Hlavní / Kašel

Výuka Aktifed (sirup, tablety)

Složení a uvolňovací forma. Léčivými látkami jsou triprolidin hydrochlorid a hydrochlorid pseudoefedrinu. Aktifed - 1 tableta obsahuje 2, 5 mg triprolidin hydrochloridu a 60 mg hydrochloridu pseudoefedrinu, 12 nebo 24 tablet v balení,
Aktifed - 5 ml sirupu obsahuje 1, 25 mg hydrochloridu triprolidinu a 30 mg hydrochloridu pseudoefedrinu; 100 ml sirupu v láhvi,
Aktifilovaný sirup proti kašli - 5 ml sirupu obsahuje 1, 25 mg triprolidin hydrochloridu, 30 mg hydrochloridu pseudoefedrinu a 10 mg hydrobromidu dextrometorfanu, 100 ml sirupu v láhvi,
Aktifikovaný vykašlávací sirup - 5 ml sirupu obsahuje 1, 25 mg hydrochloridu triprolidinu, 30 mg hydrochloridu pseudoefedrinu a 100 mg guaifenesinu; 100 ml v lahvičce.

  • Farmakologický účinek
  • Indikace pro použití
  • Kontraindikace
  • Vedlejší účinky
Farmakologický účinek. Triprolidin je silný kompetitivní antagonista H1-histaminových receptorů pyrrolidinové třídy, mírně inhibuje funkci centrálního nervového systému, což vede k ospalosti. Pseudoefedrin má přímý a nepřímý sympatomimetický účinek a významně snižuje otok sliznice horních cest dýchacích. Ve srovnání s efedrinem způsobuje méně tachykardie a zvyšuje krevní tlak, má méně stimulující účinek na centrální nervový systém.

Dávkovací režim. Dospělí a děti starší 12 let mají předepsanou dávku 1 tabletu nebo 10 ml sirupu 3x denně.

Děti ve věku od 6 do 12 let - 5 ml sirupu 3x denně; pro děti od 2 do 5 let - 2,5 ml sirupu 3x denně.

Vedlejší účinky Ospalost, poruchy spánku. Vzácně - halucinace, alergické reakce jako kožní vyrážky, tachykardie, sucho v ústech, hrdlo.

Kontraindikace při aplikaci aktifedy. Arteriální hypertenze těžká, ischemická choroba srdeční, přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Zvláštní pokyny. S opatrností je lék předepisován pacientům s diabetes mellitus, hypertyreózou a také zvýšením nitroočního tlaku, hypertrofií prostaty, zhoršenou funkcí jater a / nebo ledvinami, těhotenstvím. Na pozadí léčby s aktifedom by pacienti neměli vykonávat práci, která vyžaduje rychlou reakci. Kombinace aktifedy s antihypertenzivy, tricyklickými antidepresivy, jinými sympatomimetiky, amfetaminovými psychostimulanty je nežádoucí. Příjem inhibitorů MAO by měl být zastaven 2 týdny před jmenováním aktifed. Nelze kombinovat aktivní s furozolidonem.

Výrobce. WELLCOME, UK.

Použití léku Aktifed pouze podle pokynů lékaře, popis je uveden jako reference!

Aktivní instrukce

Snižuje nazální kongesci. Účinek léčiva v důsledku účinků jeho složek.

Triprolidin je účinný blokátor histaminového H receptoru. Pseudoefedrin má sympatomimetický účinek, který významně snižuje otoky sliznice horních cest dýchacích.

Ve srovnání s efedrinem má méně výrazný stimulační účinek na srdce a centrální nervový systém.

Triprolidin má určitý inhibiční účinek na centrální nervový systém.

Indikace pro použití:

Nosní kongesce s alergickou rýmou, vazomotorickou rýmou, zimou, chřipkou.

Způsob použití:

Dospělí a děti starší 12 let mají předepsanou dávku 1 tabletu nebo 10 ml sirupu 3x denně.

Děti ve věku od 6 do 12 let - 5 ml sirupu 3x denně, děti od 2 do 5 let - 2,5 ml sirupu 3x denně.

Nežádoucí účinky:

Ospalost, poruchy spánku. Vzácně - halucinace, alergické reakce jako kožní vyrážky, tachykardie, sucho v ústech, hrdlo.

Kontraindikace:

Arteriální hypertenze těžká, ischemická choroba srdeční, přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

S opatrností je lék předepisován pacientům s diabetes mellitus, hypertyreózou a také zvýšením nitroočního tlaku, hypertrofií prostaty, abnormálními funkcemi jater a / nebo ledvinami, těhotenstvím.

Na pozadí léčby s aktifedom by pacienti neměli vykonávat práci, která vyžaduje rychlou reakci. Kombinace aktifedy s antihypertenzivy, tricyklickými antidepresivy, sympatomimetiky, amfetaminovými psychostimulanty je nežádoucí. Příjem inhibitorů MAO by měl být zastaven 2 týdny před jmenováním aktifed.

Nelze kombinovat aktifed s furazolidonem.

Forma uvolnění léku:

Tablety po 30 ks. v balení.

Sirup 200 ml v lahvích.

Podmínky skladování:

Uchovávejte v suchu, temnu, mimo dosah dětí, při pokojové teplotě.

Složení:

Léčivými látkami jsou triprolidin hydrochlorid a hydrochlorid pseudoefedrinu.

Jedna tableta obsahuje 0,0025 g a 0,06 g účinných látek.

1 ml sirupu obsahuje 0,0025 g a 0,006 účinných látek.

Léky podobné akce:

Grippostad Rino Grippostad Rino Evkazolin (Eucazolin) Tizin Xylo (Tyzine Xylo) Xymelin (Xymelin) Nasic (Nasic)

Nenašli jste potřebné informace?
Ještě podrobnější instrukce pro lék "Aktifed" naleznete zde:

Vážení lékaři!

Pokud máte zkušenosti s předepsáním tohoto léku pacientům - sdílejte výsledek (zanechte komentář)! Pomohl tento lék pacientovi, vyskytly se vedlejší účinky během léčby? Vaše zkušenosti budou zajímavé jak pro vaše kolegy, tak pro pacienty.

Vážení pacienti!

Pokud Vám byl tento lék předepsán a jste v průběhu léčby, řekněte nám, zda to bylo účinné (pomohlo to), byly nějaké vedlejší účinky, které se vám líbily / nelíbily. Tisíce lidí hledají na internetu recenze různých léků. Jen pár z nich je však opustilo. Pokud osobně nezanecháte recenzi na toto téma - nebude nic číst zbytek.

Návod k použití tablet, mastí, kapek, injekcí, spreevu

Obecný název: Pseudoefedrin / Triprolidin

Registrovaná obchodní značka: Léky včetně Actifed a Sudafed

Actiphed se používá pro:

Dočasné zmírnění příznaků senné rýmy, alergií nebo nachlazení, včetně přetížení nosu, rýmy, kýchání, svědění v nose a krku a svědění / vodnaté oči. Může být také použit v jiných případech, které určí Váš lékař.

Aktifed je antihistaminikum a dekongestant. Antihistaminikum blokuje působení histaminu, což pomáhá zmírnit příznaky, jako jsou vodnaté oči a kýchání. Decongestant přispívá k sinusovému a nazálnímu odtoku hlenu, snižuje kongesci a tlak.

Nepoužívejte Actiphed, pokud:

jste alergický / á na jakoukoliv složku přípravku Aktifed
Užíváte „Droxidopa“ nebo natrium-oxybutyrát (gammahydroxybutyrát), nebo jste v posledních 14 dnech užívali furazolidon nebo inhibitor monoaminooxidázy (např. Fenelzin).
máte velmi vysoký krevní tlak nebo závažné kardiovaskulární onemocnění (například onemocnění koronárních tepen, ischemická choroba srdeční)

Pokud se Vás to týká, okamžitě kontaktujte svého lékaře nebo jiného lékaře.

Před použitím Aktivní:

Některé zdravotní stavy mohou ovlivňovat Actifed. Informujte svého zdravotnického pracovníka nebo lékárníka o všech zdravotních stavech, zejména pokud se Vás týká následující: t

  • jestliže jste těhotná, plánujete otěhotnět nebo kojíte
  • jestliže užíváte léky na předpis nebo léky na předpis, bylinné přípravky nebo doplňky stravy
  • jestliže jste alergický / á na léky, potraviny nebo jiné látky
  • jestliže máte glaukom nebo vysoký krevní tlak v očích; vysoký krevní tlak; diabetes; onemocnění srdce nebo krevních cév; hyperaktivní štítná žláza; křečové záchvaty; obstrukce žaludku, střev nebo močového měchýře; potíže s dýcháním během spánku; problémy se spánkem; problémy s dýcháním (např. asfyxie, emfyzém, chronická bronchitida); porfyrie, onemocnění krve; nebo rozšířené onemocnění prostaty nebo prostaty; nebo máte-li potíže s močením

Aktifed Obsahuje pseudoefedrin

Některé léky mohou s Actifedem působit. Informujte svého lékaře, pokud užíváte jiné léky, zvláště pokud se Vás týká následující: t

  1. Inhibitory furazolidonu nebo MAO (např. Fenelzin), protože se mohou objevit vedlejší účinky, jako je silná bolest hlavy, vysoký krevní tlak nebo vysoká horečka.
  2. Bromokriptin nebo natrium-oxybutyrát (GHB), protože zvyšuje riziko vedlejších účinků nebo otravy spolu s užíváním přípravku Actifed
  3. Guanethidin, guanadrel, mecamylamin, methyldopa nebo reserpin, protože jejich účinnost může být snížena užitím přípravku Actifed.
  4. Droxidopa, protože se mohou objevit vedlejší účinky, jako je arytmie nebo srdeční infarkt.
  5. Alkalizátory moči (např. Hydrogenuhličitan sodný), protože se mohou zvýšit vedlejší účinky Actifed

Možná to není úplný seznam léků, které mohou vzájemně spolupracovat. Zeptejte se svého lékaře, zda Actifed interaguje s jinými léky, které užíváte. Poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete užívat, přestat užívat nebo změnit dávku jakéhokoli léku.

Jak používat Actipped:

Užívejte Actifed podle pokynů svého lékaře. Přesné pokyny pro dávkování naleznete v lékové vložce.

Aktifed může být použit s jídlem nebo bez jídla. Pokud dojde k podráždění žaludku, vezměte si s jídlem, abyste snížili podráždění žaludku.
Jestliže vynecháte dávku přípravku Actifed s pravidelným užíváním léku, vezměte si ji co nejdříve. Pokud je téměř čas na další dávku, neužívejte vynechanou dávku a vezměte si lék podle obvyklého dávkovacího schématu. Neužívejte 2 dávky současně.

Zeptejte se svého PCP na otázky týkající se užívání Actifed.

Důležité bezpečnostní informace:

Actiphed může způsobit závratě nebo ospalost. Nejezděte, nejezděte ani nic, co by mohlo být nebezpečné, dokud nevíte, jak vaše tělo reaguje na Actifed. Jíst jen Actifed, nebo s nějakým jiným lékem, nebo s alkoholem může snížit vaši schopnost řídit nebo vykonávat jiné potenciálně nebezpečné úkoly.

Při užívání přípravku Actifed se vyvarujte pití alkoholu nebo užívání jiných léků, které způsobují ospalost (například sedativa, trankvilizéry). Aktifed přispěje k účinku alkoholu a jiných depresiv. Zeptejte se svého lékárníka, které léky jsou depresivní.

Pokud příznaky přetrvávají déle než 7 dní nebo jsou doprovázeny horečkou, obraťte se na svého lékaře.

Aktivní instrukce Sirup

Diabetici - Actifed může ovlivnit hladinu cukru v krvi. Pečlivě zkontrolujte hladinu cukru v krvi a zeptejte se svého lékaře před úpravou dávky léku na diabetes.

Actifed obsahuje pseudoefedrin. Než začnete užívat jakékoli nové léky na předpis nebo léky bez lékařského předpisu, včetně mastí, přečtěte si složky, abyste zjistili, zda obsahují pseudoefedrin. Pokud tomu tak je, nebo pokud si nejste jisti, že se jedná o tento případ, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Pokud užíváte Actifed, neužívejte léky kontrolované dietou nebo chuť k jídlu bez předchozí konzultace s lékařem.

Nepřekračujte doporučenou dávku a neužívejte Actifed déle, než je předepsáno, aniž byste se nejprve poradili se svým lékařem.

Máte-li potíže se spánkem, zeptejte se svého lékárníka nebo lékaře na další dobu potřebnou k podání přípravku Actifed.

Ve stáří musíte být opatrnější při používání Actifed, protože staří lidé mohou být citlivější na jeho účinky.

Podávání přípravku Aktifed dětem do 6 let bez předchozí konzultace se svým lékařem se nedoporučuje.

Doporučuje se používat Pečlivě u dětí, protože děti mohou být citlivější na účinek léku.

PRINCIPLIVOST A KRMIVA: Pokud během užívání přípravku Actifed otěhotníte, poraďte se se svým lékařem o přínosech a rizicích užívání přípravku Actifed během těhotenství. Pokud během užívání přípravku Actifed kojíte nebo kojíte, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o rizicích pro vaše dítě.

Možné nežádoucí účinky Actifed:

Jakékoliv léky mohou mít vedlejší účinky, ale mnoho lidí nemá vedlejší účinky, nebo jsou zanedbatelné. Poraďte se se svým lékařem, pokud některý z těchto nejčastějších nežádoucích účinků přetrvává po dlouhou dobu nebo se stává intruzivním:

Zácpa; průjem; prostorová dezorientace; ospalost; sucho v ústech, nos nebo hrdlo; podrážděnost (zejména u dětí); bolest hlavy; ztráta chuti k jídlu; nevolnost; hyperexcitabilita; agitace; problémy se spánkem; zvracet.

Pokud se vyskytne kterýkoli z těchto závažných nežádoucích účinků, vyhledejte okamžitě lékařskou pomoc: t

Závažné alergické reakce (vyrážka, potíže s dýcháním; těsnost hrudníku; otok úst, obličeje, rtů nebo jazyka); rozmazané vidění; bolest na hrudi; snížená koordinace; obtížnost močení; rychlý nebo nepravidelný tep; vysoká teplota; halucinace; křeče; těžká nevolnost a ospalost; těžká nervozita, úzkost nebo agitace; chvění rukou; mimořádnou slabost.

Toto není úplný seznam všech vedlejších účinků, které se mohou vyskytnout. Máte-li jakékoli dotazy týkající se nežádoucích účinků, obraťte se na svého lékaře. Zeptejte se svého lékaře na nežádoucí účinky léku.

Pokud máte podezření, že došlo k předávkování:

Kontaktujte okamžitě pohotovost. Symptomy mohou zahrnovat modravou kůži; dušnost; rozšířené žáky; rychlý nebo nepravidelný tep; vysoká teplota; hyperémie; halucinace; duševní nebo náladové změny; křečové záchvaty; těžká ospalost nebo prostorová dezorientace; silná podrážděnost; těžká nevolnost nebo zvracení; pocení; chvění rukou.

Správné skladování léčiv Actifed:

Uchovávejte při pokojové teplotě, mezi 59 a 77 stupni Fahrenheita (15 a 25 stupňů Celsia). Chraňte před teplem, vlhkostí a světlem. Neskladujte v koupelně. Udržujte Actifeed mimo dosah dětí a domácích zvířat.

Obecné informace:

Aktifed Kde koupit

Máte-li otázky týkající se přípravku Actifed, poraďte se se svým lékařem, lékárníkem nebo jiným poskytovatelem zdravotní péče.
Actifed by měl užívat pouze pacient, kterému je předepsán. Nesdílejte tento lék s jinými lidmi.
Pokud se Vaše příznaky nezlepší nebo se zhorší, poraďte se se svým lékařem.
Obraťte se na svého lékárníka o tom, jak zlikvidovat nepoužitý lék.

Tyto informace by neměly být používány k rozhodnutí, zda byste měli užívat Actifed nebo jakýkoli jiný lék. Pouze váš poskytovatel zdravotní péče (lékař primární péče) má potřebné znalosti a vzdělání, aby rozhodl, které léky jsou pro vás správné. Tyto informace neschvalují ani nepodporují žádné léky jako bezpečné, účinné nebo schválené pro léčbu jakéhokoliv pacienta nebo zdravotního stavu.

Toto je jen stručný přehled obecných informací o Aktifed. NEZAHRNUTÍ všechny informace o možných způsobech použití, pokyny, varování, preventivní opatření, interakce, nepříznivé účinky nebo rizika, která se mohou vyskytnout při používání přípravku Aktifed.

Tyto informace nejsou specifické lékařské rady a nenahrazují informace, které obdržíte od svého poskytovatele zdravotní péče. Měli byste se poradit se svým poskytovatelem zdravotní péče o úplných informacích o rizicích a výhodách používání přípravku Actifed.

Návod k použití Aktifed

Hodnocení popularity léků
Aktifed
4/5

Tabulka 12 11.91 UAH.

Pseudoefedrin hydrochlorid 60 mg

2,5 mg hydrochloridu triprolidinu

Další složky: laktóza, kukuřičný škrob, povidon, stearát hořečnatý, čištěná voda.

№ UA / 6224/01/01 od 04/16/2007 do 04/16/2012

rr d / perorální cca. fl. 100 ml 17,19 UAH.

Triprolidin hydrochlorid 1,25 mg / 5 ml

Pseudoefedrin hydrochlorid 30 mg / 5 ml

№ UA / 6224/02/01 od 04/16/2007 do 04/16/2012

Forma dávkování

Farmakologické vlastnosti

Aktifed je kombinovaný lék obsahující tryptolidin, blokátor receptorů H1-histaminu a pseudoefedrin, sympatomimetikum, látku, která eliminuje otok sliznic horních cest dýchacích, zejména sliznic a vedlejších nosních dutin. V důsledku působení tryptolidinu se závažnost symptomů snižuje v situacích, které jsou zcela nebo částečně závislé na úrovni uvolňování histaminu. Je to silný kompetitivní antagonista H1-histaminových receptorů třídy alkylaminů s minimální anticholinergní aktivitou.

Pseudoefedrin je sympatomimetikum, které účinně eliminuje otoky sliznice horních cest dýchacích, v mnohem menší míře než efedrin, způsobuje tachykardii, zvyšuje krevní tlak a má stimulační účinek na centrální nervový systém. Pseudoefedrin a tryptolidin jsou po perorálním podání dobře absorbovány ve střevě. Po aplikaci 10 ml p-ra je maximální koncentrace tryptolidinu v krevní plazmě přibližně 5,5–6,0 ng / ml a je dosažena po 1,5 hod. Poločas je přibližně 3,2 hodiny, pouze méně než 1% přijaté dávky tryptolidinu je odstraněno beze změny.

Maximální koncentrace pseudoefedrinu je přibližně 180 ng / ml a dosahuje se po 1,5 hodině, přičemž poločas je 5,5 hodiny.

Pseudoefedrin je částečně metabolizován v játrech na neaktivní metabolity. Pseudoefedrin a jeho metabolity se vylučují ledvinami, 55–75% dávky se vylučuje v nezměněné formě. Úroveň vylučování pseudoefedrinu se zvyšuje s acidifikací moči, a proto se s rostoucím pH moči snižuje.

Indikace pro použití Aktifed

symptomatická léčba onemocnění horních cest dýchacích, jako je alergická rýma, vazomotorická rýma, stejně jako chřipka a nachlazení.

Kontraindikace

přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva; těžká hypertenze a ischemická choroba srdeční, těžká dysfunkce jater; pacienti užívající nebo užívající v posledních 2 týdnech inhibitory MAO (včetně antibakteriálního léčiva furazolidonu). Kombinované použití pseudoefedrinu a této skupiny léčiv může způsobit zvýšení krevního tlaku.

Upozornění při použití

I když pseudoefedrin neovlivňuje normální krevní tlak, Actifed by měl být používán s opatrností u pacientů s mírným a středně závažným stupněm hypertenze. Podobně jako ostatní léky obsahující sympatomimetika by měl být Actifed používán s opatrností u pacientů s patologií kardiovaskulárního systému, diabetes mellitus, hypertyreózou, zvýšeným nitroočním tlakem a hypertrofií prostaty. Lék může způsobit ospalost.

U pacientů s mírným a středně závažným stupněm abnormálních jaterních funkcí je nutné lék používat s opatrností, zejména v případě současné kardiovaskulární patologie.

Gestační a laktační období

Nejsou k dispozici žádné klinické údaje o užívání tohoto léčiva během těhotenství. Studie pseudoefedrinu a triprolidinu u zvířat neprokázaly přímý ani nepřímý negativní vliv na vývoj embrya a plodu. Informace o účinku guaifenesinu nestačí. Během těhotenství je nutné lék předepsat opatrně.

Pseudoefedrin a triprolidin se vylučují do mateřského mléka v malých množstvích, avšak jejich účinek na dítě není znám. Proto se užívání přípravku Aktifed během kojení nedoporučuje, s výjimkou případů, kdy očekávaný terapeutický účinek pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro dítě.

Neexistují žádné informace o účinku Actifed na fertilitu u lidí. Studie na potkanech neodhalily účinek pseudoefedrinu nebo tryptolidinu na fertilitu při užívání léčiva v doporučených dávkovacích režimech.

Vliv na schopnost řídit vozidla a další mechanismy

V období užívání Actifed se u některých pacientů může objevit ospalost a snížení rychlosti psychomotorických reakcí. Existují individuální rozdíly v odpovědi pacientů na antihistaminika.

Před řízením a prací s potenciálně nebezpečnými stroji je třeba se ujistit, že na léčivo nejsou žádné individuální reakce, které by mohly narušit schopnost provádět tento druh činnosti.

Interakce s léky

s kombinovaným použitím Actifed s tricyklickými antidepresivy, sympatomimetiky (dekongestanty, supresory chuti k jídlu, psychofarmaky amfetaminu) nebo inhibitory MAO (včetně furazolidonu), které ovlivňují katabolismus sympatomimetických aminů, může dojít ke zvýšení krevního tlaku (viz KONTRAINDIKACE). Vzhledem k tomu, že Actifed obsahuje pseudoefedrin, může částečně neutralizovat hypotenzní účinek léků ovlivňujících sympatiku, včetně bretilium, betanidinu, guanethidinu, debrisocinu, methyldopy, blokátorů α- a β-adrenoreceptorů (viz ZVLÁŠTNÍ POZNÁMKY).

Osoby užívající Actifed by se měly vyvarovat současného užívání alkoholu nebo sedativ s centrálním mechanismem účinku.

Dávkování a podávání

Dospělí a děti starší 12 let: 1 tableta 3-4krát denně.

Maximální denní dávka je 4 tablety.

Děti ve věku 6–11 let: 1/2 tablety 3-4krát denně.

Maximální denní dávka - 2 tablety.

Děti mladší 6 let Actifed tablety nejsou předepsány, pro tuto věkovou skupinu se doporučuje použít roztok pro perorální podání.

Perorální roztok

Dospělí a děti starší 12 let: 10 ml roztoku 3-4krát denně.

Maximální denní dávka je 40 ml.

Děti ve věku 6–11 let: 5 ml 3–4krát denně. Maximální denní dávka je 20 ml.

Děti ve věku 2–5 let: 2,5 ml 3–4krát denně. Maximální denní dávka je 10 ml.

Děti ve věku 6 měsíců - 2 roky: 1,25 ml 3-4krát denně. Maximální denní dávka je 5 ml.

Pro děti mladší 2 let předepisuje perorální roztok pro perorální podání Actifed lékař (nesmí být používán jako lék bez lékařského předpisu).

Starší pacienti: aplikují se obvyklé dávky pro dospělé.

Zkušenosti s užíváním léku u pacientů s jaterním selháním naznačují, že s mírnou a středně závažnou jaterní patologií může být léčivo použito v obvyklé dávce pro dospělé, ale s opatrností. Závažné selhání jater je kontraindikací pro podávání léčiva.

Je nutné postupovat s opatrností rf Pacienti se středně těžkým až těžkým renálním selháním, zvláště pokud je diagnostikována současná kardiovaskulární patologie.

Vedlejší účinky

v důsledku působení jednotlivých složek léčiva.

Triptolidin: může způsobit ospalost. Někdy - kožní vyrážky s svěděním a bez vědomí, sucho v ústech, nos a krk, tachykardie.

Pseudoefedrin: může způsobit příznaky vzrušení CNS, včetně poruch spánku, velmi vzácně - halucinací. Někdy - kožní vyrážky s svěděním a bez. Případy opožděného vylučování moči u mužů během léčby pseudoefedrinem; častěji byl zaznamenán u mužů s hypertrofií prostaty.

Předávkování

Příznaky: kromě nežádoucích účinků, které se mohou vyskytnout při užívání léčiva v doporučených dávkách, zahrnují projevy akutní intoxikace v případě předávkování přípravkem Actifed letargii, závratě, ataxii, slabost, hypotenzi, respirační depresi, suchou kůži a sliznice, hyperpyrexii, hyperaktivitu, třes, křeče., podrážděnost, úzkost, tachykardie a hypertenze.

Léčba: opatření k udržení dýchacích funkcí a odstranění záchvatů, výplach žaludku. Může být nutná katetrizace močového měchýře. Změna pH moči na kyselou stranu může urychlit eliminaci pseudoefedrinu, ačkoli terapeutická výhodnost tohoto opatření nebyla prokázána. Účinnost dialýzy při předávkování není známa, i když bylo zjištěno, že do 4 hodin po hemodialýze se přibližně 20% dávky pseudoefedrinu odvozeného z užívání kombinovaného léku vylučuje z těla.

Aktováno (Aktifed)

Jméno: Aktováno (Aktifed)

Název: Aktivní

Indikace pro použití:
Nosní kongesce s alergickou rýmou, vazomotorickou rýmou, zimou, chřipkou.

Farmakologický účinek:
Snižuje nazální kongesci. Účinek výrobku je způsoben účinky jeho složek.
Triprolidin je účinný blokátor histaminového H receptoru. Pseudoefedrin má sympatomimetický účinek, který významně snižuje otoky sliznice horních cest dýchacích.
Ve srovnání s efedrinem má méně výrazný stimulační účinek na srdce a centrální nervový systém.
Triprolidin má určitý inhibiční účinek na centrální nervový systém.

Aktivní (Aktifed) způsob podání a dávkování: t
Dospělí a děti starší 12 let mají předepsanou dávku 1 tabletu nebo 10 ml sirupu 3x denně.
Děti ve věku od 6 do 12 let - 5 ml sirupu 3x denně; děti od 2 do 5 let - 2,5 ml sirupu 3x denně.

Aktivní (aktivní) kontraindikace:
Závažná arteriální hypertenze, koronární srdeční onemocnění, vysoká citlivost na kteroukoli složku přípravku.

Zvláštní pokyny:
Přípravek je předáván s opatrností u pacientů s diabetes mellitus, hypertyreózou, také se zvýšením nitroočního tlaku, hypertrofií prostaty, poruchou funkce jater a / nebo ledvin a těhotenství.
Na pozadí léčby s aktifedom by pacienti neměli vykonávat práci, která vyžaduje rychlou reakci. Kombinace aktifedy s antihypertenzivy, tricyklickými antidepresivy, sympatomimetiky, amfetaminovými psychostimulanty je nežádoucí. Příjem inhibitorů MAO by měl být zastaven 2 týdny před jmenováním aktifed.
Nelze kombinovat aktifed s furazolidonem.

Aktivní účinky (actifeed):
Ospalost, poruchy spánku. Vzácně - halucinace, alergické reakce jako kožní vyrážky, tachykardie, sucho v ústech, hrdlo.

Formulář vydání:
Tablety po 30 ks. v balení.
Sirup 200 ml v lahvích.


Aktivní (Aktifed) složení:
Léčivými látkami jsou triprolidin hydrochlorid a hydrochlorid pseudoefedrinu.
Jedna tableta obsahuje 0,0025 g a 0,06 g účinných látek.
1 ml sirupu obsahuje 0,0025 g a 0,006 účinných látek.


Podmínky skladování:
Uchovávejte v suchém, tmavém místě nepřístupném pro děti, při pokojové teplotě.

Pozor!
Před použitím léku "Actifed (Aktifed)", měli byste se poradit se svým lékařem.
Instrukce je poskytována pouze pro seznámení s "Actifed".

Aktifed: sirup a tablety

Nemoci horních cest dýchacích, i když jsou většinou mírné, mohou významně zkomplikovat život pacientů. A především se to děje kvůli příznakům, které se chcete co nejdříve zbavit. Proto v lékové terapii pomocí nástrojů zaměřených na odstranění nepříjemných jevů - například Aktifed. Všechny informace o léku jsou uvedeny v oficiálních pokynech.

Charakteristiky

Actifed obsahuje několik účinných látek: triprolidin a pseudoefedrin (ve formě hydrochloridů). Kombinované léčivo se vyrábí ve dvou dávkových formách - tabletách a sirupech. To vám umožní oslovit různé věkové kategorie pacientů. Ale vytvořit takové farmakologické formy nezbytných pomocných látek. V sirupu jsou reprezentovány glycerolem, methylhydroxybenzoátem, hydroxidem sodným, čištěnou vodou, barvivem a benzoátem sodným. Výsledkem je čirý roztok s nažloutlou barvou a příjemnou vůní. Tablety kromě účinných látek obsahují kukuřičný škrob, laktózu, stearát hořečnatý, povidon.

Akce

Terapeutické účinky přípravku Actifed jsou dány jeho složkami. Triprolidin je selektivní blokátor histaminových receptorů. Snižuje otoky sliznice a její hyperémii, zejména v nosní dutině a dutinách. Snížení sekrece, svalové spazmy jsou blokovány. V důsledku toho pacienti zaznamenali úlevu od dýchání nosu, odstranění svědění a slzení. Anticholinergní účinky triprolidinu jsou minimální.

Pseudoefedrin stimuluje vaskulární adrenergní receptory. To přispívá k zúžení jejich lumenu, a tím k eliminaci otoku sliznice horních cest dýchacích. Ve srovnání s efedrinem ovlivňuje kardiovaskulární a nervový systém v mnohem menší míře.

Lék má systémové antihistaminikum a vazokonstrikční účinky, které pomáhají eliminovat nepříjemné symptomy.

Distribuce v těle

Účinné látky přípravku Actifed jsou po perorálním podání dobře absorbovány gastrointestinálním traktem. Maximální koncentrace v krvi jsou dosaženy po jedné a půl hodině. Metabolismus se vyskytuje v játrech. Poločas triprolidinu a pseudoefedrinu je 3 a 5,5 hodiny. Léčivé látky se vylučují ledvinami.

Indikace

Rozsah léku je infekční a zánětlivé onemocnění horních dýchacích cest, zejména nosní dutiny. Mezi svědectvím přítomných Aktifed:

  • SARS.
  • Chřipka.
  • Rýma (vazomotorická a alergická).

Lék vám umožní rychle zastavit nepříjemné projevy ve formě nazální kongesce, rinorea, svědění a trhání. Proto je považován za účinný symptomatický lék.

Aplikace

Předepisování léku je výsadou lékaře. O tom, zda pacient potřebuje lék a jak ho užívat, může určit pouze kvalifikovaný technik. Dávka a trvání léčby se stanoví individuálně po vyšetření.

Způsob příjmu

Aktivní v sirupu a tabletách je určen k perorálnímu podání (ústy). Frekvence přijetí je 3-4 krát denně. Dávky jsou určeny na základě věku pacienta a jsou uvedeny v tabulce.

Možnost užívání sirupu u malých dětí určuje pouze lékař. Ve stáří není nutná úprava dávky. Průběh léčby je individuální.

Vedlejší účinky

V průběhu léčby léky jsou pravděpodobné některé nežádoucí účinky. Jsou zaznamenány u obou složek (triprolidin a pseudoefedrin). Seznam negativních reakcí uvedených v pokynech k Aktifed obsahuje:

  • Neuropsychiatrické (ospalost, halucinace).
  • Alergické (kožní vyrážka).
  • Lokální (suchý nosohltan a ústní dutina).
  • Kardiovaskulární (zvýšená tepová frekvence).
  • Urologické (retence moči).

Tyto jevy jsou způsobeny systémovými účinky léčivých látek, ale ne u každého pacienta jsou stejně vyjádřeny.

Vedlejší účinky přípravku Actifed jsou spojeny s anticholinergními a sympatomimetickými účinky na tělo.

Omezení

Nesmíme zapomenout na ty podmínky, které mohou zasahovat do léčby. Bez vyloučení pacienta od pacienta nesmí lékař předepsat sirup nebo tablety. Teprve poté, co provedl průzkum a zjistil všechny omezující faktory, uvede doporučení ohledně užívání této drogy.

Kontraindikace

Lék Aktifed instrukce obsahuje odkaz na situace, ve kterých může být léčba tímto lékem nebezpečná. Kontraindikace pro jeho příjem zahrnují:

  1. Individuální přecitlivělost.
  2. Hypertenze.
  3. Těžká ischémie myokardu.
  4. Vážné poškození jater.
  5. Věk dítěte je do 6 měsíců (u sirupu) a do 6 let (u tablet).

S opatrností se lék používá pro tyreotoxikózu, feochromocytom, u pacientů s diabetem, glaukomem a hypertrofií prostaty. Během těhotenství a laktace se Actifed také nedoporučuje.

Interakce

Pseudoefedrin by neměl být kombinován s inhibitory monoaminooxidázy, tricyklickými antidepresivy a jinými sympatomimetiky. A triprolidin může mít výraznější sedativní účinek v kombinaci s alkoholem nebo jinými léky, které potlačují nervový systém.

Aktifed lze úspěšně využít k odstranění příznaků respiračních onemocnění infekčního nebo alergického původu. Ovlivňuje hlavně nosní sliznici. Vzhledem k pravděpodobnosti systémových vedlejších účinků by však léčba dětí a dospělých měla být prováděna pouze pod dohledem lékaře.

Léky> Aktifed (sirup)

Aktifilovaný sirup je kombinovaný lék, který obsahuje vazokonstrikční a antialergické složky. Při požití významně snižuje otok sliznice horních cest dýchacích. Tato vlastnost určuje indikace pro předepisování léku - je aktivně předepsán pro alergickou a vazomotorickou rýmu. Doporučený příjem i pro nachlazení a chřipku.

Lék je snadno snášen, což umožňuje jeho použití nejen u dospělých, ale také u dětí od 2 let. Dospělí jsou předepsány 10 ml sirupu třikrát denně v intervalu 2–3 hodiny, děti ve věku 6–12 let potřebují 5 ml 3x denně a děti ve věku 2–6 let - 2,5 ml třikrát denně.

Z nežádoucích účinků je třeba poznamenat zvýšenou ospalost, takže musíte být opatrní při užívání, pokud jste řidič, nebo vaše práce vyžaduje zvýšenou pozornost. Někteří pacienti s dlouhodobým užíváním sirupu Actifed si stěžují na tachykardii, sucho v ústech. Při nekontrolované arteriální hypertenzi, koronárních srdečních onemocněních je sirup kontraindikován, protože může způsobit prudký skok tlaku.

U pacientů s těžkou patologií, jako je cukrovka, hypertyreóza a zvýšený nitrooční tlak, vyžaduje jmenování léku zvýšenou pozornost lékařů. Aktifed by neměl být kombinován se sedativy, psychostimulanty, antidepresivy. V žádném případě byste neměli užívat tento lék a antibakteriální činidlo furazolidon současně.

Předávkování lékem může vést k závratě, celkové slabosti a dokonce křečím. Pro léčbu tohoto stavu je nutné umýt žaludek. Podle pokynů se nedoporučuje předepisovat tento přípravek těhotným a kojícím matkám, protože jeho účinek na plod a novorozence nebyl studován.

Doba použitelnosti sirupu je 4 roky, otevřená lahvička by měla být použita do jednoho měsíce. Uchovávejte jej v temné místnosti při teplotě nepřesahující 25 stupňů. Kromě sirupu je léčivo dostupné ve formě tablet.

Aktifed návod k použití

Složení
5 ml roztoku obsahuje triprolidin hydrochlorid 1,25 mg, hydrochlorid pseudoefedrinu 30 mg.
Pomocné látky: sirup, glycerin, methylparaben, benzoát sodný, chinolinová žlutá E 104, žlutá žlutá E 110, hydroxid sodný, čištěná voda.

Dávková forma.
Roztok pro perorální podání.

Farmakologická skupina
Systémová léčiva proti edému užívaná v patologii nosní dutiny.
Kód PBX R01BA52.

Farmakologické vlastnosti
Farmakodynamika.
Triprolidin poskytuje symptomatickou úlevu v situacích, které jsou zcela nebo částečně závislé na uvolňování histaminu. Je to silný kompetitivní antagonista receptorů H 1 -histaminů třídy alkylaminů s minimální anticholinergní aktivitou.
Pseudoefedrin účinně zmírňuje otoky sliznice horních cest dýchacích, protože sympatomimetické přímé a nepřímé působení. Pseudoefedrin ve srovnání s efedrinem způsobuje mnohem nižší stupeň tachykardie a zvýšení krevního tlaku a mnohem menší stupeň stimuluje centrální nervový systém.

Farmakokinetika.
Pseudoefedrin a triprolidin se po perorálním podání dobře vstřebávají ze střeva. Po aplikaci jedné tablety je maximální koncentrace triprolidinu v plazmě přibližně 5,5-6,0 ng / ml a je dosažena po 2:00. Poločas triprolidinu je přibližně 3,2 hodiny. Pouze přibližně 1% dávky triprolidinu se vylučuje v nezměněné formě.
Maximální koncentrace pseudoefedrinu je asi 180 ng / ml a je dosažena po 2:00. Poločas pseudoefedrinu dosahuje 5,5 hodiny.
Pseudoefedrin je částečně metabolizován v játrech na neaktivní metabolit. Pseudoefedrin a jeho metabolity se vylučují ledvinami, 55-75% dávky - beze změny. Úroveň vylučování pseudoefedrinu se zvyšuje s acidifikací moči, a proto se s rostoucím pH moči snižuje.

Indikace
Symptomatická léčba onemocnění horních cest dýchacích, jako je alergická rýma, vazomotorická rýma, nachlazení a chřipka.

Kontraindikace
Přecitlivělost na hydrochlorid psevdoeferdinu, hydrochlorid triprolidinu, akrivastin nebo na kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku.
Arteriální hypertenze (závažná), těžká ischemická choroba srdeční, těžké selhání ledvin, těžké onemocnění jater a ledvin, bronchiální astma, bronchitida a bronchiektáza, doprovázená nadměrnou sekrecí, feochromocytomem.
Není předepsán pacientům, kteří dostávají jiné sympatomimetika (dekongestanty, supresory chuti k jídlu a psychostimulancia podobná amfetaminu).
Nepředepisujte pacientům, kteří užívali nebo užívali inhibitory MAO (včetně antibakteriálního léčiva furazolidonu), během posledních 2 týdnů.
Těhotenství

Dávkování a podávání
Pacient by měl být varován před nutností vyhledat lékaře, pokud symptomy nemoci nezmizí do 7 dnů. Překročte doporučenou dávku a četnost použití. Vyhněte se společnému užívání s jinými léky, které mají antihistaminikum, včetně léků na léčbu nachlazení a kašle (viz část "Vlastnosti užívání").
Dospělí a děti od 12 let. - 10 ml - 3-4 krát denně uvnitř.
Maximální denní dávka je 40 ml.
Děti ve věku od 6 do 11 let. - 5 ml roztoku - 3-4 krát denně.
Maximální denní dávka je 20 ml.
Děti ve věku od 2 do 6 let. - 2,5 ml - 3-4krát denně.
Maximální denní dávka je 10 ml.
Děti do 2 let.
Lék se používá k léčbě dětí v této věkové skupině.
Oddělené skupiny pacientů.
Starší pacienti.
Zvláštní studie týkající se účinku pseudoefedrinu nebo triprolidinu na starší pacienty nebyly provedeny. Starší pacienti jsou náchylnější k neurologickým anticholinergním účinkům způsobeným triprolidinem, včetně zmatenosti a vývoje paradoxního vzrušení (viz část „Zvláštnosti použití“).
Dávkování v rozporu s funkcí ledvin.
Pseudoefedrin je vylučován ledvinami. Selhání ledvin zvyšuje plazmatické hladiny pseudoefedrinu. Pseudoefedrin by neměl být používán k léčbě pacientů se závažným selháním ledvin (viz bod „Kontraindikace“) a užívejte s opatrností u pacientů se středně závažným stupněm renální insuficience (viz bod „Vlastnosti použití“).
Dávkování v rozporu s játry.
Triprolidin se vylučuje převážně jaterním metabolismem, proto je nutné vzít v úvahu potřebu snížit dávku u pacientů se závažným onemocněním jater (viz část „Zvláštnosti použití“).

Nežádoucí účinky
Tato klasifikace platí pro četnost výskytu nežádoucích účinků: velmi často (³ 1/10) často (³ 1/100 a ×

ACTIFED SYRUP (PRET IESNĀM) 100ML

Pozor! Zde uvedené materiály slouží pouze jako reference a nemohou být vodítkem pro samoobslužné zpracování. Místo není v žádném případě zodpovědné za výše uvedené popisy léků. Používáte nebo nepoužíváte na vlastní nebezpečí!

Na 2019-Mar-14
Můžete si předběžně koupit "ACTIFED SYRUP (PRET IESNĀM) 100ML" ve městě Riga, Lotyšsko za následující cenu:

7.80 € 8.82 $ 6.7 £ 577руб. 82,3SEK 34PLN 31,87

ATC kód: R01BA52. Účinné látky: Pseudoephedrinum, Tā Kombinācijas.

Výrobce firmy: Mcneil Consumer Healthcare, joh. Léky na předpis / ošetřovatelská péče, obvazy, rukavice, zdravotnické prostředky.

SIRUPAS ACTIFED 100ML
ACTIFED SIRUPAS NOSIAI, 100 ml
ACTIFED, 30 MG / 1,25 MG / 5 ML, SIRUPAS, 100 ML
ACTIFED SIIRUP 6MG + 0.25MG / ML 100ML
ACTIFED SIIRUP 6MG + 0.25MG / ML 100ML
ACTIFED 100ML SU MATAVIMO ŠAUKŠTU SIRUPAS N1
ACTIFED SĪRUPS 100ML
ACTIFED 30 MG / 1,25 MG / 5 ML SĪRUPS, 100ML (Mcneil Consumer Healthcare, joh)
ACTIFED 30 MG / 1,25 MG / 5 ML SĪRUPS, 100ML (Mcneil Consumer Healthcare, joh)
ACTIFED SĪRUPS 100ML
ACTIFED SĪRUPS 100ML
ACTIFED SĪRUPS 100ML (Mcneil Consumer Healthcare, joh)

Název: Aktivní

Farmakologický účinek:
Snižuje nazální kongesci. Účinek léčiva v důsledku účinků jeho složek.
Triprolidin je účinný blokátor histaminového H receptoru. Pseudoefedrin má sympatomimetický účinek, který významně snižuje otoky sliznice horních cest dýchacích.
Ve srovnání s efedrinem má méně výrazný stimulační účinek na srdce a centrální nervový systém.
Triprolidin má určitý inhibiční účinek na centrální nervový systém.

Indikace pro použití:
Nosní kongesce s alergickou rýmou, vazomotorickou rýmou, zimou, chřipkou.

Způsob použití:
Dospělí a děti starší 12 let mají předepsanou dávku 1 tabletu nebo 10 ml sirupu 3x denně.
Děti ve věku od 6 do 12 let - 5 ml sirupu 3x denně; děti od 2 do 5 let - 2,5 ml sirupu 3x denně.

Vedlejší účinky:
Ospalost, poruchy spánku. Vzácně - halucinace, alergické reakce jako kožní vyrážky, tachykardie, sucho v ústech, hrdlo.

Kontraindikace:
Arteriální hypertenze těžká, ischemická choroba srdeční, přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Zvláštní pokyny:
S opatrností je lék předepisován pacientům s diabetes mellitus, hypertyreózou a také zvýšením nitroočního tlaku, hypertrofií prostaty, abnormálními funkcemi jater a / nebo ledvinami, těhotenstvím.
Na pozadí léčby s aktifedom by pacienti neměli vykonávat práci, která vyžaduje rychlou reakci. Kombinace aktifedy s antihypertenzivy, tricyklickými antidepresivy, sympatomimetiky, amfetaminovými psychostimulanty je nežádoucí. Příjem inhibitorů MAO by měl být zastaven 2 týdny před jmenováním aktifed.
Nelze kombinovat aktifed s furazolidonem.

Formulář vydání:
Tablety po 30 ks. v balení.
Sirup 200 ml v lahvích.


Podmínky skladování:
Uchovávejte v suchu, temnu, mimo dosah dětí, při pokojové teplotě.

Složení:
Léčivými látkami jsou triprolidin hydrochlorid a hydrochlorid pseudoefedrinu.
Jedna tableta obsahuje 0,0025 g a 0,06 g účinných látek.
1 ml sirupu obsahuje 0,0025 g a 0,006 účinných látek.


Pozor!
Před použitím léku Aktifed byste se měli poradit se svým lékařem. Tento návod je poskytován zdarma a je určen výhradně pro informaci. Další informace naleznete v anotacích výrobce.
Zdrojové anotace, návod k použití léku (lék): Site "Piluli - Medicine from A to Z"

Chcete-li automaticky vyhledat nejlepší ceny léku a generických analogů pro ACTIFED SYRUP (PRET IESNĀM) 100ML, klikněte zde:


• Obrázky jsou ilustrativní. Obrázky léčiv na místě se mohou lišit od skutečného typu.