Hlavní / Laryngitida

Použití triády na teplotu: paracetamol, analgin a aspirin

Výskyt zimy, chřipkové infekce nebo jiných respiračních onemocnění často vede ke zvýšení teploty. Jejich hodnoty navíc často přesahují 38 stupňů a jsou drženy po dobu tří až pěti dnů. Takový proces často u pacientů vyvolává paniku, protože od pacientů pravidelně neslyšíte, že Paracetamol a Ibuprofen nepomáhají. Co dělat v takových situacích?

Použití teploty analgenu

Pokud se teplotní hodnoty pro užívání Paracetamolu nebo Ibuprofenu nevyhnutelně plazí a tato situace se znovu a znovu opakuje, pacienti se uchylují k používání Analgin nebo Aspirinu.

K dnešnímu dni jsou tyto drogy zakázány pro použití, ale ambulance specialisty až do odchozího data, kdy jsou používány. Faktem je, že Analgin, Aspirin mají takovou vlastnost jako okamžité snížení teploty.

Lékaři říkají, že je to jediný způsob, jak se zbavit nepříjemných příznaků za dvacet až třicet minut. Jednorázové použití navíc nepovede k projevům nežádoucích účinků.

Analgin lze použít pro onemocnění různého charakteru ve formě virů a nachlazení, radiculitidy, revmatismu nebo neuralgie, chorea nebo bolesti ve vnitřních orgánech.

Pro urychlení účinků léků se doporučuje, aby se přípravek Analgin a Aspirin kombinovaly s jinými léky.
Je třeba poznamenat, že účinek těchto léků je zaměřen pouze na zmírnění symptomů, ale nemají terapeutický účinek. Analgin lze použít pouze jednou pro snížení teplotních ukazatelů a zmírnění stavu.

Aspirin a Analgin pro děti

Mnoho rodičů, kteří vědí o účinnosti aspirinu a Analginu, se zajímá, zda je možné tyto léky podávat dětem.
Jejich působení je primárně zaměřeno na zajištění anestetického, antipyretického a protizánětlivého účinku. V přiložených pokynech je však uvedeno, že je zakázáno dávat je dětem mladším patnácti let.

Aspirin a Analgin mají vedlejší účinky ve formě:

  • poškození sliznice žaludku a střev, což vede k výskytu vředů;
  • bolest v hlavě;
  • porušení krevního systému;
  • rozvoj krvácení;
  • projevy alergických reakcí ve formě kopřivky, anafylaktického šoku, angioedému a bronchospasmu.

Použití Aspirinu a Analginu jako odstranění nepříjemných symptomů je spojeno s rozvojem smrtícího onemocnění ve formě Reyeova syndromu. V důsledku tohoto onemocnění dochází k poškození jater a mozku. Nejčastěji se toto onemocnění projevuje v dětství v intervalu od čtyř do dvanácti let, kdy dochází k aktivnímu růstu.

Lze jej však použít po konzultaci s lékařem a pouze jednou při měření vysoké teploty.

Kombinace analginu a aspirinu s jinými léky

Jsou-li teplotní indikátory udržovány na hodnotě 39-40 ° C po dobu delší než dva nebo tři dny, pak se v takových případech použije triáda teploty. Zahrnuje zavedení tří komponent současně.

Nejčastěji je pacientovi podávána injekce, která zahrnuje Analgin, Diphenhydramin a Papaverin. V medicíně se tato kombinace složek také nazývá lytická směs. Používá se v případech, kdy má pacient vysokou teplotu, ale zároveň studené končetiny. Tento stav indikuje, že pacient má vazospazmus.

Analgin působí jako antipyretikum, papaverin je antispasmodikum a difenhydramin je antihistaminikum.
Tato kombinace může být použita pro rychlé snížení teploty u dospělých i dětí. Pokud je injekce podána, účinek se projeví za dvacet minut.

Při použití triády na teplotě se jako hlavní složka používá Paracetamol, Analgin, Aspirin.
Paracetamol ve vztahu k Analgin a Aspirin je bezpečnější. Předepisuje se jak dětem od prvního měsíce života, tak ženám během těhotenství a kojení.

Pro přípravu účinného léku na teplotu můžete společně smíchat Paracetamol, No-silo a Suprastin. V tomto případě působí paracetamol jako antipyretická složka. Suprastin označuje antihistaminika, která snižují projev alergických reakcí a otoků tkání. Ne-spa se přidává jako antispasmodická složka pro vasospazmus a poruchy krevního oběhu.

Směs Analgin a Dimedrol odkazuje na jednu z kombinací, která umožňuje rychle snížit teplotu a odstranit teplo v celém těle. Předpokládá se, že Dimedrol zvyšuje efekt Analgin, což vám umožní odstranit i nejstabilnější teplotu. Časté používání této směsi je však nebezpečné a může vést k nepříznivým účinkům.

Kombinace Suprastinu s Analgin působí jako analog Analgin s Dimedrolem. Suprastin není méně účinný, ale má méně kontraindikací a vedlejších účinků.

Můžete také použít zkrácenou verzi lytické směsi, která zahrnuje Analgin a Papaverine. Používá se poměrně vzácně a pouze v injekcích.
Pokud má pacient silný bolestivý pocit, který způsobuje zvýšení teploty, použije se směs, která zahrnuje Analgin a Novocain. Tyto složky rychle zmírňují bolest, ale jsou považovány za nebezpečné. Faktem je, že Novocain často vede k rozvoji alergických reakcí.

Pacient po užívání léku si může stěžovat na závratě, ztrátu vědomí a zarudnutí v místě vpichu injekce. Proto se používá velmi zřídka.
Pokud je třeba tuto směs aplikovat, můžete použít modernější nástroje ve formě Ultracain nebo Lidocaine.

Kombinace antipyretik

V některých situacích lékaři doporučují použití takových kombinací, které zahrnují antipyretická léčiva s různými aktivními složkami.
Často se v pediatrii používá směs paracetamolu a ibuprofenu. Ale když je používáte, musíte se uchýlit k různým formám. Pokud rodiče dávají Paracetamol v sirupu, pak by Ibuprofen měl jít do svíček. Pokud používáte ibuprofen ve formě sirupu, musíte dát svíčky Cefecon.

K dispozici je také modernější nástroj, který má již ve svém složení dvě aktivní složky. Jmenuje se Ibuklin. Prodává se ve formě tablet.
Ne méně populární směs je kombinace Analgin s Paracetamol. I když je populární, je také nebezpečné pro zdraví. Faktem je, že Analgin vede k šoku, kolapsu nebo hypotermii

Jako výsledek, použití Paracetamol s Analginom je docela nebezpečné. Za zmínku stojí také skutečnost, že tato kombinace je toxičtější, takže nestojí za to užívat léky ke snížení teploty v dětství.

Lékaři ambulance často používají takovou směs jako Analgin s aspirinem. Často se uchyluje k projevům různých zánětlivých, infekčních virových onemocnění. Ale takové zombie vedou ke komplikacím. Faktem je, že Aspirin a Analgin mají stejné vlastnosti, kromě toho mají stejné kontraindikace a vedlejší účinky. Pokud se tato kombinace používá u dětí, mohou se vyvinout vážné následky.

Nedávno, neméně populární přijali takové fondy, který zahrnovat Nimesulide. Je bezpečnější a je schválen pro použití u malých dětí. Tento lék má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky.

Mnozí rodiče reagují pozitivně na lék, stejně jako správné dávkování, má správný účinek a nezpůsobuje vedlejší účinky. Lék je vyroben ve formě sirupu a má příjemnou chuť, a proto ho lze snadno podat i malému dítěti. Je nutné dodržovat pečlivé dávkování podle věku a hmotnosti, které je uvedeno v návodu.

Pokud má pacient několik dní vysokou horečku, je naléhavé zavolat lékaře. Pouze on může určit příčinu a předepsat adekvátní léčbu. Pro použití přípravku Aspirin, Analgin, by neměl být přípravek Dimedrol bez konzultace s lékařem, aby se zabránilo vzniku komplikací.

Můžu vzít Analgin, Paracetamol a Aspirin?

Analgin a Paracetamol a Aspirin jsou považovány za nejběžnější drogy, bez kterých nemůže dělat lékárnička. Tyto nástroje mají podobný účinek, ale liší se.

1 Jak jednat na těle

Všechny tři léky mají analgetické a antipyretické účinky, čímž eliminují příznaky nachlazení, bolesti těla, slabou nebo silnou bolest.

Analgin, Paracetamol a Aspirin jsou považovány za nejčastější léky s podobnými účinky.

Analgin

Jedná se o účinný nástroj, který je k dispozici v několika dávkových formách - tablety a injekční roztok. Hlavní účinnou látkou je sodná sůl metamizolu. Má analgetický a slabý protizánětlivý účinek.

Aspirin

Aspirin je kyselina acetylsalicylová. Má širokou škálu účinků na tělo: snižuje teplotu, snižuje teplo, zánět, zabraňuje infekci. Tato látka se aktivně používá při kardiovaskulárních onemocněních, v krvi.

Paracetamol

Aktivní složkou léčiva je antipyretická složka paracetamol. Jedná se o chemickou sloučeninu, která má silný protizánětlivý účinek. Používá se při bolestech hlavy, svalové, kloubní, zubní, menstruační bolesti.

2 Kombinovaný účinek antipyretik

Kombinace Paracetamolu, Analginu a kyseliny acetylsalicylové není žádoucí, ale možná. Společně se používají pouze v případech extrémní nutnosti a podle pokynů lékaře. Metamizol přispívá k rozvoji mnoha nežádoucích účinků, jejichž riziko se zvyšuje v kombinaci s aspirinem. Pro snížení teploty se doporučuje používat různé léky. To znamená, že pokud si nejprve vezmete "acetylka", pak po 4 hodinách je lepší použít jiné léky, paracetamol nebo ibuprofen.

Paracetamol, Analgin a kyselina acetylsalicylová se používají podle pokynů lékaře.

3 Indikace pro použití

Přípravy se používají v následujících případech:

  • vysoká tělesná teplota;
  • zánětlivý proces vyplývající z infekčního onemocnění nebo chirurgického zákroku;
  • bolesti hlavy, bolesti zubů;
  • bolesti kloubů a svalů.

Kompatibilita Paracetamol, Analgin a Aspirin

Existují případy, kdy nestačí vzít jeden protizánětlivý nebo antipyretický lék ke stabilizaci tělesné teploty. V takových případech je předepsán komplex léčiv, který zahrnuje Paracetamol a Analgin a Aspirin.

Pro stabilizaci tělesné teploty užívejte Paracetamol, Analgin a Aspirin.

Charakteristika paracetamolu

Je febrifuge, která má následující výhody:

  • rychlá účinnost po požití;
  • neovlivňuje gastrointestinální sliznici;
  • bezpečné pro děti;
  • má vedlejší účinky, ale jsou vzácně pozorovány.

Jak přípravek Analgin působí?

Farmakologický účinek léčiva je antipyretický a mírně protizánětlivý. Účinná látka, metamizol sodný, má také analgetické vlastnosti.

Aspirin Action

Kyselina acetylsalicylová, která je součástí aspirinu, má antiagregační, antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Je účinným nástrojem pro horečku, různé typy bolestivých projevů, zánětlivých onemocnění, například revmatoidní artritidy, perikarditidy atd. Nízké dávky léku v některých případech mohou snížit riziko infarktu myokardu a mrtvice.

Společný účinek

Tricycosis léky (Paracetamol-Aspirin-Analgin) je používán současně s vysokou hladinou tělesné teploty s ARVI, když jiné metody nepomáhají stabilizovat to. Tyto léky se dobře kombinují a zvyšují vzájemný účinek. Díky tomu teplota rychle klesá a také prochází bolestí hlavy, svalů a kloubů.

Indikace pro současné použití

Kombinace těchto tří léčiv je zakázáno používat k léčbě různých onemocnění, protože nemají terapeutický účinek. Příjem přípravku Analgin, aspirinu a paracetamolu v komplexu je indikován pro zmírnění příznaků (teplo, bolest) za následujících podmínek:

  • ARVI;
  • radiculitis;
  • studený;
  • revmatoidní patologie.

Kontraindikace

V takových případech je zakázáno snižovat teplotu pomocí triády těchto léků:

  • individuální citlivost na aktivní složky těchto léčiv;
  • srdeční onemocnění;
  • oběhové poruchy;
  • onemocnění jater a ledvin;
  • akutní bolest trávicího traktu, kdy příčina jejich výskytu není identifikována;
  • porucha funkce kostní dřeně.

Aby se snížila teplotní triáda, která zahrnuje Paracetamol, je v patologii srdce zakázáno.

S ohledem na údaje kontraindikace před použitím tohoto komplexu by se měl poradit se svým lékařem.

Jak užívat Analgin, Aspirin a Paracetamol?

Doporučuje se, aby tato směsná směs léčiva byla jednorázová. Mohou to být tablety nebo injekce. Odborníci doporučují užívat léky po diagnóze onemocnění.

S chladem

Někdy Analgin je předepsán s aspirinem pro teplotu virových infekcí. Ale takový tandem je nebezpečný. V kombinaci s užíváním NSAID se mohou vyskytnout komplikace.

S chřipkou vzrůstá velmi vysoká teplota. Můžete si to vzít s triádou drog. Je lepší provádět takovou terapii injekcí, protože účinnost je rychlejší.

Teplota

Když teplota dosáhne kritických indikací, doporučuje se pít po jídle, 1 tabletu každého ze tří léčiv. Pro rychlejší účinek může lékař předepsat intramuskulární injekce.

Bolesti hlavy

Dospělý může užívat 0,5-1 tabletu přípravku Analgin a Paracetamol nebo injekci.

Pro děti

Analgin a Paracetamol budou dětem předepisovány pouze v naléhavých případech, pokud by nebylo možné zhoršit horečku žádným jiným způsobem. Až 2 měsíce Analgin je zakázáno, ale do 3 let je povoleno ve formě svíček. Dávkování těchto dvou léků předepsané pediatrem v závislosti na tělesné hmotnosti a věku dítěte.

Vedlejší účinky Analgin, Aspirin a Paracetamol

Tyto nežádoucí účinky mohou způsobovat léky:

  • poškození gastrointestinálního traktu;
  • bolest hlavy;
  • poruchy krve;
  • rozvoj krvácení;
  • thyrotoxikóza;
  • alergické reakce, jako je svědění, kopřivka, anafylaktický šok, angioedém, bronchospasmus.

Škodlivé účinky léků nebudou, pokud je používáte pouze v nouzové situaci.

Užívání triády, kde je obsažena Analgin, může způsobit bolest hlavy.

Stanovisko lékařů

Sergey, 42 let, pediatr, Voroněž

Léková směs těchto tří léčiv je účinná, pokud se aplikuje ve správné situaci a se správným dávkováním. Pokud jej používáte opakovaně a při teplotě pod 38ºC, výsledek bude opačný a stav pacienta se zhorší.

Karina, 45 let, terapeutka, Omsk

Kombinace Analgin a Aspirinu k úlevě od nepříjemných symptomů je spojena s nebezpečným onemocněním Reyeho syndromu, který postihuje mozek a játra. Nejčastěji je to pozorováno u dětí ve věku 4-12 let v období jejich růstu. Proto by tuto kombinaci měl předepisovat pouze ošetřující lékař.

Recenze pacientů pro paracetamol, analgin a aspirin

Valery, 39 let, Petrozavodsk

Dítě ve věku 5 let má náhlou horečku. Neopustila ani Paracetamol ani Ibuprofen. Zavolali sanitku. Lékař rychle podal injekci s přípravkem Analgin a Aspirin. Po 15 minutách začala teplota ustupovat. Více k tak vysokým hodnotám, ona nevzrostla.

Ekaterina, 29 let, Vladivostok

V zimě zachytila ​​špatnou zimu, měla tak vysokou teplotu, že musela zavolat doktora do domu. Napíchl Paracetamol a Analgin pro mě, účinek se objevil po 20 minutách, s poklesem teploty také zmizela bolest v hlavě a bolest.

Mohu současně užívat Analgin, Paracetamol a Aspirin?

Analgin, paracetamol a aspirin jsou již dlouho známé jako účinné a levné léky k odstranění zánětu, vysoké horečky a syndromů bolesti. Někteří lékaři tuto metodu stále používají, využívají efekt těchto generik a možných variant triády ke snížení horečky.

Analgin, paracetamol a aspirin jsou již dlouho známé jako účinné a levné léky k odstranění zánětu, vysoké horečky a syndromů bolesti.

Jak působí Analgin a Paracetamol a Aspirin na tělo?

Všechny 3 léky mají širokou škálu činností a jsou používány jak jednotlivě, tak společně. V lékařství se kombinace paracetamolu, ASA a metamizolu sodného nazývá „triáda“.

Analgin je lék ze skupiny analgetik. Má mírný analgetický účinek. Hlavní složka - metamizol sodný má antiperitické a analgetické účinky. Jedná se o nesteroidní protizánětlivé léky, které potlačují nervová zakončení a blokují signál nervového systému v mozkové kůře.

Paracetamol rychle snižuje teplotu a je považován za nejoblíbenější způsob, jak rychle zmírnit horečku mezi nejlevnějšími léky na světě. Lék je dostupný v několika dávkových formách - čípky, tablety, injekční roztok.

Aspirin - kyselina acetylsalicylová má protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky.

Účinek kombinace antipyretik

S kombinací 3 léků je silný anti-teplotní účinek, zatímco bolest a slabost ve svalových tkáních jsou sníženy. Není možné použít samotnou triádu, protože Metamizol s kyselinou acetylsalicylovou může vyvolat nežádoucí účinky.

Pro prevenci nepoužívání triády z důvodu vysokého rizika narušení zažívacího traktu, jater, ledvin.

Jak a kdy použít Analgin a Paracetamol a Aspirin?

Trojice je předepsána v případě nouze, aby se snížila tělesná teplota dospělého nebo dítěte během infekčních onemocnění - bolest v krku, růže, infekce chřipky. Komplex léčiv umožňuje v co nejkratší době odstranit teplo a zmírnit stav pacienta. Dávkování podle věku určuje lékař.

Pokud se horečka objevila na základě těžkého poranění a zánětu, může být Ultracain navíc použit jako anestetikum.

Jestliže horečka vznikla na základě silného zranění a zánětu, může být Ultracain dodatečně použit jako anestetikum, které má silný anestetický účinek.

Kombinace přípravku Analgin a paracetamolu a aspirinu s jinými léky

Troychatka se může skládat z jiných generik, ale předtím, než si to vezmete, můžete zkusit teplotu snížit s Ibuprofenem, Paracetamolem nebo Panadolem. Pokud neexistuje žádný výsledek, je lepší aplikovat intramuskulárně metamizol sodný, paracetamol a aspirin. Děti, aby se vyhnuly alergickým reakcím, je lepší použít svíčky nebo injekce Analgin a Dimedrol (Analdim). Kombinace triády může být kombinována s antibakteriálními léky.

S alkoholem nelze brát.

Stanovisko lékařů

Anna Sergeeva, 30 let, pediatr, Čeljabinsk.

Já, jako mladý lékař pracující na inovativních technologiích, jsem kategoricky proti trojici pro děti. V mnoha zemích je metamizol sodný, také známý jako Analgin, vysazen z důvodu mnoha vedlejších účinků. Existuje velké množství léků na zmírnění teploty u dětí během nachlazení a jiných nemocí, které nesou žádné zdravotní riziko, například Panadol, Nurofen, Paracetamol ve svíčkách atd.

Oleg Bogdanovich, 56 let, terapeut, Samara.

Pracuji jako praktický lékař a lékař nouzového léčení mnoho let a můžu s jistotou říci, že Aspirin + Paracetamol + Analgin je nejlepším způsobem, jak rychle snížit horečku a zmírnit bolest při infekcích. Existuje několik variant triády, kde místo Aspirinu se No-shpa používá k úlevě od cévních křečí. Všechny léky mají vedlejší účinky a kontraindikace, takže je můžete použít jednou.

Recenze pacientů

Julia, 28 let, Moskva.

Můj syn měl virus, roseola, ve kterém byla teplota udržována po dobu 4 dnů. Byl poražen paracetamolem a přípravky ibuprofenu. Účinek trval jen několik hodin. Ambulance provedla injekci trojice a řekla, že pokud teplota večer vzroste, položte čípek Analdim. Vynikající nástroj, rychle a účinně pomohl, když bylo dítě „v plamenech“.

Alexandra, 36 let, Ivanovo.

Směs těchto léků se používá jen zřídka, pouze pokud je to nezbytně nutné během těžkého zánětu a teploty. Nástroj pomáhá rychle a při správném použití nejsou žádné vedlejší účinky.

Kompatibilita Paracetamol, Analgin a Aspirin

Paracetamol, Analgin a Aspirin mají anestetický účinek, snižují teplotu a odstraňují další příznaky nachlazení. Mnozí lékaři používají tyto 3 léky, a to jak jednotlivě, tak v kombinaci, která se v medicíně nazývá "Troychatka".

Charakteristika paracetamolu

Paracetamol je předepsán pro nachlazení, migrény, bolesti zad, neuralgie, artralgie, myalgie. Má antipyretické a ne příliš výrazné protizánětlivé vlastnosti.

Paracetamol má antipyretické a ne příliš výrazné protizánětlivé vlastnosti.

Jak přípravek Analgin působí?

Analgin je nesteroidní lék s širokým spektrem terapeutických účinků, který má výrazné antipyretické, antispasmodické, protizánětlivé, analgetické vlastnosti. Používejte ho při febrilních stavech, virových a respiračních onemocněních, jako anestetikum pro neuralgii, radiculitidu, myositidu, neuritidu.

Aspirin Action

Kyselina acetylsalicylová, která je hlavní složkou aspirinu, má silný účinek na tělo, inhibuje látky zapojené do zánětlivého procesu.

Užívání léku snižuje horečku a odstraňuje bolest. Ovlivňuje aktivitu léků a krevních destiček, ředí krev, dilatuje krevní cévy a snižuje intrakraniální tlak, což má pozitivní vliv na celkové zdraví.

Společný účinek

Kombinace všech 3 léků se používá ve zvláštních případech, kdy jiné léky nepracují, výhradně pod kontrolou a na doporučení lékaře, protože je důležité zvolit přesnou dávku léků. Troychatka pomáhá rychle snížit teplo, odstranění svalů, bolestí hlavy a kloubů. Časté používání takové kombinace je však nežádoucí, protože může mít negativní vliv na tělo.

Indikace pro současné použití

Léčba kloubů je indikována pro:

  • vysoká tělesná teplota;
  • bolesti svalů a kloubů;
  • zánětlivý proces, vyvolaný chirurgickým zákrokem nebo infekčním onemocněním;
  • bolesti zubů a bolesti hlavy.

Kontraindikace

Společná recepce není povolena v následujících případech:

  • selhání ledvin;
  • individuální intolerance;
  • thyrotoxikóza;
  • infarkt myokardu;
  • bronchiální astma;
  • leukopenie, anémie;
  • onemocnění jater;
  • pankreatitida, problémy s trávicím traktem;
  • srdeční selhání;

Jak užívat přípravek Analgin, Aspirin a Paracetamol

V každém případě existují nuance užívání těchto léků.

S chladem

Trojitá terapie pro nachlazení a chřipku je pro dospělé nouzovou volbou, která se používá jednou v případě extrémního tepla a trvá déle než 2 dny. Nedoporučuje se užívat přípravek v dávkách nižších než + 38,5 ° C, protože se jedná o přirozenou reakci organismu, který se snaží bojovat proti samotnému onemocnění. Pokud snížíte nízkou teplotu, imunita přestane fungovat a odolá infekci. Je žádoucí, aby lékař zvolil dávkování na základě věku a souvisejících onemocnění.

Trojitá terapie pro nachlazení a chřipku je pro dospělé nouzovou volbou, která se používá jednou v případě extrémního tepla a trvá déle než 2 dny.

Pro děti

Kombinace těchto léků se podává dětem pouze v těch nejtěžších případech. Dávka by měla být stanovena výhradně pediatrem po vyšetření s přihlédnutím k věku a hmotnosti dítěte. Analgin od 2 měsíců do 3 let nemůže dítě užívat, proto je lepší podávat antipyretické čípky - takové činidlo není toxické a bude působit poměrně rychle.

Teplota

Tato kombinace léků může účinně snížit horečku a snížit bolest, pokud jiné prostředky selhávají. Prodloužená horečka, když se neúprosně plazí sloupec teploměru, může vést k záchvatům. Tento kritický stav vyžaduje naléhavou akci a přijetí trojice, která před příchodem lékaře pomůže snížit teplotu.

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy mohou být známkou nebezpečné nemoci. V první řadě je proto nutné zjistit důvod, proč navštívit zdravotnické zařízení a podstoupit diagnózu. Pro jednorázovou úlevu od těžké bolesti mohou dospělí užívat 0,25-0,5 Analgin a 0,35-0,5 Paracetamol.

Vedlejší účinky Analgin, Aspirin a Paracetamol

Tyto léky mohou způsobit:

  • členění;
  • vnitřní krvácení;
  • alergie;
  • oběhové poruchy;
  • otoky dýchacích cest;
  • anémie.

Mohu současně užívat Analgin, Paracetamol a Aspirin?

Mnoho lidí drží Analgin, Paracetamol a Aspirin ve své lékárničce. Již několik desetiletí jsou tyto léky považovány za první pomocníky v boji proti horečce a bolesti. Nicméně, každý z těchto léků má řadu výhod a nevýhod, proto, aby nedošlo ke škodě na těle, člověk by měl dodržovat doporučení lékaře týkající se dávkování a režimu.

Stručný popis léků

Analgin

Toto narkotické analgetikum je založeno na metamizolu sodném - látce, která je derivátem pyrazolonu. Účinný prostředek k odstranění bolesti při migréně, neuralgii, revmatismu, renální kolice, myalgii. Má také antipyretický účinek, který umožňuje použití tablet ve febrilních stavech při infekčních onemocněních.

Doporučuje se však užívat přípravek Analgin pouze v naléhavých případech a na krátkou dobu vzhledem k široké škále kontraindikací, vedlejších účinků a účinků na systém tvorby krve. V mnoha zemích je tento lék zakázán kvůli riziku leukopenie a agranulocytózy.

Paracetamol

Název léku se shoduje s názvem účinné látky, která má výrazný protizánětlivý a antipyretický účinek a je přítomna v mnoha lécích, které jsou předepisovány při nachlazení a chřipce. Analgetický účinek tablet se projevuje eliminací mírných a středních bolestí hlavy, zubních, svalových a kloubních bolestí.

Popularita paracetamolu je způsobena několika výhodami oproti jiným antipyretickým lékům:

  • existuje mnoho různých forem propuštění, určených pro dospělé a děti;
  • léčebný účinek přichází rychle;
  • nedráždí sliznice žaludku a střev;
  • minimální počet kontraindikací.

Projevy alergických reakcí a jiných nežádoucích účinků mohou být způsobeny pouze při překročení dávky.

Aspirin

Má stejné farmakologické účinky (analgetické, antipyretické, protizánětlivé) a navíc antiagregační. Patří do skupiny NSAID derivátů kyseliny acetylsalicylové.

Jmenován pouze pro dospělé a vyžaduje přísné dodržování lékařských doporučení.

To je způsobeno přítomností řady kontraindikací a vedlejších účinků:

  • ovlivňuje sliznici žaludku a zvyšuje riziko ulcerace;
  • schopnost ředit krev může způsobit vnitřní krvácení;
  • dlouhodobé užívání může vést k anémii;
  • předávkování může vést k toxickému poškození ledvin a jater.

Můžu vzít dohromady Analgin, Paracetamol a Aspirin

Vezměte současně 3 léky nedává smysl. Mají podobný účinek. Zvýšení terapeutického účinku se nevyskytne, ale riziko nežádoucích účinků se zvýší.

Děti by měly vyzvednout svíčky na bázi paracetamolu.

Indikace pro sdílení

Vzhledem k antipyretickým schopnostem může být každé léčivo předepsáno při vysoké teplotě, stejně jako k eliminaci febrilního syndromu u chřipkových infekcí. Dospělímu pacientovi lze podávat směs 3 tablet pouze v nezbytně nutných případech (pokud je teplota vyšší než + 39 ° C po dobu několika dnů).

Tato léčba by měla být dohodnuta s lékařem. Je důležité stanovit přesnou diagnózu a vzít v úvahu věk a průvodní onemocnění před užitím léků.

Bolest a hypertermie mohou být způsobeny patologií, která nesouvisí s infekcí a vyžadují jinou terapii. Odstranění symptomů může ztěžovat stanovení diagnózy.

Paracetamol a Analgin, je to možné? Naučte se, jak správně zacházet!

Popis léků

Protizánětlivé léky jsou právem považovány za nejrozšířenější skupinu léčiv. Každý z těchto léků je však jedinečný a má své vlastní indikace. Paracetamol a Analgin není stejný nástroj, protože je jedním z nejpopulárnějších protizánětlivých léků, mají také své vlastní rozdíly.

Složení

  • Složení látky Analgin metamizol sodný. Jednorázová dávka 0,5 - 1,0 g, maximální denní dávka - 6 g.
  • U Paracetamolu se účinná látka neliší od názvu samotného léčiva. Jedna dávka pro dospělého je 500 mg, denně až do 4 g.

Znalost dávek pro dospělé pomáhá při výpočtu množství léku pro děti. V závislosti na věku tvoří určitou část dávky pro dospělé:

  • Do 6 měsíců - 1/10;
  • 6 - 12 měsíců - 1/8;
  • 1-2 roky - 1/7;
  • 2 - 3 roky - 1/6;
  • 3-4 roky - 1/5;
  • 4-6 let - 1/4;
  • 6 - 8 let - 1/3;
  • 8-10 let - 1/2;
  • 10-14 let - 3/4;
  • 14 a starší - plná dávka pro dospělé.

Tento dávkovací režim je přijatelný pro všechny protizánětlivé léky používané při léčbě dětí.

Mechanismus působení

Zánět je komplexní biologický proces, který se skládá z pěti hlavních složek: horečka (lokální nebo obecná), zarudnutí (pokud je k dispozici zánětlivé zaměření), otok, bolest a ztráta funkce. Každý z protizánětlivých léků ve větším či menším rozsahu ovlivňuje všechny složky tohoto patologického procesu, existují však některé rysy. Paracetamol tedy hlavně snižuje tělesnou teplotu a Analgin snižuje bolest.

Mechanismus účinku jakýchkoli protizánětlivých léčiv je založen na blokování práce enzymu cyklooxygenázy-2 (COX-2). Tato látka hraje důležitou roli při tvorbě biologicky aktivních látek, které způsobují jak lokální, tak celkové projevy zánětlivé reakce (horečka, bolest atd.). Analgin a Paracetamol však mají své vlastní vlastnosti.

  • Hlavně analgetický účinek přípravku Analgin je dán schopností léčiva snížit excitabilitu cest citlivosti na bolest. Jako výsledek, mozek prostě přestane přijímat část bolesti impulsy, který je cítil člověk ve formě snížení nepříjemných pocitů.
  • Paracetamol je jediný lék, který blokuje COX-3. Tento enzym vykonává svou práci v centrech termoregulace mozku. Snížení aktivity COX-3 vede ke skutečnosti, že centrální nervový systém ustává stejně jako během nemoci, aby vyslal signály o zvýšení tělesné teploty.

Indikace

Indikace pro použití paracetamolu: t

  • Bolest jakékoliv lokalizace;
  • Symptomatická léčba nachlazení;
  • Tělesná teplota nad 38 C.

Indikace pro použití Analgin:

  • Bolesti kloubů;
  • Bolesti hlavy;
  • Bolesti zubů;
  • Bolestivá menstruace;
  • Bolest svalů (myalgie) nebo podél nervů (neuralgie);
  • S renální, jaterní, střevní kolikou (nadměrně silná a bolestivá kontrakce hladkých svalů orgánu);
  • Infarkt (blokování cévy) plic;
  • Infarkt myokardu (pouze v případě mírné bolesti);
  • Trombóza (blokáda) velkých cév;
  • Jakékoliv zánětlivé onemocnění;
  • Poranění;
  • Popáleniny;
  • Prodloužené mačkání končetiny (s kolapsem, zemětřesením, atd.);
  • Pásový opar (vyrážka v mezioložních prostorech, doprovázená silnou bolestí);
  • Bolest u různých nádorů;
  • Pankreatitida (zánět slinivky břišní);
  • Zvýšení teploty v důsledku otravy, zánětlivé procesy.

Seznam indikací použití přípravku Analgin se může zdát významný, nicméně téměř všechny tyto body jsou spojeny společným rysem - přítomností bolesti.

Kontraindikace

Analgin nelze použít v případě:

  • Intolerance na léčivo;
  • Snížení počtu buněk v krvi;
  • Těžké poškození ledvin nebo jater;
  • Aspirinové bronchiální astma (záchvaty astmatu způsobené užíváním protizánětlivých léků);
  • Těhotenství a kojení (účinek přípravku Analgin na tělo těhotné ženy a plodu není znám).
  • Individuální nesnášenlivost k léku;
  • Těžké poškození ledvin nebo jater;
  • Alkoholismus;
  • Věk do 6 let (s výjimkou případů vysoké tělesné teploty, rezistentní na užívání jiných léků).

Paracetamol je schválen pro použití u těhotných a kojících žen.

Vedlejší účinky

Analgin může způsobit:

  • Snížení počtu buněk v krvi;
  • Modřiny;
  • Snížení krevního tlaku;
  • Zánět ledvin;
  • Alergické reakce.

Nežádoucí účinky paracetamolu:

  • Alergická reakce;
  • Poškození jater nebo ledvin;
  • Snížení počtu buněk v krvi.

Formy uvolnění a ceny

Náklady na Analgin se liší v závislosti na výrobci:

  • 500 mg tablety:
    • 10 ks. - 10 - 90 r;
    • 20 kusů - 40 - 70 r;
  • Roztok pro intramuskulární, intravenózní podání 50% 2 ml, 10 ampulí - 50 - 80 p.

Cena paracetamolu také silně závisí na výrobci:

  • Suspenze nebo sirup pro orální podání pro děti 120 mg / 5 ml, 100 ml - 45 - 90 r;
  • Rektální svíčky (pro děti) 100 mg, 10 ks. - 20 - 30 r;
  • Tablety 500 mg, 20 ks. - 14 - 53 s.

Paracetamol a Analgin dohromady

Tyto léky jsou kompatibilní, použití kombinace antipyretika Paracetamol plus analgetika Analgin může být relevantní při jakýchkoli zánětlivých procesech doprovázených bolestí. Může se jednat o různá onemocnění zubů, sinusitidu (zánět pneumatické dutiny lebky), pohrudnice (zánět pohrudnice, sliznice plic) atd. Paracetamol s Analginem u dospělých nedává žádný smysl pouze z teploty ve stejnou dobu: antipyretické vlastnosti Analginu se v podstatě neprojevují žádným způsobem na pozadí působení Paracetamolu.

Jakékoliv starosti o to, co se stane, když pijete obě drogy dohromady, jsou naprosto bezvýznamné. Jediné použití této kombinace neovlivní stav organismu, za předpokladu, že jsou tolerovatelné jak Analgin, tak Paracetamol. Téměř všechny vedlejší účinky se mohou vyvinout pouze na pozadí dlouhodobé medikace.

Paracetamol s dětmi Analginom

Indikace pro použití kombinace Paracetamolu s Analginem u dětí se neliší od indikací u dospělých. Hlavní je si uvědomit, že dávkování dětí by mělo být zvoleno v závislosti na věku a Paracetamol by neměl být podáván do 6 let věku.

Jedním ze závažných problémů ve vývoji zánětlivých onemocnění u dětí, včetně nachlazení, je vysoká horečka. Hlavní nebezpečí spočívá v riziku vzniku křečí se ztrátou vědomí při tělesných teplotách nad 38,5 ° C. Je to zvláště nebezpečné pro děti do 3 let. V situaci, kdy teploměr přes veškerou snahu nesníží, mohou rodiče začít dávat všechny drogy v řadě, což bude hrubá chyba. Při teplotě dítěte nemůže pomoci Paracetamol s Analgin.

Co je lepší: Analgin nebo Paracetamol?

Obě drogy jsou dobré, když se používají podle jejich svědectví, proto nemohou být srovnávány jako celek. Paracetamol je například vhodný pro snížení teploty dospělého nebo dítěte, často používaného při symptomatické léčbě SARS a chřipky. Vzhledem ke svému dobrému antipyretickému účinku se Paracetamol nachází v mnoha kombinačních léčivech podporovaných farmaceutickými společnostmi jako „prášky pro studené symptomy“.

Příkladem takových ve vodě rozpustných prášků je Rinza, Theraflu. Jeden balíček takového léku může obsahovat od 200 do 500 mg Paracetamolu a několik dalších aktivních složek. To by mělo být vždy zváženo, aby se zabránilo předávkování léky.

Jediný rozdíl je v tom, že Analgin se ukáže lépe, když se používá pro bolení zubů, bolesti hlavy, různé výrony, modřiny a jiná zranění. Injekční forma léčiva může být dokonce použita pro úlevu od bolesti po operaci.

Před použitím těchto léků se poraďte se svým lékařem. Pouze on může vyhodnotit váš zdravotní stav a předepsat přesné ošetření.

Paracetamol, Analgin, No-Spa

Obzvláště populární mezi lidmi jsou "lidové" kombinace tří léků, které zvyšují činnost každého druhého - triády. Některé z těchto kombinací se dobře projevují během léčby doma a někdy mohou být dokonce použity v lékařských zařízeních pro nouzovou péči.

Dávkování u dospělých: 40 mg najednou, až 240 mg denně.

Jednou z takových kombinací je Paracetamol, Analgin a No-Spa. Složení této látky je účinnou látkou Drotaverinum, která eliminuje křeč hladkých svalů. Tato kombinace léků se dobře projevuje u těžké bolesti spojené s křečemi, například u různých koliků, bolestí hlavy. Analgin a Paracetamol mají přímý analgetický účinek a No-Shpa snižuje nepohodlí tím, že eliminuje křeč. Taková triáda samozřejmě může významně zmírnit symptomy během záchvatu koliky, ale pro účinnou léčbu nemoci není absolutně vhodná.

Troychatka Analgin, Aspirin, Paracetamol

Další relativně populární kombinací je Analgin, Paracetamol a Aspirin (kyselina acetylsalicylová). Aspirin je také protizánětlivý a antipyretický prostředek, který také ředí krev. Vzhledem k tomu, že všechny tři léky jsou navzájem velmi podobné, jejich kombinace je neúčinná a významně zvyšuje riziko komplikací, jako jsou alergické reakce, poruchy trávicího systému.

Dávkování aspirinu pro dospělé: 500 mg najednou, až 3 g denně.

Nicméně, použití Aspirin a Paracetamol bez Analgin ukazuje se docela dobře v odstranění bolesti hlavy, snížení teploty. Například Paracetamol, Aspirin a malé množství kofeinu jsou zahrnuty ve složení léku Citramon.

Troychatka Analgin, Paracetamol, Suprastin

Na teplotu lze aplikovat kombinaci paracetamolu, analgin a suprastinu (antialergické činidlo se sedativním účinkem). Taková triáda se svým úkolům daří docela dobře. Pokud je však Paracetamol nebo Analgin nahrazen No-Shpu, antipyretický účinek bude mnohem silnější. Taková kombinace léků je možná i pro jedno použití u malých dětí, aby se snížila vysoká tělesná teplota.

Dávkování Suprastin pro dospělé: 25 mg najednou, až 100 mg denně.

analgin aspirin paracetamol. Můžu tyto tři tablety užívat současně s vysokou teplotou u dospělých?

analgin aspirin paracetamol. Můžu tyto tři tablety užívat současně s vysokou teplotou u dospělých?

    analgin-pain reliever
    Aspirin je látka snižující horečku.. paracetomol-idiom antipyretikum, méně anestetický účinek.. proč kromě? dostatek paracetamolu..
    aspirin ztenčí krev, mějte na paměti

  • Dobrý starý lék: Aspirin-Analgin-Paracetomol (populárně triáda), mnozí nevědí, ale analgin je nejen anestetický, ale také se používá stejně jako aspirin k úlevě od febrilních stavů v SARS. Se současným použitím těchto léků jsou velmi silné a efektivně berou teplotu. Je to možné jak pro dospělé, tak pro děti (pro děti není čtvrtina tablety více). Pokud to nepomůže, je již nutné přejít na injekce. Ačkoliv se používá hlavně ibuprofen, trojice je stále staromódním způsobem, kdy byly léky v malém sortimentu.
  • Nejedná se o to, co by mělo být sestřeleno, ne s pilulkami, člověk se utopí a my mu házíme kameny na hlavu. Tempera naše přirozená ochrana a ona potřebuje polzavavatsya sto procent. a přečtete si všechno ostatní z těchto pilulek. Někteří z nich dlouho zakázali sexuální ránu. a jak si můžete pomoci sami.

    Ne, jedna věc je lepší. ještě lepší aspirmn

    Pokud je teplota nad 38,5? Doporučuji vám pít "Analgin + Aspirin" (1 + 1 tablety). Ale to je pro dospělé, pro děti, nevím!
    Dobře se potíte a lépe spíte.
    Je to lepší (myslím), aby se ve večerních hodinách V tomto okamžiku začne teplota stoupat.
    - Opakuji ještě jednou! Přijmout, když je zvýšená teplota - více než 38,5.
    Nesnažte se "Analgin + Aspirin", když je teplota 37 kopecks.

    Nemůžete, otrávit sami sebe, otřete je přirozeným jablečným octem, podívejte se na příčinu. Z teploty je výhoda.

    Ne, raději ne. analginum, dimidrol a novokain na teplotu intramuskulárně

    Antipyretika (paracetamol, aspirin, analgin, nurofen, teraflu) a další symptomatická léčiva proti chřipce a nachlazení. Formy uvolnění (prášky, tablety, svíčky) pro dospělé a děti. Recenze, popisy a benchmarking

    Antipyretická léčiva jsou v současné době na trhu hojně zastoupena. Reklama nám slibuje zázračné uzdravení z chřipky a jiných nachlazení, stačí vypít pilulku nebo rozpustit krásnou tašku s práškem ve vodě a budete mít k dispozici zdraví a vitalitu. Uvidíme, zda je to pravda a co je za symptomatickými přípravky na chřipku a nachlazení.

    Nejdříve načrtneme teplotní rámec, ve kterém je podávání antipyretik nutné:

    1. Pro dospělého, který chytil nachlazení nebo chřipku - to je 38,5 stupně Celsia a vyšší
    2. Pro dítě, těhotné ženy nebo ty, kteří nesnášejí vysoké teploty, může být tato tyč snížena na 38 stupňů a nad tuto hodnotu.

    Nyní máme určité rámce, na kterých můžeme stavět. Když je teplota nižší, než je uvedeno, můžete se cítit špatně, utrpení se jeví jako odporné, ale myslím, že je to opravdu tak špatné? Může být lepší odtrhnout se od monitoru a lehnout si, což již zlepší celkový zdravotní stav během nemoci.

    Ve skutečnosti, pro snížení teploty u dětí (a také u dospělých) můžete použít několik jednoduchých technik, které nazývám fyzikální metody snižování teploty. Neobsahují použití léků nebo jiné chemie - čistá fyzika, když zahřáté tělo, když je navlhčeno, začíná vydávat teplo vnějšímu prostředí.

    Prvním z nich je setření těla pacienta vodou (ne studenou nebo ledovou, ale jen chladnou), vodu lze předředit na polovinu s vodkou nebo můžete přidat obvyklý 6% ocet v poměru k lžíci octa na litr vody. Pomocí houby můžete pomocí těchto roztoků otřít tělesnou teplotu dítěte nebo dospělého. Účinek, ujišťuji vás, bude ohromující - mínus 0,5-1 stupně na teploměru bude okamžitě zaznamenáno. I když to nebude příliš dlouho, ale kdo zabrání opakovat postup po chvíli.

    Za druhé, mozek při teplotě takového pocitu se vaří. Je zde možné uchýlit se k ochlazení, které sníží teplotu a vydá nemocné hlavě výtok. Na čelo můžete dát hadřík nebo ubrousek ponořený do studené vody. Ocet nebo vodku nelze přidávat a držet na hlavě po dlouhou dobu, pravidelně zvlhčovat.

    Výše uvedené postupy nesmí být prováděny v návrhu. Je lepší na chvíli zavřít balkon nebo okno, otřít pacienta, počkat, až trochu vyschne a převléknout se, mít předtím zakrytou dobrou deku nebo jít s pacientem do jiné místnosti.

    Zatřetí, ani teple oblékněte, ani nepokryjte pacienta přikrývkami nebo přikrývkami. Naopak oděv by měl být lehký, snadno absorbující pot, vyrobený z přírodních materiálů, měl by volně sedět. Deka by měla být také standardně tenká. Nechte běžnou výměnu tepla s okolním prostředím, „nevařte“ nemocnou osobu pod vrstvou přikrývek a péřových postelí.

    Ze stejné opery, čtvrté axiomy - při vysoké teplotě byste neměli dávat člověku maliny (obvykle dávají čaj s malinovou marmeládou nebo odvar), tělo se ještě více zahřívá, když je konzumováno horké, a teplota se může zhoršit. Rovněž nenasákávejte nohy do hořčice (koupele s horčičnou nohou), což také zahřeje již zahřátý organismus.

    Jako praktikující obhajuji pouze tyto metody snižování teploty, jsou velmi účinné a pomáhají resetovat pouze nadměrnou teplotu. Koneckonců, při vysoké teplotě v lidském těle se spouští celá kaskáda buněčných reakcí, která na výstupu vede k tvorbě lidského interferonu, což je velmi cenný obránce, který pomáhá zničit viry. To není nějaký umělý lék, který údajně obsahuje interferon, ale jeho skutečný a proto obzvláště cenný. Pro to můžete vydržet příznaky nutně doprovázející nachlazení nebo chřipku.

    Ale jsou chvíle, kdy se teplotní reakce stává patologickou, plus individuální intolerance vyžaduje zásah třetích stran a užívání antipyretik. Níže budeme hovořit o těch nejoblíbenějších.

    Paracetamol. Je to lék s analgetickými, antipyretickými a slabými protizánětlivými účinky. Působí nepřímo prostřednictvím center termoregulace a bolesti. Podle mé zkušenosti, velmi účinný lék, neobsahuje další chemická barviva a konzervační látky, než značkové prášky sin na teplotu, kde paracetamol je hlavní složkou - to je Panadol, Tylenol a Efferalgan. V tomto případě přeplatek za další složky ve složení léku, které nejsou vůbec potřeba, účinná látka je stále paracetamol.

    Je lepší použít ten v tabletách (pro děti je vhodnější než svíčky) v dávce - pro dospělé a děti od 12 let - 500 mg jednou, denní dávka až 4 gramy (podle zkušeností, nebudu vám říkat, abyste takové údaje přinesli, paracetamol má velmi úzké terapeutické okno a mohou se vyvinout toxické poruchy v játrech, každý lék by měl být užíván na doporučení a pod dohledem lékaře). Děti 6-12 let jsou předepisovány v dávce 250-500 mg, 1-5 let, 120-250 mg, od 3 měsíců. až 1 rok - 60-120 mg až 4krát denně.

    Kontraindikace:

    • závažné problémy s játry a ledvinami
    • chronický alkoholismus
    • přecitlivělost na paracetamol

    Uvažujme o paracetamolových derivátech.

    Ibuklin Kombinovaný přípravek obsahující Ibuprofen + Paracetamol. Vzhledem k dobré snášenlivosti většiny pacientů a slušnému terapeutickému účinku, pokud jde o snížení teploty a zbavení se teploty, doporučuji tento lék pacientům sám. K dispozici v tabletách.

    Používá se v dávce u dospělých, 1 tableta 3krát denně.

    Nelze jej použít k vředům a gastrointestinálnímu traktu žaludku, těhotenství a kojení, onemocněním jater a ledvin, chronickému alkoholismu.

    Panadol. Dříve velmi populární droga, která dává dobrý prodej dnes. Je to běžný paracetamol v potahovaných tabletách. Matky milují naše děti Panadol, který má vhodné formy uvolňování ve formě suspenze pro perorální podání. I když je to stejný paracetamol, tak proč platit více?

    Coldrex. Byly nalezeny dvě formy uvolnění: tablety Coldrex a Codrex HotRem - prášek pro přípravu roztoku.

    Tablety obsahují následující látky:

    • paracetamol 500 mg
    • kofein 25 mg
    • Fenylefrin hydrochlorid 5 mg
    • terpinehydrát 20 mg
    • kyselina askorbová 30 mg

    Prášek obsahuje:
    • paracetamol 750 mg
    • hydrochlorid fenylefrin 10 mg
    • kyselina askorbová 60 mg

    To jsou hlavní léčivé látky v kompozici a navíc jsou zde také různá sladidla, zahušťovadla, barviva a další chemikálie, které nemají s léčbou nic společného.

    Lék se používá ke snížení teploty, snížení bolesti a také zmírňuje ucpání nosu. Chemické sloučeniny ve svém složení to umožňují.

    Povoleno dětem od 12 let maximálně 3 sáčky denně. Přípravek by neměl být používán u dospělých a dětí déle než 5 dnů.

    Má velké množství kontraindikací pro příjem:

    • abnormální funkce jater a ledvin
    • thyrotoxikóza
    • diabetes
    • srdeční onemocnění (infarkt myokardu, tachyarytmie)
    • arteriální hypertenze
    • glaukom s uzavřeným úhlem
    • chronický alkoholismus
    • hypertrofie prostaty
    • děti do 12 let

    Během těhotenství a kojení je nutná opatrnost. Je lepší se poradit s lékařem.

    Coldact Tobolky s prodlouženým uvolňováním. Jedná se o symptomatická léčiva pro léčbu nachlazení, chřipky a ARVI. Eliminuje bolest, horečku a průjem.

    Používá se u dospělých a dětí starších 12 let - 1 kapsle každých 12 hodin po dobu 3-5 dnů.

    Složení:

    • paracetamol 200 mg
    • Hydrochlorid fenylefrin 25 mg
    • chlorfenamin (chlorfeniramin) maleát 8 mg

    Také mnoho kontraindikací:
    • výrazná ateroskleróza koronárních tepen
    • arteriální hypertenze
    • abnormální funkce jater a ledvin
    • diabetes
    • thyrotoxikóza
    • glaukom s uzavřeným úhlem
    • těžké onemocnění jater, ledvin, srdce, močového měchýře
    • peptický vřed a duodenální vřed
    • onemocnění pankreatu
    • potíže s močením s adenomem prostaty
    • onemocnění krevního systému
    • chronický alkoholismus
    • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy
    • děti do 12 let

    Nedoporučuje se používat během těhotenství a kojení.

    Theraflu. Často se zaměňují s Tamiflu, ale to jsou úplně jiné léky. Používá se jako symptomatický lék na nachlazení. Pomáhá v boji proti vysoké horečce, zimnici, bolesti hlavy a bolesti svalů, kašlání, kýchání, rýmě.

    Složení:

    • paracetamol 325 mg
    • Feniramin maleát 20 mg
    • hydrochlorid fenylefrin 10 mg
    • kyselina askorbová 50 mg
    • a pomocné látky, sladidla, barviva atd.

    K dispozici ve formě prášku pro rozpuštění ve vodě. Je nutné rozpustit obsah balení ve sklenici vařené horké vody a vypít horký. V případě potřeby ji můžete užívat každé 4 hodiny, ale ne více než 3 dávky denně.

    Kontraindikace léčiva Teraflu jsou tvořeny přidáním kontraindikací účinných látek tohoto léčiva a zahrnují:

    • abnormální funkce jater a ledvin
    • thyrotoxikóza
    • diabetes
    • srdeční onemocnění (infarkt myokardu, tachyarytmie)
    • arteriální hypertenze
    • glaukom s uzavřeným úhlem
    • hypertrofie prostaty
    • chronický alkoholismus
    • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy
    • děti do 12 let
    • těhotenství a kojení

    Rinza a Rinzasip. Rozdíly obou léčiv ve formě uvolňování a v menší míře ve složení účinných látek.

    Rinza je perorální pilulka, která eliminuje příznaky nachlazení nebo chřipky (horečka, bolest, rinorea), mezi které patří:

    • paracetamol 500 mg
    • kofein 30 mg
    • hydrochlorid fenylefrin 10 mg
    • chlorfenamin maleát 2 mg
    • hmotnostních přísad

    Dávkování - 1 tableta 3-4 krát denně. Maximální dávka - 4 tablety. Průběh léčby není delší než 5 dnů.

    Rinzasip je prášek pro přípravu roztoku a jeho následné požití, také eliminuje příznaky nachlazení (horečka, bolest, rinorea), zahrnuje:

    • paracetamol 750 mg
    • kofein 30 mg
    • Feniramin maleát 20 mg
    • hydrochlorid fenylefrin 10 mg
    • sladidla, barviva a další pomocné látky

    Dávkování - pro dospělé a děti starší 15 let na 1 sáčku 3-4krát denně, ale ne více než 4 sáčky denně. Průběh léčby, stejně jako u tablet, není delší než 5 dnů.

    Rinza a Rinzasip mají podobně jako jiné léčivé látky ve svých pasivních léčivech řadu kontraindikací, které jsou získány sčítáním kontraindikací každé chemické látky, kterou tyto léky obsahují:

    • abnormální funkce jater a ledvin
    • thyrotoxikóza
    • diabetes
    • srdeční onemocnění (infarkt myokardu, tachyarytmie)
    • arteriální hypertenze
    • glaukom s uzavřeným úhlem
    • hypertrofie prostaty
    • chronický alkoholismus
    • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy
    • děti do 15 let
    • těhotenství a kojení

    Aspirin. Kyselina acetylsalicylová nebo aspirin patří k nesteroidním protizánětlivým léčivům. Má protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky, stejně jako inhibuje agregaci krevních destiček, tzn. Snižuje srážení krve.

    NEPOUŽÍVEJTE jako symptomatický lék proti chřipce. Kvůli zvýšené propustnosti cévní stěny v tomto onemocnění, spolu s užíváním aspirinu, můžete způsobit krvácení. Dospělí i děti nesmějí užívat chřipku aspirinu. U dětí může navíc podání salicylátů způsobit Rayův syndrom, nebezpečnou komplikaci doprovázenou encefalopatií a mastnou infiltrací jater.

    Kontraindikace při užívání aspirinu jsou:

    • erozivní a ulcerózní onemocnění trávicího traktu (vředy, gastritida, eroze žaludku a střev)
    • hemofilie
    • hemoragická diatéza
    • aneuryzma aorty
    • portální hypertenze
    • nedostatek vitaminu K
    • selhání jater a / nebo ledvin
    • I. a III. Trimestr těhotenství
    • období laktace
    • přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou a další salicyláty

    Dávkování je individuální. U dospělých se jednotlivá dávka pohybuje od 40 mg do 1 g, denně od 150 mg do 8 g; frekvence užívání - 2-6 krát denně.

    Nurofen. Hlavní účinnou látkou přípravku Nurofen tablety pro perorální podání je ibuprofen 200 mg a pomocné látky pro hmotnost. Pro rozpuštění ve vodě jsou také k dispozici šumivé tablety.

    Je to nesteroidní protizánětlivé činidlo. Má analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek.

    Pro dospělé a děti od 12 let se používá v dávce 200 mg 3-4krát denně, maximální počáteční dávka je až 400 mg 3-4krát denně. Maximální denní dávka je 1200 mg.
    Děti od 6 do 12 let - 200 mg 4krát denně. Hmotnost dítěte musí být větší než 20 kg, aby bylo možné použít lék Nurofen.

    Kontraindikace:

    • erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu v akutní fázi, včetně peptický vřed a duodenální vřed, ulcerózní kolitida, peptický vřed, Crohnova choroba
    • těžké srdeční selhání
    • těžké arteriální hypertenze
    • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy
    • hemofilie, stav hypokoagulace
    • leukopenie
    • hemoragická diatéza
    • závažné problémy s játry a / nebo ledvinami
    • ztráta sluchu, patologie vestibulárního aparátu
    • III. Trimestr těhotenství, kojení
    • období laktace (kojení)
    • děti do 6 let
    • Přecitlivělost na ibuprofen nebo na složky léčiva.

    Analgin. Účinná látka Metamizol sodný je derivát pyrazolonu. Má antipyretické, analgetické a slabé protizánětlivé činidlo. Používá se pro bolest různého původu, stejně jako horečku způsobenou infekčními a zánětlivými onemocněními.

    To lze nalézt pod názvy: Baralgin a Trialgin. Hlavní účinnou látkou v těchto tabletách je stejný metamizol sodný.

    Dávkovací režim Uvnitř nebo rektálně, dospělí jsou předepsány 250-500 mg 2-3 krát denně. Maximální jednorázová dávka - 1 g, denně - 3 g. Jednorázové dávky pro děti ve věku 2-3 let jsou 50-100 mg; 4-5 let - 100-200 mg; 6-7 let - 200 mg; 8-14 let - 250-300 mg; frekvence přijímání - 2-3 krát denně.
    V / m nebo / pomalu u dospělých - 250-500 mg 2-3 krát denně. Maximální jednorázová dávka - 1 g, denně - 2 g. U dětí parenterální podání v dávce 50-100 mg na 10 kg tělesné hmotnosti.

    Kontraindikace:

    • dysfunkce ledvin a jater
    • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy
    • onemocnění krve
    • přecitlivělost na deriváty pyrazolonu

    V mé praxi ji žádným způsobem nepoužívám, protože výroba dipyronu, která nyní existuje na planetě (především v Indii), je zaměřena na náš trh. V některých zemích Evropy, USA, Japonska a Austrálie není tento lék používán ani zakázán kvůli rozvoji impozantní komplikace - agranulocytózy (krevní onemocnění doprovázející pokles hladiny neutrofilů (neutropenie)), která může být smrtelná. Takže zapomeňte na obvyklou tablet pilulku analginina, existuje široký seznam léků, které jsou méně škodlivé a dostupné ve veřejné sféře.

    Bezohledné používání balených a chutných symptomatických léků na nachlazení a chřipku již vede k negativním důsledkům, včetně náhlého krvácení, otravy a všeho, protože lidé zapomínají, že za krásnou taškou, která může být také předávkována, existuje lék. Například výše uvedená kombinovaná léčiva mají maximální denní dávku - obvykle 3-4 sáčky denně. Ne 10 sáčků jako nedbalí soudruzi jako pěšáci v sobě a jejich blízcí, malá teplota vzroste - okamžitě sáhne po sáčku. A kde je tělo v boji s nemocí? Rozlití, pak je zápis pryč a nějaká hrozná komplikace se může připojit. A když v důsledku komplikací, které vznikly, ambulance „samo-doky“ dokonce dorazí na výzvu, nemohou tyto projevy ani spojit s použitím zázračných sáčků teploty, což značně zhoršuje stav nemocného.

    Za zmínku stojí také to, že při užívání vícesložkové drogy nelze užívat jiné léky, které obsahují stejné účinné látky jako tento lék. Například nemůžete spojit čistý paracetamol a vícesložkové přípravky obsahující paracetamol v jejich složení.

    Můj názor na lékaře je tento: je lepší použít monokomponentní (jednu účinnou látku) léky. V případě vývoje patologických reakcí lze pochopit, který lék tuto reakci způsobil a adekvátně řešit vzniklou komplikaci. Také v případě užívání jednoho léku bude tělo potřebovat mnohem méně energie, aby ho rozbilo a asimilovalo, než aby přetížilo symptomatické prášky a pilulky přetížené konzervačními látkami, barvivy a jinými zbytečnými látkami. Energie je pro něj užitečná v boji proti chřipce a nachlazení. Zvláště není nutné v terapii u dětí používat vícekomponentní antipyretická a symptomatická léčiva, pro jejich tělo mohou být zvláště škodlivé.