Hlavní / Prevence

Mohu současně užívat analginum s papaverinem a dimedrolem?

Jak analgin, tak papaverin, a difenhydramin - léky předepsané pro syndrom bolesti, křeče (žlučové, střevní, renální kolika), zvýšená tělesná teplota. Mají analgetické, antispasmodické, antipyretické, antialergické, sedativní účinky.

Vlastnosti drog

Analgin (účinná látka metamizol) je narkotické analgetikum. Má analgetický, protizánětlivý účinek, snižuje horečku v horečnatých stavech.

Používá se pro bolesti hlavy, bolesti zubů, neuralgii, spastické bolesti - žlučovou koliku, onemocnění ledvinového kamene, hypertermii na pozadí ARVI.

Papaverin je alkaloid máku, který má antispasmodický účinek na hladké svalstvo cév, žlučník, dělohu, žaludek, střeva. Používá se při hypertenzi k rozšíření cév, zmírnění bolesti ve střevní kolice, gastritidě, biliární dyskinezi.

Diphenhydramin je antihistaminikum pro léčbu alergických onemocnění (kopřivka, astma bronchiale, pollinóza). Má také sedativní a hypnotický účinek. Má protizánětlivý účinek díky blokování histaminových receptorů H1.

Proč je předepsáno společně?

Účinek se současným použitím je zvýšen. Diphenhydramin zabraňuje alergické reakci na přípravky lytické směsi a zvyšuje účinek přípravku Analgin.

Jak jednat na těle?

Mají analgetický, protizánětlivý účinek.

Indikace pro použití

Kolika (žlučová, ledvinná, střevní), migréna, zástava hypertenzní krize, akutní respirační virová infekce, pneumonie, vysokoteplotní tuberkulóza, menstruační bolest, pankreatitida.

Jak se přípravek Analgin užívá s papaverinem a difenhydraminem?

Použijte 1 ampulku roztoku pro intravenózní podání každého léčivého přípravku a shromážděte do jedné 5 ml injekční stříkačky.

Funkce aplikace

Těhotenství a kojení

Kontraindikováno. Kojícím matkám se doporučuje, aby během léčby ukončily krmení.

Dětský věk

Komarovsky nedoporučuje Analgin pro děti, protože jeho toxický účinek. Zakázané dávkování vyšší než 500 mg metamizolu pro děti do 10 let.

Pokročilý věk

Je nutné sledovat stav jater, ledvin po podání léků intravenózně, intramuskulárně.

Vedlejší účinky Analgin s Papaverine a Dimedrol

Metamizol: poškození jater, alergické reakce, agranulocytóza, angioedém.

Papaverin: pokles tlaku, alergie, závratě.

Účinná látka Dimedrol - difenhydramin způsobuje celkovou slabost, ospalost.

Kontraindikace pro použití přípravku Analgin s přípravkem Papaverine a Dimedrol

Jaterní selhání, selhání ledvin, těhotenství, krmení, bronchiální astma.

Dopad na řízení

Všechny přípravky směsi mohou ovlivnit koncentraci. Dimedrol má hypnotický účinek, proto je kombinace kontraindikována pro řidiče a osoby, které spravují komplexní zařízení.

Interakce s jinými léky

Metamizol zvyšuje hepatotoxicitu jiných léčiv, barbituráty oslabují jeho účinek. Amitriptylin, perorální kontraceptiva vedou ke zvýšení koncentrace. Nekompatibilní s radiopropustnými látkami. Zvyšuje aktivitu antikoagulancií, oslabuje účinek cyklosporinu.

Papaverin zvyšuje účinek antihypertenziv, snižuje léčebný účinek Levodopy. Analgin a NVPS zvyšují antispasmodickou akci.

Dimedrol zvyšuje anticholinergní účinek holinoblokatorova.

Kompatibilita s alkoholem

Směs je neslučitelná s ethylalkoholem.

Předávkování

Dochází ke zvýšení nežádoucích účinků, možnému kómatu, selhání jater. Léčba - peritoneální dialýza, nucená diuréza, s použitím tablet - výplach žaludku trubicí.

Obchodní podmínky lékárny

Předpis.

Podmínky skladování

Skladovací teplota - ne vyšší než 25 ° C.

Doba použitelnosti

Dimedrol (řešení) - 4 roky, Papaverine - 2 roky, Analgin - 3 roky.

Analogy

Tam je kombinovaná droga - Pentalgin, obsahující antipyretický paracetamol, antispazmodikum Drotaverinum a antihistaminikum, feniramin.

Cena léku

Analgin v ampulích stojí 60 rublů. pro 10 ampulí Cena Dimedrol - 25 rublů., Papaverina - 64 rublů.

Recenze

Během menstruace byla silná bolest. Lékař sanitky natočil záběr triády - bylo to lepší.

Byla tam zápal plic. Lytická směs byla předepsána, aby se snížilo teplo a dyspnoe zmizela.

Vlasova N.E., pohotovostní lékař

S vysokou horečkou, žlučovou kolikou, hypertenzí, bolestivou menstruací u žen používáme kombinaci antispasmodik, analgetik a antihistaminik. Pomáhá rychle.

Nikolaev PV, chirurg

S kolikou vždy předepisujeme triádu, abychom zmírnili bolest, zklidnili pacienta, uvolnili žlučové cesty nebo uretry.

Analginrol papaverin v jedné injekční stříkačce

Analgin + Dimedrol + Papaverin

Kombinace přípravku Dimedrol s analginem a antialergickými léky

Kombinace léků v „triádě“ je považována za univerzální pro poskytování první pomoci v případě mnoha patologií. Při chirurgických onemocněních pomáhá papaverin s difenhydraminem a analginum zastavit syndrom bolesti tím, že uvolní svalstvo kanálků, úseků močových cest a střev. Vzhledem k přípravku Dimedrol je možné významně zmírnit příznaky akutních chirurgických, urologických a gynekologických patologií. To vám umožní zklidnit pacienta. Analgin může nahradit aspirin, pokud je k dispozici jako injekce.

Složení trojice, dávkování léků

Složení triády zahrnuje tři farmakologická léčiva, která jsou extrémně levná, relativně málo vedlejších účinků, stejně jako rychlý nástup účinku. Mezi ně patří analgin, difenhydramin a papaverin.

Dávka dipyronu ve směsi je 2 ml 50% roztoku. Dávka Dimedrolu - 1 ml 1% roztoku. Dávkování papaverinu - 2 ml - 2% roztok.

Plnohodnotný analog Dimedrol, který nemá žádný centrální efekt, # 8212; je to loratadin, známý pod obchodním názvem claritin. Tento lék patří do třídy generace blokátorů histaminu II. Ve stejné kategorii pro léčbu alergie jsou přítomny fencarol, peritol, diazolin a simprex. Nejúčinnější jsou v současné době zástupci třetí generace blokátorů histaminových receptorů: cytirizin, desloratadin, fexofenadin. Navíc loratadin zůstává jedním z nejčastěji používaných léků pro léčbu jakéhokoliv typu alergií.

Autor článku: Alina Samsonov

Analgin + Dimedrol + Papaverin

Kombinace přípravku Dimedrol s analginem a antialergickými léky

Kombinace léků v „triádě“ je považována za univerzální pro poskytování první pomoci v případě mnoha patologií. Při chirurgických onemocněních pomáhá papaverin s difenhydraminem a analginum zastavit syndrom bolesti tím, že uvolní svalstvo kanálků, úseků močových cest a střev. Vzhledem k přípravku Dimedrol je možné významně zmírnit příznaky akutních chirurgických, urologických a gynekologických patologií. To vám umožní zklidnit pacienta. Analgin může nahradit aspirin, pokud je k dispozici jako injekce.

Složení trojice, dávkování léků

Složení triády zahrnuje tři farmakologická léčiva, která jsou extrémně levná, relativně málo vedlejších účinků, stejně jako rychlý nástup účinku. Mezi ně patří analgin, difenhydramin a papaverin.

Dávka dipyronu ve směsi je 2 ml 50% roztoku. Dávka Dimedrolu - 1 ml 1% roztoku. Dávkování papaverinu - 2 ml - 2% roztok.

Plnohodnotný analog Dimedrol, který nemá žádný centrální efekt, # 8212; je to loratadin, známý pod obchodním názvem claritin. Tento lék patří do třídy generace blokátorů histaminu II. Ve stejné kategorii pro léčbu alergie jsou přítomny fencarol, peritol, diazolin a simprex. Nejúčinnější jsou v současné době zástupci třetí generace blokátorů histaminových receptorů: cytirizin, desloratadin, fexofenadin. Navíc loratadin zůstává jedním z nejčastěji používaných léků pro léčbu jakéhokoliv typu alergií.

Autor článku: Alina Samsonov

Používání Analgin s Dimedrolem snižuje teplotu

Akce Analgin a Dimedrol

Diphenhydramin označuje antihistaminikum, které má výrazný sedativní účinek. Lék má také slabý protizánětlivý účinek.

Je třeba poznamenat, že přípravek Analgin s přípravkem Dimedrol má řadu omezení ve formě žaludečních vředů, diabetes mellitus a bronchiálního astmatu. Také Diphenhydramin a Analgin mohou způsobit těžkou dehydrataci organismu, proto by mělo být po aplikaci injekcí spotřebováno alespoň jedno sklenici tekutiny.

Aplikace Dimedrol a Analgin

Pokud Analgin s Dimedrolem chybí ve formě roztoku, je možné použít léky ve formě tablet. Důležitou podmínkou je dodržet přesné dávkování, které závisí na věku a hmotnosti dítěte nebo dospělého.

Pokud pacient hodlá aplikovat antipyretickou injekci Analginu při vysoké teplotě, pak jej musíte užívat v dávce 100 miligramů. Poté se přidává difenhydramin, v jednom gramu. Směs se důkladně protřepe.

Pokud je přípravek Analgin podáván s přípravkem Dimedrol, měla by být dávka hotové směsi jeden mililitr. Během dne může být výstřel při vysoké teplotě dán pouze dvakrát.

Pokud z nějakého důvodu pacient nemůže dát injekci, pak si můžete vzít výsledné řešení uvnitř. Ale stojí za zmínku, že účinek drogy v takové situaci bude pomalejší.

Chcete-li podat injekci dospělému nebo dítěti, musíte dodržet řadu doporučení.

  1. Vezměte si novou injekční stříkačku a použijte ji k vytočení první Analgin a pak difenhydraminu. Dobře protřepejte.
  2. Pomalu vstřikujte směs do svalové tkáně a aplikujte vatu.

Pokud je nutné postup opakovat, lze jej provést až po šesti hodinách.

Použití Analgin, Dimedrol s Papaverine nebo No-Spa

Pak se lékaři uchylují k jiné metodě. Pro eliminaci křeče a expanzi cév se zavazuje směs Analgin, Dimedrol, Papaverin. Třetí složka působí jako antispasmodikum. V lékařství se tento roztok nazývá lytická směs. Injekce vám umožní odstranit teplo během několika minut.

K přípravě roztoku budete potřebovat dva mililitry Analginu, jeden mililitr Dimedrolu a dva mililitry Papaverinu. Tato dávka je určena pro dospělé a děti starší dvanácti let.

Pokud je injekce podávána dítěti, pak by měl být přidán Analgin v polovině.

Pokud jsou složky přítomny pouze ve formě tablet, může být do roztoku přidán Analgin, Dimedrol, No-shpa.

Je třeba poznamenat, že lytická směs Analgin, Papaverin s difenhydraminem může způsobit nežádoucí účinky, které se mohou objevit:

V pediatrii se papaverin a analgin používají pouze v extrémních případech, kdy vysoká teplota trvá poměrně dlouho a nese hrozbu pro život dítěte.

Snižování tepla jemnými metodami

Analgin s papaverinem dávají děti jen v extrémních situacích. Pokud teplotní údaje nepřekročí více než 39,6 stupňů a jsou drženy po dobu tří až čtyř dnů, pak se můžete uchýlit k jemnějším metodám.

Také jako účinné antipyretikum u dětí může být použita stejná kombinace paracetamolu a ibuprofenu. Stačí dát například paracetamolový sirup a během pěti minut umístit svíčku Nurofen. Nebo to udělejte jinak. Dejte si ibuprofenový sirup a zapálte svíčku Tsefecon. Doporučuje se používat takovou kombinaci ne více než dvakrát denně.

Účinnou kombinací bude vazospazmus, Paracetamol, No-spa a Suprastin. Paracetamol působí jako antipyretikum. Suprastin, jako antihistaminikum, odstraní opuch z tkání, usnadní dýchání a má sedativní účinek. Ne-shpa působí jako křeč, který rozšiřuje krevní cévy a poskytuje paracetamol s plným přístupem k zánětlivému procesu.

Malá doporučení týkající se užívání drog

Mnoho rodičů si stěžuje na to, proč jsou paracetamol a ibuprofen neúčinné při snižování teploty u dětí. Dopad léku závisí na příčině onemocnění.

Svíčky Nurofen také nejsou vždy účinné, protože rodiče nedodržují předepsané dávkování. Uvedení svíček by mělo být založeno na věku dítěte.

Ibuprofen má také protizánětlivé vlastnosti, které umožňují zastavit zánětlivý proces a snížit teplotu na normální hodnoty.

Pokud je však onemocnění u dítěte způsobeno bakteriální infekcí, pak nepomůže žádné antipyretické léky. V takové situaci vyžaduje povinné užívání antibiotik.

Kombinace Analgin a Dimedrol a Papaverine se nejčastěji používá ve stacionárních podmínkách, kdy teplotní indexy udržují nad několik dnů více než 39,6.

Kompatibilita Dimedrol, Analgin a Papaverina

Diphenhydramin a Analgin a Papaverine - směs, která zmírňuje bolest, zánětlivou reakci, spazmus hladkého svalstva. Používá se pro pankreatitidu, horečku, bolestivou menstruaci. Lékaři této kombinace v jedné injekční stříkačce se nazývají triáda.

Diphenhydramin a Analgin a Papaverine - směs, která zmírňuje bolest, zánětlivou reakci, spazmus hladkého svalstva.

Akce

Analgin

Je to antipyretické, narkotické analgetikum. Metamizol snižuje tělesnou teplotu a také potlačuje vedení impulsu bolesti. Má protizánětlivé vlastnosti. Používá se pro bolesti hlavy, horečku, zranění.

Papaverin

Myotropní antispasmodikum. Snižuje vstup vápenatých kationtů do buňky, což snižuje její excitabilitu. Blokuje aktivitu enzymů fosfodiesterázových hladkých myocytů. Relaxační svalovou vrstvu nádob, dělohy, tlustého střeva, žlučových cest, Oddiho svěrače, průdušek. Odstraňuje bolesti žlučových a ledvinové koliky, pankreatitida, děložní křeče v kritických dnech.

Používá se pro gastritidu, dvanáctníkový vřed ke zmírnění bolesti. Přiděleno ke zmírnění hypertenzní krize - snižuje krevní tlak v důsledku snížení celkové periferní vaskulární rezistence.

Kromě toho může být pro hemoroidy použit Papaverin. Přečtěte si o tom více zde.

Diphenhydramin

Antialergický lék. Je to blokátor receptorů H1-histaminu. V důsledku toho snižuje zvýšenou permeabilitu histaminových cév během reakcí přecitlivělosti.

To snižuje kyselost žaludku, který se používá k úlevě od bolesti v giperatsidnom žaludku a žaludečního vředu. Má hypnotický účinek. Inhibuje centrální nervový systém a poskytuje sedativní účinek.

Používá se pro anafylaktický šok, astma astma.

Analgin + Dimedrol + Papaverin

Kombinace přípravku Dimedrol s analginem a antialergickými léky

Diphenhydramin a papaverin zůstávají nejčastěji používanými léky, což je spojeno s nízkými náklady na léky a rychlým nástupem účinků. A spolu s nimi používali analgin, který je součástí injekce "triády". Tato směs se používá v nemocnici a na pohotovosti. Intramuskulární injekce „triáda“ intramuskulárně, která umožňuje urychlit nástup požadovaného účinku.

Trojice se používá u chirurgických, traumatických a terapeutických pacientů. Injekční kompozice v důsledku analginu má nevyjádřený analgetický účinek a je také účinná proti teplotě. Diphenhydramin je blokátor receptorů histaminu na periferii, používá se jako centrální sedativum. Papaverin je silný antispasmodik s převládajícím účinkem na hladké svalstvo cév.

Kombinace léků v „triádě“ je považována za univerzální pro poskytování první pomoci v případě mnoha patologií. Při chirurgických onemocněních pomáhá papaverin s difenhydraminem a analginum zastavit syndrom bolesti tím, že uvolní svalstvo kanálků, úseků močových cest a střev. Vzhledem k přípravku Dimedrol je možné významně zmírnit příznaky akutních chirurgických, urologických a gynekologických patologií. To vám umožní zklidnit pacienta. Analgin může nahradit aspirin, pokud je k dispozici jako injekce.

V terapeutické nemocnici a na pohotovosti, v ambulanci a ve zdravotnickém a porodnickém centru lze „triádu“ využít ke zmírnění hypertonické krize a zmírnění úzkosti. Ke snížení krevního tlaku v "triádě" se používá papaverin. Velmi jemně koriguje indikátor krevního tlaku v důsledku uvolnění tepen svalového typu. Jsou umístěny na periferii, a proto účinek papaverinu zlepšuje prokrvení periferních tkání, aniž by narušil průtok krve v mozku, ledvinách a srdci.

Ve většině částí země nejsou žádné velké nemocnice se speciálními alergologickými odděleními. Výsledkem je, že pacienti s alergickými onemocněními přicházejí buď do léčeben nebo na jednotku intenzivní péče. První etapou hospitalizace je však pohotovostní oddělení nebo ambulance. Zde, aby se snížila aktivita alergické reakce, lze použít "triádu". Vzhledem k přítomnosti směsi přípravku Dimedrol snižuje riziko pro pacienta během systémové alergické reakce.

Složení trojice, dávkování léků

Složení triády zahrnuje tři farmakologická léčiva, která jsou extrémně levná, relativně málo vedlejších účinků, stejně jako rychlý nástup účinku. Mezi ně patří analgin, difenhydramin a papaverin.

Analgin se v západních zemích nepoužívá kvůli velkému počtu nežádoucích účinků a protože není ekonomicky životaschopný pro farmakologické společnosti. Patří do třídy nesteroidních protizánětlivých léčiv a má mnoho analogů. Jedním z nich je aspirin. Oba léky mají mnoho nežádoucích účinků spojených s inhibicí 2 typů cyklooxygenázy. Pro snížení teploty však zůstávají výborným prostředkem analgin a aspirin.

Lék Dimedrol patří do třídy inhibitorů histaminových receptorů a patří mezi léky první generace. Ve skutečnosti, Dimedrol je již zastaralý a není nejúspěšnější pro léčbu alergických onemocnění. To je způsobeno potlačením nervové aktivity na nejvyšší úrovni. Po užití přípravku Dimedrol je u většiny pacientů pozorována ospalost. Z tohoto důvodu „triáda“ není účinným prostředkem trvalé léčby alergií, ačkoli může být použita v počáteční fázi vývoje systémové reakce: kopřivka, anafylaktický šok, angioedém.

Plnohodnotný analog Dimedrol, který nemá žádný centrální účinek, je loratadin, známý pod obchodním názvem Claritin. Tento lék patří do třídy generace blokátorů histaminu II. Ve stejné kategorii pro léčbu alergie jsou přítomny fencarol, peritol, diazolin a simprex. Nejúčinnější jsou v současné době zástupci třetí generace blokátorů histaminových receptorů: cytirizin, desloratadin, fexofenadin. Navíc loratadin zůstává jedním z nejčastěji používaných léků pro léčbu jakéhokoliv typu alergií.

Papaverin ve složení "triády" plní funkci antispasmodik, která je nejaktivnější ve vztahu ke svalům krevních cév. Intramuskulární injekce vede ke snížení krevního tlaku, uvolnění hladkého svalstva střeva, svěrač žlučníku, velké dvanáctníkové papily, ureteru. Funkční analog papaverinu je „No-shpa“.

Drotaverinum je přítomno ve složení tohoto léku, který je aktivnější ve vztahu k hladkým svalům vnitřních orgánů, a nikoli cév. No-shpa se používá v chirurgické, terapeutické a gynekologické praxi. Kvůli relaxaci hladkých svalů mohou Drotaverinum a papaverin anestetizovat. Síla akce nepřekračují Novocain, ale odstraňují příčinu bolesti, kvůli které jsou vybíráni k léčbě mnohem častěji než jiné prostředky.

Autor článku: Alina Samsonov

Můžu současně užívat Analgin, Papaverine a Dimedrol?

Analgin, Papaverine, Dimedrol (triáda) - jedna z nejběžnějších kombinací používaných ke snížení vysoké teploty.

1 Jak jednat na těle

Jmenován ve formě pilulek nebo injekcí v jedné injekční stříkačce pro snížení tepla, stejně jako chirurgické zákroky a zranění. Má analgetické, sedativní a antispasmodické vlastnosti.

Léky se předepisují jako injekce v jedné injekční stříkačce, aby se snížila horečka, stejně jako během operace a zranění.

Analgin

Má analgetické a antipyretické vlastnosti. Má mírný protizánětlivý účinek.

Diphenhydramin

Antihistaminikum, antialergikum, antiemetikum, hypnotikum, lokální anestetikum.

Papaverin

Myotropní antispasmodikum.

2 Co pomáhá směsi

Po zavedení směsi intramuskulárně, odstranění symptomů, jako jsou:

  • prodloužená horečka způsobená virovými nebo bakteriálními patologiemi;
  • bolestivé syndromy různých etiologií.

Kromě toho je určen ke zmírnění hypertenzní krize, exacerbaci chronické pankreatitidy. Má rychlé a účinné jednání.

3 Jak se přípravek Analgin užívá s Papaverinem a Dimedrolem

Pro dospělé dávkování léků smíchaných pro intramuskulární injekce nebo roztok pro intravenózní podání:

  • 2 ml Analginu;
  • 1 ml Dimedrolu;
  • 2 ml papaverinu.

Tato lytická směs pro dospělé se používá maximálně jednou za 6-8 hodin.

Pro děti je tento roztok předepsán v dávkách:

  • ve věku 3 až 10 let - 0,2 ml na každých 10 kg tělesné hmotnosti dítěte, nejvýše však 1 ml;
  • Od 10 do 18 let - 1-2 ml každých 12 hodin.

4 Funkce aplikace

Intravenózní injekce mohou být předepsány pouze dospělým pacientům. Děti dostávají pouze intramuskulární injekce.

Po podání směsi léčiv je pacient během dne pozorován.

Těhotenství a kojení

Dětský věk

Pouze ve formě jednotlivých intramuskulárních injekcí.

Pokročilý věk

Při absenci kontraindikací užívání těchto léků (v závislosti na klinickém obrazu) lze použít triádu.

5 Vedlejší účinky přípravku Analgin s papaverinem a dimedrolem

Po použití mohou způsobit vedlejší reakce, jako jsou:

  • nevolnost;
  • sucho v ústech;
  • obecná slabost;
  • závratě;
  • porušení v gastrointestinálním traktu atd.

6 Kontraindikace pro použití přípravku Analgin s přípravkem Papaverine a Dimedrol

Není jmenován, pokud v historii pacienta existují informace o těchto stavech:

  • selhání ledvin a / nebo jater;
  • poruchy krve;
  • bronchiální astma.

Není předepsán v přítomnosti individuální intolerance na aktivní složky, stejně jako během těhotenství a během laktace.

Směs těchto léků není předepsána v kombinaci s vazokonstriktorem nebo dilatačním, normalizujícím tlakem, diuretickými a choleretickými kompozicemi, antihistaminiky.

7 recenzí

Svetlana, 29 let, Blagoveshchensk

Předpokládá se, že není nutné snižovat teplotu u dítěte, pokud jeho indikátor nepřekročí 38 ° C. Ale pokud se teplo zvýší a není možné ho srazit buď s sirupy snižujícími horečku, nebo s odpady, stane se to děsivým. Když jsem viděl, že se teplota ročního dítěte začala zvyšovat, nečekal jsem: Dcera okamžitě začala a při 37,5 ° C dostal Nurofen. O půl hodiny později vzrostla na 38,3 ° C. Zavolal jsem sanitku.

Lékař přišel o několik minut později, ale teplota už vyskočila na 39 ° C. Diagnostikována SARS a vložena lytická směs. Efekt se objevil téměř okamžitě: teplota klesla a dcera usnula. Noc prošla tiše. Ráno přišel okresní pediatr a předepsal vhodnou léčbu.

Maria, 41, Kemerovo

Minulý rok jsem měl špatnou zimu. Vzrostla horečka, nesnesitelné bolesti hlavy, malátnost a silný kašel. Několik dní jsem nespal, ale byl jsem v nějakém komatu. Přítel mi řekl, že v takových podmínkách pomáhá triáda, podávaná intravenózně nebo intramuskulárně. Místo injekcí mohou být použity perorální prostředky.

Nahrazení diphenhydraminu na Suprastin a Papaverin na No-shpu bylo provedeno v tabletách. Dobrá kombinace antipyretik. Už první noc po užití těchto léků bylo možné se dobře vyspat.

Analgin s Dimedrolem při teplotě

Když má vaše dítě nebo milovaná osoba vysokou horečku, která není ovlivněna paracetamolem, aspirinem nebo jinými antipyretiky, pak panika nastane. Nevíte, co dělat.

V takových případech je nejlepší vyhledat lékařskou péči. Ale často je to nemožné.

V takových případech byste měli vědět, že analgin je antipyretikum, které je mnohem silnější než kyselina acetylsalicylová a paracetamol. Zvláštní účinek je podáván intramuskulární injekcí úměrnou směsi analinu a Dimedrolu. To pomáhá snižovat vysokou tělesnou teplotu během příštích 10-15 minut.

Analgin však jako antipyretikum funguje nejlépe za tří podmínek:

  • pokud se podává intramuskulárně;
  • v kombinaci s difenhydraminem;
  • v kombinaci s papaverinem.

Z tohoto důvodu by měla být vždy vaše domácí lékárnička:

  • stříkačka na pět gramů;
  • pět ampulí hydrochloridu papaverinu;
  • pět ampulí;
  • pět ampulí Dimedrol.

Dnes analgin s difenhydraminem při teplotě má rychlý a bezpečný účinek. Teplo již klesá do 15 minut po injekci. Zůstane jen naučit se, jak dělat analgin s difenhydraminem při teplotě.

Rodiče musí striktně dodržovat pravidla asepsy a antisepsy. Při intramuskulární injekci existuje riziko následného abscesu s hnisáním podkožní vrstvy a svalových vláken.

Dávkování

Dříve než začnete s analginem dávkovat, musí být dávka pečlivě vypočítána. Pro dospělé a děti starší 14 let užívejte 1 ampulku dipyronu, difenhydraminu a papaverinu. Všechny léky se užívají v jedné injekční stříkačce.

Pro děti je dávkování vypočteno mírně odlišným způsobem. Jak to udělat - viz přiložená tabulka. Jestliže si užíváte analgin s dávkou Dimedrol, vypočte se na základě:

  • věk dítěte;
  • tělesná hmotnost dítěte do tří let;
  • závažnosti stavu.

Nezapomeňte, že správně zvolená dávka dipyronu s difenhydraminem vám pomůže rychle a efektivně pomoci vašemu dítěti při vysokých teplotách.

Lze kombinovat paracetamol a analgin?

Pokud užíváte paracetamol a analgin při vysoké teplotě, je důležité pouze dodržet správnou dávku. Analgin a paracetamol nejsou antagonisty. Také nezvyšují farmakologické účinky na lidský organismus.

Navzdory tomu při výběru léků ke snížení teploty, zvažte látky, které člověk přijal před tímto bodem. Neužívejte současně paracetamol, analgin a jiné protizánětlivé léky.

Jak se analgin od teploty

Ve většině případů pomáhá analgin z teploty mnohem účinněji než kyselina acetylsalicylová a paracetamol. Důvodem je skutečnost, že analginum patří do farmakologické skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. To umožňuje analgin nejen snížit teplotu, ale také mít protizánětlivý účinek.

Jak udělat injekci?

Správně si injekci dipyronu analgin s difenhydramin vám pomůže trochu připomenout:

  • před otevřením ampulí je třeba je zahřát na teplotu pacienta;
  • před otevřením ampule by měla být ošetřena roztokem alkoholu;
  • v injekční stříkačce musíte nejprve vytočit analginum, pak difenhydramin;
  • podávání lékové směsi by mělo být pomalu a opatrně;
  • Analgin se injikuje dimedrolem pouze intramuskulárně do horního vnějšího kvadrantu hýždí.

Pokud máte příležitost, je lepší vyhledat lékařskou pomoc, pokud potřebujete lékařskou pomoc při vysokých teplotách. Je nutné uchýlit se k domácí injekci pouze v extrémních případech.

Lytická směs: analgin + dimedrol + papaverin

Analgin nejúčinněji srazí teplotu ve složení tzv. Lytické směsi. Obsahuje analgin a papaverin difenhydramin. V tomto případě bude správné, pokud budete mít:

  • 2 ml roztoku dipyronu;
  • 1 ml Dimedrol;
  • 2 ml papaverinu.

Tato dávka je přirozeně určena pro dospělé a mladistvé starší 14 let.

Umístění analginu s difenhydraminem při teplotě by nemělo být více než jednou za 6 hodin. Pokud vám toto opatření nepomůže snížit teplo, měli byste okamžitě konzultovat lékaře s žádostí o odpovídající léčbu.

Jak analgin narazí na teplotu

Droga analgin teploty poměrně prudce srazí. To by mělo být zváženo při následné léčbě pacienta. Pokud má váš milenec tělesnou teplotu vyšší než 39 stupňů Celsia, doporučujeme mu ihned po podání analginu s Dimedrolem podat asi půl litru teplé vařené vody.

Při prudkém poklesu teploty může dojít k dehydrataci. To povede ke zvýšeným příznakům intoxikace.

Je možné analginum s dětmi dimedrol

Pokud chcete přípravek Analgin používat s přípravkem Dimedrol, mělo by být dávkování pro děti vypočítáno na základě věku a tělesné hmotnosti. Výpočet je podrobněji popsán v následující tabulce.

Injekce při teplotě dávky analginových dětí

Analgin, papaverin, difenhydramin (triáda) - indikace

Vysoká horečka způsobuje utrpení nejen pro dítě, ale i pro rodiče, zejména pokud jde o injekce. Analgin, papaverin a difenhydramin jsou nejběžnější kombinací horečky u dětí, užívané dříve a nyní. Je pravda, že v posledních letech prošla několika drobnými změnami, o kterých budu diskutovat níže. Uvedu příklady výpočtu dávky triády při teplotě u dětí.

Kočičí analginum, papaverin, děti s difenhydraminem

Pokud jste vy, bojující s vysokou teplotou, vyzkoušeli všechny metody fyzického chlazení (popsané v článku Co dělat při vysokých teplotách u dítěte), podávejte tablety antipyretik, suspenze, čípky (jak je podrobně popsáno v publikaci Teplota u dětí: paracetamol nebo nurofen, což je lepší), ale nedosáhlo úspěchu, pak vstoupí do hry kombinace analginu, papaverinu a dimedrolu ve stejné stříkačce.

Ačkoli trojice je na rtech každého, nicméně, podle nejnovějších protokolů pro poskytování lékařské péče při vysokých teplotách u dětí, byl Dimedrol nahrazen Suprastinem (antihistinem). Bylo prokázáno, že použití suprastinu v této kombinaci je pro dítě bezpečnější než dimedrol. O účinnosti suprastinu (antihistinu) není horší než dimedrol. Oba léky patří do skupiny antihistaminik (blokátory H1-histaminových receptorů).

Místo papavernie, někteří doporučují používat roztok drotaverine (ne-shpy). Ve formě tablet může být no-silo (drotaverin) použito pro děti od 6 let a ve formě roztoku nebyly provedeny žádné klinické studie týkající se použití dětí. Proto se budu držet pouze papaverinu.
Analgin (metamizol sodný) nemá žádné alternativy, a proto je v této trojici nepostradatelný.

Analgin, difenhydramin (suprastin), papaverin - dávka pro dítě

Analgin nebo metamizol sodný pro injekce je k dispozici ve dvou dávkách: 25% - 2 ml a 50% - 2 ml. Ve většině pokynů se dávka analginu počítá pro rok života, bohužel i v protokolu lékařské péče o hypertermii u dětí jsou věkově orientované. Možná budu opakovat, ale je správnější vypočítat dávkování léku podle hmotnosti, zejména pokud jde o malé děti. Věk není absolutně indikátorem specifické hmotnosti, v důsledku čehož může být léčba příliš vysoká nebo nestačí ke snížení teploty.

Analgin dávka pro děti od 0 do 15 let, vypočteno: 25% 0,02 - 0,04 ml / kg; 50% 0,01 - 0,02 ml / kg nebo 0,1 ml za rok života.

Papaverin pro injekce je dostupný v dávce 2% - 2 ml. Děti do 1 roku užívání pouze intramuskulárně.

Dávka papaverinu pro děti od 0 do 14 let je 0,7 mg / kg - 1 mg / kg, což odpovídá 0,035 - 0,05 ml / kg. Zjednodušenější schéma - 0,1–0,2 ml za rok života. Děti od 15 let mají předepsanou dávku pro dospělé 40 mg nebo 2 ml roztoku hydrochloridu papaverinu.

Suprasitn nebo antihistin (hydrochlorid chloropyraminu) označuje antihistaminika pro systémové použití. Děti mohou využívat pobyt od 1 měsíce života. Doporučené dávkování je: od 1 měsíce do 12 měsíců 0,01 ml / kg; od 1 roku do 6 let - 0,5 ml; od 6 let do 14 let - 0,5 ml - 1 ml. Nad 14 let - 1 ml.

Pokud vaše dítě nevyniká mezi svými vrstevníky ve fyzickém vývoji, má standardní ukazatele výšky a hmotnosti, pak je jednodušší použít výpočet léku na rok života. Pokud máte problémy s nadměrnou hmotností nebo naopak, použijte čistě výpočet léku na kilogram tělesné hmotnosti dítěte.

Triáda teploty pro děti - proporce (příklad výpočtu dávky)

Příklad výpočtu dávky triády na teplotě. Užívejte 4leté dítě o hmotnosti 20 kg.

Analgin 50% - 2 ml:
20 kg * 0,01 ml / kg (0,02 ml / kg) = 0,2 ml - 0,4 ml - vypočteno z hmotnosti dítěte;
nebo 4 roky * 0,1 ml / rok = 0,4 ml - výpočet pro věk.

Papverin 2% -2 ml:
20 kg * 0,035 ml / kg (0,05 ml / kg) = 0,7 ml (1,0 ml) - se zaměřením na hmotnost;
4 roky * 0,1 ml / rok (0,2 ml / rok) = 0,4 ml (0,8 ml) - zaměřeno na věk dítěte.

Suprastin 2% - 1 ml:

Existuje pouze jedna forma výpočtu - podle věku: od 1 roku do 6 let při 0,5 ml.

Ukazuje se, že pro snížení vysoké teploty u 4letého dítěte s hmotností 20 kg musíme v jedné injekční stříkačce odebrat následující triádu: 0,4 ml analginu, 1 ml papaverinu a 0,5 ml suprastinu. V poměru analgin: papaverin: suprastin to bude asi 1: 2: 1.

S pozdravem, Skalitsky Michail Alexandrovič

Zeptejte se lékaře zdarma!

Analgin a papaverin - jak se nazývá lék

Kombinovaný lék analginu a papaverinu, to je také jedna z variant lytické směsi, se používá u dospělých a dětí pro nouzovou péči při vysokých teplotách nebo za jiných nebezpečných podmínek. Nástroj má řadu vedlejších účinků, proto by měl být aplikován přesně podle indikací.

Je možné interferovat s papaverinem a analginem v jedné injekci?

Kombinovaný lék analginu a papaverinu

Musíme začít tím, že řekneme, že taková kombinace je přípustná. Dávkování se vypočítá podle hmotnosti a věku pacienta, zejména pokud jde o dítě.

Poměry jsou 1/1, tj. Je odebráno stejné množství léčiv. Pro větší účinnost se k této směsi přidá difenhydramin nebo suprastin.

Jak funguje lytická směs a proč to pomáhá? Považujeme-li účinek každé drogy zvlášť, můžeme vidět následující:

  • Metamizol (analgin) primárně zmírňuje bolest, ale jako další účinek má protizánětlivý a antipyretický účinek. Používá se nejčastěji k úlevě od bolesti.
  • Papaverin - antispasmodikum, které způsobuje relaxaci hladkých svalů, včetně cév. Používá se jako lék na křeče.

Antipyretický účinek dipyronu na jedno použití je spíše slabý, ale v kombinaci s vazodilatačním účinkem papaverinu je zvýšen. To je jeden z důvodů, proč se používá analgin a ne silnější antipyretika. Tam je další vedlejší - vedlejší účinky také zvýšit. Nástroj se skládá ze tří částí, což je důvod, proč dostal název triáda.

Dimedrol má protizánětlivý, antialergický účinek, snižuje nadměrnou aktivitu imunitního systému. Obvykle se používá pro těžké projevy alergie, aby se zmírnily jeho příznaky. V kombinaci s analginumem a papaverinem zvyšuje antipyretický a protizánětlivý účinek.

Suprastin je také antialergický, působí o něco jemněji než difenhydramin. Používá se v tripartitě namísto Dimedrol pro stejný účel - k posílení antipyretického účinku.

Lék se používá v injekční formě. Pro přípravu se použije analgin 50% v ampulích, 2% papaverinu v ampulích a 1% difenhydramin v ampulích nebo 2% suprastin v ampulích. Poměr léčiv 2/2/1. Přesná dávka se vypočítá na základě tělesné hmotnosti pacienta. Je možné použít pro stejný účel stejné léky v tabletách, ale jsou méně účinné.

Jaký je účel předepisování triády?

Hlavním účelem jmenování trojice je snížení teploty Vzhledem k silnému účinku a velkému počtu vedlejších účinků se tento lék používá pouze u těžké hypertermie - více než 39 ° u dospělých a více než 40 ° u dětí. Může být také použit při méně katastrofické teplotě, pokud pacient nemůže užívat pilulky nebo teplota způsobila řadu vedlejších účinků (křeče, slabost, bolest hlavy se zhoršením vidění).

Lék rychle a účinně snižuje teplotu. Výsledek lze pozorovat během 10–15 minut - tělesná teplota klesne téměř na normální úroveň.

Lytická směs se v podstatě používá k prevenci komplikací, včetně záchvatů u dětí. Analgin a difenhydramin jsou považovány za zastaralé drogy, mají mnoho modernějších protějšků, ale je to jejich kombinace, která nejvíce snižuje teplotu a překonává účinnost přípravku Nurofen a paracetamol.

Troychatka je používána hlavně v nemocnicích nebo klinikách, je často používána i lékařem "nouzová". Je nežádoucí ho používat doma, i když všechny složky, a to i v injekční formě, lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Použití triády u dětí starších šesti měsíců je přijatelné.

Výpočet dávek pro děti a dospělé

U dospělých je dávka 2 ml analginu, 2 ml papaverinu, 1 ml dimedrolu nebo suprastinu. Všechny složky se smísí v jediné 5 ml injekční stříkačce a injikují se výhradně intramuskulárně. Lidé, kteří jsou obézní, mohou potřebovat větší množství směsi nebo dvojnásobek zavedení.

Hlavním účelem trojice jmenování

Lék se vstřikuje do svalu, injekce musí proběhnout rychle, protože způsobuje bolest, a čím rychleji je lék vstřikován, tím snadnější je, aby pacient přenesl okamžik injekce. Směs může být podávána denně až dvakrát, interval mezi injekcemi není kratší než 6 hodin.

Pro děti starší než půl roku jsou k dispozici dva algoritmy výpočtu dávek - podle věku a tělesné hmotnosti. Pro výpočet věku se používá kombinace 0,1 ml analginu a papaverinu po dobu jednoho roku, resp. 0,05 ml dimedrolu. Je velmi snadné vypočítat požadovanou dávku a můžete to udělat rychle, všechny informace, které lékař potřebuje, jsou věk dítěte.

Výpočet hmotnosti je obtížnější, ale přesnější. Pro každý kilogram tělesné hmotnosti dítěte musíte zadat 0,01 ml dipyronu, stejné množství papaverinu a 0,0005 ml dimedrolu nebo suprastinu. Vzhledem k nepatrně malým dávkám u velmi malých dětí nemusí být antihistaminikum obsaženo ve směsi. Výhody výpočtu hmotnosti - umožňuje přesněji vypočítat dávku léku. Nevýhody - musíte znát přesně hmotnost dítěte a pouze rodiče malých dětí mohou mít přesné údaje.

Jako příklad výpočtu můžete uvést následující schéma. Pacient je například dítě ve věku 6 let s tělesnou hmotností 25 kg. Pokud počítáte na základě věku, pak potřebuje 0,6 mg dipyronu, 0,6 mg papaverinu a 0,3 mg dimedrolu. Pokud počítáte podle hmotnosti, budou čísla následující: - aspirin 0,3 mg, papaverin - 0,3 mg, dimedrol - 0,1 mg. Jak vidíte, čísla se liší dvakrát.

Děti starší 15 let užívají lék v dávkách pro dospělé. Děti do 6 měsíců se nedoporučují.

Variace ve složení trojice

Existuje několik typů lytických směsí, které si vyberete podle několika faktorů. Důležitý je zpravidla věk pacienta, jeho zdravotní stav, celkový stav těla a přítomnost některých léků v nemocnici.

Přípravek nezbytně obsahuje jako hlavní antipyretickou složku analgin. Nahrazení kyselinou acetylsalicylovou nebo paracetamolem významně nezvyšuje účinek, ale zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Papaverin může chybět v kompozici, pokud je v nemocnici nedostatek nebo je kontraindikován pacientovi. Tento lék nenahrazuje.

Diphenhydramin se nepoužívá u dětí mladších než jeden rok - v takových případech je vyžadováno příliš malé dávkování, které nebude mít požadovaný účinek. Pokud je přípravek Dimedrol kontraindikován, je nahrazen suprastinem.

V kombinovaném přípravku jsou možné následující kombinace:

  • Analgin / difenhydramin (pro dospělé).
  • Analgin / papaverin (pro děti do 1 roku).
  • Analgin / papaverin / difenhydramin (nejúčinnější varianta).
  • Analgin / papaverin / suprastin (pokud je dimedrol kontraindikován).

Účinnost různých kombinací se může lišit, přičemž hraje roli, včetně jednotlivých faktorů. Například u pacientů s vaskulární dystonií je účinnost směsi bez papaverinu nižší než u ní, u pacientů, kteří takové onemocnění nemají, je účinnost obou variant blízká.

Přiřaďte trojici a rozhodněte se, která variace bude efektivnější, měla by to jen lékařka. Vzhledem k tomu, že lék má řadu vedlejších účinků, samo-léčba může být nebezpečná nejen pro zdraví, ale také pro život pacienta.

Vedlejší účinky trojice

Troychatka se používá pouze jednou, takže její vedlejší účinky nemají čas se plně projevit - pro jejich rozvoj je nutné časté užívání léků. Nejběžnějším vedlejším účinkem je ospalost způsobená antihistaminikem a prudký pokles teploty, ale se silným teplem je spíše dobrý.

Během 2 hodin po injekci triády se pacientovi nedoporučuje, aby se zapojil do fyzické aktivity, je nutné se vyhnout náhlému přechodu do vertikální polohy a náhlým změnám teploty, protože může dojít ke snížení krevního tlaku a ortostatické hypotenzi. Pracovní kapacita po užití triády se nezvyšuje a může se dokonce snížit, proto by neměla být považována za prostředek k rychlému zvednutí nemocného pacienta na nohy.

Užívání triády může způsobit krvácení z žaludečních vředů, akutní lékové hepatitidy, astmatu aspirinu, poruch krvácení. Zpravidla se to děje v přítomnosti vhodných onemocnění. Individuální nesnášenlivost vůči složkám léčiva se může projevit formou kopřivky, edému nebo život ohrožujících projevů, například Layelova syndromu nebo angioedému. To je další důvod, proč je lepší v nemocnici vzít trojici.

Časté použití lytické směsi může být návykové a necitlivé na jiná antipyretická léčiva. Tento účinek je zvláště patrný v dětském věku, kdy je pacient na tyto účinky nejvíce náchylný.

Kontraindikace

Tuto směs nelze použít u dětí mladších šesti měsíců. Někteří odborníci doporučují čekat ještě více - až jeden rok. U dítěte může lytická směs způsobit nevratné zhoršení termoregulace a regulace cévního tonusu, navíc je snadné plačit předávkování.

Léčivé přípravky, které jsou součástí lytické směsi, jsou často alergické a jejich kombinované užívání zvyšuje riziko reakcí přecitlivělosti. Pokud byla u pacienta samotného nebo jeho rodičů zaznamenána nesnášenlivost lytické směsi, není možné použít triádu.

Pokud pacient trpí bolestí břicha v důsledku vysoké horečky - nesmí se podávat žádné léky proti bolesti, včetně triády. To maskuje příznaky apendicitidy, cholecystitidy a dalších onemocnění břišních orgánů, komplikuje diagnózu, a lékař ztratí čas, nevidí jasný klinický obraz, nebude schopen okamžitě pomoci pacientovi.

Interval zavedení triády - 6 hodin nebo více. Pokud se během této doby teplota nesnížila nebo nesnížila, ale opět se zvýšila, není možné lytickou směs znovu odebrat. Musíte se poradit s lékařem, abyste zjistili důvody takové závažné hypertermie.

Nemoci, ve kterých je triáda kontraindikována:

  • Exacerbace žaludečních a dvanáctníkových vředů.
  • Pokračování nebo nedávné zastavení krvácení.
  • Akutní nebo chronická hepatitida.
  • Porucha glomerulární filtrace v ledvinách.
  • Patologie kostní dřeně.
  • Některé duševní nemoci.

Předávkování a interakce

K předávkování dochází, pokud je dávka vypočtena nesprávně (zejména u dětí, dospívajících a dospělých s podváhou nebo křehkým přídavkem), stejně jako opakované podávání lytické směsi s intervalem více než 6 hodin po předchozí injekci.

Příznaky předávkování - nevolnost, snížení krevního tlaku, návaly obličeje, potíže s viděním a mluvením, letargie, ospalost. V těžkých případech, záchvaty, delirium, halucinace, ztráta vědomí je možná, smrt je možná jen zřídka. Ale není vyloučeno.

Léčba předávkování doma není možná. Rodiče mohou dát dítěti enterosorbent (aktivní uhlí, smecta) a zavolat sanitku. V nemocnici se předávkování léčí intravenózní injekcí roztoků (fyziologický roztok, glukóza), monitorování vitálních tělesných funkcí a symptomatická léčba. V případě potřeby předepište hemodialýzu.

Troychatka zvyšuje účinek protizánětlivých, analgetických a antipyretických léčiv nehormonální i hormonální povahy. Když se to stane, zvýší se i vedlejší účinky. Také zvyšuje účinnost antihypertenziv, pilulek na spaní, sedativ, antidepresiv.

Užívání triády na pozadí léčby hepatotoxickými léky (mezi jejich vedlejšími účinky patří abnormální funkce jater) zvyšuje jejich vedlejší účinky. Je kategoricky nepřijatelná kombinace s cytostatiky a protinádorovými látkami. Nelze také kombinovat s alkoholem.

Další způsoby, jak snížit teplotu

Pokud je lytická směs kontraindikována pacientovi a stále potřebujete snížit teplotu, můžete použít řadu dalších metod. Nejjednodušší a nejběžnější je fyzické chlazení. K tomu je pacient aplikován na čelo vlhkým hadříkem, v závažnějších případech je přípustné zabalit celý do mokrého listu. Teplota v místnosti by měla být nejméně 20˚.

Další běžnou metodou - třením vodky nebo alkoholu. Je přípustné pouze u dospělých, protože u dětí se alkohol snadno vstřebává kůží a může vyvolat otravu alkoholem. Bylo by bezpečnější umístit láhev s ledem na čelo nebo hrudník pacienta.

Pokud má dítě bříško a zároveň vysokou teplotu, pomůže vám očistný klystýr s chladnou vodou. To nemůže být provedeno, pokud existují známky zánětu a silné bolesti v břiše.

V žádném případě snížit teplotu bez medikace nutně posílené pití. Doporučuje se používat teplou nebo studenou minerální vodu - kompenzuje ztrátu elektrolytů potem a močí a zároveň přispívá k odstranění bakteriálních toxinů. Pokud nemoc není infekční, pak pití velkého množství tekutin pomůže vyhnout se dehydrataci. To je obzvláště důležité u dětí, protože tyto procesy se vyvíjejí mnohem rychleji.

Další život hack o použití papaverine v následujícím videu:

Kompatibilita Dimedrol a Analgin a Papaverina

Stává se, že působení jedné drogy nestačí pro určitou nemoc, takže je musíte zkombinovat. Mnozí se zajímají o to, co pomáhá a jak difenhydramin a analgin a papaverin.

Diphenhydramin a Analgin a Papaverin se používají ke zmírnění bolesti, teploty, zánětu, snížení otoků a vazodilataci.

Co pomáhá?

Jednotlivé léky mají tyto vlastnosti:

  • Analgin - zmírňuje bolest;
  • Papaverine - zmírňuje křeče;
  • Dimedrol - zklidňuje centrální nervový systém a má antihistaminický účinek.

Tyto nástroje jsou společně využívány ve všech oborech medicíny k úlevě od bolesti, teploty, zánětu, snížení otoků, vazodilatace. Používají se pro zvýšení krevního tlaku, exacerbaci hemoroidů, křečových žil, srdečního selhání, zranění a po operaci.

Akce

Účinek závisí na dávce a kombinaci. Samostatně, drogy mají jeden účinek, a spolu - jiný.

Analgin

Jedná se o analgetikum z farmakologické skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Hlavní účinnou látkou je metamizol sodný, který má analgetické vlastnosti. Používá se ve všech typech bolesti - hlavy, ucha, zubní, menstruační, neuralgické. V kombinaci triády má antipyretický účinek.

K dispozici Analgin ve formě roztoku pro injekční tablety, kapky pro perorální podání, rektální čípky.

Papaverin

Lék patří do skupiny antispasmodik. Vychází ze stejné složky - hydrochloridu papaverinu. Snižuje tonus hladkého svalstva a má antispasmodický účinek. Ve velkých dávkách ovlivňuje práci centrálního nervového systému a poskytuje sedativní vlastnosti. K dispozici v několika dávkových formách - svíčky, tablety, roztok pro IV.

Ve velkých dávkách papaverin ovlivňuje činnost centrálního nervového systému a poskytuje sedativní vlastnosti.

Diphenhydramin

Antihistaminikum antialergické činidlo. Aktivní složkou kompozice je difenhydramin (dimedrol). Má antialergický účinek a používá se pro kopřivku, otoky, traumatické poranění měkkých tkání.

K dispozici ve formě injekčního roztoku a tablety. Tam jsou také čípky Analdim, kde složení je Dimedrol a Analgin. Často se používá ke snížení vysoké teploty u dítěte. Aspirin s difenhydraminem lze použít ke snížení teploty dospělých.

Diphenhydramin není v lékárnách dostupný přes přepážku, takže může být nahrazen Diazolinem nebo Dexamethasonem.

Můžu si vzít s sebou?

Troychatka - nástroj sestávající ze 3 komponent současně. To je používáno sanitkou nebo nemocničními lékaři pro nouzovou pomoc úzkosti, úlevu od hypertonické krize. Také lék se používá v chirurgii k úlevě od bolesti a uvolnění svalové tkáně.

Jak se chovat?

Kombinace 3 léčiv se užívá jako intramuskulární injekce. V jedné injekční stříkačce se smíchají 2 ml přípravku Analgin nebo Aspirin, pokud jsou dostupné ve formě roztoku, 1 ml přípravku Dimedrol a 2 ml přípravku Papaverine. V jednotlivých případech může být dávka upravena podle uvážení lékaře.

Kontraindikace

Při použití tripletu je důležité zvážit kontraindikace užívání všech 3 léčiv:

  • idiosyncrasy drogy:
  • selhání jater a ledvin;
  • těhotenství a kojení;
  • ne pro děti do 12 let.

V přítomnosti diabetu nebo jiných chronických onemocnění je možnost užívání drog určena lékařem.

Vedlejší účinky

Směs léků se špatným příjmem může způsobit nežádoucí účinky - nevolnost, zvracení, bolest hlavy, alergickou reakci. Pokud se objeví nežádoucí příznaky, měli byste se poradit s lékařem.

Recenze

Alena, 51, Togliatti

Trpím hypertenzí několik let a za nepříznivého počasí nebo během onemocnění se krevní tlak dramaticky zvyšuje. Nesnesitelná bolest hlavy, nevolnost, bušení srdce. Ošetřující lékař dlouho doporučoval použití triády pro rychlé zotavení pohody. Hypertenzní krize se stává 1-2 krát ročně, což šetří kombinaci těchto léků.

Irina, 35 let, Magnitogorsk

Tyto produkty používám při zvýšených teplotách a necítím se dobře v letní sezóně, kdy některé rostliny kvetou. Nástroj účinně eliminuje alergie, zmírňuje opuch, zlepšuje stav.