkým“ problémem, je jednodušší a rychlejší jít do lékárny, a když si vybrali hezkou krabičku z poličky s lékem proti kašli, s klidem jít na pít léky, sirup nebo lék, doma. Stává se, že tělo je silné a neprofesionální užívání léků jako atsts, synekod, ambrobene, mukaltin bez lékařského předpisu je normální, ale častěji jsou případy, kdy nekonzistentní nebo radikálně nesprávná léčba způsobuje komplikace. Je těžké se zacházet doma a člověk musí jít do nemocnice.

      Abychom se vyhnuli chybám a ne plýtvali odpadky, sinekodem nebo mukaltinem, stojí za to pochopit příčinu kašle u dospělých a zvolit účinný způsob, jak tento problém bojovat. Za prvé, kašel je podrážděný průdušky a daleko od něj.

      Lék na kašel je hodně na výběr?

      Stejná účinná látka může být základem různých léků proti kašli.

      Chřipka a dýchací sezóna je v plném proudu, takže různé léky, sirupy a prášky proti kašli jsou v lékárně mimořádně žádané. Ale jak si vybrat nástroj, který vám pomůže vypořádat se s touto nemocí? Koneckonců, drogy na policích - hodně, pro každý vkus a peněženku velikosti. Nicméně, ve skutečnosti, tam není tolik chemikálií, které tvoří základ drogy. Stejná aktivní složka má spoustu obchodních jmen a může být zcela odlišná v ceně. Zkusme pochopit sortiment lékáren.

      Většina léků předepsaných pro kašel může být rozdělena do tří hlavních skupin: mukolytika - znamená, že ředí sputum, což usnadňuje jeho výtok; vykašlávání - posílení kašle a urychlení vylučování sputa z dýchacích cest; zklidňující - snížení aktivity kašle.

      Složení

      Hydrogenuhličitan sodný - zvyšuje sekreci v průduškách a ředí sputum, stearát vápenatý, kyselinu vinnou.

      Formulář vydání

      Farmakologická skupina

      Farmakologický.

      Osvědčený lék na bolestivý kašel - tablety Mukaltinu. Účinně ředí sputum a přispívá k jeho odstranění. V tomto případě má lék nízkou cenu a přírodní složení. Jak užívat tablety Mukaltinu pro dospělé, co kašel pomůže, stejně jako možné kontraindikace, jsou popsány v informacích v tomto článku.

      Farmakologický účinek

      Tablety mukaltinu jsou tzv. Sekretolikam - léčiva s výraznými vykašlávacími vlastnostmi. V těle pomáhá rozvíjet zvláštní tajemství bronchiální žlázy a také stimuluje aktivitu řasnatého epitelu, díky čemuž sputum rychleji odchází.

      Aktivní aktivní složkou Mukaltinu je extrakt léčivého kořene Althea. Je to osvědčený prostředek pro odstranění obtížného suchého kašle. Po užití přípravku Mukaltin se kašel stává mokrým nebo zdravotně produktivním, což znamená, že tento stav zmírňuje.

      Kašel se často stává skutečným problémem - tento chladný symptom trvá nejdéle a zpravidla dává největší nepříjemnosti. Kromě toho může nedostatečně kašel způsobit závažné komplikace. To je to, co by léčba kašlem měla používat nejúčinnější, osvědčené nástroje.

      Výběr léků proti kašli by měl být určen řadou nuancí. Hlavním z nich je, zda je kašel mokrý nebo suchý. Pro léčbu mokrého kašle se používají mukolytické a expektorační léky. Léčba suchým kašlem vyžaduje použití léků, které potlačují reflex kašle. A pro léčbu suchého kašle a boje proti mokrému kašli vzniklo mnoho nástrojů, takže je mezi nimi obtížné se orientovat. Přinášíme vám do pozornosti nejefektivnější lék proti kašli: možná naše hodnocení vám pomůže najít nejlepší léčbu.

      ACC - jeden z nejoblíbenějších léků z mokra.

      Mukaltin se stal starým, zkoušeným lékem proti kašli několik generací. Mnoho lidí zná tyto šedohnědé tablety na bázi přírodních bylinných složek - Althea Root.

      Jeho užitečné vlastnosti jsou známy již od starověku - tradiční medicína doporučuje použití rostliny při léčbě dýchacích, trávicích a imunitních systémů těla.

      Althaea má nejen silný, ale velmi silný účinek na průdušky. Tato jedinečná schopnost rostliny se odráží v tabletách Mukaltinu.

      Po několik desetiletí je lék jedním z nejlepších expektorantů, přičemž má protizánětlivé vlastnosti.

      Mechanismus účinku léku je následující: začíná se vstřebávat v ústní dutině, ale většina užitečných látek vstupuje do krve ze žaludku. Po průchodu játry zlepšují jeho složky funkčnost buněk tvořících hleny a urychlují je.

      Mukolytika jsou látky, které pomáhají „dýchat hluboko“, ředí sputum a čistí dýchací cesty. Tato skupina léčiv zahrnuje léky jako ACC nebo Ambrobene. Nejběžnější indikace pro jejich přijetí jsou akutní bronchitida, chronická bronchitida, chronická obstrukční plicní choroba. Která droga je účinnější a mohu si ji vzít s sebou? Pro zodpovězení těchto otázek se seznámíme se zvláštnostmi těchto léků a porovnáme jejich terapeutické účinky.

      Jaký je rozdíl mezi Ambrobene a ACC?

      ACC a Ambrobene společně patří do farmaceutické skupiny mukolytických činidel, ale účinné látky v nich jsou odlišné. V Ambrobene je aktivní složkou ambroxol a N-acetyl-L-cystein je v ACC.

      Ambrobene vyrábí firma MERCKLE (Německo) formou:

      tablety 30 mg ambroxolu; 75 mg tobolky; roztok pro per os a inhalaci při 7,5 mg / ml; řešení pro zavádění 7.5.

      Mukaltin a azz mohou být podávány společně

      Kašel zasahuje do normálního života, doslova i obrazně. Dýchání je obtížné, záchvaty se objevují v nejneočekávanějším okamžiku. Ale antitusika jsou tak odlišná ve svém mechanismu účinku, že stejné pilulky mohou pomoci jak okamžitě, tak vážně - pokud si zvolíte nápravu nesprávně.

      Text: Sergey Buyanov, praktický lékař

      Kašel je bezpodmínečný reflex centrálního nervového systému. Stejně jako ostatní vrozené reflexy není kašel kontrolován vůlí člověka. Nezáleží na tom, zda mluví s publikem nebo dělá práci, která vyžaduje přesnost klenotníků: reflexní kontrakce dýchacích svalů je způsobena podrážděním nosohltanu a průdušek. Přijměte opatření k boji proti kašli, měli byste pochopit, co budete pít.

      Viz také:
      Léky na bolest v krku

      Kapky proti kašli jsou rozděleny do několika velkých skupin:

      Centrálně působící léky

      Okamžitě působící léky proti kašli patří do skupiny narkotik. Jsou prodávány na předpis, protože obsahují kodein. Toto je jedna z větví v polyatomické molekule opia, zbytek této molekuly je morfin.

      Přípravky s centrálním účinkem, obsahující kodein, jsou absolutně kontraindikovány pro děti, těhotné a kojící matky.

      Pro dospělé jsou v krizových situacích nezbytné kodeinové přípravky, kdy je zastavení kašle nezbytnou nutností. Například po operaci v dutině břišní.

      Blokátory periferních receptorů

      Tyto léky nepůsobí na dýchací centrum, ale přerušují reflexní oblouk na úrovni receptoru průdušek a nosohltanu.

      Přijetí "Libexinu" nebo "Tusupreksa", stejně jako jejich analogů, zcela potlačuje kašel. Navíc, pokud je sputum, stagnuje v plicích. Zánět postupuje.

      Je to důležité! Fondy, které potlačují reflex kašle, mohou být užívány pouze se suchým kašlem - jinak sputum bude stagnovat v průduškách, což povede k zánětu plic.

      Expektoranty

      Suchý kašel netrvá dlouho: 3-4 dny.

      Populární drogy vykašlávání fungují takto:
      "Bromhexin" - rozšiřuje průdušky a otevírá volnou cestu pro výtok sputa. Bromhexin obsahuje efedrin, který je také podobný struktuře opiátů. Proto se lék nedoporučuje pro děti.
      "Mukaltin", "AC" - zředěný sputum, urychlující jeho eliminaci z plic.

      S kašlem se zastaví.

      Je to důležité! Pro mokrý kašel jsou užitečné pouze produkty vykašlávání! Při suchém kašli jsou léky vykašlávání neúčinné.

      Kombinace kašel

      Skupina kombinovaných drog zahrnuje léčiva s dvojím účinkem: ohromující reflex kašle a vykašlávání.

      Sirup z kořenů lékořice má mírný účinek, zmírňuje kašel. Kořen lékořice zkapalňuje hlen, pokud se objeví, a je vhodný pro příjem v suchém i mokrém kašli.

      "Pectusin" - přestane kašlat, zejména noční, - současně rozšiřuje průdušky. Tableta se užívá pod jazykem až do úplné resorpce.

      Lék ACC je lék doporučený pro infekční onemocnění, který se vyznačuje tvorbou obtížně oddělitelného viskózního sputa. Tento lék je zařazen do seznamu nejdůležitějších léků a je často předepisován lékaři jako součást komplexní léčby bronchitidy, tracheitidy, laryngitidy, sinusitidy atd.

      Složení a vlastnosti léku ACC

      Aktivní složkou přípravku ACC je acetylcystein, derivát aminokyseliny cysteinu. Pomocné složky se liší v závislosti na formě uvolňování léčiva.

      Acetylcystein působící na tělo má následující účinek:

      • vykašlávání;
      • mukolytické (sekretolytické);
      • detoxikaci.

      Tato látka přispívá k ředění, snížení viskozity tracheobronchiální sekrece a zvýšení jejího objemu a usnadňuje její vylučování z dýchacích cest. Přispívá také k odstranění zánětlivých procesů a v přítomnosti hnisavého výtoku pomáhá odstranit z těla.

      Tyto účinky jsou způsobeny tím, že volné sulfhydrylové skupiny acetylcysteinu rozkládají disulfidové vazby mukopolysacharidů sputa, které jsou zodpovědné za jeho hustotu. Detoxikační vlastnosti jsou vysvětleny aktivací syntézy glutathionu - látky, která chrání buňky před toxiny. Protizánětlivých vlastností se dosahuje potlačováním tvorby volných radikálů.

      Jak vyměnit ACC?

      Tento lék, vyrobený ve formě šumivých tablet a prášku s různým obsahem acetylcysteinu (ACC Inject, ACC 100, ACC 200, ACC 600 Long), má mnoho analogů. Není-li ACC doporučený lékařem komerčně dostupný, může být nahrazen následujícími léky:

      Tyto léky mají svůj terapeutický účinek díky hlavní účinné látce v jejich složení - acetylcysteinu. Některé rozdíly jsou v seznamech pomocných složek a dávkování účinné látky.

      Také po konzultaci s lékařem může být lék ACC nahrazen lékem, který má podobný farmakologický účinek, ale je vyroben na základě jiných aktivních složek. Může to být například následující léky:

      • Lasolvan, Ambrobene, Ambrol (účinná látka - Ambroxol);
      • Bronkatar, Mukosol, Libeksin Muko (účinná látka - karbocystein);
      • Bromhexin-akr, bromhexin-ferein, Solvin (účinná látka - bromhexin) atd.

      Pro usnadnění kašle, odstranění bronchiálních sekrecí, jako alternativy k přípravě ACC, mohou být předepsány následující přípravky na bázi rostlin: t

      • Gedelix (na bázi listů břečťanu);
      • Mukaltin (na bázi léčivého extraktu Althea);
      • sirup lékořice a další.

      Co je lepší - ACC, Fluimucil nebo Mukaltin?

      Neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, která z vyměnitelných léků je lepší. Rozhodnutí o vhodnosti podání jednoho nebo druhého léku by měl učinit lékař na základě závažnosti symptomů, charakteristik onemocnění, přítomnosti komorbidit a dalších faktorů.

      Srovnání léků

      Abychom porozuměli rozdílu mezi Mukaltinem a ACC, zda je možné tyto léky podávat společně dospělým a dětem, a v takovém případě se každý chová efektivněji, je nutné se více seznámit s jejich vlastnostmi.

      Složení

      Účinná látka tablet Mukaltin je suchý extrakt z oddenků léčivé rostliny Altea. Jeho koncentrace v jedné dávce léčiva je 0,05 g. Jako pomocné složky se používají kyselina vinná, stearát vápenatý a hydrogenuhličitan sodný.

      Aktivní složkou všech dávkových forem ACC je acetylcystein. Jeho množství v léku se může lišit:

      Navíc kompozice uvedených dávkových forem zahrnuje ochucovadla a tvarovací přísady.

      Mechanismus působení

      • Extrakt z Althea je silným mukolytikem přírodního původu. Hlen obsažený v něm obklopuje sliznici dýchacího ústrojí, zmírňuje zánět, podporuje obnovu tkáně a stimuluje vykašlávání sputa. V důsledku užívání přípravku Mukaltin je vlhkost kašle suchá.
      • Účinná látka ACC - acetylcystein - vstupuje do chemické reakce s hlenem v průduškách a ředí ji. Díky tomu je odstranění sputa usnadněno, kašle se vyskytují méně často a stává se produktivním.

      Indikace

      ACC je předepsán pro takové nemoci jako:

      • bronchitida (zánět průdušek), včetně akutní, chronické a obstrukční - doprovázená křečemi;
      • bronchiální astma - onemocnění průdušek, které způsobuje jejich periodické zúžení a ataky udušení;
      • pneumonie - pneumonie;
      • bronchiolitida a bronchiektázie - bronchiální deformity, jejich zúžení nebo expanze;
      • otitis media - zánět středního ucha;
      • sinusitida - zánětlivé procesy v dutinách paranazálních dutin;
      • cystická fibróza je závažná vrozená patologie, která nepříznivě ovlivňuje práci dýchacích a jiných tělesných systémů;

      Další indikace pro roztok sirupu a ACC jsou současný zánět hrtanu a průdušnice (laryngotracheitida), stejně jako chronické obstrukční plicní onemocnění (CHOPN). Ten je zúžení průdušek v kombinaci se změnami ve struktuře tkáně plic a porušením jejich funkcí.

      Mukaltin je předepisován pro všechny nemoci dýchacích orgánů v akutní nebo chronické formě, pokud jsou doprovázeny suchým kašlem s obtížným oddělením sputa.

      Kontraindikace

      ACC nelze použít, když:

      • nesnášenlivost;
      • exacerbace žaludečních a dvanáctníkových vředů;
      • plicní krvácení, hemoptýza;
      • těhotenství a kojení.

      Pro děti může být lék ve formě sirupu podáván 11. den po porodu, ale pouze podle pokynů lékaře a pod dohledem lékaře. Granule pomerančové chuti jsou kontraindikovány po dobu až 2 let, dávkové formy s dávkou přesahující 100 mg - až šest.

      Kontraindikace při podávání mukaltinu jsou přecitlivělost na jeho složky, stejně jako žaludeční a dvanáctníkové vředy.

      Vedlejší účinky

      ACC vzácně způsobuje nežádoucí účinky, mezi nimiž je nejpravděpodobnější:

      • bolest hlavy;
      • snížení krevního tlaku;
      • tinnitus;
      • bušení srdce;
      • nevolnost;
      • zvracení;
      • stomatitida (zánět ústní sliznice);
      • pálení žáhy;
      • plicní krvácení;
      • bronchospasmus;
      • kožní vyrážka a svědění.

      Mukaltin může vyvolat alergické reakce pouze v případě zvýšené citlivosti těla na něj.

      Formy uvolnění a ceny

      Lék ACC je prezentován v lékárnách v několika dávkových formách:

      • šumivé tablety 100 mg, 20 ks. - 253 rublů;
      • Šumivé tablety ACC-Long (600 mg), 10 ks. - 354 rub.
      • 20 kusů - 564 rublů;
      • sirup, 100 ml - 252 rublů;
      • granule pro přípravu roztoku 600 mg, 6 balení - 130 rublů;
      • 200 mg (med-citron), 20 balení. - 196 rublů;
      • 200 mg (oranžová), 20 paketů - 117 rublů;
      • 100 mg (oranžová), 20 balení. - 130 rublů.

      Mukaltin je dostupný pouze v tabletách, cena závisí na jejich množství v balení:

      • 10 kusů - 11 rublů;
      • 20 kusů (Obnova Mukaltinu) - 50 rublů.

      Mukaltin nebo ACC - což je lepší?

      Chcete-li odpovědět na tuto otázku, měli byste stručně uvést přínosy každé drogy.

      • účinně eliminuje suchý kašel;
      • má méně kontraindikací;
      • mohou být použity během těhotenství a kojení;
      • nemá žádné věkové omezení;
      • prakticky nemá žádné vedlejší účinky;
      • mnohem levnější.
      • širší rozsah indikací pro přijetí;
      • různé dávkové formy, včetně proudu po dlouhou dobu (ACC-Long).

      Proto by se při výběru léku měla zaměřit na individuální vlastnosti pacienta a typ onemocnění. Mukaltin je preferován, pokud existují absolutní kontraindikace pro použití acetylcysteinu, během těhotenství a kojení jako bezpečnější prostředek. ACC je vhodnější pro léčbu zánětu středního ucha, vedlejších nosních dutin a ACC-Long je lepší zvolit v případě závažných onemocnění, jako je pneumonie, cystická fibróza, hnisavé zánětlivé procesy.

      ACC a Mukaltin: kompatibilita

      Tyto léky jsou obvykle předávány samostatně, ale můžete je užívat současně. Tento léčebný režim je ukázán v případě selhání jednoho léku. V kombinaci s Mukaltinem a ACC se projevuje komplexní působení jejich aktivních složek a bolestivé symptomy rychleji vymizí.

      Kašel Pilulky, Klady a zápory

      "Kašel tablety" - lék prezentován ve formě tablet šedozelené barvy, která obsahuje suchý kořen termopsy.

      Také v seznamu složek těchto tablet jsou zahrnuty:

      • kodein;
      • hydrogenuhličitan sodný;
      • kořen lékořice;

      Lék má ganglioblokiruyuschimi, antitusické a vykašlávání akce. Ganglioblokiruyuschee účinek léku je zodpovědný za snížení rychlosti nebo úplné blokování receptorů v mozku. Na základě toho vzniká antitusický účinek léčiva - receptory nepřijímají signály, a proto nejsou schopny poslat puls zpět do průduškového stromu. Expektorančním účinkem léčiva je ředění sputa. Tekuté sputum dráždí průduškové receptory, stahují a vytlačují hlen po ukončení ganglioblokiruyuschego a antitusického působení.

      To je zajímavé! Kodein má sedativní a sedativní účinek. Kořen lékořice zlepšuje vykašlávání sputa. Snížení viskozity hlenu poskytuje hydrogenuhličitan sodný. Kořen suché termopatie, zlepšuje vylučování hlenu v průduškách, zvyšuje práci řasnatých buněk, přispívá k efektivní práci svalů průduškového stromu.

      Pros

      1. Lék se skládá z přírodních složek.
      2. Nízká cena (od 18 do 23 rublů pro blistr 10 tablet).
      3. Vysoká účinnost. Lék začne působit do 15-20 minut po podání. Doba trvání je 8 hodin.
      4. Chcete-li se zbavit kašle po celý den, potřebujete pouze 3 tablety.

      Nevýhody

      1. Přírodní látky mohou u dětí vyvolat alergie.
      2. Je zakázáno přijímat děti mladší 12 let, těhotné nebo kojící matky.
      3. Nedoporučuje se užívat lék lidem, kteří řídí vozidlo pracující v místech, kde je potřeba péče.
      4. Přísné dodržování dávkování předepsaného lékařem. Nadměrná dávka vede k nežádoucím účinkům, alergickým reakcím, zhoršení stavu.
      5. S extrémní opatrností, vzít kašel pilulky, lidé s chronickými onemocněními kardiovaskulární, močové soustavy.
      6. Široký seznam kontraindikací spojených s patologickými stavy jater a mozku.

      Mukaltin, pro a proti

      Mukaltin je lék šedohnědé barvy, který se skládá z:

      • Extrakt z Athea;
      • hydrogenuhličitan sodný;
      • kyselina vinná;
      • stearát vápenatý;

      Lék má expektorační, protizánětlivé, antibakteriální působení. Althea extrakt ředí husté sputum, provokuje zvýšenou sekreci hlenu v průduškách, zvýšení počtu bronchiální sekrece dráždí řasnaté buňky. Vyvolání řasinky způsobí, že svaly průdušek se smrští, čímž se odstraní dolní dýchací cesty. Kromě toho, Mukaltin tvoří ochranný film na povrchu krku a průdušnice, dobře uklidňující, chrání jej před podrážděním. Na základě bylinných složek má lék mírný antibakteriální účinek, proto se tento lék používá při léčbě pneumonie.

      Pros

      1. Příjem mezi věkovými skupinami je odlišný. Mukaltin může užívat dospělého i dítě. Lék může být předepsán dětem od 3 let, kojícím ženám. Doba aplikace a dávkování je určena ošetřujícím lékařem.
      2. Používá se v suchém i mokrém kašli.
      3. Vysoce účinný při onemocněních horních a dolních dýchacích cest.
      4. Složení léčivých přírodních složek.
      5. Nezpůsobuje ospalost.
      6. Má formu tablet a sirupu.
      7. Vzácně se vyvíjejí nežádoucí účinky.
      8. Nízká cena léku (od 9 do 50 rublů za balení).

      Nevýhody

      1. K dosažení tohoto efektu je nutné užívat lék po dobu 7-14 dnů.
      2. S laryngitida, akutní respirační infekce, tracheitida, lék není účinný.
      3. Při léčbě Mukaltinu je nutné konzumovat velké množství vody.
      4. Nedoporučuje se u pacientů s diabetem, léčivo obsahuje sladidla.
      5. Nedoporučuje se pro pacienty s onemocněním ledvin, jater, cév.
      6. Není žádoucí pro použití těhotnými ženami - lék může způsobit zvýšení tónu dělohy, v důsledku toho hrozbu předčasného porodu.

      Můžu tyto léky vzít společně?

      Co odlišuje Mukaltin od pilulek proti kašli. Na základě farmakologického účinku "pilulek proti kašli" vyvolávají blokující antitusický účinek. Mukaltin - expektoranční účinek. Proto není vhodné užívat kašel a Mukaltin. Kombinace antitusika a vykašlávání nebude fungovat. Vzhledem k tomu, že drogy užívané ve stejné době, jsou zaměřeny na dosažení různých cílů. Mukaltin ovlivňuje pohárkové buňky, zvyšuje produkci hlenu a ředí sputum zvyšováním hmotnosti. Tím ovlivňují receptory průdušek, jejichž impuls se dostává do center kašle v mozku. „Kašlové tablety“ naopak blokují centrum kašle a zabraňují tomu, aby se impuls dostal do ganglií.

      Užívání léků společně se pacient vystavuje tvorbě zánětlivého zaměření v průduškách. To je spojeno s rozvojem komplikací a zhoršením celkového stavu.

      Co je lepší zvolit - "Kašel Pills" nebo Mukaltin?

      Mezi různými online zdroji existuje mnoho pozitivních i negativních recenzí pro obě drogy. Je třeba pamatovat na farmakologický účinek léčiv. Když trpí suchý kašel, dospělý může před spaním použít tablety s termoplastem. Kodein, který je ve složení, působí dlouho a rychle. Při neproduktivním nebo suchém kašli u dětí a dospělých je vhodnější zvolit Mukaltin. Nebude zbavovat příznak jako takový, ale oslabí ho. Přeměňte suchý kašel na vlhký a neproduktivní. Na základě návodu k použití může být lék Mukaltin podáván dětem ve věku 1 roku, ale pod přísným lékařským dohledem.

      Proto, vybrat si, co je lepší "pilulky proti kašli" nebo Mukaltin nedává smysl.

      Mukaltin nebo ACC - což je lepší? Dozvíte se všechny ty nejdůležitější!

      Srovnání léků

      Abychom porozuměli rozdílu mezi Mukaltinem a ACC, zda je možné tyto léky podávat společně dospělým a dětem, a v takovém případě se každý chová efektivněji, je nutné se více seznámit s jejich vlastnostmi.

      Složení

      Účinná látka tablet Mukaltin je suchý extrakt z oddenků léčivé rostliny Altea. Jeho koncentrace v jedné dávce léčiva je 0,05 g. Jako pomocné složky se používají kyselina vinná, stearát vápenatý a hydrogenuhličitan sodný.

      Aktivní složkou všech dávkových forem ACC je acetylcystein. Jeho množství v léku se může lišit:

      • šumivé tablety - 100, 200 nebo 600 mg;
      • sirup - 20 mg / ml;
      • sáčky z granulí pro přípravu roztoku - 100 mg.

      Navíc kompozice uvedených dávkových forem zahrnuje ochucovadla a tvarovací přísady.

      Mechanismus působení

      • Extrakt z Althea je silným mukolytikem přírodního původu. Hlen obsažený v něm obklopuje sliznici dýchacího ústrojí, zmírňuje zánět, podporuje obnovu tkáně a stimuluje vykašlávání sputa. V důsledku užívání přípravku Mukaltin je vlhkost kašle suchá.
      • Účinná látka ACC - acetylcystein - vstupuje do chemické reakce s hlenem v průduškách a ředí ji. Díky tomu je odstranění sputa usnadněno, kašle se vyskytují méně často a stává se produktivním.

      Indikace

      ACC je předepsán pro takové nemoci jako:

      • bronchitida (zánět průdušek), včetně akutní, chronické a obstrukční - doprovázená křečemi;
      • bronchiální astma - onemocnění průdušek, které způsobuje jejich periodické zúžení a ataky udušení;
      • pneumonie - pneumonie;
      • bronchiolitida a bronchiektázie - bronchiální deformity, jejich zúžení nebo expanze;
      • otitis media - zánět středního ucha;
      • sinusitida - zánětlivé procesy v dutinách paranazálních dutin;
      • cystická fibróza je závažná vrozená patologie, která nepříznivě ovlivňuje práci dýchacích a jiných tělesných systémů;

      Další indikace pro roztok sirupu a ACC jsou současný zánět hrtanu a průdušnice (laryngotracheitida), stejně jako chronické obstrukční plicní onemocnění (CHOPN). Ten je zúžení průdušek v kombinaci se změnami ve struktuře tkáně plic a porušením jejich funkcí.

      Mukaltin je předepisován pro všechny nemoci dýchacích orgánů v akutní nebo chronické formě, pokud jsou doprovázeny suchým kašlem s obtížným oddělením sputa.

      Kontraindikace

      ACC nelze použít, když:

      • nesnášenlivost;
      • exacerbace žaludečních a dvanáctníkových vředů;
      • plicní krvácení, hemoptýza;
      • těhotenství a kojení.

      Pro děti může být lék ve formě sirupu podáván 11. den po porodu, ale pouze podle pokynů lékaře a pod dohledem lékaře. Granule pomerančové chuti jsou kontraindikovány po dobu až 2 let, dávkové formy s dávkou přesahující 100 mg - až šest.

      Kontraindikace při podávání mukaltinu jsou přecitlivělost na jeho složky, stejně jako žaludeční a dvanáctníkové vředy.

      Vedlejší účinky

      ACC vzácně způsobuje nežádoucí účinky, mezi nimiž je nejpravděpodobnější:

      • bolest hlavy;
      • snížení krevního tlaku;
      • tinnitus;
      • bušení srdce;
      • nevolnost;
      • zvracení;
      • stomatitida (zánět ústní sliznice);
      • pálení žáhy;
      • plicní krvácení;
      • bronchospasmus;
      • kožní vyrážka a svědění.

      Mukaltin může vyvolat alergické reakce pouze v případě zvýšené citlivosti těla na něj.

      Formy uvolnění a ceny

      Lék ACC je prezentován v lékárnách v několika dávkových formách:

      • šumivé tablety 100 mg, 20 ks. - 253 rublů;
      • Šumivé tablety ACC-Long (600 mg), 10 ks. - 354 rub.
      • 20 kusů - 564 rublů;
      • sirup, 100 ml - 252 rublů;
      • granule pro přípravu roztoku 600 mg, 6 balení - 130 rublů;
      • 200 mg (med-citron), 20 balení. - 196 rublů;
      • 200 mg (oranžová), 20 paketů - 117 rublů;
      • 100 mg (oranžová), 20 balení. - 130 rublů.

      Mukaltin je dostupný pouze v tabletách, cena závisí na jejich množství v balení:

      • 10 kusů - 11 rublů;
      • 20 kusů (Obnova Mukaltinu) - 50 rublů.

      Mukaltin nebo ACC - což je lepší?

      Chcete-li odpovědět na tuto otázku, měli byste stručně uvést přínosy každé drogy.

      • účinně eliminuje suchý kašel;
      • má méně kontraindikací;
      • mohou být použity během těhotenství a kojení;
      • nemá žádné věkové omezení;
      • prakticky nemá žádné vedlejší účinky;
      • mnohem levnější.
      • širší rozsah indikací pro přijetí;
      • různé dávkové formy, včetně proudu po dlouhou dobu (ACC-Long).

      Proto by se při výběru léku měla zaměřit na individuální vlastnosti pacienta a typ onemocnění. Mukaltin je preferován, pokud existují absolutní kontraindikace pro použití acetylcysteinu, během těhotenství a kojení jako bezpečnější prostředek. ACC je vhodnější pro léčbu zánětu středního ucha, vedlejších nosních dutin a ACC-Long je lepší zvolit v případě závažných onemocnění, jako je pneumonie, cystická fibróza, hnisavé zánětlivé procesy.

      ACC a Mukaltin: kompatibilita

      Tyto léky jsou obvykle předávány samostatně, ale můžete je užívat současně. Tento léčebný režim je ukázán v případě selhání jednoho léku. V kombinaci s Mukaltinem a ACC se projevuje komplexní působení jejich aktivních složek a bolestivé symptomy rychleji vymizí.

      Líbí se vám tento článek? Pochopme to. Hodnotit teď!