Hlavní / Angina

Jak užívat aspirin k ředění krve

Kyselina acetylsalicylová nebo jednoduše aspirin je jedním z nejznámějších léků na světě. Aspirin má široké spektrum účinku - je to anestetikum, protizánětlivé a antipyretické léčivo. Tento lék byl otevřen pro široké použití před více než dvěma stoletími, nicméně je stále žádaný a populární. Aspirin je často používán k ředění krve lidí trpících kardiovaskulárními chorobami. Dlouhý a každodenní příjem aspirinu je dnes nedílnou součástí života starší osoby.

Co je to "tlustá" krev

V krvi zdravého člověka je rovnováha červených krvinek, leukocytů, krevních destiček, různých tuků, kyselin a enzymů a samozřejmě vody. Vlastně je krev 90% vody. A pokud se množství této vody sníží a koncentrace zbývajících složek krve se zvýší, krev se stane viskózní a tlustou. Zde přicházejí do hry destičky. Normálně jsou potřební k zastavení krvácení, s řezy to jsou krevní destičky, které srážejí krev a tvoří kůru na ránu.

Pokud je pro určité množství krve příliš mnoho krevních destiček, mohou se v krvi objevit tromby. Podobně jako porosty se tvoří na stěnách cév a omezují průchodnost cévy. To zhoršuje průtok krve cévami. Ale nejnebezpečnější věc je, že krevní sraženina se může zlomit a dostat se do srdeční chlopně. To vede ke smrti člověka. Proto je velmi důležité sledovat vaše zdraví, pokud máte již 40 let. K analýze je nutné darovat krev a poradit se s lékařem. Možná už budete muset vzít aspirin k ředění krve.

Aspirin mohou užívat i mladí lidé, kteří ještě nejsou 40. Záleží na stavu vašeho těla v tuto chvíli. Pokud máte ve své rodině špatnou srdeční dědičnost - vaši rodiče trpěli srdečními infarkty a mrtvicí, pokud existuje hypertenze, musíte sledovat tloušťku krve - darovat krev pro analýzu nejméně každých šest měsíců.

Příčiny krevních sraženin

Obvykle má krev během dne jinou tloušťku. V dopoledních hodinách je velmi hustá, takže lékaři nedoporučují ihned po probuzení, aby se zapojili do aktivní fyzické námahy. Ráno může vést k infarktu, zejména u netrénovaných lidí.

Příčiny krevních sraženin se mohou lišit. Zde jsou některé z nich:

  1. Silná krev může být způsobena kardiovaskulárním onemocněním.
  2. Pokud pijete trochu vody, může také způsobit zhuštění krve. To platí zejména pro lidi žijící v horkém podnebí.
  3. Nesprávná práce sleziny je běžnou příčinou zahušťování krve. A krev může také zesílit od škodlivého záření.
  4. Pokud vaše tělo postrádá vitamin C, zinek, selen nebo lecitin, jedná se o přímou cestu k husté a viskózní krvi. Koneckonců, tyto složky pomáhají vodě vstřebávat tělo.
  5. Viskozita krve může být zvýšena užitím určitých léků, protože většina z nich ovlivňuje složení krve.
  6. Pokud ve vaší stravě existuje velké množství cukru a jednoduchých sacharidů - to může být také hlavní příčinou krevních sraženin.

Jak užívat aspirin k ředění krve

Aspirin může výrazně zlepšit stav vaší krve, nicméně k dosažení skutečného výsledku by užívání léku mělo být dlouhé. Aspirin se užívá jako léčba nebo prevence. Pokud s pomocí aspirinu, lékař má v úmyslu obnovit normální konzistenci krve v krátkém časovém období, je předepsáno 300-400 mg aspirinu denně, to znamená jedna tableta.

Profylaktická dávka nepřesahuje 100 mg, což je čtvrtina standardní tablety aspirinu. Aspirin se nejlépe užívá před spaním, protože v noci se zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin. Tento přípravek by neměl být podáván nalačno, může způsobit žaludeční ulceraci. Aspirin musí být vstřebáván do jazyka a poté vypít velké množství vody, aby se předešlo problémům s gastrointestinálním traktem. Nepřekračujte dávku předepsanou odborníkem - to může vést k vážným zdravotním problémům. A další. Tento lék musí být trvalý a celoživotní. Aspirin pomáhá ředit krev, což je nezbytné pro lidi ve stáří s onemocněním srdce.

Kontraindikace k užívání aspirinu

Aspirin je účinný lék, ale má řadu kontraindikací. Kyselinu acetylsalicylovou by neměly užívat těhotné ženy, zejména v prvním a posledním trimestru. Užívání aspirinu v prvních třech měsících těhotenství je nebezpečné, protože může způsobit defekty plodu. V posledních třech měsících těhotenství může být aspirin příčinou krvácení, které začalo a v důsledku toho předčasného porodu.

Také aspirin nelze podávat dětem do 12 let. Nedávné studie vědců vedly k závěru, že užívání aspirinu u malých dětí může být příčinou Reyeova syndromu. Jako antipyretický a analgetický analog je lepší užívat léky obsahující paracetamol a ibuprofen.

Aspirin by neměly užívat osoby, které mají problémy s srážením krve. Aspirin je také kontraindikován u pacientů s vředem žaludku a dvanáctníkovým vředem.

Kyselina acetylsalicylová může být uvolňována jako součást jiných léčiv. Obsahují speciální nezbytnou preventivní dávku a jsou více přizpůsobeny tělu. Mezi nimi jsou Cardiomagnyl, Aspirin Cardio, Aspecard, Lospirin, Warfarin. Lékař vám pomůže najít správný lék. Vlastní léky v tomto případě se nedoporučuje, protože aspirin může být nebezpečný. V některých západních zemích je dokonce zakázáno.

Pokud stárnutí dohání vás nebo vaše rodiče - to je důvod, proč si nechat otestovat a v případě potřeby začít užívat aspirin. Koneckonců, jen péče o vaše zdraví a pravidelnost léků vám může dát dlouhý život bez onemocnění.

Jak aspirin podporuje ředění krve?

Datum vydání článku: 09/26/2018

Datum aktualizace článku: 02.28.2019

Autor článku: Dmitrieva Julia (Sych) - praktický kardiolog

Kyselina acetylsalicylová (aspirin) je dlouhodobě známým lékem používaným ke snížení srážlivosti krve, který neztratil svůj význam po více než století existence. To je dobře studoval, má vysokou účinnost a relativně levné ceny (v průměru - asi 10 rublů na balení 10 tablet).

Jak vzít aspirin k ředění krve, přesně jak lék působí na tělo, jaká jsou pravidla pro užívání tohoto léku a jeho náhražek, stejně jako jak se vyhnout vedlejším účinkům, bude v tomto článku diskutováno.

Fotografie jedné z možností balení prodávaných v lékárně

Jak to ovlivňuje krev?

Kyseliny acetylsalicylové a léky obsahující aspirin patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Tyto látky snižují tvorbu prostaglandinů v těle, což mimo jiné přispívá k adhezi krevních destiček a sedimentaci krevních sraženin na stěnách cév.

Předpokládá se, že užívání "acetylu" snižuje hladinu cholesterolu v krvi a inhibuje průběh aterosklerózy. Tento zmatek pramení ze skutečnosti, že krevní sraženiny, jejichž tvorba blokuje aspirin, se často tvoří na ateromatózních placích. Přípravek nemá přímý vliv na obsah cholesterolu v těle.

Léčivo působí jako ředidlo, zabraňuje agregaci krevních destiček a mírně se rozšiřujícím cévám, což snižuje riziko tvorby trombu. Toto je antiplateletová vlastnost léku. Účinek po užívání jednoduché aspirinové pilulky přichází za hodinu a trvá 24-48 hodin.

Dlouhodobé užívání nesteroidních protizánětlivých látek navíc způsobuje snížení počtu leukocytů a dalších krevních buněk, které musí lékař vzít v úvahu při předepisování tablet.

Můžu před testováním pít aspirin?

Vzhledem k tomu, že kyselina acetylsalicylová může při dlouhodobém podávání způsobit inhibici tvorby krve, přípravek se před dárcovstvím krve přeruší. Jinak bude kompletní krevní obraz ukazovat leukopenii a zavádět specialistu.

A také nemůžete pít aspirin před sběrem biomateriálu vzhledem k tomu, že způsobuje krvácení, a injekce jehly bude krvácet po dlouhou dobu a léčit. Doporučuje se dokončit průběh užívání tablet po dobu 3-5 dnů před darováním krve, před jakoukoliv operací a cestou k zubnímu lékaři.

Kdy potřebuji zředit krev?

Problém příliš tlusté krve čelí především lidé po 40 letech.

S věkem se zvyšuje jeho viskozita u mužů a žen. To je způsobeno snížením obsahu vody v buňkách těla, nedostatečným příjmem tekutiny. Krev také zesiluje nedostatek důležitých vitamínů a mikroprvků, například zinku, selenu, lecitinu, kyseliny askorbové. To je společný problém pro starší lidi.

Dehydratační působení má vysokou hladinu cukru v krvi, časté hormonální poruchy. Problémy se slezinou také vedou k zahuštění krve. Sportovci během těžké soutěže používají aspirin v kombinaci s vitaminem C ke snížení pravděpodobnosti trombózy.

Kyselina acetylsalicylová je účinná u následujících onemocnění:

  • Ischemická choroba srdeční (angina pectoris, akutní období infarktu myokardu a sekundární profylaxe po infarktu myokardu).
  • Akutní cerebrovaskulární příhoda (přechodná nebo konvertovaná na ischemickou iktu).
  • Prevence tromboembolie u srdečních onemocnění (arytmie ve formě fibrilace síní, srdeční vady).
  • Časté cévní aterosklerózy.
  • Hypertenzní onemocnění srdce.
  • Křečové žíly, zvláště komplikované tromboflebitidou.
  • Endarteritida.
  • Prevence trombotických komplikací po vaskulárním stentingu a balónové angioplastice.
  • Placentární insuficience u těhotných žen.

Jak vzít aspirin k ředění krve?

Kyselina acetylsalicylová není zdaleka neškodným lékem, jak se na první pohled může zdát. Proto je nežádoucí užívat pilulky sami, zejména po dlouhou dobu. Přesné schéma a dávkování předepsané lékařem, který provede posouzení zamýšleného přínosu a poškození aplikace.

Pro profylaktické účely, při srdečních onemocněních a křečových žilách, by měly být tablety podávány pravidelně v nízkých a středních dávkách, 75-150 mg, jednou denně. Denní dávka je obvykle 100 mg, maximálně 3 g.

Podle instrukcí - neberte lék na prázdný žaludek. Nejlepší je pít pilulku 30 minut po jídle. Omyjte ji sklenicí vody nebo mléka, která má zásadité pH a neutralizuje kyselé prostředí kyseliny chlorovodíkové v žaludku.

Nejlepší je užívat aspirin v noci, protože v noci, kdy se člověk pohybuje trochu málo, se zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin. Obvykle je léčba dlouhá, nejméně 2-3 měsíce. Je třeba mít na paměti, že individuální režim předepisuje pouze lékař!

Během léčby aspirinem nemůžete užívat alkohol, může způsobit nežádoucí účinky a poškození vnitřních orgánů!

Lék se také používá k nouzové léčbě infarktu myokardu. K tomu je pacient rychle dán k tomu, aby žvýkal jednoduchou pilulku aspirinu. Pomáhá snižovat účinky onemocnění.

Můžu to vzít dětem a těhotným ženám?

Vědci a lékaři prokázali poškození kyseliny acetylsalicylové pro děti do 12 let. Užívání léků během virové nemoci může způsobit Reyeův syndrom u dítěte, což se projevuje vážným poškozením jater a mozku. Někteří lidé, a mezi nimi i lékaři, nazývají tablety s nízkou dávkou aspirinu "dětinské", což je naprosto špatné.

Osoby mladší 12 let nemohou tento lék pít! Nezapomeňte nahradit aspirin bezpečným nástrojem!

Stejně jako u těhotných žen je kyselina acetylsalicylová přiřazena ve výjimečných případech a pouze ve druhém trimestru. Na začátku gestace mohou pilulky způsobit trhliny tvrdého patra a další malformace plodu, což způsobuje potrat. Ve třetím trimestru není aspirin předepsán z důvodu rizika poškození vnitřních orgánů dítěte a hojného krvácení z dělohy po porodu. Proto během plánování těhotenství, stejně jako během kojení, je nutné tento nástroj opustit, pokud od lékaře nejsou žádná další doporučení. Nemoci, jako je antifosfolipidový syndrom, mohou být léčeny aspirinem, ale v tomto případě by měla být žena pod neustálým dohledem lékařů a přísně dodržovat dávkování.

Analogy kyseliny acetylsalicylové

Aspirinové náhražky jsou pilulky Aspirin Cardio, Aspikor, Thrombotic Assist, kardiogram. Tyto potažené léky jsou absorbovány ve střevech a nedráždí žaludek. Hlavní výhodou náhrady je, že se prostředky nové generace rozpouštějí ve střevech a nemají negativní vliv na žaludek.

V USA je také šumivý aspirin. Rozpouští se ve vodě a tím méně dráždí sliznici trávicího traktu. Americký lék je však dostupný v jednorázové dávce 325 mg, takže není příliš vhodný pro použití jako antiagregační činidlo.

Možné nežádoucí účinky a komplikace

Vedlejší účinky užívání kyseliny acetylsalicylové se mohou projevit následujícími příznaky:

  • Bolesti hlavy
  • Tinnitus, ztráta sluchu.
  • Porážka sliznice trávicího traktu: erozivní gastritida a žaludeční vřed.
  • Zvýšené krvácení: krvácení z nosu, těžké menstruační krvácení, krvácení z dělohy.
  • Selhání jater.
  • Poškození ledvin.
  • Alergické reakce.

Pokud se objeví některý z výše uvedených stavů, léčivo by mělo být přerušeno a mělo by jít do nemocnice!

Nepoužívejte aspirin k bronchiálnímu astmatu, nosní polypóze, hemofilii a jiné náchylnosti ke krvácení. Buďte opatrní při použití anémie, trombocytopenie, dna, nedostatku vitaminu K.

Co může nahradit aspirin?

Často lidé netolerují léky obsahující aspirin v důsledku současných onemocnění, jako je astma nebo žaludeční vředy. Pak lékaři předepíší protidestičkové přípravky s jiným mechanismem účinku, vyberou léčivé byliny.

Je třeba mít na paměti, že každé protidestičkové činidlo snižuje adhezi krevních destiček a může způsobit krvácení, například z nosu.

Kdy užívat aspirin

Pomohli nám:

Natalia Grishina. Gastroenterologist ve společnosti Triaktiv Medical Center;
Ph.D.

Vladimir Radionenko. Cévní chirurg Triactiv Medical Center; lékaře nejvyšší kategorie

Kyselina acetylsalicylová (ASA) - to je název účinné látky aspirinu - se v medicíně používá již více než století jako prostředek proti teplu, bolesti a zánětu. Jeho další magické vlastnosti se staly relativně známé. ASA například ředí krev a zabraňuje vzniku krevních sraženin - tyto funkce používali lékaři k prevenci kardiovaskulárních onemocnění od 80. let. Některé výhody naší hrdinky stojí na prahu objevování. Ale! To vše neznamená, že je nutné naléhavě běžet do lékárny a nakupovat všechny zásoby léku.

Kontraindikace

Léčidlo proti bolesti

ASA je opět známé antipyretikum, které může být úspěšně aplikováno pokaždé, když teploměr překročí hranici 36,6 ° C. Lék má navíc výrazný analgetický a protizánětlivý účinek. Tyto vlastnosti umožňují jeho použití k úlevě od různých bolestí - bolesti hlavy, bolesti zubů, během menstruace, svalové a dokonce i jako protizánětlivé látky při revmatických onemocněních.

Znalecký posudek
Natalia Grishina: „Aby se minimalizovalo riziko nežádoucích účinků ASA, zvláště pokud se již dříve projevily, vezměte si lék po jídle. Doporučuje se také kombinovat s antacidy - to jsou léky, které snižují kyselost žaludeční šťávy a obklopují sliznici (almagel, fosfhalug, gastal a další). A samozřejmě je třeba mít na paměti, že vývoj „boků“ závisí do značné míry na stupni čištění léčiva - je lepší zvolit si léky od známých výrobců. “

Prevence kardiovaskulárních onemocnění

Existují případy, kdy se vedlejší účinek léku stává indikací pro jeho použití v jiné oblasti. To se stalo s ASC. Lékaři zjistili, že takový nežádoucí účinek, jako je ředění krve, může být použit k prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Jak to funguje? Řeč o trombóze. Jedná se o důležitý proces, který je určen k ochraně našeho oběhového systému v případě poškození. Například při řezání nebo zranění se krevní složky krevní destičky spojí, tvoří sraženinu - a tak zastaví krvácení.

Problém však spočívá v tom, že se v některých onemocněních vyskytují krevní sraženiny v cévách a srdci, což způsobuje potíže v práci organismu a vážně ohrožuje život hostitele. Zředění krve speciálními přípravky může toto riziko snížit. Postupem času se ukázalo, že každodenní užívání ASA může téměř snížit na polovinu pravděpodobnost vzniku srdečního infarktu a mrtvice.

Znalecký posudek
Vladimir Radionenko: „Přípravky ASC se úspěšně používají k prevenci tvorby krevních sraženin u pacientů s rizikem infarktu myokardu a mrtvice. V tomto případě by se léky měly používat pravidelně a po celý život. Je však důležité si uvědomit, že v případě poruch koagulace (například hemofilie) nebo současného podávání s jinými antikoagulancii se zvyšuje riziko krvácení. Před použitím léku je proto nutné se poradit s lékařem. “

Snížení rizika rakoviny

Studie amerických vědců ukázaly, že ASA může významně snížit riziko progrese karcinomu prsu v raných stadiích. Existuje důkaz, že profylaktické podávání takových léčiv může snížit pravděpodobnost vzniku rakoviny tlustého střeva a žaludku.

Ale ať je to jakkoli, získané výsledky mohou být skokem pro nové experimenty a dát šanci zachovat zdraví těch, kteří mají dědičnou predispozici k nemoci (nemocný z blízkých příbuzných).

Znalecký posudek
Natalia Grishina: „Bohužel neexistují jednoznačná data týkající se účasti ASA na prevenci rakoviny. Snad podobný účinek je spojen s mechanismy, jako je zlepšená mikrocirkulace a protizánětlivý účinek. Doposud, ASA drogy nejsou zahrnuty v komplexní léčbě rakoviny.

Různé možnosti

Tady je pro vás možná novinka: i když přípravky ASK mají jedno složení, liší se od sebe v indikacích, dávkování a formě uvolňování. Abys nebyl zmatený, teď to vrhneme na světlo.

Aspirin, který jste zvyklí užívat ke snížení horečky a bolesti, je často k dispozici v tabletkách - konvenčních (kyselina acetylsalicylová, Aspirin Bayer, Aspirin York a další) nebo šumivých (aspirin s vitaminem C Bayer, Upsarin Upsa). "A další). Dávkování - od 325 do 1000 mg. Mimochodem, některé z komplexních kocovin (Alka-Seltzer, Alka-Prim a další) také zahrnují ASA, která pomáhá snižovat otravné bzučící hlavy a další problémy, které vznikly po včerejším večírku.

Ale "srdce" aspirin ("Aspirin Cardio", "Thrombone ASS", "CardiASK" a další) pro popsané účely nebude fungovat. Jedná se o speciální kardiologická léčiva, která se používají při léčbě kardiovaskulárních onemocnění (angina pectoris, infarkt myokardu, ischemická cévní mozková příhoda, tromboembolie a nejen). Mají nižší dávku (50-100 mg) a jsou dostupné v enterosolventních tabletách, které chrání žaludek před dráždivým účinkem ASA.

Materiál není reklamou na léky.

Jak pít aspirin - před nebo po jídle

Aspirin je účinný nesteroidní protizánětlivý lék na bázi kyseliny acetylsalicylové. Z tohoto článku se naučíte, jak správně užívat Aspirin: před jídlem nebo po jídle, se kterým jsou tyto podmínky spojeny.

Indikace pro použití

V takových případech budou relevantní pilulky:

  • Mírné a těžké bolesti hlavy, záchvaty migrény;
  • Menstruační bolesti;
  • Bolest svalů a kloubů;
  • Infekční zánětlivé procesy.

Kontraindikace

V těchto pokynech je uvedeno, že přípravek může v takových případech způsobit poškození těla:

  • Ulcerace žaludku;
  • Gastrointestinální krvácení;
  • Krev je příliš tenká;
  • Nízká koncentrace vitaminu K v krvi;
  • Selhání jater a ledvin.

Aspirin je také kontraindikován u dětí mladších 15 let a budoucích maminek v prvním a třetím trimestru nesoucí dítě.

Vedlejší účinky užívání

Lék může vyvolat:

  • Nevolnost a říhání;
  • Porucha gastrointestinálního traktu;
  • Ztráta chuti k jídlu.

Jak pít aspirin

Tak, že při požití léku nezpůsobí mu poškození, je třeba si uvědomit následující.

Proč pít aspirin před jídlem? Tableta před jídlem může vážně poškodit sliznici. Důvodem je skutečnost, že kyselina acetylsalicylová je závažným agresorem a při nárazu do vnitřní výstelky žaludku může v tomto místě vyvolat ulcerózní tvorbu. Jeho kyselý účinek je tak silný, že i krevní cévy mohou být konzumovány pryč.

Kdy je Aspirin lepší po jídle? Aspirin je lepší pít 10-15 minut po jídle. To je způsobeno tím, že žaludek již začíná pracovat a rychle rozkládá lék na užitečné stopové prvky. Nyní víte, proč se doporučuje užívat aspirin po jídle.

Jak pít Aspirin po jídle? Tento okamžik je velmi důležitý. Je přísně zakázáno pít aspirin s kávou, čajem, mlékem nebo čerstvě vymačkanou šťávou. Tyto nápoje zničí pouze lékovou strukturu tablety. Některé kombinace nápojů a léků mohou dokonce ohrozit lidský život.

Lék by měl být opláchnut velkým množstvím čisté nesycené vody. Tento požadavek je vysvětlen tím, že léčivo je špatně rozpustné. Pokud pijete trochu tekutiny, malý kousek pilulky se může nalepit na žaludek a vyvolat ulcerózní lézi.

Aby lék dobře fungoval, musíte ho pít třikrát denně a vypít velké množství vody.

Přesnost Aspirin Cardio

Aspirin Cardio je vylepšená forma léku určená k ochraně lidského těla před infarktem myokardu nebo jeho následky. Lék je vysoce účinný, ale aby se dosáhlo očekávaného výsledku jeho užívání, musí pacient dodržovat jedno pravidlo: užívat lék před jídlem. Kyselina acetylsalicylová je bezpečně skryta pod kapslí, takže nepoškodí žaludek. Tato forma aspirinu je také nutné pít dostatek čisté vody.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/aspirin__1962
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=712d0942-5c3e-4391-96b3-08f47af0de08t=

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Co je Aspirin, pravidla pro přijímání a vedlejší účinky

Málo o aspirinu

  • Protizánětlivé.
  • Antipyretika.
  • Léčidlo proti bolesti
  • Antagregotnoe.

Na co se přípravek Aspirin používá?

  • Pravděpodobně nikdo s tím nebude argumentovat, že jedním z hlavních důvodů použití aspirinu je jeho antipyretický účinek.
  • Také se užívá se zubem, svalem, bolestí hlavy a dalšími bolestmi. Ale pouze v případě, že bolest není kritická exil.
  • Ve velkých dávkách může zmírnit těžké bolesti z poranění a dokonce i artritidy a jiných zánětlivých onemocnění kloubů.
  • Používá se k prevenci kardiovaskulárních onemocnění.
  • Užívá se nejen jako samostatný léčivý přípravek, ale také v kombinaci s jinými léčivými přípravky.
  • Často předepsán pro gynekologická onemocnění a dokonce i když nenosí plod během těhotenství
  • Existují také důkazy o pozitivním účinku aspirinu na vývoj šedého zákalu, srdečního infarktu a trombózy. Výzkum prokázal, že inhibuje funkci krevních destiček a zabraňuje jejich slepení.
  • Podle posledních objevů účinků aspirinu na organismus byla objevena nová úroveň expozice, jako je prevence karcinomu konečníku, prsu, plic a prostaty.

Jak užívat aspirin

  • V první řadě je nutné se poradit s lékařem, aby se ujistil, že je potřebný pro určité onemocnění.
  • Dávkování léku může předepsat pouze lékař. V opačném organismu lze získat větší dávku, než je potřeba, a bude třeba ji léčit na předávkování.
  • Pro dospělého (s teplem a bolestí) člověk nemůže užívat více než 4 tablety aspirinu denně a pro děti do jednoho roku - 1 tabletu, 2-4 roky 2 tablety.
  • Jednorázová dávka (s teplem a bolestí) pro dítě do jednoho roku se pro dospělou osobu stane 0,25 tabletami ve věku od 2 do 4 let - 0,5 tablety, pro 1 osobu.
  • Interval mezi aspirinem by měl být delší než 4 hodiny.
  • Aspirin nemůže pít ty nápoje, které zahrnují kofein: čaj, kávu, coca-cola, atd.
  • Nejlepší ze všeho je, aby se ochránil žaludek Aspirin pít mléko nebo minerální vodu.
  1. Je třeba vzít v úvahu, že kyselina acetylsalicylová má tendenci dráždit sliznici žaludku. Aspirin by proto neměl být užíván nalačno - pouze po jídle.
  2. Aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku, je třeba aspirinovou tabletu (tobolku) omýt alespoň 1 sklenicí vody, aby se rychleji rozpustila a začala působit.

Vedlejší účinky aspirinu

  • Aspirin může vést k rozvoji gastritidy nebo vředů, ne-li dodržovat pravidla recepce Toto riziko se týká především lidí, kteří trpí onemocněním gastrointestinálního traktu.
  • Také ve velkých dávkách může aspirin ovlivnit nervový systém. Mohou se vyskytnout nežádoucí účinky, jako je zvonění šachu, závratě, ztráta sluchu. Pokud však dávka na snížení nežádoucích účinků zmizí.
  • Může způsobit hepatitidu.
  • Negativně ovlivňuje kardiovaskulární systém.
  • V žádném případě nelze vzít lidi s onemocněním krve a těhotné ve třetím trimestru.
  • U lidí s astmatem a nosní polypózou se může vyskytnout udušení a astma.

Více informací o Aspirinu naleznete ve videu.

Aspirin - návod k použití a recenze

Aspirin je určen k ředění krve, prevenci trombózy, léčbě nemocí myokardu a bolesti hlavy - návod k použití léku obsahuje všechny potřebné informace pro pacienta. Léčivo je známé svou schopností zmírnit horečku a zastavit bolest v důsledku aktivní kompozice. Přečtěte si návod k použití.

Co je Aspirin?

Podle farmakologické klasifikace je aspirin zařazen do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID) s protidestičkovými vlastnostmi. To mu umožňuje mít širokou škálu činností - od eliminace bolesti po profylaktický účinek proti kardiovaskulárním onemocněním. Aktivní složkou kompozice je kyselina acetylsalicylová. Je zodpovědná za účinek drogy.

Složení tablet Aspirinu

Šumivé a klasické tablety Aspirin, stejně jako předpona "kardio". Všechny obsahují jako účinnou látku kyselinu acetylsalicylovou. Složení je uvedeno v tabulce:

Koncentrace kyseliny acetylsalicylové v mg na 1 tabletu

Bikonvexní, bílý, potištěný "kříž" a nápis "ASPIRIN 0,5"

Pomocné prvky kompozice

Mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob

10 ks. v balení blistrů s návodem k použití

10 ks. v blistru, od 1 do 10 blistrů v balení

Aspirin Action

Kyselina acetylsalicylová označuje nesteroidní složky, má antipyretický účinek, analgetický a protizánětlivý účinek. Jakmile je látka v těle, inhibuje práci enzymů cyklooxygenázy (inhibitoru) podílejících se na produkci prostaglandinů. Snižuje teplotu chřipky, zmírňuje bolesti kloubů a svalů, inhibuje agregaci krevních destiček.

Jakmile je kyselina acetylsalicylová uvnitř, je zcela absorbována z gastrointestinálního traktu. Pod vlivem jaterních enzymů se látka přeměňuje na kyselinu salicylovou (hlavní metabolit). U žen je metabolismus pomalejší vzhledem k nízké aktivitě sérových enzymů. Látka dosahuje maximální koncentrace v krevní plazmě po 20 minutách.

Látka se váže na krevní bílkoviny až do 98%, prochází placentou a do mateřského mléka. Poločas je 2-3 hodiny s použitím nízkých dávek a až 15 - vysoký. Ve srovnání s koncentrací salicylátů se kyselina acetylsalicylová v séru neakumuluje, vylučuje ledvinami. Při normální funkci močového traktu je do 72 hodin eliminováno až 100% jednorázové dávky látky.

Indikace pro použití

Podle pokynů je použití aspirinu určeno k prevenci infarktu myokardu, mrtvice, trombózy, křečových žil; pacientů s následujícími stavy: t

  • bolesti hlavy, bolesti zubů, menstruační, svalová, bolesti kloubů;
  • bolest v krku, záda;
  • zvýšená tělesná teplota pro nachlazení nebo infekční a zánětlivá onemocnění;
  • angina pectoris, koronární arteriální bypass.

Jak užívat aspirin

V návodu k použití je uvedeno, že lék je předepsán pro dospělé a děti starší 15 let. Užívá se po jídle se sklenkou čisté vody. Délka léčby bez konzultace s lékařem by neměla překročit týden jako anestetikum a tři dny na zmírnění horečky. Pokud potřebujete dlouhodobé užívání Aspirinu, poraďte se se svým lékařem o jmenování nižších dávek, komplexní léčbě léky nebo diagnóze k identifikaci infekce Helicobacter pylori.

Šumivé tablety jsou rozpuštěny ve sklenici vody, perorálně po jídle. Jednorázová dávka je 1-2 kusy, maximální denní - 6 kusů. Intervaly mezi recepcemi se pohybují od 4 hodin. Délka léčby bez lékařské konzultace je pět dní na úlevu od bolesti a tři dny na snížení horečky. Zvýšení dávkování a trvání léčby je možné po návštěvě lékaře.

Aspirin pro srdce

Kyselina acetylsalicylová zabraňuje tvorbě krevních sraženin v krvi a zabraňuje ucpávání krevních cév krevními destičkami. Malé dávky aspirinu mají příznivý vliv na krevní stav, což umožňuje jeho použití k prevenci vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Indikace pro použití jsou rizika v přítomnosti diabetu, obezity, arteriální hypertenze; podezření na srdeční infarkt, prevenci tromboembolie.

Aby se snížil počet vedlejších účinků, musíte použít speciální enterickou formu léku (Aspirin Cardio), injikovat roztoky s lékem intravenózně nebo intramuskulárně, použijte transdermální náplast. Podle pokynů pro prevenci mrtvice vezměte dávku 75-325 mg / den, při infarktu myokardu nebo při rozvoji ischemické cévní mozkové příhody - 162-325 mg (polovina tablety - 500 mg). Při užívání enterické formy musí být tableta rozdrcena nebo žvýkána.

Bolesti hlavy

U syndromů bolesti hlavy slabé a střední intenzity nebo horečnatého stavu by mělo být jednou užito 0,5-1 g léčiva. Maximální jednotlivá dávka je 1 gram. Intervaly mezi dávkami by měly být nejméně čtyři hodiny a maximální denní dávka by neměla být větší než 3 g nebo šest tablet. Aspirin by měl být opláchnut velkým množstvím tekutiny.

S křečovými žilami

Kyselina acetylsalicylová ředí krev, takže může být použita k zabránění lepení destiček, blokování žil. Lék inhibuje srážení krve, může být použit k léčbě křečových žil a prevenci jeho komplikací. K tomu použijte přípravek Aspirin Cardio, protože s tělem pečlivě zachází a způsobuje menší poškození žaludeční sliznice. Podle instrukcí by léčba žil měla být doprovázena příjmem 0,1-0,3 g léčiva denně. Dávka závisí na závažnosti onemocnění, hmotnosti pacienta, předepsané lékařem.

Zvláštní pokyny

V návodu k použití Aspirinu je bod speciálních instrukcí, který obsahuje pravidla pro užívání léku:

  • Pro rychlý účinek, žvýkat nebo sekat lék.
  • Vždy užívejte lék po jídle, aby nedošlo k poranění sliznice žaludku.
  • Lék může způsobit bronchospasmus, záchvat astmatu, reakce citlivosti (rizikové faktory - horečka, polypy v nose, chronická onemocnění gastrointestinálního traktu, průdušek a plic).
  • Nástroj zvyšuje tendenci ke krvácení, které je třeba zvážit před operací, extrakci zubů - měli byste přestat užívat lék 5-7 dní před operací a varovat lékaře.
  • Lék snižuje produkci kyseliny močové z těla, může způsobit záchvat akutní dny.

Během těhotenství a kojení

Aspirin je kontraindikován pro použití v prvním a třetím trimestru těhotenství kvůli schopnosti kyseliny acetylsalicylové procházet placentární bariérou. Ve druhém trimestru vyžaduje léčba opatrnost, pouze tak, jak je předepsáno lékařem a kdy přínos pro matku převyšuje riziko pro plod. Během kojení je Aspirin podle recenzí a pokynů zakázán, protože proniká do mateřského mléka.

Použití v dětství

Podle instrukcí je dětem mladším 15 let zakázáno používat aspirin a jiné léky s kyselinou acetylsalicylovou z důvodu zvýšeného rizika Reyeho syndromu v důsledku virových onemocnění. Tento stav je charakterizován výskytem encefalopatie a akutní tukové dystrofie jater s paralelním průběhem akutního selhání jater.

Lékové interakce

Návod k použití Aspirinu indikuje možné lékové interakce kyseliny acetylsalicylové s jinými léky:

  • Lék zvyšuje toxický účinek metotrexátu, narkotických analgetik, jiných NSAID, hypoglykemických perorálních látek.
  • Nástroj zvyšuje aktivitu sulfonamidů, redukuje antihypertenziva a diuretika (furosemid).
  • V kombinaci s glukokortikosteroidy, alkoholem a činidly obsahujícími ethanol se zvyšuje riziko krvácení a poškození sliznice gastrointestinálního traktu.
  • Nástroj zvyšuje koncentraci digoxinu, lithných přípravků, barbiturátů.
  • Antacida s hydroxidem hořčíku nebo hliníku zpomalují vstřebatelnost léčiva.

Vedlejší účinky

Návod k použití ukazuje následující nežádoucí účinky Aspirinu, které se vyvíjejí u pacientů: t

  • bolest břicha, pálení žáhy, zvracení krve, nevolnost, dehtová stolice;
  • skryté známky krvácení: anémie z nedostatku železa, perforace nebo eroze stěn žaludku a střev;
  • závratě, tinnitus;
  • kopřivka, bronchospasmus, angioedém, jiné alergické reakce.

Předávkování

Podle instrukcí jsou příznaky předávkování mírnou závažností nauzea, zvracení, ztráta sluchu, tinnitus, zmatenost, závratě, bolest hlavy. Odcházejí při nižších dávkách. Příznaky těžké fáze předávkování jsou horečka, respirační alkalóza. Pacient může trpět kómou, kardiogenním šokem, těžkou hypoglykemií, metabolickou acidózou a respiračním selháním.

Léčba předávkování je povinná hospitalizace pacienta, výplach (odstranění toxinů zavedením speciálního roztoku), alkalické diurézy s aktivním uhlím pro získání určitých parametrů kyselosti moči. Když pacient ztratí tekutinu, provede se hemodialýza a uvedou se opatření pro její náhradu. Symptom terapie se zabývá eliminací jiných příznaků.

Kontraindikace

Instrukce Aspirin říká následující kontraindikace, pro které je užívání drogy zakázáno:

  • exacerbace eroze nebo vředů zažívacího traktu;
  • hemoragická diatéza;
  • první a třetí trimestr těhotenství, kojení;
  • bronchiální astma;
  • přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou, NSAID nebo jiné složky přípravku;
  • věk do 15 let;
  • onemocnění jater;
  • dekompenzované srdeční selhání;
  • gastrointestinální krvácení.

Podmínky prodeje a skladování

Kyselinu acetylsalicylovou lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Lék se uchovává při teplotě do 30 stupňů, daleko od slunce a dětí. Doba použitelnosti je pět let.

Analogy

Následující analogy Aspirinu vyráběné tuzemskými i zahraničními společnostmi se vyznačují aktivní látkou kompozice, farmakologickým účinkem ve vztahu k lidskému tělu:

  • Thromboth ACC;
  • Acecardol;
  • Ibuprofen;
  • Antigripocapy;
  • Aspeter;
  • Citramon;
  • Aspicod;
  • Asprovit;
  • Acecarden;
  • Acelysin;
  • Copacil;
  • Paracetamol.

Cena Aspirinu

V online lékárnách nebo lékárnách se náklady na aspirin liší v závislosti na formě uvolnění a počtu tablet v balení. Vzorové ceny jsou uvedeny níže:

Naučíme se, jak se aspirin ředí krev

Aspirin je levný, ale účinný lék, který se používá k ředění krve, trombóze nebo jako profylaktické opatření. Nejčastěji se tento lék používá u pacientů starších 40 let, protože v důsledku fyziologického stárnutí se produkce hormonů zpomaluje, což zvyšuje srážlivost krve.

Trombóza může být náhlá a není vždy možné poskytnout pohotovostní lékařskou péči. Ale prevence takových stavů aspirinem snižuje riziko ischémie, patologií srdce. Pomůže nebo ne, pokud se krev stane viskózní? Jak ředit krev aspirinem a kolik pít?

Indikace

Aspirin pro ředění krve se doporučuje u pacientů se zvýšenou viskozitou, pokud mají trombózu nebo problémy se srdcem a cévami.

Kromě toho se lék doporučuje odstranit horečky, migrény, s problémy s mozkovou cirkulací, infarkt.

Tento nesteroidní lék má protizánětlivý účinek, může být použit pro léčbu patologií revmatické povahy a pro odstranění bolestí různých etiologií.

Je stejně důležité, jak ho pijete, jak pít aspirin k ředění krve řádně vám sdělit u lékaře.

Kontraindikace

Mohu si během těhotenství vzít aspirin, aby se krev zředila?

Aspirin pro ředění krve je kontraindikován v období porodu, zejména v pozdních obdobích. Nedoporučuje se jej užívat během kojení, pokud má pacient hemofilii, s nesnášenlivostí na složky léčiva.

Anna Ponyaeva. Vystudoval lékařskou fakultu Nižnij Novgorod (2007-2014) a rezort klinické laboratorní diagnostiky (2014-2016).

Přípravek by neměl být používán jako léčba peptického vředu, s tendencí k vnitřnímu krvácení, s astmatem, s patologií ledvin a jater.

Návod k použití

Dávkování

Standardní dávka pro léčbu onemocnění se může pohybovat od 300 mg do 1 g kyseliny acetylsalicylové. Léky opakujte po 4 hodinách.

Průběh léčby bez lékařského předpisu a předpisu by neměl překročit 5 dnů.

Při užívání přípravku je nutné pít pilulku s minerální vodou, sklenici mléka.

Pokud se používá jako preventivní opatření, potom se dávka zvolí od 160 do 325 mg denně. Lékaři potvrzují, že aspirin k ředění krve pomáhá snižovat riziko srdečního infarktu, mrtvice a jejich recidivy, cévní smrti.

Pro léčbu většiny patologických stavů a ​​při zředění krve zpravidla lékař připravuje pro každého pacienta individuální dávku. I když se obecně uznává, že tento nástroj je zcela bezpečný, nedodržování předpisů a předávkování povede k katastrofálním následkům a vedlejším účinkům.

Přijímací schéma

Aspirin pro ředění krve se doporučuje u pacientů starších 15 let. Tabletovací forma se nutně promyje a šumivé tablety se rozpustí ve vodě.

Přípravek se užívá po jídle v intervalu 4 hodin.

Nulové aplikace

Návod k použití uvádí, že tento lék může vyvolat astmatický záchvat, proto se nedoporučuje pro pacienty s tímto onemocněním as polypy v nose.

Často způsobuje kožní vyrážky a alergickou rýmu. Kyselina acetylsalicylová může způsobit vnitřní krvácení, takže není předepisována pro osoby, které podstupují chirurgický zákrok. V tomto případě je užívání léků zastaveno týden před tímto zákrokem.

Kromě toho lék odstraňuje kyselinu močovou z těla a pokud je pacient náchylný k dně, vyvolává ataky onemocnění.

Aspirin zvyšuje účinek nesteroidních léků, které snižují zánět, a proto se nedoporučuje používat současně pro nachlazení paracetamolem. Také se nedoporučuje kombinovat s antikoagulancii, heparinem, analgetiky a dalšími skupinami léků.

Při současném užívání s diuretiky může snížit jejich účinnost.

Při užívání alkoholických nápojů neberte kyselinu acetylsalicylovou. To může vyvolat vnitřní krvácení a zničit sliznice gastrointestinálního traktu.

Kolik můžete pít denně a na čem závisí?

Dávka léku závisí na předpisu ošetřujícího lékaře, onemocnění, jeho průběhu. Maximálně povoleno pít více než 6 tablet. To je asi 3 gramy.

Chcete-li odstranit bolest nebo horečka trvat až 1 gr. léky najednou.

Aby bylo možné získat léky na ředění krve, denní dávka by neměla být větší než 300 mg.

Pokud se kyselina acetylsalicylová používá k profylaxi ke snížení viskozity krve, musíte vypít nejméně 100 miligramů denně.

Aspirin v tomto případě může být užíván každý den nebo každý druhý den.

Doporučujeme sledovat video o aspirinu

Vlastnosti Aspirin Cardio

Jak se přípravek Aspirin Cardio liší od běžné kyseliny acetylsalicylové a který je lepší užívat?

Hlavní směr nástroje: ředění krve. Lék byl vyvinut lékárníky Bayer Bitterfeld GmbH. Má zlepšený vzorec se sníženým množstvím kyseliny acetylsalicylové, což zvyšuje jeho účinnost v boji proti krevním sraženinám. Lék působí rychleji než obvykle aspirin a rychle se vylučuje z těla.

Dávkování léku se volí individuálně, nedoporučuje se jej užívat bez souhlasu lékaře.

Prostředky mají 2 hlavní dávky: 100, 300 mg.

Při léčbě tablet v koncentraci 100 mg bude delší a užívání formy obsahující 300 mg by mělo pokračovat po dobu nejvýše 3 dnů.

Optimální dávka léku: 1 tableta denně.

Zpravidla se na začátku léčby Aspirin Cardio opije v koncentraci 300 mg a poté se změní na 100 mg.

Jako preventivní opatření můžete pít tablety obsahující 0, 3 mg každý druhý den. V tomto případě by lék v nižší koncentraci neměl užívat více než 2 tablety denně, jeden z nich by měl být žvýkán.

Vlastnosti "amerického" Aspirinu

Co může nahradit ruský aspirin? Tam je jeho protějšek, produkoval ve Spojených státech amerických.

Americký aspirin je dostupný ve formě šumivých tablet pouze v jedné dávce (325 mg). Často je doporučován lékárníky, kteří říkají, že jeho hlavní složky jsou nejvyšším stupněm čištění a neobsahují žádné nečistoty.

Kromě toho, vzhledem k formě léku, složky se rozpouštějí ve vodě a vstupem do gastrointestinálního traktu jsou snáze stravitelné, působí rychleji.

Porovnáte-li tento lék s tabletami ve skořápce, začne tento lék působit v průměru 4 hodiny po požití. Ale stojí za to připomenout, že takový lék nejen ředí krev a působí efektivně, ale má také řadu nevýhod.

Obsahuje kyselinu citrónovou pro zlepšení chuti, ale tato složka má negativní vliv na zubní sklovinu, která při dlouhodobém používání může způsobit jejich zvýšenou citlivost.

Tato složka má negativní vliv na sliznice gastrointestinálního traktu a zvyšuje riziko vzniku vředů a gastritidy.

Další léky na ředění krve

Co nahradit aspirin? Dnes existuje mnoho farmaceutických analogů na farmaceutickém trhu, které mají podobný účinek nebo mají stejnou složku ve svém složení.

Pak budeme hovořit o náhradách za výrobky, které lze zakoupit v případě, že požadovaný lék v lékárně není k dispozici.

Askofen

Tento léčivý přípravek je účinná látka, kterou je kyselina acetylsalicylová, paracetamol a kofein. Tento přípravek pomáhá snižovat zánět, zmírňuje horečku, používá se k odstranění bolesti různých etiologií. Lék je kontraindikován ve sklonu k alergickým reakcím, onemocněním gastrointestinálního traktu, s aneuryzmatem aorty, s astmatickými záchvaty. Nedoporučuje se pro těhotné ženy a kojící matky. Kontraindikován pro léčbu dětí mladších 15 let. Náklady na lék začíná od 15 rublů.

Aspicore

Jedná se o tablety obsahující kyselinu acetylsalicylovou. Mohou být v šumivé formě, vyrobené speciálně pro děti nebo ve skořápce. Používá se k léčbě migrény, zubů, k léčbě onemocnění kloubů, horeček. Je zakázáno používat s alergiemi na kyselinu acetylsalicylovou, s astmatickými záchvaty, s peptickým vředem. Nedoporučuje se léčit děti Aspicore mladší 15 let, těhotné a kojící ženy.

Náklady na fondy začínají od 65 rublů.

Acelysin

Uvolnění formy: prášek pro přípravu injekcí. Jedná se o analgetikum používané k odstranění bolesti jiné etiologie, například po operaci, při horečce s nachlazení, infekcí, s onemocněním kloubů, s neuralgií. Nedoporučuje se pro žaludeční vředy, astma, ledviny a jaterní problémy.

Náklady na lék začíná od 120 rublů.

Upsarin

Jedná se o nesteroidní léčivo, které se používá při léčbě bolesti, onemocnění kloubů, neuralgie. Používá se při komplexní terapii horeček, zánětů, akutních fází infekcí. Jeho použití se nedoporučuje pro aneuryzma aorty, nedostatek vitaminu K, s tendencí k alergiím, s astmatem, s vnitřním krvácením. Kontraindikováno u těhotných žen, kojících matek. Nepoužívá se k léčbě dětí mladších 15 let.

Náklady na lék začíná od 175 rublů.

Farmadol

Jedná se o tablety obsahující kyselinu acetylsalicylovou, kofein a paracetamol, které snižují horečku a eliminují zánět. Doporučuje se aplikovat při eliminaci syndromu bolesti jiné etiologie, při horečce, neuralgii. Nepoužívají se pro vnitřní krvácení, neléčí děti mladší 14 let a pacienty starší 60 let. Nedoporučuje se používat v případě nesnášenlivosti složek léčiva, těhotných žen a kojících matek. Farmadol se nepoužívá při onemocněních srdce a cév, diabetu, glaukomu.

Náklady na lék začíná od 80 rublů.

Předávkování a vedlejší účinky

Překročení denní dávky léčiva může vést k negativním důsledkům. V tomto případě je tělo otráveno kyselinou acetylsalicylovou, je rozděleno do 3 stupňů podle závažnosti intoxikace a může být mírné, střední nebo těžké.

Pacient začne zvonit v uších, je zde zmatek, může být závratě, začíná migréna.

Často se člověk dostává na zvracení, může zvracet, hladina glukózy v krvi klesá, vzniká dech. Při těžké intoxikaci může člověk dokonce upadnout do bezvědomí nebo do stavu šoku. V takových případech musíte okamžitě zavolat sanitku.

Před příchodem lékařů by měla být pacientovi poskytnuta první pomoc: osoba je nucena pít dostatek tekutin a poté uměle vypudit zvracení, aby očistila žaludek.

Můžete použít sorbentní přípravky, například aktivní uhlí.

Lékaři obvykle aplikují hydrogenuhličitan sodný do krevního oběhu pacienta nebo produkují hydratační terapii.

Lze použít jako preventivní?

Aspirin může být použit jako profylaktický, když je člověk náchylný k trombóze, má-li srdeční infarkt nebo mrtvici a existuje pravděpodobnost relapsu. Lékař předepíše pacientovi individuální dávku, zatímco dávka léčiva je nižší než u intenzivní terapie. Tablety se užívají každý den nebo každý druhý den.

V závislosti na stavu pacienta a jeho věku lze prevenci provádět pomocí kurzů nebo nepřetržitě.

Lidé starší 60 let doporučují pravidelnou profylaxi a ředění krve aspirinem.

Závěr

Aspirin je účinný nesteroidní lék, který lze použít k léčbě bolesti, ředění krve, prevenci trombózy. Stojí však za to připomenout, že nepříznivě ovlivňuje stav gastrointestinálního traktu a neměl by být používán déle než 3-5 dnů bez lékařského předpisu.

Jinak to může mít negativní důsledky pro tělo. Tablety mají řadu kontraindikací, neléčí děti mladší 15 let, těhotné, kojící matky.

Dnes na farmaceutickém trhu existuje několik forem léku obsahující kyselinu acetylsalicylovou (Aspirin Cardio, šumivý aspirin) a analogy aspirinu.

Tyto léky mohou být také použity jako intenzivní péče ke zvýšení viskozity krve a prevenci trombózy, infarktu myokardu, mrtvice a jiných závažných onemocnění.