Hlavní / Kašel

Analogy Synecod Syrup

Sinekod (sirup) Hodnocení: 275

Sinekod je antitusický lék ve formě sirupu, jehož účinek je založen na použití citrátu butamirata 5 mg v dávce 1,5 mg. Má bronchodilatační účinek. Pomáhá usnadnit dýchání, zlepšuje spirometrii a okysličování.

Analogy léku Sinekod

Analogově levnější od 169 rublů.

Unifarm AO (Bulharsko) Bronhitusen Vramed - vícesložkový sirup proti kašli. Skládá se z glaucinu, efedrinu a bazalkového oleje. Při léčbě bronchitidy vede k expanzi průdušek, odstranění kašle. Předepisuje se u všech typů kašle, akutní a chronické bronchitidy, tracheobronchitidy, černého kašle, astmatu průdušek. Způsob aplikace jako v Bronholitině. Kontraindikováno u srdečních onemocnění, poruch rytmu, diabetu, onemocnění slinivky břišní. Jako vedlejší účinek může dojít ke zvýšení krevního tlaku, úzkosti, snížení chuti k jídlu. Děti do 3 let nemohou být těhotné.

Analogově levnější od 136 rublů.

Unifarm AO (Bulharsko) Bronhitusen Vramed - vícesložkový sirup proti kašli. Skládá se z glaucinu, efedrinu a bazalkového oleje. Při léčbě bronchitidy vede k expanzi průdušek, odstranění kašle. Předepisuje se u všech typů kašle, akutní a chronické bronchitidy, tracheobronchitidy, černého kašle, astmatu průdušek. Způsob aplikace jako v Bronholitině. Kontraindikováno u srdečních onemocnění, poruch rytmu, diabetu, onemocnění slinivky břišní. Jako vedlejší účinek může dojít ke zvýšení krevního tlaku, úzkosti, snížení chuti k jídlu. Děti do 3 let nemohou být těhotné.

Sinekod - analogy

Sinekod odkazuje na antitusické léky centrální akce, ale nepatří do skupiny omamných látek, protože většina prostředků s podobným účinkem. Analogy Sinekoda v první řadě by měly být hledány mezi léky stejné třídy.

Co nahradit synekod suchým kašlem?

Důležitým aspektem je rozsah drogy - od toho, co můžete nahradit synekod, měli byste si vybrat antitusika, zaměřená na boj proti suchému kašli. K tomuto jevu dochází v počátečních stadiích zimy, s alergickými a zánětlivými procesy v průduškách, které nejsou doprovázeny bakteriální infekcí. Podle účinné látky, butamirata, existuje několik analogů léku Sinekod, který se s ním zcela shoduje z hlediska jeho aplikace a působení:

Většina těchto léků se vyrábí ve formě tablet, tablet, sirupů a kapek - v závislosti na koncentraci účinné látky a věkových kategoriích pacientů. Mají málo kontraindikací, zejména individuální citlivost na butamirát, laktózu a ethylen. Vedlejší účinky zahrnují nevolnost a průjem. Ve vzácných případech se mohou objevit kožní vyrážky a ospalost.

Skupina centrálně působících antitusických léčiv, která blokují oblasti mozku zodpovědné za reflex kašle, zahrnuje narkotika s jiným složením:

  • Bronholitin;
  • Glaucin;
  • Zedex;
  • Mukodeks;
  • Robitussin;
  • Stoptussin;
  • Tusidil;
  • Tusuprex.

Jsou blízko Sinekodu a používají se přibližně stejným způsobem - 3x denně po jídle. Dávkování se upravuje individuálně.

Tyto léky, které ovlivňují opiátové receptory mozku, které blokují kašel, jsou stále aktivně využívány:

Jejich hlavní nevýhodou je rychlá závislost a těžká ospalost jako vedlejší účinek. Vzhledem k tomu, že účinek na receptory nemá žádnou selektivitu, může dojít k depresi respiračních funkcí. Tyto a další znaky užívání léčiv tohoto typu významně omezují rozsah aplikace.

Měli byste pečlivě přemýšlet o důsledcích, než Sinekod nahradíte jedním z těchto léků.

Jako možnou alternativu je také možné zvážit léky ne centrální, ale periferní. Působí přímo na dýchací systém, uvolňují hladké svaly a uvolňují křeč. V tomto případě nejsou nervová zakončení mozku vůbec zapojena. Zde je seznam nejoblíbenějších léků v této skupině:

  • Prenoxdiazin;
  • Benpropyrin;
  • Bithiodin;
  • Levodropropizin.

Z lidových prostředků mají podobné účinky lipové květy a pupeny, stejně jako lékořice ve všech formách.

Léky pro produktivní kašel

Pokud jste zahájili produkci sputa, mělo by být užívání přípravku Sinekod okamžitě ukončeno, což zabrání komplikacím. Co v tomto případě nahradit lék? Analogové kapky Sinekod, které se používají k usnadnění uvolnění sputa a průniku průdušek, to jsou všichni z nás známí mukolytici:

Pokud dáváte přednost farmakologickým látkám, dávejte pozor na Ambrobene a Lasolvan. Výhody těchto léků nepotřebují další reklamu - jemně ovlivňují hladké svaly průdušek, vyvolávají výtok sputa. Složení hlenu pod vlivem léčiva se také mění, stává se méně viskózním. Protizánětlivé a antimikrobiální účinky umožňují rychlé a snadné zotavení.

Co může nahradit kód synody?

Jeden z nejnepříjemnějších projevů nachlazení je kašel. Jednoduše vyčerpá člověka, nedovolí mu pracovat a odpočívat v klidu, čímž výrazně zhoršuje kvalitu života. Tento stav je doprovázen bolestmi v krku a hrudníku. Pokud není kašel léčen, mohou se velmi rychle vyvíjet komplikace, jako je obstrukční bronchitida a pneumonie. Lék Sinekod se s tímto problémem dobře vyrovná, ale tento lék není v žádném případě levný. To je důvod, proč mnoho lidí dává přednost analogům Sinekod. Tyto léky nejsou méně účinné, ale zároveň jsou levnější.

Obecný popis Sinekod

Sinekod je účinný lék proti kašli. Účinnou látkou léku je butamirata citrát, který má bronchodilatační účinek. Aktivní složka usnadňuje dýchání a také přispívá k nasycení tkání kyslíkem.

Sinekod snižuje záchvaty kašle v důsledku působení na buňky centrálního nervového systému. Léčivo má protizánětlivé a expektorační vlastnosti. Z tohoto důvodu může být použit pro suchý a oslabující kašel.

Instrukce ukazují, že léky ve formě kapek mohou být podávány kojencům ve věku od 2 měsíců, od 3 let věku, děti jsou předepsány léky v sirupu, a již od 6 let děti mohou být předepsány pilulky.

Indikace pro jmenování Sinekoda jsou takové nemoci a stavy:

  • suchý, oslabující kašel;
  • černý kašel a parakoklyush;
  • bronchitida a tracheitida.

Lék může být předepsán při kašli u kuřáků, stejně jako při dráždivém kašli, který je doprovázen patologií jako je laryngitida a faryngitida.

Sinekod nelze předepisovat těhotným ženám, zejména v prvních třech měsících těhotenství. Nemůžete užívat tento lék a lidi, kteří mají krvácení z plic.

Analogy

V síti lékáren najdete podobné léky, ale mnohem levnější. Existují analogy, které obsahují stejnou účinnou látku, a existují takové léky, které mají podobné vlastnosti.

Codelac Neo

Levná náhrada za Sinekod je domácí droga Codelac Neo. Tento lék má stejné složení a identické formy uvolňování. Codelac Neo lze také aplikovat od 2 měsíců věku batolat.

Kontraindikace jsou stejné jako u původního léčiva. Kapky se používají k léčbě dětí do 3 let, sirup může být podáván od 3 let věku.

Aby se zabránilo předávkování, je nutné použít měřicí přístroj, který je v balení.

Omnitus

Omnitus může být náhradou za původní léčbu. Účinná látka tohoto léku je stejný citrát butamirata. Omnitus se vyrábí ve formě sirupu, který se používá k léčbě dětí ve věku od 3 let a dospělých a ve formě obyčejných tablet, které mohou být vypuštěny od věku 6 let.

Nemůžete užívat lék pro individuální intoleranci jednotlivých složek, stejně jako během těhotenství.

Omnitus je předepsán pečlivě kojícím matkám, protože účinek na mateřské mléko nebyl studován.

Stotussin

Pokud si chcete koupit účinný lék proti kašli, ale o něco levnější, měli byste přípravek Stoptussin zastavit. Tento přípravek obsahuje přírodní látky a může být použit jak pro suchý, tak pro mokrý kašel.

Stoptussin je předepisován pro takové patologické stavy dýchacích cest:

  • Bronchopneumonie.
  • Tracheitida v jakékoliv formě;
  • Kašel s pertussis a paracocchus;
  • Bronchiální astma, nealergická povaha.

Tento analog Sinekod pro děti je ideální pro léčbu. Léčivo je charakterizováno výrazným antitusickým, bronchodilatačním a protizánětlivým účinkem. Kromě toho má Stoptussin mukolytické vlastnosti, zatímco Sinekod nemá takový účinek.

Při výběru léku proti kašli stojí za to zvážit, že přípravek Sinekod může být předepsán i dětem a přípravek Stoptussin lze používat pouze od 1 roku.

Bronholitin

Bronholitin sirup může být podáván dětem ve věku od 3 let. Přípravek obsahuje efedrin a bazalkový olej. Tento lék velmi rychle pomáhá zbavit se kašel. Účinné látky rozšiřují lumen průdušek, zmírňují záněty a přispívají k měkkému stažení sputa.

Bronholitin je považován za poměrně toxický lék, proto je velmi důležité sledovat dávkování.

Libexin

Tento lék má anestetický a bronchodilatační účinek, ale mírně snižuje aktivitu dýchacího centra. Předepsaný lék na neproduktivní kašel, který je způsoben různými důvody.

Libexin je považován za dobrý analog Sinekod, vyrábí se ve formě sirupu a může být použit k léčbě dospělých a dětí od 2 let.

Libexin má řadu kontraindikací. Lék by neměl být užíván pro vředové patologie, zvýšenou sekreci bronchiální sekrece a chronické onemocnění ledvin.

Libexin se snaží těhotenství nezadávat.

Erespal

Tento lék pomáhá i při kašli. Erespal může být předepsán pro tracheitidu, bronchiální astma a bronchitidu. Tento lék je často předepisován při komplexní léčbě pneumonie.

Erespal má poměrně působivý seznam kontraindikací, navíc může způsobit různé vedlejší účinky. Nežádoucí účinky se projevují srdcem a zažívacím traktem.

Tento lék je považován za velmi účinný analog Sinekod, ale cena za něj je mnohem vyšší než u původního léku.

U pacientů s bronchospasmem užívejte Erespal s velkou opatrností.

Ascoril

Jedná se o kombinovaný lék, který obsahuje tři účinné látky. Jsou to tyto složky, které poskytují léky mukolytické, vykašlávání a protizánětlivé vlastnosti. K dispozici ve formě sirupu s příjemnou chutí a vůní, tablety. Ascoril může být předepsán k léčbě akutních a chronických patologických stavů dýchacích orgánů.

Ascoril pomáhá při bronchitidě, pneumonii, astmatu, paracoclusu, tracheitidě a tuberkulóze. Cena léku se velmi liší v závislosti na dávce účinné látky.

Lékořice kořenový sirup

Zeleninové sirupy jsou podobné původnímu léku, není to složení a terapeutické vlastnosti. Sirup z kořenů lékořice je zcela přirozeným prostředkem, má mírný účinek na tělo, ale nemůže být považován za vysoce účinný lék proti kašli. Doporučuje se předepisovat tento přípravek dětem i dospělým v kombinaci s jinými léky.

Výhodou tohoto sirupu je, že má nízkou toxicitu. Bylinné přípravky mají málo kontraindikací a vedlejších účinků. Cena sirupu je nízká.

Sirup z kořenů lékořice může být použit nejen pro léčbu kašle, ale také pro některé patologické stavy zažívacího traktu.

Mukaltin

Mukaltin je časem prověřený lék, který léčí kašel u dospělých a malých dětí. Složení tohoto nástroje pouze přírodní složky, které dávají lék mukolytický, vykašlávání a slabé antiseptické vlastnosti.

Tablety Mukaltinu lze vstřebat, žvýkat nebo předvařený sirup. Pro ošetření dětských tablet, můžete předmletí a nalijte malé množství teplé vody, stačí t½ lžičky.

Takový lék je velmi levný, ale je velmi účinný při kašli způsobeném nachlazení, bronchitidě a dokonce i kašli. Před zahájením léčby je třeba pokyny prostudovat a dávku nepřekročit.

Pokyny uvádějí, že Mukaltin není předepsán pro léčbu malých dětí, ale pediatrové často předepisují tento lék k léčbě dětí.

Co je lepší Sinekod nebo analogy

V některých případech mohou být analogy dokonce lepší než Sinekod. Přípravky proti kašli na bázi bylin tak mají méně kontraindikací a proto jsou pro léčbu malých dětí vhodnější vedlejší účinky.

Některé náhražky mají větší léčivé vlastnosti než původní léčivo. Navíc, pro mnoho pacientů, cena se stává rozhodující, není to stojí za přeplácení, pokud si můžete koupit podobný lék se stejnými vlastnostmi.

Okamžitě je nutné s lékařem projednat možné náhrady. Zkušený lékař si bude moci vybrat nejlepší lék, který bude vyhovovat jak ceně, tak vlastnostem.

Analogy Synecod Syrup

Poslední aktualizace cen: 14.3.2019

Seznam analogů: třídění podle ceny, hodnocení

Sinekod (sirup) Hodnocení: 89

Dostupné náhrady pro Sinekod

Codelac Neo (sirup) Hodnocení: 123 Up

Analogově levnější od 169 rublů.

Nede Codelak je ruská náhražka Sinekoda se stejnou formou uvolnění, složení a indikací pro podávání. K dispozici v lahvičkách po 100 a 200 ml. Kontraindikován ve věku 3 let, během těhotenství, laktace a přecitlivělosti na složky přípravku Codelac.

Omnitus (sirup) Hodnocení: 123 Up

Analogově levnější od 136 rublů.

Omnitus je výhodnější náhradou za srbskou produkci. Také prodáván jako sirup pro vnitřní použití. Je indikován pro léčbu suchého kašle jakékoliv etiologie, stejně jako pro potlačení kašle v před a pooperačním období.

Sinekod - levné analogy (seznam), pokyny, recenze

Vzhled kašle způsobuje, že pacienti hledají způsoby, jak jej eliminovat. Za prvé, kašel je příznakem a ne vždy svědčí o zánětu dolních dýchacích cest. Stává se, že pacient začne pít vykašlávací drogy kvůli silnému suchému kašli, který ho zbavuje spánku, ale lék je neúčinný.

Konzultace s lékařem ukazuje, že pacient má například atrofickou faryngitidu, která nemá nic společného s bronchitidou. Proto, aby se bojoval proti kašli, zůstává hlavním úkolem hledání příčiny jeho vzniku.

Pokud se po diagnóze zjistí, že pacient má v bronchopulmonálním systému objektivně stanovený zánětlivý proces, pak se na léčbě těchto patologií podílejí antitusika různých účinků.

Na farmaceutickém trhu zaujímají drogy pro léčbu kašle sebevědomou pozici. Jedním z těchto zástupců je švýcarský antitusický centrálně působící synecod, kód ATX: R05DB13. Hlavní účinnou složkou léčiva je butamirát citrát.

Jak funguje synod?

Sinekod nemá nic společného s omamnými látkami, protože říkají pochybné zdroje. Účinek butamirátu sodného je založen pouze na blokování centra kašle, ale v mozku nedochází k depresi.

Podle výzkumu je synecod, kromě nadměrného účinku na kašel, schopen rozšířit průdušky a zmírnit mírný zánět. Pokud diagnostikujete vynucenou expiraci na speciálním vybavení, můžete jasně vidět, že tento indikátor se u pacientů zlepšuje a údaje jsou normalizovány na úrovni malých, středních a velkých průdušek.

Jednoduše řečeno, pacient se snáze dýchá a snižuje obsedantní kašel.

Formy uvolnění a ceny

Sinekod a jeho analogy, které jsou levnější nebo dražší, jsou určeny pro pacienty všech věkových kategorií. K tomu výrobci vyrábějí tyto nástroje v různých dávkových formách. Synode lze tedy zakoupit ve formě kapek a sirupu. Kapky se používají u dětí ve věku od dvou měsíců.

Cena všech forem léku není levná, podívejme se na to:

  • kapky (5 mg / ml) 20 ml - 350–450 rublů;
  • 100 ml sirupu - 250 rublů;
  • 200 ml sirup - 300–400 rublů.

Kdy je zobrazen synchronizační kód?

Aby bylo možné vyzvednout analoga levněji, musíte vědět, že hlavním kritériem pro použití synecode je suchý kašel. Je to on, kdo „rozdrtí“ pacienta a zbavuje všechnu radost ze života. Někdy se takový kašel vyskytuje s útoky, častěji večer a v noci.

Agonizující suchý kašel se vyskytuje při následujících onemocněních a lékařských zákrocích:

  • černý kašel (často u dětí, dospělí vzácně trpí touto patologií);
  • bronchitida (všechny formy);
  • laryngitida;
  • kašel kuřáků (obvykle s "Kurty" se zkušenostmi);
  • bronchiální astma;
  • zbytkový kašel;
  • bronchoskopie;
  • ordinací.

Jak se synode?

Dávka jakékoliv formy léku závisí na věkové skupině pacientů. Důležitým bodem užívání léku je použití léku před užitím potravy, nejlépe během 30-40 minut.

Sirup se dávkuje na základě maximální denní dávky. Pro dospělé je to 60 ml denně. V pediatrii jsou dávky následující: od 3 do 6 let - 15 ml, od 6 do 12 let - 30 ml. Denní dávka je rozdělena do tří dávek.

Kapky pro orální podání se používají od dětského období od dvou měsíců věku. Již v tomto období až do jednoho roku je maximální dávka 40 kapek denně (rozdělená do 4 dávek). Od 12 měsíců do 3 let je maximální denní dávka 60 kapek a po třech letech 100 kapek.

Kapky lze ředit v mateřském mléku nebo ve vodě. Povinná podmínka léčby je považována za přísné dodržování intervalů mezi přijetím kapek nebo sirupu.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Lék se nepoužívá v následujících případech:

  • individuální intoleranci na kteroukoli složku léčiva;
  • období kojení;
  • krvácení v plicní tkáni;
  • děti do dvou měsíců (neaplikujte žádnou formu synekodu);
  • děti mladší tří let (limit pro sirup);
  • 1 trimestr těhotenství (do 12 týdnů těhotenství);
  • odolnost vůči fruktóze.

V některých případech jsou pacienti na pozadí toho, že berou synecodovou poznámku, negativní reakce, které se mohou jevit v slabé i významné formě, jsou následující:

  • vyrážka na kůži;
  • ospalost;
  • nevolnost (vzácně zvracení);
  • průjem;
  • apatie;
  • nízká pracovní kapacita;
  • bolest hlavy;
  • ohromující chůze;
  • závratě;
  • udušení.

Pokud některý z uvedených příznaků, synodex by měl být zrušen, a takové analogy by měly být vybrány tak, aby byly nejen levnější pro děti a dospělé, ale aby také zajistily léčebný účinek všech pacientů.

Návod k použití Sinekod

Levné analogy Sinekoda

Synodec za cenu ne vždy vyhovuje pacientům a přirozeně vzniká otázka, jak najít protějšky s nižší cenou. K tomu sestavíme stručný seznam nejoblíbenějších analogů synodem:

  • omnitus (sirup 200 ml) - 170 rublů;
  • Bronchitusen Vramed (sirup 125 g) - 70 rublů;
  • stoptussin fyto (sirup 100 ml) - 220 rublů;
  • codelac (sirup 200 ml) - 240 rublů;
  • bronchoton (sirup 125 g) - 70 rublů;
  • chřipka-bronchus (sirup 200 ml) - asi 120 rublů;
  • Erespal (sirup 150 ml) - 220 rublů.

Srovnávací hodnocení synecode a jeho analogů

Výběrem jednoho z analogů se pacienti snaží identifikovat lék, který bude co nejúčinnější a přinese rychlé zotavení. Bohužel, mnoho lidí má chronická onemocnění, což může být kontraindikací jmenování synecodu a jeho analogů.

Tato otázka by proto měla být úzkostlivě oslovena, podrobně studovat oficiální pokyny pro drogy zájmu. Lékař by se samozřejmě měl zabývat výběrem léku s ohledem na všechna očekávání pacienta.

Někteří odborníci nabízejí pacientovi několik léků na výběr, což pacientovi dává vlastní preference. To není zcela správné. Pacienti mohou mít určité pochybnosti. Lékař by měl jasně předepsat lék, a pokud je to nutné, malovat podrobný léčebný režim.

Omnitus nebo synod - co si vybrat?

Při výběru antitusických léků se musíte především zaměřit na povahu kašle. Při suchém kašli jsou potřebné léky ke zvýšení a zkapalnění sputa, zatímco pro mokré kašle - vykašlávání drog. Někdy má kašel zvláštní charakter a za účelem nalezení nejlepšího léku k jeho odstranění je v lékařském zařízení zapotřebí speciální diagnostika.

Dotyčné léky mají podobný účinek, přímo ovlivňují centrum kašle a potlačují trýznitelné agonistické kašlání. Tento stav je více pozorován při suchém neproduktivním kašli v různých patologiích dýchacího systému.

Citrát butamirátu je aktivní látkou synody a omitu, proto jsou strukturními analogy. Díky tomuto složení léky inhibují kašel, zlepšují okysličování krve, rozšiřují průdušky a snižují bronchiální rezistenci.

Výhodou těchto léčiv oproti opioidům je nedostatek závislosti na citrátu butamirátu.

Omnitus a synekod se liší formou uvolnění. Synecod nemá žádnou pevnou formu a omnitus má (tablety 20 a 50 mg hlavní látky). Ale synecod má kapky pro děti, což není případ omnitus. V pediatrii má tedy synecod výhodu. Zřejmý rozdíl je v koncentraci sirupů dotčených činidel. Na synode je dvakrát větší.

Omnitus je produkt Srbska, Sinekod - Švýcarsko.

Pro ostatní kritéria jsou drogy téměř stejné, protože jejich struktura je identická.

Za cenu synecod sirup (200 mm) je dvakrát dražší. Je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že díky vyšší koncentraci lék působí silněji. Proto je možné výrazně zkrátit dobu zpracování synecodem, takže cena v tomto případě má relativní význam.

Při volbě mezi synode a omnitem je nejprve nutné vzít v úvahu věk pacienta a kupní sílu. Pro výběr neexistují žádná další základní kritéria.

Sinekod nebo neo codelac - což je lepší?

Další levný strukturní analog synecod je neo codelac. Jeho rozdíl od synekod je přítomnost tabletky. Indikace, kontraindikace a nežádoucí účinky, podle pokynů, léky jsou stejné.

Codelac Neo vyrábí Rusko, Sinekod - Švýcarsko.

Cena neo codelac (sirup 200 ml) je o 100 rublů levnější než synode ve stejné formě a objemu.

Volba pacientů pravděpodobně skončí u neo codelac na následujících parametrech:

  • nástroj je levnější o 100 rublů;
  • má tři formy: kapky, sirup, tablety;
  • domácího výrobce (na podporu „jejich“).

Navzdory podobnosti drog se snažte nechat volbu lékaře, protože Praktické zkušenosti specialisty vždy určí, který lék nebo léková forma je v každém jednotlivém klinickém případě nejužitečnější.

Doporučujeme čtení - levné, ale účinné sirupy proti kašli.

Sinekod nebo stoptussin - co si vybereme?

Léky ve složení jsou poněkud odlišné. Účinnými látkami stoptinu jsou guaifenesin a butamirát dihydrocitrát. Stoptussin označuje léky s expektoračními a bronchodilatačními schopnostmi.

Stoptussin má komplexní účinek s výrazným protizánětlivým účinkem. Na rozdíl od synekodu má lék další formu ve formě tablet. Stoptussin vyráběný v České republice, synode - ve Švýcarsku.

Podle terapeutického efektu fondů jsou velmi podobné. Výhodou synecodu (kapek) je předepisovat od dvou měsíců života dětí, stoptusin ve stejné formě je povolen pro použití pouze od šesti měsíců.

Podle názoru mnoha pacientů sinecode účinněji potlačuje přetrvávající suchý kašel, který rychle zlepšuje stav pacienta.

Sinekod prakticky nevykazuje protizánětlivé působení a stoptusin dokonale zmírňuje zánět.

V závislosti na sbírané historii, lékař určí, zda je lepší předepsat - synode nebo stoptussin.

Za cenu léků mají mírné rozdíly, stoptussin levnější asi o 50 rublů.

Co si vybrat lék proti kašli

Erespal nebo synodec - což je lepší?

Na rozdíl od synecodu má Erespal mírný antispasmodický, antihistaminický a anti-exsudativní účinek. Základem léku je fenspirid hydrochlorid, který má schopnost zastavit centrum kašle. Účinně ředí viskózní sputum, eliminuje bronchiální spazmus, zmírňuje otoky tkání.

Seznam indikací pro Erespal je více, kromě zánětlivých onemocnění dolních dýchacích cest, je také používán v otolaryngologii.

Erespal v sirupu (150 ml) stojí 250 rublů. Sinekod (sirup 100 ml) také stojí 250 rublů. Z uvedených cen je jasné, že Erespal je levnější, protože v lahvičce je o 50 ml více léčivých látek.

Kritériem pro výběr mezi těmito činidly je přítomnost zánětlivého procesu. Pokud je - volba pro erespal. S bolestným nezdolným kašlem může být přidán synecod.

Nedoporučuje se tyto léky kupovat sami, aby se zabránilo vzniku vedlejších účinků.

Závěr

Výběr protějšků pro synecode, v první řadě, měli byste vzít v úvahu skutečnost, že je třeba najít lék, který je také schopen zastavit obsedantně suchý kašel. Například, droga jako eraspal je relativní analog, a ne se všemi patologiemi to pomůže odstranit přetrvávající kašel.

Léčba jakéhokoli kašle by měla začít diagnózou, aby se žádné antitusiku nemohlo slepě podávat, aniž by se dosáhlo požadovaného výsledku.

Pokud pacient nemá možnost kontaktovat lékaře, je nutné lék jasně zvolit podle instrukcí, kde je třeba věnovat zvláštní pozornost studiu „indikací“ a „kontraindikací“. Účinek léčby by se měl projevit za 2-3 dny a v případě neexistence takové látky by měla být látka nahrazena. Buďte opatrní při výběru analogů!

Recenze pacientů o synode a jeho analogech

Valentine

Dcery 7 let. Nemocný s SARS. Místní lékař předepsal antivirové kapky, pertusin, vitamíny. Léčba nepomohla. Dítě pokračovalo v kašli. Lékař změnil léčebný režim a předepsal bylinný sirup a augmentin. Dalších 7 dní uplynulo, ale není žádný výsledek. Kašel byl záchvatem (k zvracení), jednou se objevil pruh krve. Přirozeně jsem byl šokován a okamžitě jsem vzal dítě k dětskému pulmonologovi.

Poté, co si lékař vyslechl svou dceru kašel, během několika minut udělal diagnózu - černý kašel. Momentálně jsme nemocní už téměř 20 dní. Lék byl navržen sinekod a homeopatické hrách Drosera. Lékař také radil, aby byl na čerstvém vzduchu. Po předepsané léčbě se dítě po 5 dnech zotavilo.

Victoria

Jsem zkušený kuřák a můj kašel každého dráždí. Jak by to mělo štěstí, „útočí“ na dopravu, veřejná místa, tj. kde je kašel neslušný. Je těžké potlačit otřesy z kašle, lechtá v krku a hlen je vylučován z hlubin dýchacích cest.

Pomáhá mi droga omnitus (radí sousedský fytiolog). Jeho činnost není o nic horší než jeho synoda (testovaná na sobě), a co je nejdůležitější, stojí méně. Na pozadí užívání těchto léků je kašel výrazně potlačen, dýchání je snazší.

Samozřejmě, že je nemožné se plně zotavit, ale to je pochopitelné, musíte přestat kouřit. Doporučuji vám vzít tyto léky přátelům v neštěstí, zejména pokud jsou stížnosti na silný kašel, a to i zvracení.

Sinekod: seznam levnějších analogů nahradit lék pro dospělé a dítě

C inekod - lék ze skupiny antitusických činitelů přímé akce. K dispozici ve formě sirupu a kapek pro vnitřní podání.

Jedná se o narkotické léky, centrálně působící. Jako účinná látka se používá butamirát citrát.

Farmakologický účinek a indikace pro použití

Účinná látka je antitusikum, které nepatří do opioidních alkaloidů.

Butamirát inhibuje centra kašle, eliminuje paroxyzmální kašel, vyvolaný infekčními a zánětlivými onemocněními, aniž by ovlivnil aktivitu dýchacího centra.

Příjem kapek nebo sirupu není návykový a závislost na drogách.

Jsou pozorovány následující farmakologické účinky:

  • Potlačení kašle.
  • Poskytování přímého dopadu na centra pro kašel.
  • Normalizace dýchání.
  • Zlepšení ukazatelů, jako je přívod kyslíku do krve a snížení odporu dýchacích cest.
  • Vykreslování bronchodilatačního účinku.

Ten umožňuje zmírnit křeče průdušek, zvýšit jejich lumen, odstranit sputum, patogenní mikroorganismy. Lék snižuje otoky sliznic, normalizuje funkční stav průdušek.

Díky účinku Sinekodu je vnitřní povrch průdušek navlhčen, což usnadňuje úlevu od kašle a zlepšuje celkový stav.

Butamirát se neakumuluje ve tkáních a vnitřních orgánech, eliminační poločas trvá 5-6,5 hodiny. Vylučovací složka provádí ledviny.

Sinekod používaný při komplexní léčbě suchého kašle různého původu:

  • K potlačení reflexů kašle způsobených diagnostickými studiemi (bronchoskopie).
  • S akutní a chronickou bronchitidou.
  • K odstranění kašle způsobeného černým kašlem.
  • Při kašli kuřáka.

Lék není určen k samo-léčbě, před použitím je nutná konzultace s lékařem.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Přijetí Sinekodu je zakázáno podle:

  • Individuální nesnášenlivost složek léčiva.
  • Plicní krvácení.
  • Kapky nepoužívejte do 2 měsíců.
  • Sirup - do 3 let.
  • Během prvního trimestru těhotenství.
  • Během laktace.
  • Intolerance fruktózy.

Zvláštní pozornost je nutná při léčbě žen během druhého a třetího trimestru těhotenství, pacientů s anamnézou alkoholové a drogové závislosti, epilepsie, onemocnění jater a mozku.

Ve vzácných případech lék způsobuje vznik nežádoucích vedlejších reakcí ve formě ospalosti, nevolnosti, průjmu, kopřivky.

Seznam levnějších analogů

Náklady na Sinekod v březnu 2018 jsou tvořeny takto:

  • Sirup 100 ml - od 220 rublů a 200 ml - od 330 rublů.
  • Kapky 20 ml - od 350 rublů.

Následující léky jsou levnější analogy Sinekod:

  • „Codelak Neo“ - od 155 rublů.
  • Omnitus - od 170 rublů.
  • "Stoptussin" - od 200 rublů.

Pokud je to nutné, doporučuje se před konzultací se svým lékařem výběr náhradníků Sinekod.

Pro dítě zvažte seznam takových analogů:

  • Omnitus sirup (od 3 let).
  • „Codelaka Neo“ kapky (od 2 měsíců) a Soripa (od 3 let).

Sinekod nebo Omnitus - což je lepší?

Omnitus je levný lékový analog Sinekodu se suchým kašlem s antitusickými, protizánětlivými, expektoračními vlastnostmi.

Pod účinkem butamirátu dochází ke zlepšení saturace kyslíku v krvi, snížení rezistence v dýchacích cestách a snadnějšímu dýchání.

Je indikován pro suchý kašel různého původu, stejně jako při přípravě na chirurgické a diagnostické zákroky.

Mechanismus účinku obou sirupů je podobný - aktivní složka inhibuje centrum kašle v prodloužení medully a přispívá k potlačení reflexu.

Omnitus a Sinekod se liší ve formách uvolňování: kromě tekuté formy je Omnitus také prezentován ve formě tablet pro vnitřní podání 20 a 50 mg, což může být vhodnější pro dospělé skupiny pacientů.

Pokud jde o koncentraci účinné látky, existuje také dvojí rozdíl:

  • Sinekod sirup obsahuje 1,5 mg butamirata v 1 ml.
  • Omnitus - 0,8 v 1 ml.

Spolehlivé údaje o bezpečnosti užívání během druhého a třetího trimestru nejsou uvedeny.

Proto, pouze lékař může předepsat lék, vzhledem k poměru přínosů pro matku a poškození plodu. Během prvního trimestru a během laktace budete muset upustit od užívání obou léků.

Při léčbě malých dětí se upřednostňují kapky Synekod, protože byly povoleny již od 2 měsíců. Tablety Omnitus 20 mg jsou přípustné pro příjem pouze od 6 let a jsou vhodné pro alergie s intolerancí na příchutě a sladidla, která jsou součástí sirupů.

Cena Sinekodu je vyšší a neměli bychom zapomínat na kvantitativní obsah účinné látky, která je dvojnásobek koncentrace Omnitusu.

Lékař vám pomůže vybrat vhodný lék pro každou kategorii pacientů, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem těla a souvisejícím onemocněním.

Sinekod nebo Codelac Neo

Codelac Neo je ruský analog synecod synec, oba léky mají potlačit suchý kašel a obsahují jako účinnou látku citrát.

Výrobce Codelac je farmaceutická společnost Pharmstandard, Rusko, Sinekoda - Novartis, Švýcarsko. Codelac Neo je podobný lék s nižšími náklady.

  • Oba léky působí selektivně a ovlivňují výhradně centra kašle: dochází k blokování nervových impulzů, podráždění sliznice dýchacích cest se snižuje a člověk přestává kašlat.
  • Sinekod i Codelac Neo se používají k odstranění suchého, oslabujícího kašle, který doprovází laryngitidu a počáteční fáze akutních respiračních virových infekcí.
  • Kvantitativní obsah účinné látky v léčivech je stejný. Kapky - ekvivalent analogu Sinekod pro děti od 2 měsíců jsou prezentovány v objemu 20 ml a sirupy - 100 a 200 ml každý.

Pokud jde o rozdíly, v Codelak Neo existuje větší množství dávkových forem: kromě sirupu a kapek pro vnitřní použití se léčivo vyrábí také ve formě tablet s modifikovaným uvolňováním 50 mg.

Tato dávková forma je známější a výhodnější pro dospělé pacienty, kteří si mohou vzít lék s sebou do práce nebo cestovat bez obav, že láhev sirupu unikne.

  • Codelac Neo ve formě tablet je určen k léčbě pacientů od 18 let.
  • V důsledku modifikovaného uvolňování aktivní složky je pozorováno zvýšení doby trvání účinku léku až na 12 hodin.
  • Tablety se snadno používají: pro dosažení optimálního efektu stačí vzít pouze 2 kusy denně. Pro srovnání: sirup se doporučuje používat až 4 krát denně.

Výhodou Codelak Neo je nejen dostupnost další, výhodnější formy pro dospělé, ale také skutečnost, že tento analog je levnější než Sinekod.

Stoptussin nebo Sinekod

Stoptussin je kombinovaný lék, náhražka Sinekodu, který kromě butamirátu obsahuje také guaifenesin.

Léčivo má širší rozsah farmakologické aktivity: díky přídavné látce dochází ke zvýšení sekrece bronchiální žlázy a snížení viskozity hlenu.

S takovým složením na farmaceutickém trhu jsou tablety a kapky pro vnitřní podání. K dispozici je také další dávková forma - fyto sirup Stoptussin, který jako účinné látky obsahuje výtažky z jitrocelu a tymiánu.

Analog se doporučuje pro akutní a chronickou bronchitidu a tracheitidu, bronchiální astma, bronchopneumonii, černý kašel. Stojí za to zdržet se užívání léků pro první trimestr těhotenství a kojení, během myastenie, nesnášenlivosti aktivních složek.

Je nutné vzít v úvahu věkovou hranici pro použití určité dávkové formy: t

  • pilulky jsou schváleny pro pacienty od 12 let;
  • kapky - od 6 měsíců;
  • sirup - od 12 měsíců.

Na rozdíl od přípravku Stoptussin nevykazuje Sinekod mukolytické vlastnosti, účinná látka přímo ovlivňuje centra kašle a potlačuje reflex.

Pokud jde o bezpečnost užívání u dětí, přípravek Sinekod je povolen od 2 měsíců, zatímco přípravek Stoptussin se nesmí užívat po dobu až šesti měsíců. Těhotné ženy (zejména v prvním trimestru) a kojení z užívání obou léčiv by měly být upuštěny.

Erespal nebo Sinekod

Erespal je francouzská medicína, která není přesným strukturním analogem Sinekoda, ale zdá se, že v některých indikacích je podobná. Lék je prezentován ve formě tablet a sirupu.

Návod k použití léku Erespal:

  • Protizánětlivé a anti-bronchokonstrikční vlastnosti.
  • Snížená produkce látek zapojených do vývoje zánětlivých reakcí.
  • Antispasmodické působení.
  • Snížená sekrece bronchiální žlázy.

Lék je předepsán pro onemocnění dolních dýchacích cest:

  • Rhinofaryngitida a laryngitida.
  • Rinotracheobronchitida.
  • Otitis a sinusitida různého původu, včetně alergie.
  • Bronchitida.
  • Komplikované a izolované bronchiální astma.
  • Spalničky, černý kašel, chřipka s respiračními projevy.
  • Intolerance na aktivní nebo pomocné komponenty.
  • Tablety: věk do 14 let.
  • Sirup je předepsán od narození.
  • Výběr dávky závisí na tělesné hmotnosti pacienta.
  • Délka léčby: do 1 měsíce.
  • Lék je lepší použít během hlavního jídla.
  • Tablety, 20 ks. - od 360 rublů.
  • Sirup 150 ml - od 270 rublů.
  • 200 ml sirup - od 430 rublů.

Léky se liší svým mechanismem účinku, seznam indikací a rozsah farmakologických účinků přípravku Erespal jsou širší: léky pomohou vyrovnat se s otitis a sinusitidou, projevy alergických reakcí, navíc budou mít antispasmodický účinek.

Tyto léky by neměly být používány společně, protože hrozí riziko nežádoucích reakcí na tělo.

Co je lepší - Sinekod nebo Ascoril?

Ascoril - indický lék s trojkomponentním složením, který má jak bronchodilatační, tak expektorační účinek.

  • V důsledku salbutamolu se pozoruje úleva bronchospasmu, snížení odporu dýchacích cest a zvýšení kapacity plic.
  • Bromhexin vykazuje mukolytické vlastnosti.
  • Gvayfenezin pomáhá snižovat povrchové napětí sputa, urychluje proces vykašlávání a vylučování. Tato složka přemění suchý kašel na vlhký.

Ascoril se vyrábí ve formě tablet a sirupů, jejichž použití je indikováno pro onemocnění doprovázená obtížným oddělením viskózní sekrece:

  • Bronchiální astma.
  • Tracheobronchitida.
  • Plicní tuberkulóza.
  • Emfyzém
  • Černý kašel.
  • Pneumokonióza.
  • Obstrukční bronchitida

Tablety přípravku Ascoril se mohou užívat od 6 let a dětem mladším je doporučován sirup. Lék by neměl být používán, pokud jste přecitlivělí, tachyarytmii, myokarditida, glaukom, hypertyreóza, srdeční vady, dekompenzovaným diabetes mellitus, zhoršení žaludečních vředů a jícnové vředy během těhotenství a kojení, glaukomu, selháním jater a ledvin.

Na pozadí použití přípravku Ascoril existuje pravděpodobnost vývoje: závratě, zvýšená nervová podrážděnost, křeče, ospalost, poruchy spánku, třes, poruchy stolice, zvýšená srdeční frekvence, zhoršení žaludečních vředů. Je také možné barvení moči v růžové barvě.

Spektrum farmakologické aktivity Ascorilu je vyšší a léčivo má velký počet indikací pro přijetí vzhledem k jeho rozšířenému složení.

Pokud Sinekod prostě odstraní kašel reflex, pak Ascoril vám umožní odvodit tlusté, těžké oddělit tajemství a transformovat suchý kašel do mokrého.

Sinekod nebo Gerbion

Herbion je bylinný lék od slovinské firmy KRKA. Pro odstranění suchého kašle se doporučuje použít sirup, který obsahuje extrakt z banánů.

Herbion vykazuje protizánětlivé a bakteriostatické vlastnosti, napomáhá v boji proti kašli kuřáků. Příjem sirupu je povolen pro děti od 2 let.

Sinekod a Gerbion se liší svým mechanismem působení. Pacientům, kteří preferují bylinné složky ve složení léků, doporučujeme věnovat pozornost Gerbionovi.

Levné analogy Sinekod - seznam s cenami, srovnání výkonnosti

Sinekod je účinný lék, který má bronchodilatační účinek. S ním můžete dosáhnout antitusického a protizánětlivého účinku. V některých případech však tento nástroj nelze použít. Důvodem může být nesnášenlivost složek nebo vysoká cena. V takové situaci jsou analogy levnější než Sinekod.

Popis léčiva

Antitusický účinek léčiva je spojen s aktivitou hlavní složky, butamiraty, která ovlivňuje centrum kašle. Při silných záchvatech suchého kašle látka blokuje určité centrum, které je v mozku.

Po průniku do těla se Sinekod vstřebává v tenkém střevě.

Maximální obsah látky je pozorován 1 hodinu po aplikaci. Účinné látky se ve struktuře vnitřních orgánů neakumulují.

Sinekod je propuštěn jako součást komplexní léčby zánětů průdušek a plic, které se vyznačují suchým kašlem. Klíčové údaje pro příjem finančních prostředků zahrnují:

  • Kuřák kuřáka;
  • Bronchitida;
  • Černý kašel;
  • Operace a bronchoskopie.

Recenze levných analogů

Náklady na Sinekod nejsou vhodné pro všechny pacienty. Takže 200 ml sirupu této látky stojí asi 300-400 rublů. Protože mnoho lidí hledá levnější alternativy. Mezi hlavní analogy léčiva patří:

  • Erespal - 150 ml sirupu stojí 220 rublů;
  • Omnitus - cena 200 ml sirupu je asi 170 rublů;
  • Bronhitusen vramed - 125 ml sirupu stojí 70 rublů;
  • Codelac - 200 ml sirupu lze zakoupit za 240 rublů;
  • Stoptussin - 100 ml sirupu bude stát 220 rublů;
  • Bronchoton - 125 ml sirupu lze koupit za 70 rublů;
  • Grippocytron-broncho - 200 ml sirupu bude stát 120 rublů.

Sinekod nebo Omnitus

Při výběru léků na kašel musíte zvážit povahu tohoto symptomu. Když suchý kašel, měli byste použít léky ke zvýšení množství a zředit tajemství, zatímco mokré - vykašlávání látky jsou uvedeny.

V některých situacích je kašel zcela zvláštní. V tomto případě je nutná podrobnější diagnostika.

Volba Cinekod nebo Omnitus, stojí za to zvážit, že tyto látky mají podobný účinek. Mají dopad na centrum kašle, což vám umožní vyrovnat se s bolestivými útoky.

Hlavní složkou léčiv je butamirata citrát. To znamená, že léky jsou považovány za strukturní analogy.

Díky svému složení přispívají léky k potlačení kašle, zlepšují tok kyslíku do krve, pomáhají rozšiřovat průdušky a snižují bronchiální rezistenci.

Jediný rozdíl mezi těmito léky je forma uvolnění. Sinekod se nevyrábí ve formě tablet, zatímco Omnitus se vyrábí ve formě tablet obsahujících 20 a 50 mg účinné látky.

V tomto případě lze Sinekod zakoupit ve formě kapek pro děti. Omnitus se v této formě nevyrábí. Sinekod je proto častěji používán v pediatrii.

Výrazný rozdíl je také přítomen v koncentraci těchto léčiv. Sinekod má dvojnásobek obsahu účinné látky. U ostatních parametrů se léky zcela shodují.

Codelac Neo

Mnoho lidí se zajímá o: Codelac nebo Sinekod - které z nich je lepší? Tyto látky jsou také považovány za strukturní analogy, takže mají stejný účinek na tělo. Klíčový rozdíl pro Codelak je tabletová forma vydání.

Pokud budete instrukce analyzovat, uvidíte, že indikace, vedlejší účinky a omezení těchto prostředků jsou zcela stejné.

Cena Codelac je 100 rublů levnější než Sinekod. Při výběru konkrétní látky, nejčastěji zvolit analog při suchém kašli.

Mezi hlavní výhody Codelac patří:

  • Přítomnost 3 dávkovacích forem - tablety, sirup a kapky;
  • Nižší náklady;
  • Ruského výrobce.

Sinekod nebo Stoptussin - což je lepší

Při výběru Stoptussinu nebo Sinekodu je důležité pochopit, že léky mají určité rozdíly ve složení. Aktivními složkami Stoptussinu jsou tak butamirát dihydrocitrát a guaifenesin. Tento lék patří do skupiny léčiv, které mají expektorační a bronchodilatační vlastnosti.

Stoptussin má komplexní účinek a vyznačuje se jasnými protizánětlivými vlastnostmi. Tento lék je také dostupný ve formě tablet.

Pokud si myslíte, že hodnocení pacientů, je třeba mít na paměti, že Sinekod více úspěšně vyrovnat s bolestivé suchý kašel. Rychle obnovuje stav pacienta. Sinekod zároveň nemá téměř žádné protizánětlivé vlastnosti, zatímco Stoptussin zvládá zánět.

Zvláštní lék by měl vybrat lékař v závislosti na klinickém obrazu patologie. Z hlediska nákladů existují i ​​nepatrné rozdíly. Stoptussin tak bude levnější o 50 rublů.

Erespal

Při výběru Sinekod nebo Erespal je třeba vzít v úvahu, že druhý lék má řadu dalších vlastností.

Nástroj má antispasmodický a antiexudativní účinek. Kromě toho má léčivo antihistaminické vlastnosti.

Erespal má širší seznam indikací. Kromě zánětu dolního dýchacího ústrojí lze tento nástroj použít v otolaryngologii. Pokud porovnáte náklady na léky, 150 ml přípravku Erespal bude stát 250 rublů. Za stejné peníze si můžete koupit 100 ml Synekodu.

Hlavním parametrem volby je přítomnost zánětu. Pokud je přítomen, měl by být upřednostněn Erespalu. Pokud má pacient bolestivý kašel, měli byste použít Synecode.

Sinekod nebo Ascoril - co si vybrat

Výběr Sinekod nebo Ascoril, musíte analyzovat rozdíly ve složení. Ascoril je tedy kombinovaný lék, který obsahuje 3 účinné látky najednou. Mezi ně patří Salbutamol, Gvayfenezin a Bromhexin.

Vzhledem k přítomnosti těchto látek má léčivo mukolytické, bronchodilatační a expektorační charakteristiky.

Lék se doporučuje užívat v akutních a chronických patologických stavech dýchacího ústrojí, které je doprovázeno kašlem a bronchiální obstrukcí. Ascoril se nejčastěji používá pro takové indikace:

  • Paracoclusum;
  • Bronchiální astma;
  • Pneumonie;
  • Bronchitida;
  • Tracheobronchitida;
  • Plicní tuberkulóza.

Bronholitin

Při výběru těchto léků je třeba vzít v úvahu jejich složení. Bronholitin tedy zahrnuje efedrin, alkaloid glaucin a bazalkový olej.

Nástroj zvládá kašel a může být použit k léčbě dětí starších 3 let. Samo-léčba je však přísně zakázána.

Léčivo vede k expanzi stromu průdušek a potlačuje edém v důsledku potlačení centra kašle. Rychlost působení na tělo Bronholitin je jedním z nejúčinnějších léků.

Je však důležité mít na paměti, že lék je považován za vysoce toxický. Proto je přísně zakázáno překročit doporučené dávkování. Průměrná cena látky je 80-110 rublů.

Libexin

Při výběru těchto nástrojů je třeba analyzovat jejich vlastnosti. Libexin má tedy lokální anestetický účinek a přispívá k expanzi průdušek. Léčivo mírně snižuje aktivitu dýchacího centra. Může být použit, když se objeví neproduktivní kašel jiné povahy.

Lék je předepisován pro patologické stavy průdušek a plic akutní nebo chronické povahy, které jsou doprovázeny porušením odstraňování sputa. Libexin je účinným analogem Sinekodu. Vyrábí se ve formě sirupu pro děti a platí od 2 let.

Herbion

Mnozí pacienti se zajímají o to, co je lepší zvolit - Sinekod nebo Gerbion.

Tyto léky jsou sotva analogické, protože mají odlišné vlastnosti.

Proto by měl lékař předepsat konkrétní přípravek.

Sinekod je účinný lék, který pomáhá vyrovnat se se suchým kašlem.