Hlavní / Kašel

Claritin® (Claritin®)

Klaritin: návod k použití a recenze

Latinský název: Claritin

Kód ATX: R06AX13

Účinná látka: loratadin (loratadin)

Výrobce: Schering-Plough Labo N. V. (Belgie)

Aktualizace popisu a fotografie: 26.7.2018

Ceny v lékárnách: od 198 rublů.

Claritin - antialergický blokátor histaminu H1-receptory.

Forma uvolnění a složení

Formy dávkování Claritin:

  • Tablety: oválného tvaru s homogenní strukturou bílé nebo téměř bílé barvy, na straně se separačním rizikem se používá číslo „10“ a ochranná známka „Cup and flask“, druhá strana je hladká (7, 10 nebo 15 kusů v blistrech, v kartonové krabici) 1, 2 nebo 3 blistry);
  • Sirup: čirá nažloutlá barva nebo bezbarvá kapalina bez viditelných částic (60 nebo 120 ml v tmavých skleněných lahvičkách, v papírové krabičce 1 lahvička s dávkovací lžičkou nebo stříkačkou s objemem 5 ml).

Účinná látka - loratadin:

  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml sirupu - 1 mg.
  • Tablety: kukuřičný škrob, monohydrát laktózy, stearát hořečnatý;
  • Sirup: glycerol, propylenglykol, umělá příchuť (broskev), monohydrát kyseliny citrónové (nebo bezvodá kyselina citrónová), sacharóza (granulovaná), benzoát sodný, čištěná voda.

Farmakologické vlastnosti

Anti-alergické, antihistaminické a antipruritické vlastnosti jsou charakteristické pro Claritin.

Farmakodynamika

Loratadin je tricyklická sloučenina s výrazným antihistaminickým účinkem a je selektivním periferním N blokátorem.1-receptory histaminu. Antialergický účinek nastává krátce po podání a trvá dlouho. Loratadin začne působit do 30 minut po perorálním podání léčiva. Vrcholová fáze antihistaminického účinku je zaznamenána 8–12 hodin po nástupu účinku léku a trvá déle než 1 den.

Loratadin neprochází hematoencefalickou bariérou a neovlivňuje fungování centrálního nervového systému (centrální nervový systém). Během jejího podávání nebyl zjištěn žádný sedativní ani anticholinergní účinek klinického významu, takže léčivo nevyvolává ospalost a nesnižuje rychlost psychomotorických reakcí při použití v terapeutických dávkách. Příjem Claritinu nezpůsobuje prodloužení QT intervalu na EKG.

Dlouhodobá léčba nebyla doprovázena změnami vitálních funkcí, elektrokardiografií, laboratorními daty nebo výsledky fyzikálního vyšetření klinického významu. Pro loratadin, který není charakterizován významnou selektivitou vzhledem k H2-receptory histaminu. Látka není inhibitorem zpětného vychytávání norepinefrinu a nemá prakticky žádný vliv na funkci kardiostimulátoru ani na stav kardiovaskulárního systému.

Farmakokinetika

Loratadin dobře as vysokou rychlostí vstřebává v zažívacím traktu. Jeho maximální plazmatická koncentrace je stanovena 1–1,5 hodiny po požití a maximální koncentrace jeho farmakologicky aktivního metabolitu, desloratadinu, je stanovena 1,5–3,7 hodin. Při užívání přípravku Claritin s jídlem se doba do dosažení maximální koncentrace loratadinu a jeho metabolitu zvýší přibližně o 1 hodinu, ale biologická dostupnost léčiva se nemění. Maximální hladina loratadinu a desloratadinu v krvi nezávisí na příjmu potravy.

U pacientů s chronickou renální dysfunkcí je plocha pod křivkou závislosti koncentrace na čase (AUC) a maximální koncentrace loratadinu a jeho hlavního metabolitu zvýšena ve srovnání s pacienty s normální funkcí ledvin. Současně jsou poločasy loratadinu a desloratadinu stejné jako u zdravých pacientů. U pacientů s alkoholickým poškozením jater se zvyšuje maximální koncentrace a AUC loratadinu a desloratadinu ve srovnání s podobnými ukazateli u pacientů s normální funkcí jater.

Loratadin má vysoký stupeň vazby na plazmatické proteiny (97–99%), zatímco jeho metabolit vykazuje mírný stupeň vazby (73–76%).

V procesu metabolismu jde loratadin do desloratadinu za použití systému cytochromu P450 3A4 av menší míře systému cytochromu P450 2D6. Vylučuje se ledvinami (přibližně 40% perorálně podané dávky) a střevem (přibližně 42% perorálně podané dávky) po dobu delší než 10 dnů, zejména ve formě konjugovaných metabolitů. Asi 27% dávky loratadinu se vylučuje močí do 24 hodin po užití přípravku Claritin. Méně než 1% loratadinu se vylučuje do moči v nezměněné formě během 24 hodin po požití léku.

Biologická dostupnost loratadinu a desloratadinu je přímo úměrná požité dávce přípravku Claritin. Jejich farmakokinetické profily u dospělých a starších dobrovolníků s dobrým zdravotním stavem byly téměř stejné.

Poločas loratadinu je 3–20 hodin (průměr 8,4 hodin). Tento ukazatel desloratadinu je 8,8–92 hodin (průměrně 28 hodin). U starších pacientů je poločas účinné látky Claritin a jeho metabolit poločas 6,7–37 hodin (průměrně 18,2 hodiny) a 11 hodin 39 hodin (průměrně 17,5 hodiny). Tento ukazatel se zvyšuje s alkoholickým poškozením jater (určeno závažností onemocnění) a zůstává nezměněn u pacientů s chronickým selháním ledvin.

Postup hemodialýzy, který se provádí u pacientů s renální dysfunkcí, neovlivňuje farmakokinetické parametry loratadinu a desloratadinu.

Indikace pro použití

  • Eliminace symptomů spojených s celoroční a sezónní alergickou rinokonjunktivitidou (svědění nosní sliznice, kýchání, průjem nosu, slzení, svědění a pocit pálení v očích);
  • Kožní onemocnění alergického původu;
  • Chronická idiopatická kopřivka.

Kontraindikace

  • Období kojení;
  • Přecitlivělost na léčivo.

Použití přípravku Claritin je navíc kontraindikováno: t

  • Tablety: deficience laktázy nebo malabsorpce glukózy-galaktózy, porušení tolerance galaktosy; věk do 3 let;
  • Sirup: nedostatek sacharázy nebo izomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy; věku do 2 let.

Doporučuje se předepsat lék pacientům během těhotenství a v případě těžké jaterní dysfunkce.

Návod k použití Claritin: metoda a dávkování

Sirup a tablety Claritinu se užívají perorálně 1 krát denně v jakémkoliv vhodném čase, bez ohledu na jídlo.

Doporučené dávkování má věkové hranice a závisí na hmotnosti pacienta:

  • Pacienti starší 12 let: 10 mg (1 tableta nebo 10 ml sirupu);
  • Děti od 2 do 12 let: každá s hmotností do 30 kg - 5 mg (1/2 tablety nebo 5 ml sirupu) o hmotnosti 30 kg a vyšší - po 10 mg.

Děti od 2 do 3 let se doporučuje užívat Claritin ve formě sirupu.

U pacientů (dospělých a dětí) s těžkou poruchou funkce jater je užívání léčiva předepisováno každý druhý den v obvyklých dávkách.

U chronického selhání ledvin au starších pacientů není nutná úprava dávky přípravku Claritin.

Vedlejší účinky

Podle pokynů může Claritin vyvolat nežádoucí účinky:

  • Na straně nervového systému: nervozita (u dětí), ospalost, bolest hlavy, nespavost; velmi vzácně - únava, závratě;
  • Protože kardiovaskulární systém: velmi vzácně - tachykardie, palpitace;
  • Na straně zažívacího systému: zvýšená chuť k jídlu (u dospělých); velmi vzácně - gastrointestinální poruchy (nauzea, gastritida), sucho v ústech, abnormální funkce jater;
  • Pro kůži: velmi vzácně - alopecie;
  • Alergické reakce: velmi vzácně - anafylaxe, vyrážka.

Předávkování

Podezření na předávkování Claritinem může být způsobeno příznaky jako bolest hlavy, tachykardie, ospalost. V takovém případě byste se měli okamžitě poradit s lékařem. Jako léčba je obvykle předepsána podpůrná a symptomatická léčba. Je povolen výplach žaludku a absorpce adsorbentů (aktivní uhlí v rozdrcené formě je smícháno s vodou).

Loratadin není eliminován hemodialýzou. Po nouzové péči musí být sledován stav pacienta.

Zvláštní pokyny

Antihistaminika mohou zkreslit výsledky kožních testů, proto se doporučuje ukončit užívání přípravku Claritin 48 hodin před kožními diagnostickými testy.

Vzhledem k tomu, že u některých pacientů může účinek léku způsobit ospalost, doporučuje se, aby během léčby byla věnována zvýšená pozornost při řízení vozidel a mechanismů.

Použití v průběhu březosti a laktace

Bezpečnost užívání loratadinu během těhotenství není přesně potvrzena. Použití přípravku Claritin je proto možné pouze tehdy, pokud pravděpodobný přínos léčby pro matku převažuje nad možnými riziky pro plod.

Loratadin a desloratadin pronikají do mateřského mléka, takže při předepisování léku během kojení by mělo být kojení přerušeno.

V případě poruchy funkce ledvin

U pacientů s renální insuficiencí by měla být počáteční dávka 10 mg [1 tableta Claritinu nebo 10 ml (2 čajové lžičky) sirupu] každý druhý den.

S abnormální funkcí jater

U pacientů s jaterní nedostatečností by počáteční dávka léčiva neměla překročit 10 mg [1 tabletu nebo 10 ml (2 čajové lžičky) sirupu] každý druhý den.

Lékové interakce

Při současném podání Claritin nezvyšuje účinek alkoholu na nervový systém.

Pokud je přípravek Claritin kombinován s erythromycinem, ketokonazolem nebo cimetidinem, dochází k mírnému zvýšení plazmatické hladiny loratadinu, ale nemá žádné klinické důsledky, včetně údajů z elektrokardiografie.

Analogy

Analogy Claritinu jsou: Loratadin, Loratadin-Akrikhin, Lorageksal, Lomilan, Klarotadin, Claridol, Lotharen, Clarissens, Clarifer, Clarfast, Clarifarm, Clllergin, Clargotil, Alerpriv, Erolin, Erius.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti: tablety - 4 roky, sirup - 3 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván bez lékařského předpisu.

Recenze Klaritine

Na internetu, tam jsou často recenze Claritin oba ve formě tablet a ve formě sirupu, ale oni jsou poněkud rozporuplní. Mnoho pacientů uvádí, že léčba drogami se ukázala jako velmi účinná. Někteří pacienti však museli přerušit průběh léčby, protože jejich příznaky alergie zůstaly tak výrazné. Alergologové to vysvětlují rozdílem v příčinách a projevech alergických onemocnění u různých lidí. Claritin jako prostředek monoterapie se s takovými stavy nemusí vždy vyrovnat.

Je třeba poznamenat, že navzdory velké popularitě Claritinu nejsou tablety ani sirup charakterizovány tak širokým spektrem působení, aby se okamžitě odstranily všechny příznaky alergie. Někteří pacienti uvádějí vývoj nežádoucích účinků, jako jsou kožní vyrážky, bolesti hlavy, ospalost. Když se objeví, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka. Je přísně kontraindikováno užívat samotný přípravek Claritin, aniž by se poradil s lékařem, protože samoléčba může vyvolat zhoršení symptomů.

Cena claritinu v lékárnách

Cena tablet Claritinu se v podstatě pohybuje od 186 do 233 rublů (pro balení obsahující 10 ks.) Nebo od 503 do 623 rublů (pro balení obsahující 30 ks). Můžete si objednat lék ve formě sirupu pro 220-268 rublů (na láhev 60 ml).

Jak Claritin pro alergie a co je důležité vědět o léku

Belgická medicína Claritin - účinný lék, který co nejdříve odstraňuje příznaky alergické reakce těla.

Účinná látka působí selektivně a zastavuje receptory histaminu H-1. Nemá vliv na okolní orgány, nervový systém.

Charakteristika

Claritin je dostupný ve formě tablet a ve formě sladkého sirupu, který je určen pro děti. Tablety bílé barvy, oválného tvaru, jsou na jedné straně rozděleny na dvě poloviny. Na jedné straně byla ochranná známka společnosti nahrazena (baňka + mísa + číslo 10). Blistrové balení obsahuje 7-10 tablet, které jsou uzavřeny v kartonové krabici s 1 až 3 hroty. Také v každém balení je návod, jak správně aplikovat antihistaminikum.

Sirup je hustá homogenní hmota, transparentní a téměř bezbarvá. V lahvi s tmavým sklem je zabaleno 60 nebo 120 ml. V krabici je umístěna plastová odměrná lžička nebo stříkačka s aplikovaným měřením. Vyžaduje se instrukce pro vložení nástroje.

Jedna tableta obsahuje 10 mg účinné látky a 1 ml sirupu - 1 mg.

Další složky tablet:

  • stearát hořečnatý;
  • monohydrát laktózy;
  • kukuřičný škrob.

Při výběru léku na alergie se doporučuje vzít v úvahu reakci těla na další látky.

Aktivní akce

Léčebnou složkou obou forem je loratadin. Látka snižuje propustnost kapilár, blokuje histamin a působí proti projevu alergické reakce. Nástroj nové generace zároveň působí selektivně pouze na sloučeniny, které vyvolávají alergii. Zbytek orgánů, včetně nervového systému, lék nemá žádný účinek. Proto se nežádoucí účinky vyskytují pouze u 2% pacientů.

Účinně působí jako prevence alergií.

Další složky sirupu (kyselina citrónová, voda zvláštního čištění, sacharóza, broskvová příchuť) slouží ke zlepšení chuti léku.

Mechanismus působení v těle

Claritin užívá, bez ohledu na jídlo. 1 tableta poskytuje antihistaminický účinek během dne. Po 30 minutách se nástroj dostane do krevního oběhu, který je absorbován stěnami žaludku. Největší množství látky v plazmě pacienta je zaznamenáno 2 hodiny po užití dávky léku.

Pokud je příjem spojen s jídlem, reakční rychlost se zpomalí o 1 hodinu.

Claritin je vylučován ledvinami (27% v první den) játry. Chronická urogenitální onemocnění neovlivňují ochrannou lhůtu. Alkoholické poškození jater zpomaluje evakuaci Claritinu z těla.

Poločas léku je 24-48 hodin. Deriváty se z těla odstraňují až 4 dny.

Jaké jsou příznaky léčby?

Claritin je navržen tak, aby odolával alergickým projevům. Používá se proto pro následující příznaky:

  • zarudnutí očních víček spojených s otokem, slzením, silným svěděním, konjunktivitidou;
  • sezónní projev alergické rýmy;
  • svědění kožní vyrážky;
  • příznaky ekzému, lupénky, dermatitidy;
  • alergická reakce organismu na určité potraviny;
  • Quinckeův edém, nedostatečná reakce na bodnutí hmyzem;
  • zánětlivé projevy na sliznicích dýchacího ústrojí.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Nedoporučuje se léčit Claritinem v následujících případech: t

  • během těhotenství, protože účinek léku na plod není znám;
  • děti do 2 let s léčbou sirupem, tablety by neměly být podávány dětem do tří let;
  • vrozená intolerance laktózy;
  • přecitlivělost na léčivo.

Nežádoucí účinky u dětí a dospělých se objevují ve 2% případů.

Známky nekompatibility léků u dětí:

  • zvýšená nervová podrážděnost;
  • potlačování činů a činů;
  • bolest hlavy, rychlý nástup únavy, neobvyklá ospalost.

Reakce dospělých pacientů na nežádoucí účinky:

  • bolestivé bolesti hlavy, migréna;
  • výskyt předčasné ospalosti nebo naopak přílišné vzrušení, podrážděnost;
  • prudký nárůst chuti k jídlu, zhor.

V ojedinělých případech způsobuje náprava selhání funkce těla:

  • vznik dermatitidy jiné povahy;
  • závratě, únava, bolestivá tendence ke spánku;
  • zvýšený tep;
  • vypadávání vlasů;
  • na straně zažívacího ústrojí: příznaky gastritidy, suchých sliznic, bolesti v játrech.

Jak se vztahují na dospělé a děti

Tablety přípravku Claritin jsou předepsány pro dospělé pacienty a děti starší 12 let. Pro léčbu se doporučuje pít 1 tabletu ve stejnou denní dobu. Pokud jsou ledviny a játra postiženy chronickými onemocněními, doba přestávky by měla být prodloužena na 48 hodin. Malé děti (2-12 let) vypijí půl tablety denně nebo 1 kopeček sirupu. Pro děti (2-3 roky), sirup je předepsán pro léčbu tak, že dítě neudusí na pilulku.

Pokud se léčba provádí se sirupem, dospělí pacienti trpící alergií na dospělé a mladiství nad 12 let pijí najednou opatření Claritin 2. Dítěti, které nedosáhlo hmotnosti 30 kg, se doporučuje snížit dávku o polovinu.

Děti do tří let mají být léčeny sirupem. V tomto případě, pokud je věk dítěte kratší než 2 roky, je zohledněna očekávaná škoda a přínosy léčby.

Zlepšení je zaznamenáno půl hodiny po užití léku v jakékoliv formě:

  • zastavení trhání;
  • otok očních víček, sliznic;
  • pacient přestane kýchat, kašel zmizí;
  • svědění tkání se zastaví.

Pozitivní účinek trvá 24-28 hodin. Organismus se nestane návykovým, takže léčba chronických lézí může být prováděna po dlouhou dobu. V akutním období trvá příjem 5-10 dnů. Délka léčby závisí na zdraví pacienta.

Aby se zabránilo příjmu, doporučuje se začít jeden měsíc před nebezpečným obdobím (kvetení rostlin, roky pylu).

Co dělat v případě předávkování

U dospělých se příznaky předávkování objevují se čtyřnásobným zvýšením normy. Děti potřebují dvojnásobné dávkování.

Vlastnosti léčby během těhotenství a kojení

Zvláštní studie o tom, jak přípravek Claritin postihuje těhotnou ženu a plod, nebyly provedeny. Je třeba poznamenat, že účinná látka má tendenci se hromadit v mateřském mléku a krvi. Užívání léků bez extrémní nutnosti by proto nemělo být.

Při předepisování léčby kojícím matkám se doporučuje přejít na umělé krmení dítěte.

Interakce s jinými léky a alkoholem

Pokud máte užívat antihistaminikum s jinými léky, je nutné se poradit se svým lékařem. Některé léky zvyšují koncentraci loratadinu v krvi (ketokonazol, erythromycin). V důsledku toho osoba dostane předávkování ze standardního množství léčivé látky.

Účinek hypnotik, sedativ je zvýšen.

Zvláštní pokyny pro léčbu

V ojedinělých případech léků je třeba se vyhnout přesné práci, řízení.

Názory pacientů na tento lék

Ohlasy lidí, kteří užívali alergii Claritin:

Slavili jsme narozeniny přítele v gruzínské restauraci. Sloužili kebab silně pepř. Téměř okamžitě jsem začal zalévat oči, objevil se silný kašel, dusný nos. No, to vedle pár sezení. Žena viděla můj stav a dávala Claritinovi pilulku, dávala mu doporučení, aby ho pod jazyk. Zdá se, že to funguje rychleji. Ukázalo se, že její manžel je alergický. Pouze s tímto lékem je tedy pyl zachráněn v období jaro-léto. Pomohlo mi to asi za 15 minut a teď se mnou budu v případě potřeby nosit pilulky. Příspěvek byl vydán volně prodejný lék. A podivné, v manuálu nejsou žádné dlouhé popisy. Zdá se, že pouze 2% pacientů trpí nesnášenlivostí. Předpokládáme, že nejsem mezi nimi.

Marina, 23 let

V naší rodině mezi dospělými se alergie nikoho neobtěžuje. A děti jsou náchylné k alergickým projevům. Bůh zakázal v létě jahody jahody jíst, av zimě - malý plátek mandarinky nebo pomeranče. Ihned začít čelit a ruce pokryté svědění skvrny. Než se léčí - vše je k ničemu. A pak se připojil hrozný kašel. Zdálo se, že vnitřnosti jsou vypnuty. Při naší poslední návštěvě alergologa mi lékař poradil, abych si vyzkoušel sirup Klaritin. Moje dcera se nejprve zamračila a pak se jí líbila chuť léku. Ano, měřicí lžička je velmi pohodlná. A pouze jednou denně je nutné si sirup vzít. Alergie na druhý den zmizela, pokožka byla úplně vyřízena. Dnes si už nepamatujeme tu neštěstí, vezmeme s sebou láhev. Nemůžu uvěřit, že právě před dvěma měsíci jsme byli vyděšeni rozvojem bronchiálního astmatu.

Lena, 20 let

Názory na lékaře medicíny

Recenze odborníků na tento nástroj:

Pracuji v dětské nemocnici 15 let. Moji pacienti trpí různými formami alergií. Stává se, že existují dvě hlavy z hrnce, a několik let se s nemocí neúspěšně potýkají. Doporučuji používat Claritin. Tam je limit - od 2 let, ale v nouzových případech, můžete si vzít dříve.

Samozřejmě, že lék sám nevyléčí alergii, ale bezbolestně odstraňuje bolestivé symptomy. To je obzvláště důležité, když se objeví reakce na bodnutí hmyzem, existuje riziko vzniku edému Quincke. Ano a téměř okamžitě zmizely potravinové alergie. Doporučuji rodičům, aby nezapomněli, že sirup je také lék.

V případě předávkování vypláchněte žaludek, vypijte sorbent (alespoň aktivní uhlí). Proto se nenechte unést. Dávka pro dítě o hmotnosti do 30 kg je pouze 1 odměrka denně, bez ohledu na to, jak je lék chutný. Nespornou výhodou Claritinu - téměř žádné vedlejší účinky. Domnívám se, že je nutné nést láhev s sebou jako nouzovou lékařskou pomoc v nepředvídaných případech.

Vitaly Petrovich, pediatr

Výhody a nevýhody

Claritin je lídrem mezi drogami podobného dopadu:

  • prakticky žádné vedlejší účinky;
  • rozšířená škála pacientů, včetně dětí, starších osob s různými komorbiditami;
  • náklady na lék jsou dostupné pacientům s průměrným příjmem;
  • dávkování léků nevyžaduje předpis.

Neměli bychom však zapomínat, že látka nevyléčí patologii, ale pouze odstraňuje rušivé symptomy. Abyste se zbavili nemoci, musíte:

  • být diagnostikována;
  • zjistit, který alergen způsobuje nedostatečnou reakci organismu;
  • dodržovat dietu;
  • dodržovat doporučení lékaře.

Cena léků

Cena léku se liší v závislosti na počtu tablet v balení, objemu sirupu v láhvi:

  • blistr se 7 tabletami stojí asi 180 rublů;
  • balení 10 tab. - asi 230 rublů;
  • 30 tablet - 570-600 rublů;
  • 60 ml sirupu - 250-270 rublů.
  • 120 ml - 550-590 rublů.

Náklady na internetovou lékárnu jsou zároveň méně časté kvůli často organizovaným akcím.

Podmínky skladování

Přípravek Claritin je vydáván lékárnami bez lékařského předpisu, ale je vhodné, aby pacient navštívil lékaře a nebyl lék.

Lék v tabletách si zachovává svou kvalitu po dobu 4 let, zaručené bezpečné používání sirupu je 3 roky.

Doporučuje se uchovávat lék na tmavém místě při dodržení teplotního režimu 2-30 ° C.

Uchovávejte lék od dětí.

Analogy

Existuje mnoho léků podobného claritinu. V tomto případě jsou finanční prostředky rozděleny na strukturální (stejnou účinnou látku v základně) a léčiva se stejným terapeutickým účinkem, ale na jiné složení. Rozdíl v nákladech, rychlost vystavení zdroji alergií, přítomnost vedlejších účinků, kontraindikace.

Suprastin

Má systémový účinek na tělo, což vede k častým vedlejším účinkům. Nedoporučuje se užívat lék pro přesnou práci, kontrolu transportu nebo speciální vybavení.

Účinnou látkou léčiva je chlorpyramin hydrochlorid. Recepce je často doprovázena sucho v ústech, touha pít. Znázorňuje ospalost a inhibici reakce.

Náklady na 20 tablet 130-160 rublů. Nástroj není dostupný ve formě sirupu, ale je ve formě tablet a injekcí.

Erius

Účinnou látkou je desloratadin, který poskytuje širší rozsah použití. Zvláště účinné léčivo v léčbě kašle a alergické povahy nachlazení. Hlavním rozdílem ve složení jsou další složky, které zajišťují bezpečnost aktivity hlavní složky.

Erius se vyrábí ve formě tablet a sirupu, ale náklady na lék jsou mnohem vyšší:

  • asi 550 rublů za tucet tablet;
  • 60 ml sirupu stojí asi 670 rublů;
  • 120 ml - 850-890 rublů.

Tsetrin

Aktivita léčiva je zajištěna dihydrochloridem cetirizinu. K dispozici ve formě tablet, kapek a sirupu. Kapky předepsané dětem od šesti měsíců. Užívání léků je však spojeno s častými vedlejšími účinky, které nejsou vhodné pro léčbu některých pacientů.

Příjem léku do krve trvá déle ve srovnání s Claritinem a poločas rozpadu Tsetrinu je mnohem rychlejší. Výsledkem je snížení terapeutického účinku a zvýšení doporučené dávky.

Konečný výběr vhodného léku závisí na alergikovi a ne na doporučení amatérů.

Hlavní rozdíl mezi Claritinem je v mechanismu selektivního působení, kdy léčivo snižuje množství histaminu na buněčné úrovni. Současně nedochází k neutralizaci alergenu. Odstranění symptomů nemoci, léčivo nemá žádný terapeutický účinek na zdroj patologie.

Claritin - oficiální * návod k použití

POKYNY
na léčebné použití léčiva

Registrační číslo - П N013494 / 01 (tablety); P N013494 / 02 (sirup).

Obchodní název léku - Claritin.

Mezinárodní nelicencovaný název je loratadin (loratadin).

Dávková forma - tablety; sirup

Složení
Tablety: účinná látka - loratadin 10 mg, t
pomocné látky - monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, stearát hořečnatý.
Sirup: účinná látka - loratadin 1 mg / ml,
excipienty - propylenglykol, glycerol, monohydrát kyseliny citrónové (alternativně bezvodá kyselina citrónová), benzoát sodný, sacharóza (granulovaná), umělá příchuť (broskev), čištěná voda.

Popis
Tablety: oválné tablety bílé nebo téměř bílé barvy, neobsahující cizí inkluze, na jedné straně riziko, ochranná známka „Cup and flask“ a číslo „10“, druhá strana je hladká.
Sirup: Čirý, bezbarvý nebo nažloutlý sirup, který neobsahuje žádné viditelné částice.

Farmakoterapeutická skupina
Antialergický - N1-blokátor histaminových receptorů.

Kód ATX: R06AX13

Farmakologické vlastnosti
Farmakodynamika: Claritin - antihistaminikum selektivní periferní blokátor N1-receptory histaminu. Má rychlý a dlouhodobý antialergický účinek. Nástup akce - do 30 minut po požití. Účinek antihistaminika vrcholí po 8-12 hodinách od nástupu účinku a trvá déle než 24 hodin. Claritin nepronikne hematoencefalickou bariérou a neovlivní centrální nervový systém, nemá anticholinergní a sedativní účinky (ospalost), neovlivňuje rychlost psychomotorických reakcí. Užívání přípravku Claritin nezvyšuje QT interval na EKG.
Farmakokinetika: Claritin se rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu. Doba do dosažení maximální plazmatické koncentrace loratadinu je 1,3 hodiny a jeho aktivní metabolit, desloratadin, je 2,5 hodiny. Stravování zvyšuje dobu dosažení maximální koncentrace (Tmax) loratadin a desloratadin po dobu přibližně 1 hodiny. Maximální koncentrace (C. Tmaxa) loratadin a desloratadin nezávisí na příjmu potravy. Maximální zvýšení koncentrace u starších pacientů, pacientů s chronickou renální insuficiencí nebo alkoholického poškození jater.
Loratadin je metabolizován na desloratadin cytochromem P450 ZA4 av menší míře cytochromem P450 2D6. Vylučuje se močí a žlučí. Poločas loratadinu je 3 až 20 hodin (průměrně 8,4 hodin) a desloratadin je 8,8 až 92 hodin (průměrně 28 hodin); u starších pacientů od 6,7 do 37 hodin (průměrně 18,2 hodin) a 11 až 39 hodin (průměrně 17,5 hodin). Poločas se zvyšuje s alkoholickým poškozením jater (v závislosti na závažnosti onemocnění) a nemění se v přítomnosti chronického selhání ledvin.
Hemodialýza neovlivnila farmakokinetiku loratadinu a jeho aktivního metabolitu.

Indikace pro použití
- Sezónní (pollinóza) a celoroční alergická rýma a alergická zánět spojivek - odstranění symptomů spojených s těmito chorobami - kýchání, svědění nosní sliznice, rinorea, pocit pálení a svědění v očích, slzení.
- Chronická idiopatická kopřivka
- Alergická kožní onemocnění.

Kontraindikace
- Nesnášenlivost nebo přecitlivělost na loratadin nebo jinou složku léčiva,
- věku do 2 let
- období laktace.

S péčí
- těhotenství
- selhání jater.

Použití v průběhu březosti a laktace
Použití přípravku Claritin během těhotenství je možné pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod.
Claritin se vylučuje do mateřského mléka, takže při předepisování léku během laktace je třeba vyřešit problém přerušení kojení.

Dávkování a podávání
Uvnitř, bez ohledu na čas jídla.
Dospělí. včetně starších osob a dospívajících nad 12 let se doporučuje užívat Claritin v dávce 10 mg (1 tableta nebo 2 čajové lžičky (10 ml) sirupu) jednou denně.
U pacientů s poruchou funkce jater nebo renální insuficiencí by měla být počáteční dávka 1 tableta (10 mg) nebo 2 čajové lžičky (10 ml) sirupu každý druhý den.
Děti ve věku 2 až 12 let, dávka přípravku Claritin se doporučuje jmenovat v závislosti na tělesné hmotnosti:
- s tělesnou hmotností nižší než 30 kg, 5 mg (1 lžička (5 ml) sirupu nebo 1/2 tablety) jednou denně.
- s tělesnou hmotností 30 kg nebo vyšší - 10 mg (2 čajové lžičky (10 ml) sirupu nebo 1 tableta) 1 krát denně.

Vedlejší účinky
Níže uvedené nežádoucí účinky přípravku Claritin se vyskytly s frekvencí> 2% a přibližně stejnou frekvencí jako u placeba („pacifiers“).
U dospělých byly zaznamenány bolesti hlavy, únava, sucho v ústech, ospalost, gastrointestinální poruchy (nevolnost, gastritida) a alergické reakce ve formě vyrážky. Navíc byly vzácně hlášeny anafylaxe, alopecie, abnormální funkce jater, palpitace a tachykardie.
Děti vzácně měly bolesti hlavy, nervozitu, sedaci. Podobně jako u dospělých byl výskyt těchto jevů na stejné úrovni jako u placeba (figuríny).

Předávkování
Příznaky: ospalost, tachykardie, bolest hlavy. V případě předávkování okamžitě vyhledejte lékaře.
Léčba: výplach žaludku (nejlépe 0,9% roztok chloridu sodného), příjem adsorbentů (práškové aktivní uhlí s vodou), symptomatická činidla.
Loratadin se nevylučuje hemodialýzou.

Interakce
Jíst nemá vliv na účinnost léku.
Claritin nezvyšuje účinek alkoholu na centrální nervový systém. Když byl přípravek Claritin podáván společně s ketokonazolem, erythromycinem nebo cimetidinem, došlo ke zvýšení plazmatické koncentrace loratadinu a jeho metabolitu, ale toto zvýšení se neprokázalo klinicky, a to ani podle elektrokardiografie.

Zvláštní pokyny
Děti do 3 let se doporučuje užívat Claritin jako sirup.
Neukázal se žádný negativní účinek Claritinu na schopnost řídit vozidlo nebo provádět jiné činnosti vyžadující zvýšenou pozornost.

Formulář vydání
Tablety po 10 mg: v 7, 10 nebo 15 tabletách v blistrech vyrobených z polyvinylchloridu a hliníkové fólie. Na 1, 2 nebo 3 blistrech společně s návodem k použití v kartonovém obalu.
Sirup 1 mg / ml: 60 nebo 120 ml v lahvích z tmavého skla, uzavřených hliníkovými šroubovacími uzávěry, s ochranným kroužkem proti náhodnému otevření a polyethylenovým těsněním; na 1 lahvičce s plastovou lžící a dávkovačem v kartonovém obalu.

Podmínky skladování
Při teplotě ne vyšší než 25 ° C.
V dosahu dětí.

Doba použitelnosti
Prášky - 4 roky.
Sirup - 3 roky.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Obchodní podmínky lékárny
Přes přepážku.

Jméno a adresa výrobce
Schering-Plough Labo NV, Indushtriepark 30, B - 2220, Heist-op-den-Berg, Belgie.

Stížnosti spotřebitelů zaslané na adresu:
Shering-Plough LLC
119049, Moscow, st. Shabolovka, d. 10, s. 2