Hlavní / Prevence

Suprastin: indikace pro použití a formy uvolnění

Léky s antihistaminickým účinkem jsou životně důležité pro osoby, které trpí přecitlivělostí imunitního systému na určité látky - alergeny.

Suprastin je zařazen do seznamu těchto léčiv a je úspěšně používán k úlevě od imunopatologických procesů.

Dozvíte se o indikacích pro užívání léku ao tom, jak s nimi správně zacházet, naučíte se z tohoto článku.

Suprastin je rozšířený lék používaný k léčbě alergií. Mezinárodní název léku je chlorpyramin (chlorpyramin). Tento lék je na seznamu první generace antihistaminik, ale je stále velmi populární díky své vysoké účinnosti a nízkým nákladům.

Základem léčiva je chlorpyramin hydrochlorid. Účinná látka blokuje receptory histaminu Hl, což je důvodem antialergického účinku léčiva.

Kromě toho je schopen zmírnit křeče hladkých svalů a zastavit reflex reflexu. Nicméně, v návodu pro lék Suprastin, indikace pro použití jsou založeny pouze na hlavním účinku léku.

Kdy se má suprastin užívat:

  • alergické reakce na potraviny nebo léky;
  • alergická rýma;
  • konjunktivitida, která vznikla v reakci na alergen;
  • s svědění kůže;
  • sérová nemoc vyplývající z reakce těla na imunobiologické léky;
  • ekzém v akutní nebo chronické formě;
  • alergie na bodnutí hmyzem;
  • pollinosis;
  • imunopatologický proces na zvířecích chlupech, prachu, kouři atd.;
  • v alergických podmínkách temné přírody;
  • kontaktní dermatitida;
  • Quinckeův edém.

Suprastin nesmí být užíván těhotnými ženami během kojení a kojencům mladším tří let. Lék není předepsán pro bronchospasmus a intoleranci. Vzhledem k tomu, že v pomocných látkách je přítomen monohydrát laktózy, je Suprastin kontraindikován u lidí, kteří nesnášejí tuto látku nebo mají nedostatek laktázy.

Léčba přípravkem Suprastin by měla být prováděna pod přísným lékařským dohledem, pokud má pacient závažné funkční poruchy jater a ledvin, glaukom s uzavřeným úhlem a kardiovaskulární patologie.

Antihistaminikum je dostupné ve formě injekcí a ve formě tablet. Bílé tablety ve formě disku (25 mg chloropyraminu v 1 ks) jsou baleny v blistrech po 10 nebo 20 kusech a balení kartonu je baleno. Tablety mohou být baleny ve skleněných lahvičkách po 20 kusech.

Injekce obsahují 20 mg chlorpyraminu v 1 ampule. Ampule jsou baleny v buněčných blistrech po 5 kusech a baleních po 1 nebo 2 balení.

V závislosti na formě uvolnění drogy Suprastin, indikace pro použití obsahují komentáře. Například pro úlevu angioedému používejte výhradně injekční roztok.

Ampule - roztoky jsou určeny pro intramuskulární podání. Pro dospělé se léčivo podává jednou nebo dvakrát denně, každá jedna, dvě ampule, v závislosti na závažnosti symptomů.

U dětí se dávkování léku liší podle věku:

  • dětem v prvním roce života se podávají injekce ¼ roztoku;
  • do šesti let se podá polovina obsahu ampule;
  • až čtrnáct let, můžete zadat od ½ do celé ampule.

Pokud se imunopatologický proces vyvíjí rychle as vážnými následky (s rychle rostoucím edémem), může být roztok suprastinu podáván intravenózně, ale pouze zdravotnickému personálu.

Tablety - doporučuje se užívat s jídlem. Nepotřebují žvýkat, pilulku a zapít vodou. Dávka léku musí určit lékaře po posouzení stavu pacienta. Obvykle brát pilulky dvakrát nebo třikrát denně.

Dospělí pijí najednou jednu tabletu.

U dětí se dávkování liší podle věkových kategorií, zejména:

  • dávat děti na ¼ tabletu, předdrcený lék;
  • po roce užívají děti 1/2 tablety dvakrát denně;
  • po šesti letech užívejte ½ tablety třikrát denně;
  • od věku čtrnácti - 1 tableta dvakrát nebo třikrát denně.

Populární dotazy:

  • Je možné dát dítěti Suprastinovi chlad? Pokud je výtok z nosu způsoben reakcí imunitního systému na alergen, pak nelze upustit od antihistaminik. Chcete-li zjistit přesnou příčinu nachlazení, měli byste se obrátit na svého pediatra a požádat o radu.
  • Pokud dáváte Suprastinu dítěti, po které době začne lék působit? Pokud je dávka zvolena správně, pak účinek užívání léku přichází ve čtvrt hodiny, maximálně půl hodiny. Trvání účinku účinné látky je dvanáct hodin.
  • Kolik dní můžete dát dítě suprastin tak, aby neublížil? Lék se užívá až do vymizení příznaků alergie. Kurz užívající lék je pět dní. Obvykle všechny příznaky zmizí dříve - za jeden, dva dny. V závislosti na závažnosti alergické reakce může lékař upravit léčbu a prodloužit dobu užívání léku.

Jak vyměnit Suprastin?

Suprastin je možné zakoupit v lékárnách vašeho rodného města nebo objednat na specializovaných místech na internetu.

Cena léku je 130 rublů pro tablety (20 kusů) a 150 rublů pro ampule (5 kusů). Alternativně si můžete vybrat jiné léky pro alergie.

Seznam toho, co má Suprastin nahradit, je velký, protože existuje mnoho antihistaminik, proto budeme zvažovat ty nejoblíbenější:

  • Tavegil dovolil používat od šesti let. Cena 20 tablet je 210 rublů, 5 kapslí - 220 rublů.
  • Diazolin, vyráběný ve formě pilulek, lze aplikovat od tří let. Náklady na antihistaminikum v množství 10 tablet - 80 rublů.
  • Claritin může být odebrán od dvou let. Tablety ve výši 10 kusů stojí 230 rublů, sirup pro děti lze zakoupit za 260 rublů.
  • Tsetrin jmenoval od šesti let. 20 tablet léku lze zakoupit za cenu 170 rublů.
  • Loratadine je nejlevnější lék. 10 tablet lze zakoupit za pouhých 15 rublů, a 30 kusů bude stát 70 rublů. Sirup určený pro děti od dvou let stojí 160 rublů.
  • Zodak ve výši 10 tablet stojí 150 rublů, kapky pro orální podání (20 ml) - 220 rublů.
  • Zyrtec lze zakoupit za cenu 380 rublů za 20 tablet.

Všechny tyto analogy mají své vlastní vlastnosti a liší se kontraindikacemi a vedlejšími účinky. Proto před výměnou Suprastinu za Tavegil nebo Loratadin si pozorně přečtěte návod, nebo lépe, poraďte se se svým lékařem.

Mezi mnoha recenzemi této drogy dominují pozitivní. Pacienti si všimnou rychlého působení Suprastinu a vynikajícího terapeutického účinku. Maminky hovoří o tom, jak droga pomohla jejich dětem při odstraňování alergických symptomů.

Nicméně, tam jsou otázky o tom, jak nahradit Suprastin, protože se nehodí dítě. Někteří se podělili o zkušenosti s projevy vedlejších účinků, jiní se obávají injekcí a nechtějí polykat pilulky.

Nejlepší analoga Suprastinu

Suprastin je často předepsaným antihistaminikem. Jeho cena není velká. Účinnost léku je poměrně vysoká. Nevýhodou léku je jeho nežádoucí projevy, zejména ospalost. Mnoho analogů Suprastinu má nízkou cenu, ale účinek léčby může být významně vyšší. Dnes existuje nová generace alergických léků, které nezpůsobují ospalost a jiné nežádoucí účinky. Terapie takovými prostředky je snadnější.

Farmakologické vlastnosti, indikace, omezení, nežádoucí projevy, formy

Lék se vyrábí ve formě tablet (25 mg) a ampulí (1 ml-20 mg). Aktivní složkou nástroje je chlorpyramin hydrochlorid. Látka přispívá k inhibici H1-histaminu a m-cholinergních receptorů. Během terapie se svalová kontrakce snižuje.

Droga vstupuje do krve stěnami žaludku. Účinek léčby může být pozorován během čtvrt hodiny nebo půl hodiny po užití přípravku. Aktivní složka je schopna se dostat do mozkové tkáně, mateřského mléka a placenty. Rozděluje se do metabolitů v jaterní tkáni. Výstup znamená s močí. V těle dítěte je rychlost vylučování aktivní složky vyšší.

Indikace a omezení jmenování fondů, nežádoucí projevy

Suprastin má indikace a omezení, která lékař bere v úvahu při svém jmenování. Před použitím nástroje provede lékař kompletní vyšetření, shromáždí historii, aby vyloučil kontraindikace.

Indikace pro užívání drog:

  • urtikárie vyrážkového typu;
  • angioedém;
  • rýma, zánět spojivek alergické etiologie;
  • potravinová alergie (červená, pomerančová zelenina, ovoce, mléčné výrobky, rybí pokrmy, čokoláda a další) a léky;
  • alergické kožní patologie;
  • svědění kůže;
  • otok, svědění, vyrážka způsobená bodnutím hmyzem;
  • ekzematózní vyrážka.

Lékaři nepředepisují lék v přítomnosti alergie na složky, během astmatického záchvatu, u dětí mladších 3 let (injekční roztok). Tabletové formulace nejsou určeny pro pacienty s deficitem laktázy, malabsorpcí. Nepoužívejte tablety přípravku Suprastin u předčasně narozených dětí.

Lék je zakázán v 1. trimestru těhotenství a 1 měsíc před narozením. Během laktace není léčivo také znázorněno. Terapie u této skupiny pacientů je povolena pouze tehdy, je-li indikována. Léčba přípravkem Suprastin se nepoužívá u pacientů s glaukomem s uzavřeným úhlem, patologií prostaty, dysfunkcí jater a ledvin. Velmi pečlivě se lék používá u starších pacientů, u pacientů s retencí moči.

Nežádoucí projevy z užívání léků:

  • snížení počtu leukocytů, granulocytů;
  • hemolytickou anémii;
  • ospalost, únava, vysoká nálada, vestibulopatie, encefalopatie, záškuby končetin, bolest hlavy;
  • ztráta jasnosti vidění, hydrocefalický syndrom;
  • ztráta chuti k jídlu, gastralgie;
  • opožděné vylučování moči.

Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, měli byste přestat užívat léky, poraďte se s lékařem. Po vyšetření a vyšetření lékař změní dávku léku nebo nahradí jinou antialergickou látkou.

Analogy léčiva

Suprastin není jediným lékem pro alergie na farmakologickém trhu. Má velký seznam analogů. Léky na alergické patologie mají několik generací. Suprastin patří do první generace. Jeho cena se pohybuje od 99-105 rublů a výše.

Suprastin - instrukce, levné analogy, což je lepší, porovnání účinnosti

Suprastin je lék dobře známý lidem s alergiemi. Tento lék je neustále v lékárničkách pro alergiky. Hlavní výhody léku - nízká cena a dobrý terapeutický účinek. Ale v lékárnách můžete najít analoga Suprastinu. Analogy jsou levné. Ale jak moc jsou účinnější než původní?

Chemické složení a dávkové formy

Suprastin - lék, který má antialergický účinek. Patří k blokátorům histaminového receptoru H1. Léčivou látkou je chlorpyramin hydrochlorid. Lék se prodává ve formě tablet, stejně jako ve formě injekčního roztoku.

Tablety jsou uzavřeny v blistrech po 10 kusech.

Ampule uzavřené v blistrech po 5 a 10 kusech. Jedna tableta obsahuje 25 mg léčivé látky, v 1 ml roztoku pro intramuskulární a intravenózní podání je 20 mg hydrochloridu chlorpyraminu.

Návod k použití Suprastin

Indikace pro použití

Suprastin je předepsán pro následující onemocnění a stavy těla:

  • Alergická rýma;
  • Alergie na potraviny a léky;
  • Účinky útoků hmyzem;
  • Konjunktivitida;
  • Ekzém;
  • Vyrážka různého původu;
  • Kopřivka;
  • Alergická dermatóza;
  • Angioedém.

Kontraindikace

Lék nelze užívat v následujících případech:

  • Během těhotenství, během kojení;
  • S nedostatkem laktázy v těle selhání laktózy;
  • V akutní fázi bronchiálního astmatu;
  • S intolerancí na složky léčiva.

Dávkování léčiva ve formě tablet

Děti od tří do čtrnácti let denně obvykle potřebují 25 mg účinné látky, tj. Jednu tabletu. Děti od šesti let starých lékařů mohou užívat jednu a půl tablety. Denní dávka je žádoucí k rozdělení na dvě části, to znamená, že dítě by mělo užívat půl tabletky dvakrát denně.

Dospělí dostávají denně 100 mg léku. Denní dávka je rozdělena do tří dávek.

Dávkování léčiva ve formě roztoku

Intramuskulární a intravenózní podání roztoku se provádí v následujících dávkách: t

  • Kojenci od jednoho měsíce do jednoho roku - 0,25 ml;
  • Děti od 1 do 6 let - 0,5 ml;
  • Děti od 6 do 14 let - 1 ml;
  • Dospělí - 2 ml.

Předávkování a vedlejší účinky

Je zakázáno překročit doporučenou dávku léku. Optimální dávka je 2 mg na libru lidské hmotnosti. Trvání terapeutického kurzu určuje pouze lékař. Nejběžnější vedlejší účinky jsou:

  • Migréna;
  • Ospalost;
  • Nutkání zvracet;
  • Snížení krevního tlaku;
  • Arytmie;
  • Snížení leukocytů v krvi;
  • Třes, křeče;
  • Bolesti břicha;
  • Porušení emisí moči;
  • Glaukom;
  • Narušení zrakového vnímání;
  • Fotodermatitida.

Pokud se objeví alespoň jeden z výše uvedených příznaků, měli byste odmítnout vzít léky a poradit se s lékařem. U závažných vedlejších účinků lékař předepíše pacientovi sorbenty a výplach žaludku.

Náklady na léky

Suprastin je levný. Balení, obsahující 20 tablet, stojí v průměru 130 rublů. Blistr s 5 ampulemi bude stát kupujícího přibližně 150 rublů.

Co jsou analogy suprastinu

Suprastin je levný lék, ale mnoho lidí s alergiemi chce najít antialergické léky ještě levněji. Ale cena terapie není jediným důvodem pro hledání analogů.

  1. Mnoho pacientů není spokojeno s chemickým složením a vedlejšími účinky léčiva. Suprastin velká nevýhoda - soporific účinek na tělo.
  2. Lék snižuje tón centrální nervové soustavy, způsobuje migrénu, ospalost, letargii, závratě. S takovými vedlejšími účinky je nemožné zapojit se do intelektuální práce a řízení automobilu je nebezpečné.

Diazolin nebo Suprastin - co si vybrat?

Diazolin je levný a vysoce kvalitní analog Suprastinu. Tento antialergický lék, který snižuje otok sliznic, nemá prakticky žádný vliv na nervový systém, a proto nedává spánkový efekt. Může mít mírný anestetický účinek. Lék se prodává ve formě tablet a dražé. Aktivní složkou je mebhydrolin.

Diazolin se používá k léčbě následujících onemocnění:

  • Pollinosis;
  • Účinky útoků hmyzem;
  • Ekzém;
  • Konjunktivitida.

Lék se často používá při léčbě bronchiálního astmatu. Při užívání léků jsou zaznamenány následující nežádoucí účinky:

  • Narušení zažívacího traktu;
  • Závratě;
  • Ospalost nebo naopak agitace;
  • Pomalé reakce na vnější podněty;
  • Pocit suchosti v ústech.

Loratadin nebo Suprastin - což je lepší koupit?

Loratadin je antihistaminikum druhé generace, rychlejší a účinnější než Suprastin. Má malý účinek na nervový systém, nedává spánek. Léčivo se prodává ve formě tablet pro orální podání, šumivých tablet, sladkého sirupu. Léčivou látkou je loratadin.

Lék se používá k léčbě následujících onemocnění:

  • Alergie jakéhokoli původu;
  • Ekzém;
  • Dermatóza

Z nežádoucích účinků ve vzácných případech je touha zvracet a sušit ústní dutinu. Loratadin může užívat děti mladší dvou let. Nepoužívejte lék těhotným ženám a kojícím matkám.

Tsetrin nebo Suprastin - co je levnější a efektivnější?

Cetrin je antihistaminikum druhé generace. Výrazně snižuje průběh alergické reakce, působí protizánětlivě. Cetrin, na rozdíl od Suprastinu, vůbec netlačí práci nervového systému. Léčivo je ve formě kapek, tablet a sladkého sirupu. Léčivou látkou je cetirizin.

Předepsané léky pro léčbu následujících onemocnění:

  • Alergická rýma;
  • Horečka;
  • Kopřivka;
  • Edema.

Tavegil nebo Suprastin - což je lepší koupit?

Tavegil je hodný analog Suprastinu, vysoce účinného antialergického léku. Rychle uhasí alergickou reakci, zmírňuje otok, snižuje svědění, má anestetický účinek, ale nemá spící účinek. Léčivo se prodává ve formě tablet, stejně jako ve formě roztoku pro intravenózní a intramuskulární injekce. Léčivou látkou je clemastin.

Tavegil se používá k léčbě následujících patologií:

  • Pollinosis;
  • Ekzém;
  • Dermatóza;
  • Alergie jakéhokoli původu;
  • Edemas;
  • Anafylaktický šok;
  • Účinky útoků hmyzem.

Lék má možnost užívat děti od šesti let. Při léčbě přípravkem Tavegil se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky: t

  • Sušení úst;
  • Migréna, závratě;
  • Nevolnost;
  • Obtížné dýchání;
  • Problémy s emisemi moči;
  • Tachykardie;
  • Porucha sluchu, zkreslení zrakového vnímání.

Balíček s deseti tablety stojí 135 - 155 rublů, s dvaceti tabletami - 175 - 200 rublů. Pět ampule bude stát kupujícího 200 - 220 rublů.

Suprastin nebo Zyrtec - co koupit?

Zyrtec - antialergický lék, který nedává spánkový efekt při respektování dávek uvedených v návodu. Lék se prodává ve formě tablet a kapek. Účinnou látkou je cetirizin dihydrochlorid.

Léčbou lékem jsou následující choroby:

  • Alergická rýma;
  • Konjunktivitida;
  • Kopřivka;
  • Angioedém;
  • Horečka;
  • Dermatóza

Neužívejte léky těhotným ženám, kojícím matkám, dětem do šesti let. Také nemůžete tento lék používat u lidí, kteří mají nedostatek laktózy, malabsorpční syndrom glukózy-galaktosy, nedostatek laktázy v těle, trpící onemocněním ledvin.

Zodak nebo Suprastin - co si vybrat?

Zyrtec a Zodak - analogy ve složení. Aktivní složkou těchto léčiv je dihydrochlorid cetirizinu. V důsledku toho je účinek léků stejný. Zyrtec je švýcarská droga a Zodak je český. Zodak je implementován ve formě tablet a kapek. Tablety se mohou používat pro děti od šesti let, kapky od věku jednoho roku. Zodak depresivní účinek na nervový systém, nepříznivě ovlivňuje koncentraci a jasnost vědomí.

Bohužel, lék, na rozdíl od Suprastinu, není vyráběn ve formě injekčního roztoku, takže jej nelze použít v závažných případech alergie. Deset tablet stojí 120 - 150 rublů, kapky - 200 rublů.

Doporučujeme číst:

Phenystyle nebo Suprastin?

Phenystyle je droga často používaná v pediatrii. Lék se prodává ve formě tobolek, gelu, kapek. Kapalná forma léku může být použita pro léčbu kojenců od jednoho měsíce věku. Suprastin ve formě kapek není vyroben, a to je jeho nevýhodou. Léčivou látkou je malemát dimetidena. Phenystyle pomáhá léčit následující nemoci:

  • Pollinosis;
  • Alergická rýma;
  • Kopřivka;
  • Alergie na potraviny a léky;
  • Angioedém;
  • Ekzém;
  • Účinky útoků hmyzem;
  • Dermatitida

Suprastin a jeho analogy: může a měl by být nahrazen?

Každý rok roste počet lidí náchylných k alergiím. Potřeba speciálních antihistaminik se stává stále více a více. Jedním z nejznámějších a nejběžnějších antialergických činidel je Suprastin. Vysoká účinnost a poměrně nízká cena poskytují vysokou poptávku. Většina lidí ho preferuje jako testovaný lék. Existují však další modernější analogie Suprastinu? Co může tento nástroj nahradit?

Suprastin náhrada: proč a proč?

Suprastin je antihistaminikum první generace, které se vyrábí v Maďarsku. Hlavní účinnou látkou je chlorpyramin.

Indikace pro použití jsou různé formy alergie: kopřivka, svědění, sezónní rýma, konjunktivitida, dermatitida, ekzém, angioedém, potravinové alergie nebo alergie z bodnutí hmyzem. Kromě hlavního použití se často používá k celkové úlevě od stavu pacienta.

Sedativní vlastnosti Suprastin je jeho hlavní nevýhodou - aktivně ovlivňuje centrální nervový systém a může způsobit vedlejší účinky, jako je ospalost, závratě, celková únava. Řídit auto nebo aktivní pracovní činnost je tedy někdy prostě nemožné. Nepříjemné nežádoucí účinky způsobují touhu dozvědět se více o Suprastinu a jeho analogech.

Co může Suprastin nahradit? Hlavní analogy Suprastinu jsou v tabletách, ale některé z nich jsou také vyráběny ve formě sirupu a speciálních roztoků. Níže je uveden seznam možných finančních prostředků.

Diazolin

Diazolin je levný a oblíbený analog Suprastinu, který má antialergický účinek a snižuje otok sliznic. Nemá silně výrazný hypnotický účinek, pronikající do centrální nervové soustavy jen nepatrně. Má mírné anestetické vlastnosti. Používá se pro kombinovanou léčbu bronchiálního astmatu. Na rozdíl od svého předchůdce nepomáhá při léčbě virových onemocnění. Nejedná se o přímý analog Suprastinu a obsahuje další účinnou látku.

Hlavní účinná látka: mebhydrolin.

Indikace pro použití:

  • sezónní alergie;
  • svědění z bodnutí hmyzem;
  • senná rýma;
  • ekzém;
  • zánět spojivek.
  • může vést ke zhoršení funkce gastrointestinálního traktu;
  • na části centrální nervové soustavy může způsobit: závratě, pomalou reakci, ospalost nebo hyperaktivitu;
  • často je použití doprovázeno sucho v ústech.

Kontraindikován u dětí mladších 3 let, osob s onemocněním gastrointestinálního traktu, žen během těhotenství a kojení.

Cena léku se pohybuje od 55 do 80 procent.

Chlorpyramin

Chloropyramin je levný lék, který blokuje receptory histaminu. Má sedativní vlastnosti a mírný antispasmodický účinek. Účinek se projeví po 1–2 hodinách, doba trvání účinku je 4–6 hodin, v malých dávkách se může aplikovat na děti od 1 měsíce.
Hlavní účinná látka: chlorpyramin.

  • dermatologická onemocnění: ekzémy, dermatóza, kontaktní dermatitida, svědění;
  • alergické reakce: sezónní alergie, senná rýma, konjunktivitida, kopřivka.

Protože chloropyramin je přímým analogem Suprastinu, má stejné vedlejší účinky:

  • ospalost;
  • závratě;
  • sucho v ústech;
  • tachykardie;
  • obtížné močení.
  • těhotenství;
  • laktace;
  • bronchiální astma.

Forma přípravku: tablety a injekce.

Subresti

Subrestin - antihistaminikum sedativum. Má antialergický, antiemetický a antispasmodický účinek. Povoleno používat pro děti, v malých dávkách od 1 měsíce.

Hlavní účinná látka: chlorpyramin.

Vedlejší účinky a kontraindikace jsou stejné jako u přípravku Suprastin.

Předpokládaná cena: 115 str.

Tavegil

Tavegil - antialergický lék, moderní konkurent Suprastin. Bojuje s alergiemi, aniž by způsobil uklidňující účinek. Snižuje otoky, svědění má anestetické vlastnosti. Můžete přiřadit děti od 6 let.

Hlavní účinná látka Tavegila: Clemastien.

Indikace pro použití:

  • kožní onemocnění: ekzém, dermatóza, kontaktní dermatitida;
  • reakce na bodnutí hmyzem a léky;
  • senná rýma;
  • anafylaktický šok;
  • alergický otok;
  • nemoc v séru;
  • prevence alergických onemocnění.
  • sucho v ústech;
  • nevolnost, závratě, bolesti hlavy;
  • poruchy sluchu a zrakového vnímání;
  • respirační selhání;
  • obtížnost močení;
  • bušení srdce.

K dispozici jsou pilulky a injekce. Cena léku závisí na balení, pro 10 tablet je přibližná cena 150 p.

Loratadine

Loratadin patří do druhé generace antihistaminik. Má rychlý a dlouhodobý účinek v nepřítomnosti sedativního účinku. Prakticky žádný vliv na centrální nervový systém. Nežádoucí účinky jsou vzácné: sucho v ústech nebo zvracení. Lze použít pro děti od 2 let. Je zakázáno používat během těhotenství a krmení s opatrností - při selhání jater.

Hlavní účinná látka: loratadin.

Indikace pro použití:

  • alergické reakce různého původu;
  • dermatologická onemocnění: svědění, ekzém, dermatóza.

S velkým potenciálem je tento lék levnější než mnoho jiných prostředků: od 35 do 50 let.

Tsetrin

Cetrin je antihistaminikum druhé generace. Snižuje závažnost alergických reakcí, má protizánětlivý účinek. Nemá vliv na fungování centrálního nervového systému, ale jeho účinnost je nižší než účinnost Suprastinu. Cetrin předepisuje lékař jako profylaktický prostředek pro léčbu alergií. Může zabránit riziku alergických reakcí. Vhodné pro děti od 6 let. Tam jsou sirup a tablety.

Účinná látka: cetirizin.

Hlavní indikace pro použití:

  • sezónní a celoroční rýma;
  • otoky;
  • kopřivka;
  • alergická kožní onemocnění.

Náklady na balení tablet 10 ks. - 155–165 str. cena sirupu - 120 str.

Počet dostupných prostředků podobného spektra akcí je poměrně velký. Levný nebo drahý analog Suprastinu může mít stejné vedlejší účinky, přičemž se samozřejmě liší v ceně. Drahé drogy - ne vždy nutně dobré. Přímé levné protějšky obsahují stejnou základní složku jako Suprastrain, takže se jich nebojte. Musíte si vybrat, s ohledem na specifické individuální potřeby, vlastnosti těla a doporučení lékaře.

Seznam levných analogů Suprastinu pro dospělé a děti a srovnání jejich účinnosti.

Abdominální onemocnění alergického původu jsou velmi častá u různých věkových skupin obyvatelstva. Léčba alergií je poměrně obtížná, takže pro mnoho jediného způsobu, jak udržet nemoc pod kontrolou, je užívat antihistaminika.

Všechny léky určené k úlevě od příznaků alergie mají podobný účinek - blokují receptory H-histaminu, čímž mají antialergický účinek, snižují projevy reakcí přecitlivělosti na tělo.

Charakteristickým znakem drog z alergií je jejich složení a generace:

  • Antihistaminika prvních dvou generací mají dlouhý seznam kontraindikací a často způsobují ospalost. Vezměte je 2 - 3 krát denně.
  • Nová generace antihistaminik je méně toxická, užívá se pouze 1 krát denně, a proto jsou více populární při léčbě přecitlivělosti na alergeny.

Navzdory prevalenci léků nové generace, pacienti trpící alergiemi dávají přednost užívání léků první generace, mezi něž patří Suprastin. Vyrábí ji maďarská farmaceutická společnost ve dvou formách - tablety pro perorální podání a ampule pro injekce.

Účinnou složkou přípravku Suprastin je hydrochlorid chloropyraminu, který umožňuje zmírnit svědění a další příznaky alergie.

Recenze Suprastin dvojznačný. Mnozí považují tento nástroj za velmi účinný, zatímco jiní si stěžují na ospalost po užití a na rozvoj nežádoucích reakcí.

Vysoké riziko vedlejších účinků nás nutí hledat analogy Suprastinu, které mohou mít stejný terapeutický účinek v boji proti jednomu nebo jinému alergickému onemocnění.

Suprastin označuje léky s průměrnou cenou, jejíž cena nepřesahuje 200 rublů. pro 20 tablet a 250 rublů pro injekční lahvičky.

Indikace pro použití

Lék Suprastin má výrazný antialergický účinek, také mírný antispasmodic.

Účinek příjmu je pozorován po 15 minutách a trvá 6 hodin.

Podle návodu k použití jsou indikace užívání léku následující stavy a onemocnění způsobené alergenem:

  • kousnutí komárů a jiný hmyz;
  • angioedém;
  • dermatitida různé etiologie;
  • těžké svědění v planých neštovicích;
  • ekzém (akutní a chronická forma);
  • alergický kašel;
  • drogové a potravinové alergie;
  • celoroční a akutní alergická rýma;
  • kopřivka;
  • zánět spojivek;
  • atopická dermatitida.

Kromě hlavních indikací se Suprastin používá při léčbě onemocnění ORL orgánů a dýchacího ústrojí.

Užívání přípravku vám umožní odstranit otok měkkých tkání, snížit zánět. Suprastin nebo jeho jiný analog může předepsat lékař pouze po stanovení hlavního etiologického faktoru.

Dávkování

Tablety se užívají perorálně během jídla, bez žvýkání a pití vody.

  • Dospělí jmenují 1 tabletu 3-4 krát denně (75-100 mg / den).
  • Děti ve věku od 3 do 6 let jmenují 1/2 kartu. (12,5 mg) dvakrát denně;
  • děti ve věku od 6 do 14 let - polovina tablety (12,5 mg) 2-3krát denně.

Dávka může být postupně zvyšována, pokud u pacienta nejsou vedlejší účinky, ale maximální dávka nesmí překročit 2 mg / kg tělesné hmotnosti.

Roztok pro intravenózní podání se používá pouze v akutních závažných případech pod dohledem lékaře, v každém případě se dávka vypočítá individuálně.

Kontraindikace

Suprastin je jedním z léků, které mají velký seznam kontraindikací a vedlejších účinků, které musí být před použitím přehodnoceny.

Příjem Suprastin zakázán u následujících onemocnění:

  • gastritida, žaludeční vřed;
  • arytmie;
  • alergické reakce na chlorpyramin nebo pomocné složky;
  • závažná patologie jater, ledvin;
  • utrpěl infarkt;
  • období těhotenství a laktace;
  • novorozence do 1 měsíce věku;
  • akutních záchvatů bronchiálního astmatu.

Možné nežádoucí účinky

Jak ukazuje lékařská praxe, následující nežádoucí účinky se vyvíjejí po užití léku:

  • porušení močení;
  • dysurie;
  • zvýšený oční tlak;
  • bolest hlavy;
  • třesoucí se končetiny;
  • ospalost a únava;
  • sucho v ústech;
  • snížená chuť k jídlu;
  • zvracení, nevolnost;
  • porušení křesla;
  • snížení krevního tlaku;
  • porucha srdečního rytmu.

Popsané symptomy se mohou objevit při překročení doporučené dávky léku, ale v tomto případě budou výraznější a budou vyžadovat hospitalizaci pacienta v nemocnici.

Aby se vyloučilo riziko předávkování lékem a nežádoucími následky, je důležité se poradit s alergikem dříve, než začnete tento lék užívat. Pouze lékař bude schopen zvolit požadovanou dávku léku, předepsat léčebný cyklus nebo nahradit suprastin jiným lékem.

Seznam levných analogů pro dospělé

Generika nebo strukturní analogy Suprastinu se stejnou účinnou látkou jsou:

  • Ruský "Chlorpyramin" - od 80 rublů. pro 20 tablet a od 74 rublů v balení po 5 ampulkách po 1 ml. Vyrábí ji dvě další společnosti a nese názvy: „Chlorpyramin-Ferein“ a „Chloropyramin-ESKOM“.
  • Subrestin je antihistaminikum sedativní léčivo s výrazným antialergickým, antiemetickým a antispasmodickým účinkem. Vztahuje se také na léčiva, která jsou synonymem Suprastinu a první generace (účinná látka - hydrochlorid chloropyraminu). V lékárnách je cena léku 115 rublů za 10 tablet, což je dvakrát levnější než originál.

Při hledání levnější drogy nahradit Suprastin, s podobným terapeutickým účinkem, můžete věnovat pozornost následujícím lékům:

  • Diazolin je nejlevnějším analogem Suprastinu. Pro dospělé k dispozici v tabletách po 1 mg. Diazolin je podle farmakologických vlastností slabší a může být používán pouze s menšími alergickými projevy. Patří k první generaci antihistaminik. Cena balení je 60 rublů za 10 tablet.
  • Loratadin je účinná a cenově dostupná lék 3. generace pro odstranění alergických symptomů, je dobře snášen, používá se 1 krát denně. Cena tablet nepřesahuje 70 rublů za 10 kusů.
  • Dimedrol - injekční roztok s antialergickým účinkem. Častěji se používá v podmínkách nemocnice nebo v kombinaci s jinými léčivými roztoky. K dispozici v lékárnách pouze na předpis. Cena je 40 - 60 rublů za 10 ampulí.

Seznam náhradníků za děti

V pediatrii se suprastin používá méně často. Používá se především při stacionárních podmínkách akutních alergických záchvatů.

Pro domácí léčbu lékaři dávají přednost předepisování jiných léků - bezpečnějších a dobře snášených. Cena analogů nové generace je vyšší, ale pokud jde o zdraví dítěte, není třeba šetřit.

Většina rodičů dává přednost lékům na alergii ve formě sirupu nebo kapek, ale cena takových léků je vyšší než forma tablet. Zvažte seznam levných antihistaminik, které mohou být nahrazeny Suprastinem:

  • Diazolin - pro děti je k dispozici ve formě pilulek 0,5 mg. Lék vykazuje účinnost s menšími projevy alergií. Zmírňuje svědění, snižuje vyrážky, ale je k ničemu pro respirační křeče. Náklady na pilulky asi 30 rublů za 10 kusů. Musíte je vzít 3x denně.
  • Claritin je dobrá a levná náhrada Suprastinu nové generace, který se používá k léčbě alergií ve všech věkových skupinách, pro děti je k dispozici ve formě sirupu pro orální podání. Základem léku je loratadin, který účinně blokuje histamin. Lék je užíván 1 krát denně, je dobře snášen, může být použit pro všechny typy alergií. Průměrná cena sirupu nepřesahuje 250 rublů za láhev.
  • Cetrin - Antihistaminikum používané v léčbě alergických onemocnění. Pro děti vyrábí výrobce sirup. Aktivní složkou léčiva je cytrizin hydrochlorid. Může být přiřazen kojencům do 1 roku. Cena sirupu je 220 rublů.

V pediatrii mohou být použity jiné léky s antialergickým účinkem, ale jejich příjem by měl být vždy koordinován se svým lékařem.

Tavegil nebo Suprastin - což je lepší?

Tavegil je považován za levný analog Suprastinu, který je také dodáván v tabletách a ampulích pro intramuskulární a intravenózní injekce.

Má dobrý antialergický účinek, zmírňuje otoky, snižuje svědění kůže, má mírnou anestetikum. Na rozdíl od Suprastinu Tavegil nezpůsobuje ospalost, protože má další aktivní složku - klemastin.

Léčivo se používá při léčbě sezónní nebo celoroční rýmy, také pro dermatitidu, ekzémy, anafylaktický šok nebo bodnutí hmyzem.

Patří do první generace, proto má seznam kontraindikací, které je třeba si přečíst před přijetím. Pro děti je lék předepsán od 6 let.

Pokud vezmeme v úvahu Suprastin a Tavegil, můžeme konstatovat, že analog je bezpečnější, nezpůsobuje ospalost po podání. Nicméně, na rozdíl od Suprastinu, který je předepsán dětem od narození, Tavegil - jen od 6 let.

V každém případě, před užitím jednoho ze dvou léků, je nutné si přečíst návod, poraďte se s lékařem. Průměrná cena tablet Tavegil je 150 rublů za 10 kusů.

Loratadine nebo Suprastin

V praxi mnoho alergiků dává přednost tabletám loratadinu. Nejenže efektivně eliminují jeho projev, ale mají také nízkou cenu.

Loratadin patří do druhé generace antihistaminik, nemá sedativní účinek, ale rychle blokuje histamin, působí 24 hodin.

Po užití tablet jsou nežádoucí účinky velmi vzácné. Lék mohou používat dospělí i děti od 2 let.

Mezi hlavní indikace lze uvést alergické reakce různého původu, dermatologické kožní onemocnění. Loratadin vykazuje minimální účinnost v bronchospasmech a akutních stavech, na základě čehož lze vyvodit závěr, že Loratadin je slabší než Suprastin.

Cetrin nebo Suprastin

Nahradit Suprastin can Tsetrinom, který patří do druhé generace, má schopnost snížit klinické příznaky alergie během 10 minut po aplikaci.

Lék nemá nepříznivý vliv na činnost centrálního nervového systému, nezpůsobuje ospalost, může být předepsán dětem do 1 roku.

Na rozdíl od Suprastinu je Cetrin častěji používán jako profylaktický prostředek ke snížení rizika alergií. V akutních stavech nemusí mít léčivo požadovaný účinek.

Suprastin je silnější než Tsetrin, ale riziko nežádoucích účinků jeho užívání je mnohem vyšší. Cena Cetrinu za 20 tablet je 200 rublů.

Zodak nebo Suprastin

Běžným antialergickým lékem je Zodak, který patří do druhé generace antihistaminik.

Základem léčiva je dihydrochlorid cetirizinu. K dispozici ve formě kapek a tablet. Na rozdíl od přípravku Suprastin lze tablety užívat pouze od 6 let a kapky od 1 roku.

Princip působení obou léků je téměř stejný, ale Suprastin je silnější, i když toxičtější. Kapky Zodak stojí asi 150 rublů za láhev, což je podobné tabletám Suprastinu.

Suprastin nebo Zyrtec

Zyrtec patří do cytrizinových přípravků, proto je strukturním analogem léku Zodak a Citrinu. Srovnáme-li to s Suprastinem, pak podobnost obou léků je pouze v terapeutickém účinku.

Suprastin je navíc častěji používán pro akutní alergické reakce. Například, když kousnutí hmyzem může nabobtnat edém, problémy s dýchacím systémem.

Příjem Suprastinu v injekcích rychle tento stav zmírňuje a Zirtek projeví svůj účinek mnohem později, což může mít za následek nežádoucí následky.

Na základě tohoto příkladu můžeme konstatovat, že přípravek Zyrtec je slabší, proto je vhodné jej užívat pro účely profylaxe nebo v případě menších alergických stavů.

Diazolin nebo Suprastin

Diazolin, podobně jako Suprastin, je lékem první generace, ale v terapeutickém účinku je významně horší.

Tablety nebo (pilulky) Diazolin mají schopnost blokovat receptory histaminu Hl, čímž se snižuje otok a nazální kongesce, eliminuje se trhání a hyperémie sliznic.

Diazolin je však účinný pouze v počátečních stadiích alergií a nebude schopen vyrovnat se s problémy dýchacího systému, bronchospasmu a dalších akutních stavů.

Proto volba mezi dvěma léky závisí na intenzitě symptomů alergie, ale vždy zůstává u ošetřujícího lékaře.

Klaritin nebo Suprastin

Claritin je antihistaminikum nové generace, jejíž účinek trvá 24 hodin po požití. Léčivou látkou je loratadin, který rychle zastaví příznaky alergie.

Při porovnání obou léčiv lze pozorovat podobný terapeutický účinek, ale jiné složení, dobu účinku.

K dispozici Klaritin tablety a sirup, mohou být použity pro děti. Léčivo dobře uvolňuje svědění, zmírňuje otok měkkých tkání, ale na rozdíl od Suprastinu se v akutních stavech projeví později.

Proto se Claritin nejlépe užívá jako profylaktický prostředek. Je méně toxická, dobře snášená, lze ji aplikovat několik týdnů.

Ketotifen nebo Suprastin - což je lepší?

Ketotifen je lék ze skupiny cykloheptatiofenonů, která má výrazný antihistaminický účinek. Základem je ketotifen fumarát.

Na rozdíl od Suprastinu, který má širší spektrum účinku, je ketotifen častěji používán pro prevenci atopického astmatu, alergické bronchitidy, senné rýmy, dermatitidy a kopřivky.

Tento lék je dodáván v sirupu pro děti a tablety pro dospělé, má přijatelnou cenu a dobrou snášenlivost.

Suprastin a ketotifen se liší ve složení léčiv, ale mají podobný účinek. Který z nich si vybrat, by měl lékaře informovat na základě klinického obrazu onemocnění a diagnózy.

Co je lepší - Fenistil nebo Suprastin?

Dobrým antialergickým lékem je Fenistil, který se často používá v pediatrii k léčbě klinických příznaků alergie.

Dodává se v několika formách - tablety, kapky a masti pro vnější použití a aktivní složkou je maleát dimetindeny. Lék je předepsán pro rýmu, kopřivku, svědění kůže jiného původu.

Fenistil má nejlepší snášenlivost, může být použit jako analog Suprastin pro děti od 1. měsíce života.

Ihned říci, že to nejlepší z těchto léků je obtížné, ale faktem zůstává, že Suprastin působí a udržuje si svůj terapeutický účinek déle.

Navzdory tomu mnoho rodičů považuje Suprastin za škodlivé a užívá Fististil.

Lékaři v nemocnici s akutními alergickými reakcemi vždy volí Suprastin a Fenistil může být předepsán pro domácí použití. Proto je těžké říci, která droga je lepší.

Vše záleží na klinice nemoci a stavu pacienta.

Na závěr

Navzdory široké paletě a seznamu léků pro alergie má každý z nich své výhody a nevýhody, takže volba jakéhokoli léku by měla být vždy ponechána na alergologovi.

Neměli byste hledat levné analogy léků předepsané lékařem, protože nízká nebo vysoká cena ne vždy zaručuje požadovaný účinek z příjmu.

Tělo každého člověka je jiné a reaguje odlišně na konkrétní lék, takže nejvhodnějším rozhodnutím by bylo konzultovat alergika a určit hlavní alergen. Požehnej vám!

Mám použít analoga suprastinu nebo mohu použít generika?

Co si vybrat pro léčbu alergií - časově testovaný suprastin, levnější analogy nebo generické? Moderní farmakologie nabízí velký výběr léků pro toto onemocnění.

Ne všechny z nich lze použít pro děti, starší osoby, alergické řidiče. Každý nástroj má své vlastní kontraindikace, cenu a vlastnosti akce.

Léčím alergie u lidí již mnoho let. Říkám vám, jako lékař může alergie spolu s parazity v těle vést k vážným následkům, pokud se s nimi nebudete zabývat.

Podle nejnovějších údajů WHO se jedná o alergické reakce v lidském těle, které způsobují většinu smrtelných onemocnění. A to vše začíná tím, že člověk dostane svědění nos, kýchání, rýma, červené skvrny na kůži, v některých případech udušení.

Každý rok zemře 7 milionů lidí kvůli alergiím a rozsah poškození je takový, že téměř každý člověk má alergický enzym.

Bohužel v Rusku a zemích SNS lékárenské společnosti prodávají drahé léky, které pouze zmírňují symptomy, a tak nastavují lidi na konkrétní drogu. Proto v těchto zemích trpí takové vysoké procento nemocí a tolik lidí „nepracujícími“ drogami.

Jediný lék, který chci poradit a který oficiálně doporučuje Světová zdravotnická organizace pro léčbu alergií, je Gistol Neo. Tento lék je jediným prostředkem čištění těla před parazity, stejně jako alergiemi a jejich příznaky. V současné době se výrobci podařilo nejen vytvořit vysoce efektivní nástroj, ale také zpřístupnit ho všem. Kromě toho, v rámci federálního programu, může každý obyvatel Ruské federace a SNS získat za 149 rublů.

Jak si vybrat nejlepší lék pro léčbu konkrétního pacienta? Jaký je rozdíl mezi analogovým a obecným? Jaká kritéria by se měla řídit?

Je zajímavé, že první fatální alergická reakce byla zaznamenána starověkým egyptským knězem u prvního faraóna Egypta Narmera - zemřel na včelí bodnutí, které vyvolalo anafylaktický šok. Stalo se to asi před 5 tisíci lety.

Trochu o termínech - analogy a generika

Analogy jsou skupinou léčiv s podobným účinkem, ale aktivní složka je jiná, resp. Jiná chemická kompozice. Jsou to jako synonyma v ruštině - to zní jinak, ale znamenají totéž.

Generic je léčivý přípravek, který je vyráběn na základě licence originálu, má s ním jednu účinnou látku, identické chemické složení, ale jiný obchodní název.

Generic Suprastin je chlorpyramin.

Obsah antialergických léčiv 1

Suprastin - návod k použití, cena, recenze

Suprastin je první generací antialergického léčiva. Termín "Suprastin" je obchodní název. Hlavní účinnou látkou je chlorpyramin hydrochlorid. Lék vyrábí několik farmaceutických společností.

Indikace pro použití

Suprastin a jeho analogy jsou předepisovány pro projevy alergické reakce ve formě:

  • kožní vyrážky - dermatitida, kopřivka, ekzém;
  • alergická rýma;
  • slzení, zánět spojivek;
  • svědění, otok z bodnutí hmyzem;
  • bronchospasmus během cvičení;
  • zánět průdušek;
  • udušení, otok sliznic dýchacích cest.

Ošetření Suprastinem (nebo jeho analogy) se provádí orálně a intravenózně, intramuskulárně. V tabletách se léčivo uvolňuje po 20 kusech. ve dvou blistrech, dávka 25 mg účinné látky.

Roztok pro píchání 5 ampulí v balení, dávka 1 ml - 20 mg účinné látky.

Kontraindikace

Podle návodu k použití je Suprastin kontraindikován:

  • těhotná a kojící;
  • děti do 3 let;
  • s nesnášenlivostí mléčného cukru;
  • s individuální intolerancí.

Relativní kontraindikací pro léčbu Suprastinum je starší věk pacientů (vyšetření je nezbytné před jmenováním), chronická onemocnění jater, ledvin a srdce v akutním stadiu.

U mužů s adenomem prostaty a urologickými onemocněními je třeba postupovat opatrně.

Nežádoucí účinky

Jako antihistaminikum první generace Suprastin a jeho analogy poskytují znatelný sedativní účinek. Pacient se cítí ospalý, trpí koncentrací pozornosti.

Během terapie se nedoporučuje provádět činnosti, kde je vyžadována koncentrace pozornosti (například řízení automobilu nebo práce na stroji se zvýšeným nebezpečím).

Analogy Suprastin

Přímé analogy Suprastinu jsou léky podobné akce, první generace antihistaminik:

Analogy Suprastin, stejně jako samotný lék, mají výrazný sedativní účinek. Účinně a rychle odstraňují projevy alergie, zatímco jejich působení (v závislosti na dávce) je snadné spočítat.

Tavegil

Účinná látka clemensin. Droga se vyrábí ve Švýcarsku. Rychle zmírňuje svědění, otok. To může být přijato 2 krát denně, protože akce trvá 12 hodin. Tavegil má méně výrazný sedativní účinek než Suprastin.

Diazolin

Analog Suprastin, který je o něco levnější. Akce přichází rychle. Diazolin je neúčinný u astmatu, anafylaktického šoku.

Zvyšuje účinek hypnotik a alkoholu, i když jeho vlastní sedativní účinek je zanedbatelný.

Je určen k prevenci a léčbě sezónních alergií, s reakcemi na potraviny, s kontaktní dermatitidou.

Analógy Antiaergické léky generace Suprastin 2 mají delší účinek. Při použití v terapeutických dávkách neexistuje žádný sedativní, depresivní ani hypnotický účinek.

Léky v této skupině jsou dobrou náhradou Suprastinu, když je nutné se vyhnout sedativnímu účinku.

Diazolin Suprastin analog k obsahu ↑

Zodaku

Produkce drog v ČR. Je indikován pro sennou rýmu, projevy dermatózy, kopřivky a alergické rýmy. Zákaz těhotenství a kojení.

U pacientů s renální insuficiencí s opatrností, po posouzení stavu. Pokud je Zodak srovnáván se svými protějšky, pak levnou náhradou je Cetirizin.

Cetirizin

Ruský analog Suprastin, který nemá žádný sedativní účinek. Lék se používá při léčbě alergické rýmy, konjunktivitidy, dermatózy.

Lék zmírňuje dobře svědění, otok.

Má dobrý účinek při léčbě alergií na zimu. Akce je prodloužena až na jeden den. Po zrušení léku trvá jeho účinek 3 dny.

Zyrtec

Analog Suprastin, výroba Belgie. Zyrtec je silnější než domácí cetirizin, ale je výrazně levnější. Zyrtec je indikován k dlouhodobé profylaktické terapii u pacientů s celoroční sennou rýmou.

Claritin

Claritin je současně jeden z nejbezpečnějších antialergických léků a nejméně účinný. Přípravek se dávkuje v závislosti na tělesné hmotnosti pacienta.

Je indikován pro alergické reakce. Claritin nebo Loratadine (jako levný) budou lékem volby pro dlouhodobou terapii.

Phenystyle

Suprastin analog, který může být použit k léčbě dětí od 1 měsíce věku. Lék je rychle působící, přichází ve formě kapek, gelu, kapslí. Povoleno během těhotenství od 4 měsíců.

Nevýhodou je poměrně vysoká cena. V pediatrické praxi používá kapky. Pro výběr - návod k použití, cena, recenze - vše zde záleží.

Cena ve srovnání s vrstevníky

Suprastin je ve středním cenovém rozpětí ve srovnání s vrstevníky. Jejich přibližné ceny pro 20 tablet se pohybují mezi 130-155 rublů. Je levnější koupit jeho analog Loratadine - 25 rublů. pro 10 ks. Generic Chloropyramine za ceny v rozmezí od 63 do 78 rublů. pro 20 tablet.

Věnujte pozornost! Vyberte si Loratadine nebo Suprastin lépe nebo více, měli byste se zaměřit ne na cenu, ale na účinek drogy.

Například 1 tableta Loratadinu je účinná po dobu jednoho dne, zatímco Suprastin nebo jiné analogy budou muset být užívány nejméně 2krát denně.

Claritin je generikum Loratadinu, léky mají jednu účinnou látku loratadin. Nicméně, Claritin se prodává za cenu 230 rublů. pro 10 tablet. Důvodem tohoto rozdílu v ceně je výrobce, země Claritin USA. Loratadine se vyrábí v Rusku.

Suprastin nebo analogy - co si vybrat?

Jak nahradit Suprastin a zda to udělat, záleží na vás a na vašem lékaři. Níže je uvedena souhrnná tabulka uvádějící levné a drahé léky.

Vyberte si levnější seznam, který vám pomůže.