Hlavní / Prevence

Coldact - návod k použití, analogy, recenze a formy uvolňování (Flu tobolky plus, Broncho sirup, Lorpils resorpční tablety) léku pro léčbu příznaků chladu u dospělých, dětí a během těhotenství. Složení a alkohol

V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Coldact. Prezentované recenze návštěvníků webu - spotřebitelů tohoto léku, stejně jako názory lékařů na používání Coldactu v jejich praxi Velký požadavek na aktivnější přidávání zpětné vazby k léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se této nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, což výrobce nemusí v anotaci uvést. Analogy Coldact s dostupnými strukturními analogy. Používá se k léčbě příznaků nachlazení (bolest, horečka, rýma) u dospělých, dětí i během těhotenství a kojení. Složení a interakce léčiva s alkoholem.

Coldact je kombinační lék dlouhodobého působení.

Chlorfenamin má antialergický účinek, odstraňuje slzení, svědění očí a nosu.

Paracetamol má antipyretický a analgetický účinek: snižuje bolestivý syndrom pozorovaný během nachlazení - bolest v krku, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, snižuje vysokou teplotu.

Fenylefrin má vazokonstrikční účinek - snižuje otok a hyperémii sliznic horních cest dýchacích a vedlejších nosních dutin.

Složení

Fenylefrin hydrochlorid + chlorfenamin (chlorfeniramin) maleát + pomocné látky Paracetamol + (Coldact Plus plus).

Ambroxol hydrochlorid + chlorfenamin maleát + Gvayfenezin + fenylefrin hydrochlorid + pomocné látky (Koldakt Bronkho).

2,4-Dichlorbenzylalkohol + pomocné látky Amylmetacresol + (Coldact Lorpils).

Indikace

Coldact Plus plus:

  • symptomatická léčba nachlazení, chřipky, akutních respiračních virových infekcí (syndrom horečky, syndrom bolesti, rinorea).
  • symptomatická léčba nachlazení, chřipky, ARVI, doprovázená kašlem s obtížně oddělitelným viskózním sputem.

Infekční a zánětlivá onemocnění úst, krku, hrtanu:

  • tonzilitida;
  • faryngitida;
  • laryngitida (včetně profesního charakteru - mezi učiteli, hlásateli, pracovníky chemického a uhelného průmyslu);
  • chrapot;
  • zánět ústní sliznice a dásní (atopická stomatitida, zánět dásní, drozd).

Formy propuštění

Tobolky s dlouhodobým účinkem (Coldact Flu Plus).

Sirup (Coldact Broncho).

Tablety pro resorpci (Coldact Lorpils).

Pokyny pro použití a režim

Dospělí a děti od 12 let - 1 kapsle každých 12 hodin po dobu 3-5 dnů.

Trvání recepce jako antipyretika - ne více než 3 dny; jako anestetikum - ne déle než 5 dnů.

Před použitím protřepejte.

Doporučená dávka pro dospělé a děti od 12 let: 20 ml (4 čajové lžičky) 3x denně.

Doporučená dávka pro děti 6-12 let: 10 ml (2 čajové lžičky) 2-3krát denně.

Lék by měl být rovnoměrně rozdělen po celý den.

Pastilky

Dospělí - každé 2 hodiny se rozpustí (až do úplného rozpuštění), 1 tableta nebo pastilka. Maximální denní dávka je 8 tablet nebo pastilek.

Děti od 5 let - 1 tableta nebo pastilka každé 4 hodiny.

Vedlejší účinky

  • zvýšený krevní tlak;
  • tachykardie;
  • ospalost;
  • narušení spánku;
  • závratě;
  • hyperexcitabilita;
  • suché sliznice;
  • zvýšený nitrooční tlak;
  • ztráta chuti k jídlu;
  • nevolnost;
  • bolest v epigastriu;
  • retence moči;
  • alergické reakce (kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém);
  • anémie, trombocytopenie, leukémie, agranulocytózy.

Kontraindikace

  • přecitlivělost na kteroukoli složku;
  • výraznou aterosklerózu koronárních tepen;
  • arteriální hypertenze;
  • diabetes;
  • thyrotoxikóza;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • těžké onemocnění jater, ledvin, srdce, močového měchýře;
  • peptický vřed a duodenální vřed;
  • onemocnění slinivky;
  • potíže s močením s adenomem prostaty;
  • onemocnění krevního systému;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • těhotenství;
  • období laktace;
  • děti do 12 let (Flew plus), do 6 let (Broncho), do 5 let (Lorpils).

Použití v průběhu březosti a laktace

Kontraindikováno v těhotenství. V době léčby by mělo dojít k ukončení kojení.

Použití u dětí

Kontraindikován u dětí do 12 let (Flu Plus), do 6 let (Broncho), do 5 let (Lorpils).

Zvláštní pokyny

Bez indikace lékaře by tento lék neměl užívat pacientům léčených jinými léky, zejména inhibitory MAO. Pokud je i přes užívání léku onemocnění doprovázeno pokračující horečkou nebo opakovanou horečkou, měli byste se poradit s lékařem. Nelze užívat s alkoholem a kombinovat s jinými léky obsahujícími paracetamol. Při aplikaci Coldact Plus je nežádoucí používat hypnotika, trankvilizéry a další psychotropní léky.

Neobsahuje antibiotika.

Naruší provádění laboratorních testů při kvantitativním stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě. V případě dlouhodobé léčby jsou sledovány ukazatele periferní krve a funkční stav jater.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

V průběhu léčby je nutné se vyhnout řízením a potencionálně nebezpečným činnostem, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

Lékové interakce

Riziko hematotoxického působení paracetamolu se zvyšuje při užívání barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Zvyšuje účinky sedativních léků, ethanolu (alkoholu), inhibitorů MAO.

Antidepresiva, fenothiazinové deriváty, antiparkinsonika a antipsychotika zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

Glukokortikosteroidy (GCS) zvyšují riziko vzniku glaukomu.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurických léčiv.

Chlorfenamin současně s furazolidonem může vést k hypertenzní krizi, agitaci, hyperrexii.

Tricyklická antidepresiva zvyšují adrenomimetický účinek fenylefrin, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií.

Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschy aktivitu fenylefrinu.

Analogy léku Coldact (všechny formy)

Strukturní analogy účinné látky:

  • Ajisept;
  • AntiFlu;
  • Astrasept;
  • Gorpils;
  • Koldar;
  • Contac 400;
  • Orinol;
  • Rinza Lorsept;
  • Strepsil;
  • Suprama ORL;
  • Terasil;
  • Theraflu Extratab.

Coldact Flu Plus - oficiální návod k použití

Obchodní název léku: Coldact ® Flu Plus

Mezinárodní nevlastní název nebo název seskupení Paracetamol + fenylefrin + chlorfenamin

Forma dávkování

Rozšířené kapsle

Složení

Každá kapsle obsahuje:
Účinné látky:
Chlorfenamin maleát 8 mg
Paracetamol 200 mg
Hydrochlorid fenylefrin 25 mg
Pomocné látky: mastek 68,25 mg, hypromelóza 4,5 mg, ethylcelulóza 29 mg, diethylftalát 5,8 mg, mikrokrystalická celulóza 28,01 mg, povidon (PVP K 30) 6,41 mg, disulfit sodný 0,16 mg, edetát disodný 0,32 mg, karmínové barvivo (Ponso 4R) 0,35 mg, barvivo při západu slunce žlutě při západu slunce 0,01 mg, barvivo žluté chinoliny 0,08 mg, semena Non Pareil 18/22 granule (drobky cukrové: sacharóza, škrobový sirup) 124,11 mg.
Plášť kapsle: želatina q.s. až 100%, čištěná voda 14-15%, methylparahydroxybenzoát 0,8%, propylparahydroxybenzoát 0,2%, barvivo azorubin 0,35%, karmínové barvivo (Ponzo 4R) 0,47%.

Popis

Tvrdé želatinové tobolky s červeným víčkem a průhledným tělem o velikosti 0, obsahující bílé nebo téměř bílé, žluté a oranžové až červené pelety.

Farmakoterapeutická skupina

ARI a „studené“ příznaky (analgetické narkotikum + alfa-adrenergní mlha + blokátor H1-histaminového receptoru).

Kód ATX: N02BE51

Farmakologické vlastnosti

Kombinovaný lék dlouhodobého působení.
Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky.
Fenylefrin hydrochlorid - alfa adrenomimetikum - má vazokonstrikční účinek, snižuje otok a hyperémii nosní sliznice a vedlejších nosních dutin.
Chlorfenamin maleát - blokátor H1-histaminových receptorů - má antialergický účinek, snižuje závažnost lokálních exsudativních projevů, eliminuje slzení, svědění očí a nosu.

Indikace pro použití

Symptomatická léčba akutních respiračních virových infekcí, včetně chřipky a „nachlazení“, doprovázená vysokou horečkou, zimnicí, bolestí hlavy a svalovou bolestí, nádechem nosu a kongescí nosu, bolestmi v krku, bolestmi těla, kýcháním.

Kontraindikace

Přecitlivělost na kteroukoli složku přípravku.
Přijetí inhibitorů monoaminooxidázy (MAO) (současně nebo v předchozích 14 dnech), současné podávání tricyklických antidepresiv, beta-blokátorů nebo jiných sympatomimetik.
Těžké kardiovaskulární nemoci, výrazná ateroskleróza koronárních arterií, arteriální hypertenze, hypertyreóza, diabetes mellitus, thyrotoxikóza, glaukom s uzavřeným úhlem, feochromocytom, nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenáza. Závažná onemocnění jater, ledvin, močového měchýře, peptického vředu a dvanácti dvanáctníkových vředů, onemocnění pankreatu, potíže s močením při adenomu prostaty, onemocnění krevního systému.
Těhotenství, období kojení.
Dětský věk do 12 let.

S péčí

Vrozená hyperbilirubinémie (syndromy Gilberta, Dubina-Johnsona a Rotora), bronchiální astma a chronické obstrukční plicní onemocnění, virová hepatitida. Přípravek by měl být užíván s opatrností u pacientů se závislostí na alkoholu.
U pacientů s nedostatkem glutathionu (například při hladovění) existuje riziko poškození jater.

Užívání během těhotenství a během kojení

Tobolky Coldact® Flu Plus se nedoporučují během těhotenství a kojení.

Dávkování a podávání

U dospělých a dětí starších 12 let užívejte 1 tobolku každých 12 hodin po dobu 3–5 dnů. Délka přijetí jako antipyretika - ne více než 3 dny; jako anestetikum - ne déle než 5 dnů.
Při absenci dostatečného terapeutického účinku, přítomnost vysoké teploty, která je udržována na pozadí léčby po dobu delší než 3 dny, stejně jako výskyt nových příznaků - okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Vedlejší účinky

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, toxická epidermální nekrolýza (Layelův syndrom), polymorfní bulózní erytém (Stevens-Johnsonův syndrom), akutní generalizovaný exanthematoidní pustus, angioedém, anafylaktický šok.
Ze strany centrální nervové soustavy: závratě, podrážděnost (zejména u dětí), poruchy spánku, ospalost, snížená rychlost psychomotorických reakcí, pocit únavy.
Na straně hematopoetického systému: anémie, trombocytopenie, trombocytopenická purpura, leukopenie, agranulocytóza, hemolytická anémie, methemoglobinémie, pancytopenie.
Na straně zažívacího systému: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, sucho v ústech, průjem.
Na straně jater a žlučových cest: poškození jater (zvýšená aktivita jaterních enzymů), hepatitida a selhání jater závislé na dávce, nekróza jater (včetně fatálních následků). Dlouhodobé neoprávněné užívání může vést k jaterní fibróze, cirhóze jater, včetně smrtelných.
Na straně dýchacího ústrojí: bronchospasmus nebo exacerbace astmatu, včetně pacientů citlivých na kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné NSAID.
Vzhledem k tomu, kardiovaskulární systém: pocit tepu, vysoký krevní tlak.
Na straně močového systému: retence moči, dlouhodobý příjem vysokých dávek nefrotoxického účinku.
Jiné: mydriáza, paréza ubytování, zvýšený nitrooční tlak.

Předávkování

Příznaky předávkování jsou způsobeny hlavně paracetamolem a objevují se po užití více než 10–15 g.

Paracetamol
Při akutním předávkování má paracetamol hepatotoxický účinek, včetně může způsobit nekrózu jater.
Předávkování může způsobit nefropatii s nevratným selháním jater. Závažnost předávkování závisí na dávce, takže pacienti by měli být varováni před zákazem současného podávání léčiv obsahujících paracetamol. Riziko otravy se projevuje zejména u starších pacientů, u dětí, u pacientů s onemocněním jater, v případech chronického alkoholismu, u pacientů s chronickou podvýživou (kalorií) au pacientů užívajících mikrozomální oxidační induktory v játrech. Předávkování paracetamolem může vést ke zhoršení metabolismu glukózy, hypoglykémii, krvácení, pankreatitidě, selhání jater, encefalopatii, kómě a smrti.
Příznaky předávkování paracetamolem v prvních 24 hodinách: bledost kůže, nevolnost, zvracení, anorexie, záchvaty. Bolest břicha může být první známkou poškození jater a obvykle se neprojeví během 24–48 hodin a někdy se může objevit později, po 4–6 dnech, v průměru 72–96 hodin po užití léku. Rovněž může dojít k narušení metabolismu glukózy a metabolické acidózy. I v nepřítomnosti poškození jater se může vyvinout akutní selhání ledvin a akutní tubulární nekróza. Byly hlášeny případy srdeční arytmie a rozvoj pankreatitidy.
Léčba: Zavedení acetylcysteinu intravenózně nebo perorálně jako antidotum, výplach žaludku, požití metioninu může mít pozitivní účinek po dobu nejméně 48 hodin po předávkování. Doporučený příjem aktivního uhlí, sledování dýchání a krevního oběhu. Pokud se objeví záchvaty, může být předepsán diazepam.

Fenylefrin
Příznaky předávkování zahrnují: ospalost, která dále spojuje úzkost (zejména u dětí), poruchu zraku, vyrážku, nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, podrážděnost, závratě, nespavost, poruchy oběhu (trombocytopenie, agranulocytóza, leukopenie, pancytopenie), kóma křeče, zvýšení nebo snížení krevního tlaku, bradykardie.
Léčba zahrnuje chirurgický výplach žaludku, symptomatickou a podpůrnou léčbu. Hypertonický účinek může být zastaven intravenózním podáním blokátoru alfa receptorů. V případě záchvatů může být použit diazepam.

Chlorfenamin
Příznaky předávkování chlorfenamin maleátem zahrnují ospalost, zástavu dýchání, záchvaty, anticholinergní účinky, dystonické reakce a kardiovaskulární kolaps, včetně arytmie.
U dětí mohou příznaky předávkování zahrnovat zhoršenou koordinaci, agitaci, třes, změny chování, halucinace, křeče a anticholinergní účinky.
Léčba zahrnuje výplach žaludku v případě masivního předávkování nebo stimulaci zvracení. Poté je možné přiřadit aktivní uhlí a projímadlo k pomalému vstřebávání. V případě záchvatů by měla být provedena sedace pomocí intravenózního diazepamu nebo fenytoinu. V závažných případech může být provedena hemoperfúze.

Interakce s jinými léky

Paracetamol
Zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu. Riziko hepatotoxického účinku paracetamolu se zvyšuje při užívání barbiturátů, fenytoinu, fenobarbitalu, karbamazepinu, rifampicinu, isoniazidu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů. Vlastnosti warfarinu jako antikoagulantu a dalších kumarinů mohou být zvýšeny na pozadí dlouhodobého pravidelného užívání paracetamolu, což zvyšuje riziko krvácení. Jedna dávka paracetamolu nemá tento účinek. Metoklopramid zvyšuje rychlost absorpce paracetamolu a zvyšuje koncentraci paracetamolu v krevní plazmě na maximum. Podobně může domperidon zvýšit rychlost absorpce paracetamolu.
Při kombinovaném užívání chloramfenikolu a paracetamolu se může poločas chloramfenikolu zvýšit.
Paracetamol může snížit biologickou dostupnost lamotriginu s možným snížením jeho účinku v důsledku indukce jaterního metabolismu. Absorpce paracetamolu může být snížena při jeho užívání s Kolestiraminem, kterému se však lze vyhnout, pokud je Kolestiramin užíván o hodinu později než Paracetamol. Pravidelné užívání paracetamolu současně se zidovudinem může způsobit neutropenii a zvýšit riziko poškození jater. Probenecid ovlivňuje metabolismus paracetamolu. U pacientů užívajících současně probenecid by měla být dávka paracetamolu snížena. Hepatotoxicita paracetamolu může být zvýšena chronickou nebo nadměrnou konzumací alkoholu. Paracetamol může interferovat s výsledky testu kyseliny močové pomocí srážejícího fosfoframátového činidla.

Fenylefrin
Kontraindikován u pacientů, kteří užívali nebo užívali MAO v posledních dvou týdnech. Fenylefrin může zvýšit účinek inhibitorů MAO a způsobit hypertenzní krizi.
Současné užívání fenylefrinu s jinými sympatomimetiky nebo tricyklickými antidepresivy (jako je amitriptylin) může zvýšit riziko kardiovaskulárních vedlejších účinků. Fenylefrin může snižovat účinnost betablokátorů a jiných antihypertenziv (například debrisoquinu, guanethidinu, reserpinu, methyldopy); riziko zvýšení krevního tlaku a dalších kardiovaskulárních vedlejších účinků může být zvýšeno. Současné užívání fenylefrinu s digoxinem a dalšími srdečními glykosidy může zvýšit riziko arytmií nebo infarktu myokardu. Současné užívání fenylefrin s námelovými alkaloidy (ergotaminem a metisergidem) může zvýšit riziko ergotismu.

Chlorfenamin
Antihistaminika jako chlorfenamin, může zvýšit účinek opioidů (inhibitorů tricyklická a monoaminooxidázy) analgetika, antikonvulziva, antidepresiva, antihistaminika a další, antiemetika a antipsychotika, anxiolytika, hypnotika, etanolu (alkoholu) a dalších tlumících centrální nervový systém.
Vzhledem k tomu, že chlorfenamin má do určité míry anticholinergní aktivitu, lze účinky anticholinergních léčiv (například některých psychotropních léků, atropinu a léčiv pro léčbu močové inkontinence) zvýšit použitím tohoto léku. To může vést k tachykardii, suchosti ústní sliznice, poruchám gastrointestinálního traktu (např. Kolice), retenci moči a bolestem hlavy.
Metabolismus fenytoinu může být inhibován chlorfenaminem s možným vývojem toxicity fenytoinu.

Zvláštní pokyny

Pokud je i přes užívání léku onemocnění doprovázeno pokračující horečkou nebo opakovanou horečkou, měli byste se poradit s lékařem. Nelze užívat s alkoholem a kombinovat s jinými léky obsahujícími paracetamol. Při aplikaci Coldact® Flu Plus je nežádoucí používat hypnotika, trankvilizéry a další psychotropní léky.
Naruší provádění laboratorních testů při kvantitativním stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě.
V případě dlouhodobé léčby jsou sledovány ukazatele periferní krve a funkční stav jater.

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy

V průběhu léčby je nutné se vyhnout řízením a potencionálně nebezpečným činnostem, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

Formulář vydání

Tobolky s dlouhodobým účinkem.
10 tobolek v blistru vyrobeném z hliníkové fólie a PVC / PVDH filmu; 1 nebo 10 blistrů s návodem k použití v kartonovém obalu.

Podmínky skladování

Při teplotě ne vyšší než 25 ° C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

2 roky.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky dovolené

Držitel osvědčení o registraci

San Pharmaceutical Industries Ltd., Sun House, Raft č. 201 B / 1, dálnice Western Express, Goregaon (východ), Mumbai - 400063, Maharashtra, Indie
Sun Pharmaceutical Industries Ltd., Sun House, Parcela č. 201 B / 1, dálnice Western Express, Goregaon (východ), Mumbai - 400063, Maharashtra, Indie.

Výrobce

Natco Pharma Limited, Kothur, Mahabubnagar District, Telangana, Indie.
Natco Pharma Limited, Kothur, Mahaboobnagar District, Telangana, Indie.

Reklamace spotřebitelů na zastoupení společnosti San Pharmaceutical Industries Ltd. na adrese:
129223, Moskva, Mira Ave., dům. 119, str. 537/2.

COLD FLY PLUS

10 ks. - puchýře (1) - kartony.

Kombinovaný lék dlouhodobého působení.

Chlorfenamin má antialergický účinek, odstraňuje slzení, svědění očí a nosu.

Paracetamol má antipyretický a analgetický účinek: snižuje syndrom bolesti, ke kterému dochází při nachlazení - bolest v krku, bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, snižuje vysokou teplotu.

Fenylefrin má vazokonstrikční účinek - snižuje otok a hyperémii sliznic horních cest dýchacích a vedlejších nosních dutin.

- přecitlivělost na kteroukoli složku;

- výrazná ateroskleróza koronárních tepen;

- závažná onemocnění jater, ledvin, srdce, močového měchýře;

- žaludeční vřed a dvanáctníkový vřed;

- onemocnění pankreatu;

- potíže s močením s adenomem prostaty;

- nemoci krevního systému;

- děti do 12 let.

Pečlivě: vrozená hyperbilirubinémie (syndrom Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor), bronchiální astma a chronické obstrukční plicní onemocnění.

Dospělí a děti od 12 let - 1 kapsle každých 12 hodin po dobu 3-5 dnů.

Doba trvání je přijímána jako antipyretika - ne déle než 3 dny; jako anestetikum - ne déle než 5 dnů.

Zvýšený krevní tlak, tachykardie, ospalost, poruchy spánku, závratě, podrážděnost, suché sliznice, mydriáza, paréza ubytování, zvýšený nitrooční tlak, zhoršení chuti k jídlu, nevolnost, bolest v epigastriu, anémie.

Velmi vzácně: retence moči, alergické reakce (kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém).

Vzácně: anémie, trombocytopenie, leukémie, agranulocytóza.

Při dlouhodobém podávání ve vysokých dávkách je možný hepatotoxický a nefrotický účinek.

Příznaky způsobené paracetamolem se objevují po užití více než 10-15 g: bledá kůže, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšení protrombinového času.

Léčba: výplach žaludku během prvních 6 hodin, podávání dárců SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu 8-9 hodin po předávkování a N-acetylcysteinu po 12 hodinách V případě náhodného předávkování byste se měli neprodleně poradit s lékařem bez ohledu na to, -nebo příznaky předávkování nebo ne.

Riziko hematotoxického působení paracetamolu se zvyšuje při užívání barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Zvyšuje účinky sedativních léků, etanolu, inhibitorů MAO.

Antidepresiva, fenothiazinové deriváty, antiparkinsonika a antipsychotika zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

GCS zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurických léčiv.

Chlorfenamin současně s furazolidonem může vést k hypertenzní krizi, agitaci, hyperrexii.

Tricyklická antidepresiva zvyšují adrenomimetický účinek fenylefrin, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií.

Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschy aktivitu fenylefrinu.

Bez indikace lékaře by tento lék neměl užívat pacientům léčených jinými léky, zejména inhibitory MAO. Pokud je i přes užívání léku onemocnění doprovázeno pokračující horečkou nebo opakovanou horečkou, měli byste se poradit s lékařem. Nelze užívat s alkoholem a kombinovat s jinými léky obsahujícími paracetamol. Při aplikaci Coldact Plus je nežádoucí používat hypnotika, trankvilizéry a další psychotropní léky.

Naruší provádění laboratorních testů při kvantitativním stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě. V případě dlouhodobé léčby jsou sledovány ukazatele periferní krve a funkční stav jater.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

V průběhu léčby je nutné se vyhnout řízením a potencionálně nebezpečným činnostem, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

Studená moucha plus

Ceny v internetových lékárnách:

Koldakt flyu plus - kombinovaný lék s alfa adrenomimetichesky, antihistaminiky, antikoncepční, febrifugální, zklidňující účinky, aplikovaný na symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění.

Forma uvolnění a složení

Následující lékové formy Coldact Flu Plus jsou vyráběny: t

  • Suspenze - oranžová, s charakteristickým zápachem (v lahvičkách po 60 ml, s dávkovací lžičkou v soupravě, v krabičce po 1 sadě);
  • Tobolky jsou želatinové pevné velikosti „0“, s průhledným tělem a červeným víčkem, uvnitř se nacházejí žluté pelety (od oranžové po červenou a bílou nebo téměř bílou) (v blistrech po 10 kusech, v krabičce po 1 nebo 10 blistrech).
  • V 5 ml suspenze: fenylefrin hydrochlorid - 5 mg, paracetamol - 125 mg, chlorfenamin maleát - 2 mg;
  • V 1 tobolce: paracetamol - 200 mg, fenylefrin hydrochlorid - 25 mg, chlorfenamin maleát - 8 mg.
  • Suspenze: mikrokrystalická celulóza (MCC), methylparahydroxybenzoát, sodná sůl sacharinu, broskev, broskev, propylparaben, chlorid sodný, edetát sodný, citrát, xanthanová guma, koloidní oxid křemičitý, sacharóza, citrát sodný, glycerol, sodná sůl karmelózy, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát, citrát ananas (503092С) a pomeranč (051941CS2), žlutozelené barvivo při západu slunce, čištěná voda;
  • Tobolky: ethylcelulóza, mastek, disulfid sodný, hypromelóza, edetát disodný, diethylftalát, čištěná voda, povidon, MCC, isopropanol, barvivo žlutohnědé barvy, chinolinová žlutá a karmínová (Ponso 4 R), granule Non Pariel Seeds 18/22 (cukerná zrna) škrobový sirup, sacharóza).

Složení obalu kapsle: karmínové barvivo (Ponso 4R) a azorubin, želatina, methylparaben, purifikovaná voda, propylparaben.

Indikace pro použití

  • Kapsle: symptomatická léčba chřipky, nachlazení, akutní respirační virové infekce (rinorea, bolest a horečka);
  • Suspenze: sinusitida, febrilní syndrom u infekčních a nachlazení, rinorea (akutní a alergická rýma).

Kontraindikace

Tablety a suspenze - přecitlivělost na účinné látky a pomocné složky tvořící léčivo.

  • Dětský věk do 12 let;
  • Diabetes mellitus;
  • Glaukom s uzavřeným úhlem;
  • Tyreotoxikóza;
  • Hypertenze;
  • Výrazná ateroskleróza koronárních tepen;
  • Nemoci krevního systému;
  • Peptický vřed a duodenální vřed;
  • Závažná onemocnění srdce, jater, močového měchýře, ledvin;
  • Obtížnost močení s adenomem prostaty;
  • Onemocnění slinivky;
  • Nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy.

Suspenze: děti do 6 let, těhotenství, období kojení.

  • Kapsle: bronchiální astma, vrozená hyperbilirubinémie (Rotorův syndrom, Dubin-Johnson, Gilbert), chronická obstrukční plicní choroba (COPD);
  • Suspenze: hyperplazie prostaty, onemocnění krve, glaukom s uzavřeným úhlem, selhání jater a / nebo ledvin, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, vrozená hyperbilirubinémie, diabetes, arteriální hypertenze, astma astma, CHOPN, tyreotoxikóza.

Příjem tobolek Coldact Plus se během těhotenství a kojení nedoporučuje.

Dávkování a podávání

Kapsle a suspenze se užívají orálně. Před použitím musí být suspenze protřepána.

Dospělí a děti starší 12 let užívají 1 tobolku jednou za 12 hodin po dobu 3-5 dnů.

Dávka suspenze pro děti starší 12 let a dospělé je 2 lžičky (10 ml) 3-4 krát denně, pro děti 6-12 let - 1 lžička (5 ml) 3-4krát denně.

Trvání kapslí a suspenzí jako anestetika je nejvýše 5 dnů, jako febrifuge ne více než 3 dny.

Vedlejší účinky

Použití suspenze Coldact Plus může způsobit následující nežádoucí účinky: t

  • Alergické reakce (angioedém, pruritus, vyrážka, kopřivka);
  • Nevolnost, bolest v epigastriu;
  • Agranulocytóza, anémie, trombocytopenie;
  • Zvýšená excitabilita, zvýšený krevní tlak (BP), mydriáza, závratě, paréza ubytování, poruchy spánku, sucho v ústech, zvýšený nitrooční tlak;
  • Retence moči

V případech dlouhodobého užívání suspenze ve velkých dávkách byla pozorována aplastická anémie, hepatotoxie, methemoglobinemie, pancytopenie, hemolytická anémie, nefrotoxicita - papilární nekróza, renální kolika, intersticiální nefritida, glykosurie.

Při použití tobolek se mohou objevit následující nežádoucí účinky: t

  • Ospalost, zvýšený krevní tlak, tachykardie, závratě, poruchy spánku, podrážděnost, paréza ubytování, ztráta chuti k jídlu, anémie, suché sliznice, zvýšený nitrooční tlak, mydriáza, bolest v epigastriu, nevolnost;
  • Velmi vzácně: alergické reakce (svědění, vyrážka, angioedém, kopřivka), retence moči;
  • Vzácně: trombocytopenie, anémie, agranulocytóza, leukémie;
  • Při dlouhodobém podávání ve vysokých dávkách: nefrotické a hepatotoxické účinky.

Zvláštní pokyny

V případě bolesti trvající déle než 5 dnů a hypertermie trvající déle než 3 dny se poraďte s lékařem.

U pacientů s alkoholickou hepatózou se zvyšuje riziko poškození jater.

Je třeba poznamenat, že výsledky testu Coldact Plus plus zkreslují laboratorní výsledky v kvantitativním stanovení kyseliny močové a glukózy v plazmě.

Při dlouhodobé léčbě se doporučuje sledovat funkční stav parametrů jater a periferní krve.

Bez lékařského předpisu by tento lék neměl být používán u pacientů léčených jinými léky, včetně inhibitory monoaminooxidázy (MAO). V případech, kdy i přes užívání léku je onemocnění doprovázeno pokračující horečkou nebo opakovanou horečkou, doporučuje se poradit se s lékařem.

Lék nelze užívat s jinými léky, které zahrnují paracetamol, je nežádoucí - s trankvilizéry, prášky na spaní a dalšími psychotropními léky.

V průběhu léčby, v souvislosti s možností hepatotoxického účinku, by pacienti neměli užívat ethanol. Také se doporučuje zdržet se potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

Lékové interakce

Při současném užívání přípravku Coldact plus plus difeninu, barbiturátů, rifampicinu, karbamazepinu, zidovudinu a dalších induktorů jaterních mikrozomálních enzymů se zvyšuje riziko vzniku hematotoxického účinku paracetamolu.

Léčivo zvyšuje účinky inhibitorů MAO, etanolu a sedativních léků.

Riziko zácpy, sucho v ústech, retence moči zvyšuje fenothiazinové deriváty, antipsychotika a antiparkinsonika, antidepresiva. Glukokortikosteroidy zvyšují riziko vzniku glaukomu.

Paracetamol jako součást přípravku Coldact plus plus snižuje účinnost urikosurických léčiv.

Použití chlorfenaminu v kombinaci s furazolidonem může vést k hyperrexii, agitaci, hypertenzní krizi.

Adrenomimetický účinek fenylefrinu je zvýšen tricyklickými antidepresivy. Současné užívání s halothanem zvyšuje riziko vzniku komorových arytmií.

Lék snižuje hypotenzní účinek guanethidinu (naopak zvyšuje alfa-adrenostimulyuschuyu aktivitu fenylefrinu).

Podmínky skladování

Uchovávejte při teplotě do 25 ° C v temnu, suchu a mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti - 2 roky.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter.

Coldact Flu Plus

Coldact Flu Plus: návod k použití a recenze

Latinský název: Coldact Flu Plus

Kód ATX: N02BE51

Účinná látka: Paracetamol + fenylefrin + chlorfenamin (paracetamol + fenylefrin + chlorfenamin)

Výrobce: Natco Pharma (Indie)

Aktualizace popisu a fotografie: 10/22/2018

Ceny v lékárnách: od 149 rublů.

Coldact Plus Plus je kombinovaný lék s antipyretickými, antihistaminiky, analgetiky, antikoncepčními a adrenomimetickými účinky. Používá se pro symptomatickou léčbu nachlazení a akutních respiračních onemocnění (ARI).

Forma uvolnění a složení

  • kapsle s prodlouženým účinkem: velikost №0, pevná, želatinová, s průhledným tělem a červeným víkem; obsah - pelety téměř bílé nebo bílé, žluté a oranžové až červené barvy (po 10 v blistrech, v kartonovém svazku po 1 nebo 10 blistrech);
  • Perorální suspenze: oranžová s charakteristickým zápachem (v tmavých skleněných lahvích po 60 ml, v lepenkové krabičce, jedna lahvička s dávkovací lžičkou).

Kapsle

Účinné látky ve složení 1 kapsle: t

  • paracetamol - 200 mg;
  • hydrochlorid fenylefrinu - 25 mg;
  • chlorfenamin maleát - 8 mg.
  • excipienty: Granule Pareil Seeds 18/22 (cukerná zrna: škrobový sirup, sacharóza), diethylftalát, mikrokrystalická celulóza, ethylcelulóza, hypromelóza, edetát disodný, disiřičitan sodný, povidon, mastek, isopropanol (ztrácí se během výroby), čistí se voda. ztráta během výroby), barvy při západu slunce, žlutá a karmínová barviva (Ponso 4 R);
  • složení skořápky: methylparahydroxybenzoát, želatina, propylparaben, purifikovaná voda, karmínová barviva (Ponso 4R) a azorubin.

Perorální suspenze

Účinné látky ve složení 5 ml suspenze: t

  • paracetamol - 125 mg;
  • hydrochlorid fenylefrinu - 5 mg;
  • chlorfenamin maleát - 2 mg.

Další složky: propylparabenu, citrát sodný, koloidní oxid křemičitý, edetát disodný, kyselina citronová, mikrokrystalická celulóza, sacharinát sodný, xanthanová guma, sodná sůl karmelosy, chlorid sodný, polysorbát 20, sacharóza, glycerol, methyl-p-hydroxybenzoát, čištěná voda, aroma purpurová (502700S), oranžová (051941CS2) a ananas (503092C), barvivo při západu slunce.

Farmakologické vlastnosti

Coldact Plus Plus - lék s dlouhodobým účinkem s kombinovaným složením.

Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek: snižuje vysokou tělesnou teplotu, snižuje bolestivou charakteristiku nachlazení, bolest v krku, kloubů, svalů a bolestí hlavy.

Fenylefrin má vazokonstrikční vlastnosti: snižuje hyperémii a otoky sliznic dutin nosních sliznic a horních cest dýchacích.

Chlorfenamin má antialergický účinek: eliminuje svědění v nose a očích, stejně jako trhání.

Indikace pro použití

Coldact Plus Plus se používá pro symptomatickou léčbu chřipky, nachlazení a akutních respiračních virových infekcí (k odstranění rhinorea, syndromu febrilie a bolesti).

Kontraindikace

  • thyrotoxikóza;
  • diabetes;
  • onemocnění slinivky;
  • peptický vřed a duodenální vřed;
  • těžké onemocnění srdce, ledvin, jater, močového měchýře;
  • adenomy prostaty, s obtížemi močení;
  • onemocnění krevního systému;
  • nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • arteriální hypertenze;
  • výraznou aterosklerózu koronárních tepen;
  • těhotenství;
  • období laktace;
  • dětský věk: do 12 let - pro kapsle, do 6 let - pro pozastavení;
  • přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Podle instrukcí by měl být Coldact Plus Plus používán s opatrností při chronické obstrukční plicní nemoci, bronchiálním astmatu, vrozené hyperbilirubinemii (syndrom Gilbert, Rotor a Dubin-Johnson).

Návod k použití přípravku Coldact Plus Plus: metoda a dávkování

Coldact Plus Plus by měl být užíván perorálně. Před každým použitím musí být suspenzní lahvička protřepána.

Kapsle pro dospělé a dospívající od 12 let jmenuj 1 ks. 2-krát denně (s 12hodinovými intervaly) po dobu 3-5 dnů.

Jednotlivé dávky léku ve formě suspenze:

  • pro dospělé a dospívající od 12 let - 10 ml (2 čajové lžičky);
  • pro děti od 6 do 12 let - 5 ml (1 lžička).

Násobnost recepce - 3-4 krát denně.

Jako analgetikum je možné užívat Koldakt Flu Plus ne déle než 3 dny jako febrifuge, ne déle než 5 dní.

Vedlejší účinky

Během léčby přípravkem Coldact Plus se mohou objevit následující nežádoucí účinky: poruchy spánku, ospalost, zvýšená excitabilita, závratě, zvýšený krevní tlak, tachykardie, zvýšený nitrooční tlak, paréza ubytování, mydriáza, suché sliznice, zhoršení chuti k jídlu, bolest v epigastriu, deprese ; vzácně - leukopenie, trombocytopenie, agranulocytóza, anémie; velmi vzácně - alergické reakce (kopřivka, svědění, kožní vyrážka, angioedém), retence moči.

Při dlouhodobém užívání léku ve vysokých dávkách se mohou vyvinout nefrotoxické a hepatotoxické účinky.

Předávkování

V případě významného překročení doporučené dávky (více než 10 000–15 000 mg paracetamolu) se může vyvinout předávkování, které se projevuje bledostí kůže, sníženou chuť k jídlu, nevolností, zvracením, zvýšenou aktivitou jaterních transamináz, hepatonekrózou, zvýšeným protrombinovým časem.

Pokud uběhne více než 6 hodin, je třeba provést výplach žaludku. Během 8–9 hodin po předávkování se zavedou dárci SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathionu (methionin) a N-acetylcystein se podává po dobu 12 hodin.

Pokud omylem obdržíte dávku, která je mnohem vyšší, než je doporučená dávka, okamžitě vyhledejte lékaře, i když nejsou žádné negativní příznaky.

Zvláštní pokyny

Coldact Plus může ovlivnit laboratorní výsledky (pro kvantitativní stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě).

Při dlouhodobé léčbě je nutné sledovat funkční stav jater a periferního krevního obrazu.

Během doby léčby je nutné upustit od užívání alkoholických nápojů.

Současně s Coldact Flu Plus by člověk neměl užívat další léky obsahující paracetamol, stejně jako léky na spaní, trankvilizéry nebo jiná psychotropní léčiva.

Bez lékařského předpisu je zakázáno užívat lék pacientům, kteří podstupují léčbu inhibitory monoaminooxidázy.

Pokud během léčby horečka přetrvává nebo se znovu zvýší tělesná teplota, poraďte se s lékařem.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

V souvislosti s rizikem ospalosti a (nebo) závratí během léčby se doporučuje zdržet se řízení motorových vozidel a vykonávání práce vyžadující rychlé reakce a zvýšenou pozornost.

Použití v průběhu březosti a laktace

Užívání léku je během těhotenství a laktace kontraindikováno.

Použití v dětství

Ve formě tobolek Coldact Flu Plus není předepisován dětem mladším 12 let ve formě suspenze - do 6 let.

V případě poruchy funkce ledvin

Užívání léčiva je kontraindikováno u těžkého onemocnění ledvin.

S abnormální funkcí jater

Užívání léčiva je kontraindikováno u závažných onemocnění jater.

Lékové interakce

Coldact Plus snižuje závažnost hypotenzního účinku guanethidinu a také zvyšuje účinky inhibitorů monoaminooxidázy, ethanolu a sedativ.

Část paracetamolu snižuje účinek urikosurických léčiv.

Tricyklická antidepresiva a guanethidin zvyšují aktivitu alfa-adrenostimuliruyuschy fenylefrinu.

Při současném použití s ​​přípravkem Coldact Plus Plus se u následujících léků mohou vyvinout nežádoucí účinky:

  • halothan: ventrikulární arytmie;
  • fenothiazinové deriváty, antidepresiva, antipsychotika a antiparkinsonika: sucho v ústech, retence moči, zácpa;
  • glukokortikosteroidy: glaukom;
  • furazolidon: vzrušení, hypertenzní krize, hyperpyrexie;
  • rifampicin, karbamazepin, difenin, barbituráty, zidovudin a další induktory jaterních mikrozomálních enzymů: zvýšené hepatotoxické účinky paracetamolu.

Analogy

Analogy Coldact Plus Plus jsou AntiFlu, Theraflu, TheraFlu ExtraTab, Rinza, Fervex, Pharmacytron, Coldrex, Coldfri, Cameflu, Grypkold, Vliv chřipky atd.

Podmínky skladování

Uchovávejte v suchém (tobolkovém) místě, které je nepřístupné pro děti s teplotou okolí do 25 ° C. Suspenzi nemrzněte.

Doba použitelnosti - 2 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván bez lékařského předpisu.

Coldact Flu Plus Recenze

Podle recenzí je Coldact Flu Plus účinným lékem, který významně zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky, zejména rychle snižuje horečku, eliminuje nazální kongesci, slzení a rinorea. Hlavní věc je začít užívat ji co nejdříve po nástupu příznaků, pak se podle mnoha případů zotavení objeví během 3-5 dnů.

Další výhodou léčiva ve formě kapslí je prodloužený účinek - až 12 hodin, v důsledku čehož je nutné užívat lék pouze dvakrát denně, což je zvláště důležité pro noční období.

Kromě toho, Coldact Plus Plus, soudě podle recenzí, prakticky nezpůsobuje vedlejší účinky. Vzácná ospalost je vzácná nežádoucí příhoda.

Cena Coldact Plus v lékárnách

Cena Coldact Plus je:

  • 140–250 rublů pro balení 10 tobolek;
  • v průměru 100 rublů za 1 láhev suspenze.

Coldact Flu Plus: ceny v internetových lékárnách

COLD FLY PLUS N10 čepice. dlouhodobé akce

Studené létat plus čepice. prodloužit n10

Cold Flu Plus kapsle N10

Čepice studeného toku č. 10

Vzdělání: Rostov State Medical University, speciality "Všeobecné lékařství".

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Ve Spojeném království existuje zákon, podle kterého může chirurg odmítnout operaci pacienta, pokud kouří nebo má nadváhu. Člověk by se měl vzdát špatných návyků a pak možná nebude potřebovat operaci.

Hmotnost lidského mozku je asi 2% celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebuje asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek extrémně náchylný k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku.

Čtyři plátky tmavé čokolády obsahují asi dvě stě kalorií. Takže pokud nechcete být lepší, je lepší jíst více než dva plátky denně.

Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

Ve snaze vytáhnout pacienta ven, lékaři často jdou příliš daleko. Například, jistý Charles Jensen v období 1954 - 1994. přežil více než 900 operací na odstranění neoplasmu.

Lék proti kašli "Terpinkod" je jedním z nejprodávanějších prodejců, a to nejen díky svým léčivým vlastnostem.

Padající z osla, s větší pravděpodobností prolomíte krk než pád z koně. Jen se nesnažte vyvrátit toto prohlášení.

Lidé, kteří jsou zvyklí na snídani pravidelně, jsou mnohem méně pravděpodobné, že budou obézní.

74-letý australský rezident James Harrison se stal dárcem krve asi 1000krát. Má vzácnou krevní skupinu, jejíž protilátky pomáhají novorozencům s těžkou anémií přežít. Australan tak ušetřil asi dva miliony dětí.

Každý má nejen jedinečné otisky prstů, ale i jazyk.

Práce, která není v souladu s touhou osoby, je pro jeho psychiku mnohem škodlivější než nedostatek práce.

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro lidi prakticky k ničemu.

Alergie ve Spojených státech jen utratí více než 500 milionů dolarů ročně. Stále věříte, že se najde způsob, jak konečně porazit alergii?

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

Naše ledviny jsou schopny vyčistit tři litry krve během jedné minuty.

Mnoho lidí si vzpomíná na frázi: "Krym je all-union resort." V rozloze bývalého Sovětského svazu a nyní CIS, od Baltského moře až po Tichý oceán, je nepravděpodobné, že budou nalezeny.

Coldact Flu Plus

Indikace pro použití

Horečnatý syndrom („studené“ a infekční onemocnění).

Možné analogy (náhražky)

Aktivní složka, skupina

Forma dávkování

tobolky s prodlouženým účinkem, perorální suspenze

Často se ptáme: „Můžu otevřít kapsli s lékem?“. Důvody mohou být různé - neochota nebo neschopnost polykat kapsli, potřeba snížit dávkování, smíchat s dětskou výživou pro dítě atd. Přečtěte si dále.

Kontraindikace

Přecitlivělost na léčivo; těhotenství, kojení; děti (do 6 let).C opatrnost. Nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; krevní onemocnění, selhání jater a / nebo ledvin, glaukom s uzavřeným úhlem, hyperplazie prostaty; vrozená hyperbilirubinémie (syndrom Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor), arteriální hypertenze, thyrotoxikóza, diabetes, bronchiální astma, COPD (plicní emfyzém, chronická bronchitida).

Jak aplikovat: dávkování a léčba

Dospělí a děti od 12 let - 1 kapsle Coldact Flu Plus každých 12 hodin po dobu 3-5 dnů.

Doba trvání je přijímána jako antipyretika - ne déle než 3 dny; jako anestetikum - ne déle než 5 dnů.

Farmakologický účinek

Kombinované prostředky, jejichž působení je dáno jeho složkami; má antipyretický, alfa-adrenostimulační, vazokonstriktivní a antihistaminický účinek, eliminuje příznaky „nachlazení“. Paracetamol blokuje COX hlavně v CNS, ovlivňuje centra bolesti a termoregulace, což vysvětluje téměř úplnou absenci protizánětlivého účinku. Nedostatek účinku paracetamolu na syntézu Pg v periferních tkáních způsobuje jeho nepřítomnost negativního vlivu na metabolismus vody a soli (retence Na + a vody) a sliznice gastrointestinálního traktu.

Fenylefrin - alfa-adrenergní, zužuje krevní cévy, eliminuje otok a hyperémii sliznice nosní dutiny, nosohltanu a vedlejších nosních dutin; snižuje exsudativní projevy. Chlorfenamin - blokátor H1-histaminových receptorů, potlačuje příznaky alergické rýmy: kýchání, rinorea, svědění očí, nosu, krku. Nástup akce - 20-30 minut, trvání - 4-4,5 hodin

Vedlejší účinky

Alergické reakce na složky Coldact Flu Plus (kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém), nevolnost, bolest v epigastriu; anémie, trombocytopenie, agranulocytózy. Zvýšená podrážděnost, závratě, zvýšený krevní tlak, porušení spánku. Mydriáza, paréza ubytování, zvýšený nitrooční tlak, sucho v ústech; retence moči.

Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách - hepatotoxický účinek, hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinémie, pancytopenie; nefrotoxicita (renální kolika, glykosurie, intersticiální nefritida, papilární nekróza).

Předávkování přípravkem Coldact Plus. Příznaky (způsobené paracetamolem se vyskytují po užití více než 10-15 g): bledost kůže, snížená chuť k jídlu, nevolnost, zvracení; hepatonekróza; zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšení protrombinového času.

Léčba: výplach žaludku během prvních 6 hodin, podávání dárců SH-skupin a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu 8-9 hodin po předávkování a N-acetylcystein o 12 hodin později.

Zvláštní pokyny

Při hypertermii trvající déle než 3 dny a syndromu bolesti po dobu delší než 5 dnů je nutná konzultace s lékařem.

Riziko poškození jater se zvyšuje u pacientů s alkoholickou hepatózou.

Naruší provádění laboratorních testů při kvantitativním stanovení glukózy a kyseliny močové v plazmě.

V případě dlouhodobé léčby jsou sledovány ukazatele periferní krve a funkční stav jater.

Během léčby přípravkem Coldact Plus je nutné upustit od užívání ethanolu (případně vyvíjejícího hepatotoxické účinky), řídit vozidla a provádět další potenciálně nebezpečné činnosti, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

Interakce

Aplikace Coldact Plus Plus zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativních léků, ethanolu. Ethanol zvyšuje sedativní účinek antihistaminik. Antidepresiva, fenothiazinové deriváty, antiparkinsonika a antipsychotika zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu. GCS zvyšuje riziko vzniku glaukomu. Paracetamol snižuje účinnost urikosurických léčiv. Chlorfenamin současně s inhibitory MAO může furazolidon způsobit hypertenzní krizi, agitovanost, hyperpyrexii. Tricyklická antidepresiva zvyšují adrenomimetický účinek fenylefrin, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií. Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimulační aktivitu fenylefrinu.