Hlavní / Prevence

Rinicold (Rinicold) - návod k použití

Mezinárodní název: Rinicold

Složení a uvolňovací forma

Prášky 1 tableta obsahuje 500 mg paracetamolu, 30 mg kofeinu, 10 mg fenylefrin hydrochloridu, 2 mg chlorfenamin maleátu. Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, škrob, stearát hořečnatý, mastek, sodná sůl karboxymethylškrobu, želatina, polyvinylpyrrolidon, methylparaben, propylparaben.

V blistrech po 6, 10, 12, 20, 24 nebo 30 tabletách. Baleno v krabici.

Klinicko-farmakologická skupina

Léčivo pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění

Farmakoterapeutická skupina

Prostředky k odstranění příznaků akutních respiračních infekcí a nachlazení (narkotická analgetika + vazokonstriktor + vitamin)

Farmakologický účinek léku Rinicold

Kombinované léky používané pro nachlazení. Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky. Fenylefrin má vazokonstriktorový účinek, který pomáhá eliminovat nazální kongesci a omezuje nosní sekreci. Chlorfenamin má antialergický a anti-edematózní účinek. Snižuje vaskulární permeabilitu, eliminuje otok a hyperémii nosní sliznice, potlačuje příznaky alergické rýmy, usnadňuje dýchání. Kofein má stimulační účinek na centrální nervový systém, což vede ke snížení únavy a ospalosti a ke zvýšení psychické a fyzické výkonnosti.

Farmakokinetika

Údaje o farmakokinetice léčiva Rinicold nebyly poskytnuty.

Febrilní syndrom (katarální a infekční onemocnění); Sinusitida, rinorea (akutní rýma, alergická rýma).

Kontraindikace pro užívání léku Rinicold

Hypersenzitivita, výrazná ateroskleróza koronárních arterií, arteriální hypertenze (závažná), diabetes mellitus (závažná), těhotenství, laktace, věk dětí (do 6 let). Nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy; selhání jater a / nebo ledvin, glaukom s uzavřeným úhlem, hyperplazie prostaty; vrozená hyperbilirubinémie (syndrom Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor), arteriální hypertenze, thyrotoxikóza, diabetes, COPD (plicní emfyzém, chronická bronchitida), současné podávání inhibitorů MAO a beta-blokátorů.

Dávkovací režim a způsob použití léku Rinicold

Droga je předepsána uvnitř.

Dospělí - 1-2 karty. každých 4-6 hodin Maximální denní dávka - 8 tab.

Děti od 6 let - 1 karta. každých 4-6 hodin, ale ne více než 4krát denně po dobu nejvýše 5 dnů.

Vedlejší účinky

Na straně centrálního nervového systému: závratě, poruchy spánku, podrážděnost, bolesti hlavy.

Na straně zažívacího ústrojí: nevolnost, sucho v ústech.

Jiné: alergické reakce.

Při užívání léku v doporučených dávkách jsou nežádoucí účinky vzácné.

Použití v průběhu březosti a laktace

Léčivo je kontraindikováno pro použití v průběhu těhotenství a kojení (kojení) Použití při poruše funkce jater Je třeba předepsat lék na selhání jater, Gilbertův syndrom Použití při poruchách funkce ledvin Léčbu je třeba předepsat na selhání ledvin.

Použití léku u dětí

Děti od 6 let - 1 karta. každých 4-6 hodin, ale ne více než 4krát denně po dobu nejvýše 5 dnů.

Lék je kontraindikován u dětí do 6 let.

Zvláštní pokyny při užívání léku Rinicold

V průběhu léčby se provádí monitorování periferní krve a funkční stav jater. Během léčby neužívejte prášky na spaní a anxiolytika (trankvilizéry). Neužívejte s jinými léky obsahujícími paracetamol. Pokud symptomy nezmizí do 5 dnů, měli byste se poradit s lékařem. V průběhu léčby je nutné upustit od užívání ethanolu (je možný rozvoj hepatotoxického účinku), řídit motorové vozidlo a provádět další potenciálně nebezpečné činnosti, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

Předávkování

Symptomy jsou způsobeny hlavně účinkem paracetamolu: možná bledost kůže, anorexie, nevolnost, zvracení, hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšení protrombinového času.

Léčba: výplach žaludku následovaný jmenováním aktivního uhlí, symptomatická léčba.

Pacient by měl být v případě předávkování upozorněn na nutnost porady s lékařem.

Interakce s jinými léky

Lék zvyšuje účinek sedativ, ethanolu.

Kombinované použití s ​​antidepresivy, antiparkinsoniky, antipsychotiky, fenothiazinovými deriváty (chlorpromazin, trifluoperazin, levomepromazin) zvyšuje riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

Při současném užívání s SCS se zvyšuje riziko glaukomu.

Při současném použití chlorfenaminu s inhibitory MAO může furazolidon vést k hypertenzní krizi, vzrušení.

Tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek léčiva, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií. Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschy aktivitu fenylefrinu.

Obchodní podmínky lékárny

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Podmínky skladování léku Rinicold

Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí, na suchém místě při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

Použití léku Rinicold pouze tak, jak je předepsáno lékařem, popis je uveden jako reference!

Rinicold: návod k použití

Léčivo Rinikold patří do klinické farmakologické skupiny léčiv pro symptomatickou léčbu nachlazení. To vám umožní snížit závažnost těchto projevů jako rýma, bolest hlavy, horečka, bolesti těla.

Složení a uvolňovací forma

Léčivo Rinicold je dostupné ve formě tablet pro perorální podání (ústy). Obsahují několik aktivních komponent, mezi které patří:

  • Fenylefrin hydrochlorid - 10 mg.
  • Paracetamol - 500 mg.
  • Chlorfeniramin maleát - 2 mg.
  • Kofein - 30 mg.

Obsahují také pomocné složky, které zahrnují stearát hořečnatý, methylparaben, sodnou sůl glykolátu škrobu, mikrokrystalickou celulózu, mastek, propylparaben, želatinu, bramborový škrob, polyvinylpyrrolidon. Tablety jsou baleny v blistru po 10 kusech. Balení obsahuje 1, 2, 3 nebo 4 blistry a návod k použití.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinek tablet Rinicold v důsledku účinků jeho účinných složek: t

  • Paracetamol - inhibuje aktivitu enzymu COX (cykloxygenáza), který je zodpovědný za syntézu prozánětlivého mediátoru prostaglandinu. Snížení koncentrace prostaglandinu může snížit závažnost zánětlivých symptomů (horečka, bolest hlavy).
  • Kofein - stimulant, který vám umožní zvýšit efektivitu člověka, stejně jako zlepšit jeho pohodu.
  • Fenylefrin je stimulátor vaskulárních alfa-adrenergních receptorů, který způsobuje jejich zúžení a snížení otoku nosní sliznice.
  • Chlorfeniramin - antihistaminikum, které blokuje H-receptory histaminu, čímž redukuje projev alergických reakcí na pozadí respirační patologie.

Všechny složky léku jsou dobře absorbovány do krve ze střev po požití pilulky uvnitř. Jsou rovnoměrně rozloženy v tkáních, metabolizovány hlavně v játrech s tvorbou neaktivních produktů, které se vylučují z těla močí.

Indikace pro použití

Užívání přípravku Rinicold je indikováno ke snížení závažnosti symptomů (bolest hlavy, horečka, bolesti svalů a kloubů, kongesce nosu a výtok z něj, zimnice) doprovázející rozvoj chřipky, parainfluenza a dalších akutních respiračních onemocnění způsobených zejména různými viry.

Kontraindikace

Při určitých fyziologických a patologických stavech lidského těla je užívání přípravku Rinicold tablety kontraindikováno. Patří mezi ně:

  • Těhotenství kdykoliv během období kojení (laktace).
  • Věk dětí do 6 let.
  • Současné užívání beta-blokátorů, tricyklických antidepresiv, inhibitorů monoaminooxidázy (MAO).
  • Současný příjem jiných léčiv obsahujících paracetamol nebo jiné sloučeniny ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv.
  • Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Tablety přípravku Rinicold se používají s opatrností u některých komorbidit, mezi které patří vysoký krevní tlak, aterosklerotická vaskulární choroba srdce, nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenáza, glaukom s uzavřeným úhlem, adenomy prostaty u mužů, renální a jaterní insuficience, včetně Gilbertova syndromu. Než začnete užívat pilulky, musíte se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace.

Dávkování a podávání

Tablety Rinicold jsou určeny k perorálnímu podání. Užívají se perorálně, nejlépe po jídle. Dávka pro dospělé je 1-2 tablety každých 4 - 6 hodin, ale ne více než 8 tablet denně, pro děti starší 6 let - 1 tableta po 4-6 hodinách, ale ne více než 4krát denně. Průběh léčby by neměl překročit 5 dnů.

Vedlejší účinky

Tablety Rinicold jsou obecně dobře snášeny. Někdy se na pozadí jejich příjmu může objevit nevolnost, závratě, poruchy spánku, podrážděnost, sucho v ústech, bolesti hlavy, alergické reakce (vyrážka na kůži, svědění, kopřivka, angioedém Quincke). V takových případech by mělo být užívání léčiva přerušeno a poraďte se s lékařem.

Zvláštní pokyny

Než začnete tablety přípravku Rinicold užívat, měli byste si pozorně přečíst návod k léku a věnovat pozornost několika zvláštním pokynům:

  • Při užívání pilulek byste se měli vzdát alkoholu.
  • Aktivní složky přípravku Rinicold tablety mohou reagovat s léky jiných farmakologických skupin, proto by se jejich použití mělo konzultovat se svým lékařem.
  • Současné užívání nesteroidních protizánětlivých léčiv (kyselina acetylsalicylová, ibuprofen, analgin) s jinými zástupci farmakologické skupiny je vyloučeno.
  • Pokud potřebujete provést práci spojenou s potřebou zvýšené koncentrace a rychlosti psychomotorických reakcí, je třeba postupovat opatrně.

V lékárnách se tablety Rinicold prodávají bez lékařského předpisu. Výskyt pochybností nebo otázek týkajících se jejich přijetí je důvodem návštěvy lékaře.

Předávkování

Předávkování může být způsobeno paracetamolem obsaženým v tabletách přípravku Rinicold. Projevy se vyvíjejí při jednorázovém příjmu 10-15 g paracetamolu (jeho obsah v první tabletě je 500 mg). Příznaky předávkování zahrnují nevolnost, zvracení, toxické poškození jater se smrtí jeho buněk (hepatonekróza). Léčba předávkování zahrnuje výplach žaludku, užívání střevních sorbentů (aktivního uhlí) a zavedení protilátek (methionin, N-acetylcystein), které si lékař zvolí, v závislosti na době po předávkování.

Analogy tablet Rinicold

Podobnými přípravky pro přípravu tablet Rinicold jsou Rinzasip, AjiCOLD, Flystop.

Podmínky skladování

Doba použitelnosti tablet Rinicoldu je 3 roky, uchovávejte je na tmavém, suchém místě, které je pro děti nepřístupné při teplotě vzduchu do + 25 ° C.

Rinikold cena

Průměrná cena 10 tablet Rinikold v lékárnách v Moskvě se pohybuje od 100-126 rublů.

Rinicold - oficiální * návod k použití

Registrační číslo:

Obchodní název léku:

Mezinárodní nevlastnící název nebo název seskupení:

Paracetamol + fenylefrin + chlorfenamin + kofein

Forma dávkování:

Popis

Bílé, bikonvexní, oválné, nepotažené tablety s rizikem na jedné straně.

Složení

Jedna tableta obsahuje: t

Účinné látky: paracetamol 500 mg, kofein 30 mg, fenylefrin hydrochlorid 10 mg, chlorfeniramin maleát 2 mg.

Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza 64,70 mg, kukuřičný škrob 94,0 mg, želatina 4,0 mg, povidon-C30 5,0 mg, methyl-para-hydroxybenzoát 0,75 mg, propyl para-hydroxybenzoát 0,075 mg, mastek 15,0 mg, stearát hořečnatý 7, 0 mg, sodná sůl karboxymethylškrobu 17,0 mg.

Farmakoterapeutická skupina: t

lék na příznaky nachlazení a chřipky.

ATH kód: R05X

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Kombinované léčivo. Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky. Fenylefrin - vazokonstrikční působení, čímž pomáhá eliminovat nazální kongesci a omezit nosní výtok. Chlorfeniramin má antialergický a anti-edémový účinek. Snižuje vaskulární permeabilitu, eliminuje otok a hyperémii nosní sliznice, potlačuje příznaky alergické rýmy, usnadňuje dýchání. Kofein má stimulační účinek na centrální nervový systém, což vede ke snížení únavy a ospalosti a ke zvýšení psychické a fyzické výkonnosti.

Farmakokinetika

Údaje o farmakokinetice léku Rinicold nejsou uvedeny.

Indikace pro použití:

- nachlazení, doprovázené rýmou, kongescí nosu, bolestí hlavy, horečkou, zimnicí, bolestmi v kloubech a svalech.

Kontraindikace

Přecitlivělost na léčivo; současné užívání jiných léků obsahujících látky, které jsou součástí léčiva Rinicold; současné podávání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů; těhotenství, kojení; věku dětí (do 6 let).

Bezpečnostní opatření pro použití

S opatrností - nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy; krevní nemoci, selhání jater a / nebo ledvin, glaukom s uzavřeným úhlem, adenomy prostaty; Gilbertův syndrom, hypertenze, onemocnění štítné žlázy, diabetes, bronchiální astma.

Zvláštní pokyny

Během léčby by se měl zdržet užívání alkoholu.

Neužívejte Rinicold spolu s jinými léky obsahujícími paracetamol.

Dávkování a podávání: t

Uvnitř dospělých - 1-2 tablety každých 4-6 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet.

Děti starší 6 let - 1 tableta každých 4-6 hodin, ale ne více než 4krát denně po dobu nejvýše 5 dnů.

Interakce s jinými léky:

Zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu. Antidepresiva, antiparkinsonika, antipsychotika, fenothiazinové deriváty - zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu. Glukokortikosteroidy zvyšují riziko vzniku glaukomu. Paracetamol snižuje účinnost diuretik. Chlorfeniramin současně s inhibitory MAO může furazolidon vést k hypertenzní krizi, agitaci, hyperpyrexii. Tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií. Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschy aktivitu fenylefrinu.

Vedlejší účinky:

Při užívání léku v doporučených dávkách jsou nežádoucí účinky vzácné. Pokud se vyskytnou vedlejší účinky, mohou se projevit jako alergické reakce, závratě, poruchy spánku, zvýšená vzrušivost, nevolnost, bolest hlavy, sucho v ústech.

Předávkování

Lék by měl být užíván pouze v doporučených dávkách. Předávkování je obvykle způsobeno paracetamolem.

Příznaky: bledá kůže, anorexie, nevolnost, zvracení; hepatonekróza; zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšení protrombinového času. V případě předávkování okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Léčba: výplach žaludku následovaný jmenováním aktivního uhlí; symptomatická terapie.

Vlastnosti léku při prvním vstupu nebo při jeho zrušení.

Žádná zvláštnost jednání při prvním vstupu nebo zrušení drogy Rinicold není registrována.

Akce lékaře (zdravotník), pacient při vynechání příjmu jedné nebo více dávek léku Rinikold.

Při vynechání jedné nebo několika dávek léku se nevyžaduje žádná speciální opatření lékaře (zdravotníka) ani pacienta.

Charakteristiky lékařského využití této drogy u těhotných žen, žen během kojení, dětí, dospělých s chronickými onemocněními.

Léčivo je kontraindikováno pro použití během těhotenství a kojení (kojení).

Děti mladší 6 let, kteří užívají tuto drogu, se nedoporučují.

Starší pacienti.

Při absenci renálního poškození je třeba dodržovat obvyklý dávkovací režim. Zkušenosti s použitím u pacientů s chronickým selháním ledvin (CRF) a / nebo středně závažným selháním jater jsou omezené.

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy.

Při práci, která vyžaduje soustředění, rychlost motorických a psychomotorických reakcí, je třeba dbát zvýšené opatrnosti.

Formulář vydání

Na 10 tabletách v blistru z PVC-hliníkové fólie nebo v pásku z hliníkové fólie. Na 1, 2, 3 nebo 4 blistrech nebo proužku s instrukcí pro aplikaci se umístí do kartonové krabice.

Podmínky skladování

Na suchém místě při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Obchodní podmínky lékárny

Bez lékařského předpisu.

Výrobce: t

Shreya Life Saensiz Pvt. Ltd., Indie.

Shrey House, 301 / A, Pereira Hill Road, Anderi (východ.) Bombaj.

Stížnosti spotřebitelů zaslané na adresu zastupitelského úřadu:

111033 Moskva, st. Zolotorozhsky šachta, 11, s. 21

Rinicold

Obecné informace

Obchodní jméno

O léku:

Kombinované léčivo. Má antipyretické, analgetické, vazokonstrikční, antialergické a anti-edémové účinky. Lék na odstranění příznaků nachlazení a chřipky.

Indikace a dávkování:

Katarální onemocnění spojená s rýmou, kongescí nosu, bolestí hlavy, horečkou, zimnicí, bolestí kloubů, svalů.

Droga je předepsána uvnitř.

Dospělí - 1-2 karty. každých 4-6 hodin Maximální denní dávka - 8 tab.

Děti od 6 let - 1 karta. každých 4-6 hodin, ale ne více než 4krát denně po dobu nejvýše 5 dnů.

Předávkování:

Symptomy jsou způsobeny hlavně účinkem paracetamolu: možná bledost kůže, anorexie, nevolnost, zvracení, hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšení protrombinového času.

Léčba: výplach žaludku následovaný jmenováním aktivního uhlí, symptomatická léčba.

Pacient by měl být v případě předávkování upozorněn na nutnost porady s lékařem.

Vedlejší účinky:

Na straně centrálního nervového systému: závratě, poruchy spánku, podrážděnost, bolesti hlavy.

Na straně zažívacího ústrojí: nevolnost, sucho v ústech.

Jiné: alergické reakce.

Při užívání léku v doporučených dávkách jsou nežádoucí účinky vzácné.

Kontraindikace:

Kojení (kojení)

Dětský věk do 6 let

Současné užívání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů

Současný příjem jiných léčiv obsahujících účinné látky tvořící Rinicold

Přecitlivělost na složky léčiva

Léčivý přípravek by měl být předepisován s opatrností v případě nedostatku glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, onemocnění krve, selhání ledvin a / nebo jater, glaukomu s uzavřeným úhlem, adenomu prostaty, Gilbertova syndromu, arteriální hypertenze, onemocnění štítné žlázy, diabetes mellitus, astma astma.

Interakce s jinými léky a alkoholem:

Lék zvyšuje účinek sedativ, ethanolu.

Kombinované použití s ​​antidepresivy, antiparkinsoniky, antipsychotiky, fenothiazinovými deriváty (chlorpromazin, trifluoperazin, levomepromazin) zvyšuje riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

Při současném užívání s SCS se zvyšuje riziko glaukomu.

Při současném použití chlorfenaminu s inhibitory MAO může furazolidon vést k hypertenzní krizi, vzrušení.

Tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek léčiva, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií. Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschy aktivitu fenylefrinu.

Během léčby by se měl zdržet užívání alkoholu.

Složení a vlastnosti:

Jedna tableta obsahuje: účinnou látku, - 500 mg paracetamolu, kofeinu 30 mg fenylefrin-hydrochlorid 10 mg Chlorfeniramin maleát 2 mg.Vspomogatelnye látky: mikrokrystalická celulóza, škrob, stearát hořečnatý, mastek, sodná sůl karboxymethylškrobu, želatina, polyvinylpyrrolidon, methylparaben, propylparaben.

Kombinované léky používané pro nachlazení. Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky. Fenylefrin má vazokonstriktorový účinek, který pomáhá eliminovat nazální kongesci a omezuje nosní sekreci. Chlorfenamin má antialergický a anti-edematózní účinek. Snižuje vaskulární permeabilitu, eliminuje otok a hyperémii nosní sliznice, potlačuje příznaky alergické rýmy, usnadňuje dýchání. Kofein má stimulační účinek na centrální nervový systém, což vede ke snížení únavy a ospalosti a ke zvýšení psychické a fyzické výkonnosti.

Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí, na suchém místě při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 3 roky.

Rinicold

Cena v internetových lékárnách:

Rinicold je kombinovaný lék určený k odstranění příznaků akutních respiračních onemocnění. Má výrazný analgetický, antipyretický a antikoncepční účinek. Aktivními složkami léčiva jsou: paracetamol, chlorfenamin maleát, kofein a fenylefrin hydrochlorid.

Forma uvolnění a složení

Léčivo je dostupné ve formě tablet, sirupu (Rinicold Broncho) a prášku pro perorální roztok (Rinicold HotMix).

Složení tablet Rinicoldu zahrnuje: 500 mg paracetamolu, 10 mg hydrochloridu fenylefrinu, 30 mg kofeinu a 2 mg chlorfenamin maleátu. Pomocné složky: stearát hořečnatý, škrob, mikrokrystalická celulóza, želatina, sodná sůl karboxymethylškrobu, methylparaben, propylparaben, mastek, polyvinylpyrrolidon.

Rinikold HotMix je dostupný v 5 g sáčcích, v balení 5 nebo 10 sáčků. Jedno sáček obsahuje: 750 mg paracetamolu, 20 mg feniramin maleátu, 10 mg fenylefrin hydrochloridu a 30 mg kofeinu. Pomocné látky: bezvodá kyselina citrónová, chlorid sodný, edetát disodný, aspartam, citrát sodný bezvodý, mannitol, bezvodá laktosa, barvivo, příchuť ananasu, citron nebo pomeranč.

Sirup Rinicold Broncho se prodává v tmavých skleněných lahvích po 100 ml. 10 ml sirupu obsahuje: 100 mg guaifenesinu, 15 mg hydrochloridu ambroxolu, 2 mg maleinan chlorfenaminu a 5 mg hydrochloridu fenylefrinu. Pomocné složky: edetát disodný, methylparahydroxybenzoát, sacharóza, citrát sodný, propylparahydroxybenzoát, glycerin, sorbitol, kyselina citrónová, mentol, žlutozelené barvivo, melounová příchuť, čištěná voda.

Farmakologický účinek

Farmakologická aktivita léčiva vzhledem k vlastnostem jeho účinných látek. Paracetamol, který má analgetický a antipyretický účinek na tělo, je součástí přípravku Rinicold. Fenylefrin je známý svým vazokonstrikčním účinkem, díky kterému snižuje nosní výtok a eliminuje přetížení. Chlorfenamin snižuje otok a hyperémii nosní sliznice, snižuje propustnost cév, eliminuje příznaky alergické rýmy. Kofein stimuluje centrální nervový systém, bojuje s ospalostí a letargií, zvyšuje psychickou a fyzickou výkonnost pacienta.

Složení Rinicold Broncho a také zahrnuje guaifenesin a ambroxol, které snižují viskozitu sekrece průdušek a usnadňují vykašlávání.

Indikace

Podle instrukcí pro Rinicold je lék určen k léčbě akutních respiračních onemocnění. Lék pomáhá řešit takové příznaky jako je horečka, kongesce nosu, zimnice, rýma, bolesti hlavy, nepohodlí v kloubech a svalech.

Kontraindikace

Podle pokynů by tablety a sirup Rinikold neměly být předepisovány dětem mladším 6 let a práškem HotMix - dětem do 15 let. Kromě toho je droga zakázáno užívat těhotné a kojící ženy, stejně jako pacienty s přecitlivělostí na své složky.

S opatrností Rinikold předepsán v přítomnosti následujících onemocnění:

  • adenomy prostaty;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • onemocnění štítné žlázy;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • selhání jater nebo ledvin;
  • arteriální hypertenze;
  • Gilbertův syndrom;
  • bronchiální astma;
  • diabetes;
  • onemocnění krve.

Rinicold má negativní vliv na schopnost řídit dopravu a další komplexní mechanismy. Při jeho používání by se mělo upustit od užívání alkoholu.

Návod k použití Rinicold (metoda a dávkování) t

Dospělí pacienti užívají 1-2 tablety přípravku Rinicold každých 6 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet. Děti starší 6 let dostávají 1 tabletu přípravku Rinicold každých 4-6 hodin při maximální dávce léku - 4 tablety denně a doba trvání léčby je nejvýše 5 dnů.

Prášek Rinicold HotMix předepsaný pacientům nad 15 let podle následujícího schématu: jeden sáček 3-4 krát denně (interval mezi dávkami - 4-6 hodin). Obsah sáčku se nalije do sklenice naplněné horkou vodou, smíšené a opilé. Lékaři nedoporučují užívání léku déle než 5 dní jako anestetikum a více než 3 dny jako antipyretikum.

Sirup Rinikold Broncho pacienti starší 12 let užívají 4 lžičky. třikrát denně a děti ve věku 6-12 let - 2 lžičky. dvakrát nebo třikrát denně.

Vedlejší účinky

Lék je pacienty obvykle dobře snášen. Ve vzácných případech se vyvíjejí následující nežádoucí účinky:

  • Ze strany centrální nervové soustavy: ospalost, bolesti hlavy a závratě, poruchy spánku, podrážděnost, podrážděnost, zmatenost.
  • Ze strany kardiovaskulárního systému: prudký nárůst krevního tlaku nebo tachykardie.
  • Na straně zrakového orgánu: zvýšený nitrooční tlak, ochrnutí ubytovani, mydriáza.
  • Na straně zažívacího ústrojí: bolest v epigastrickém regionu, nevolnost, zácpa, zvracení, průjem.
  • Alergické reakce: angioedém, svědění, kožní vyrážka.
  • Jiné: obtížné močení, suché sliznice.

Předávkování

Předávkování přípravkem Rinicold je doprovázeno následujícími příznaky: bledostí kůže, nevolností, zvracením, hepatonekrózou, anorexií. V tomto případě je nutné provést výplach žaludku, podat pacientovi aktivní uhlí a provést symptomatickou léčbu.

Interakce s jinými léky

Přípravek Rinicold je kontraindikován současně s léky, které obsahují podobné účinné látky.

Kombinované užívání přípravku Rinicold s antidepresivy, fenothiazinovými deriváty, antipsychotiky a antiparkinsoniky zvyšuje riziko vzniku retence moči, zácpy a sucho v ústech.

Tricyklická antidepresiva zvyšují účinnost přípravku Rinicold. Kombinace léčiva s SCS může vyvolat rozvoj glaukomu.

Chlorfenamin v kombinaci s furazolidonem nebo inhibitory MAO může způsobit hypertenzní krizi.

Rinicold zvyšuje účinek ethanolu a sedativ, stejně jako snižuje hypotenzní aktivitu guanethidinu, což zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschee účinek fenylefrinu.

Popis zveřejněný na této stránce je zjednodušenou verzí oficiální verze souhrnu léku. Informace jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou vodítkem pro samoléčbu. Před použitím léku se poraďte s odborníkem a přečtěte si pokyny schválené výrobcem.

Rinicold - návod k použití, složení, indikace, vedlejší účinky, analogy a cena

Jedná se o kombinovaný lék pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění. Rinicold poskytuje vazokonstriktorový, analgetický, antipyretický účinek, snižuje hlen a zmírňuje kongesci nosu. Léčivo proti chřipce a dalším akutním respiračním virovým infekcím stimuluje aktivaci centrálního nervového systému, má antialergický a anti-edémový účinek.

Návod k použití Rinikolda

Léčivo patří k klinickým a farmakologickým typům léků, které eliminují příznaky nachlazení. Rinicold snižuje závažnost nachlazení, zmírňuje zimnici a bolesti hlavy charakteristické pro respirační patologie. Aby se zabránilo rozvoji nežádoucích účinků na těle, je důležité dodržovat doporučený režim tablet. Vzhledem k tomu, že složky přípravku Rinicold jsou součástí přípravku na vysoké úrovni, léčba by se měla řídit těmito pravidly:

  • pilulky by neměly být užívány s alkoholickými nápoji nebo s léky obsahujícími ethanol, protože riziko toxického poškození jater je vysoké;
  • Přípravek Rinicold může způsobit inhibici reakcí, což je důležité zvážit u lidí, kteří řídí vozidlo nebo v interakci s komplexními mechanismy.

Složení Rynicold

Léčivo proti chřipce a ARVI je dostupné ve formě tablet pro perorální podání, baleno po 10 kusech v blistru. Lepenkové balení obsahuje od 1 do 4 desek. Složení přípravku Rinicold obsahuje následující léčivé látky: t

Dávkování v 1 tabletě

Kromě účinných látek obsahují tablety proti symptomatickým projevům běžného nachlazení Rinicold pomocné složky. Patří mezi ně:

  • sodná sůl karboxymethylškrobu;
  • stearát hořečnatý;
  • bramborový škrob;
  • mikrokrystalická celulóza;
  • methylparaben;
  • talek;
  • polyvinylpyrrolidon;
  • propylparaben;
  • želatina.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Díky kombinaci látek ve složení léčiva a jejich správnému dávkování Rinicold účinně bojuje proti patogenům chorobného stavu, což zajišťuje urychlení regenerace. Účinek léku je způsoben těmito faktory:

  1. Paracetamol rychle vstupuje do systémové cirkulace, téměř není v kontaktu s proteinovými sloučeninami krve. Látka zabraňuje tvorbě cyklooxygenázy, inhibuje růst prostaglandinů, takže paracetamol snižuje zánět, snižuje horečku a poskytuje analgetický účinek.
  2. Fenylefrin. Složka zodpovědná za zúžení krevních cév a odstranění oteklosti, normalizace respiračního procesu, snížení tvorby sliznic v nosohltanu.
  3. Kofein. Látka stimuluje centrální nervový systém, eliminuje svalovou slabost, závratě, slabost, letargii. Kofein pomáhá obnovit fyzickou a duševní aktivitu.
  4. Chlorfenamin. Má vliv na receptory, odstraňuje zánětlivý proces, příznaky alergie. Jako výsledek, otok sliznice dýchacího ústrojí.

Navzdory tomu, že Rinicold neposkytuje terapeutický účinek srovnatelný s účinkem antibiotik nebo antivirotik, díky přísadám v přípravku rychle eliminuje příznaky indispozice, což značně usnadňuje průběh onemocnění. Všechny látky ve složení léčiva jsou dokonale absorbovány střevními stěnami do krve, po které jsou rovnoměrně rozloženy ve tkáních. Metabolizované aktivní složky hlavně v játrech s tvorbou neaktivních produktů, které jsou z těla odstraněny močí.

Z jakých tablet Rinikold

Ukázalo se, že užívání tablet snižuje závažnost symptomů nachlazení, rýmy, chřipky a dalších akutních respiračních virových infekcí. S pomocí Rinicoldu můžete eliminovat:

  • bolest hlavy;
  • zimnice;
  • nazální kongesce;
  • bolesti těla;
  • celková slabost, bledá kůže, ospalost;
  • otoky dýchacích cest;
  • rýma

Dávkování a podávání

Tablety se podle pokynů nedoporučuje užívat na hubený žaludek. Je lepší brát léky po jídle, pít dolů se spoustou tekutiny. Přerušení by mělo být minimálně 4-6 hodin. Doporučené dávkování:

  • pro děti od 6 let - 1 tableta třikrát denně;
  • dospělí - 1-2 tablety 3-4krát denně.

Průběh léčby Rinikold trvá 5-7 dnů. Pokud se stav pacienta po tom nezlepšil, není třeba pokračovat v pití pilulek, a měli byste se znovu poradit s lékařem, který si vybere jiný lék. Vezměte si čaj Rinikold Hotmix lépe horký. Příprava roztoku je jednoduchá: prášek z 1 sáčku se rozpustí ve sklenici vody a vypije se v jednom dně 1-2 hodiny po jídle.

Doporučené dávkování čaje: mladiství od 15 let a dospělí - 1 sáček každých 4-6 hodin (maximálně 4 sáčky denně). Aby se zabránilo výskytu nežádoucích vedlejších reakcí, může být přípravek Hotmix jako analgetikum užíván déle než 5 dní a jako febrifuge - maximálně 3 dny. S neúčinností léčby je s lékařem projednána další léčba.

Lékové interakce

Je zakázáno kombinovat přípravek Rinicold s léky obsahujícími stejné účinné látky, aby nedošlo k vyvolání předávkování. Je zvláště důležité kontrolovat složení léčiv na přítomnost paracetamolu. Lékové interakce přípravku Rinicold s jinými léky: t

  • s psycholeptickými léky - zvyšuje se sedativní účinek;
  • s léky obsahujícími ethanol - zvyšuje toxické účinky na játra;
  • s antidepresivy, antiparkinsonikami, antipsychotiky, fenothiazinovými deriváty - sucho v ústech, porucha vylučování moči (diuréza), zácpa se vyvíjí;
  • s furasolidonem, inhibitory MAO - CNS je excitován, hypertenzní krize;
  • s glukokortikosteroidy - existuje riziko vzniku glaukomu;
  • s antidepresivy tricyklické skupiny - sympatomimetický účinek léčiva je zvýšen;
  • s halothanem - zvyšuje se riziko gastrické arytmie;
  • s Guanethidinem - stimulační účinek alfa-adrenoreceptorů je zvýšen, zatímco hypotenzní účinek je snížen.

Vedlejší účinky

Tablety přípravku Rinicold jsou zpravidla pacienty dobře snášeny, aniž by z těla vyvolávaly negativní reakce. Možné jsou však i nežádoucí účinky. Patří mezi ně:

  • kožní vyrážky, svědění, jiné alergické projevy;
  • zvracení, nevolnost;
  • porušení tvorby krve;
  • hypertenze;
  • průjem;
  • renální kolika;
  • poruchy spánku;
  • závratě, bolesti hlavy;
  • narušení zažívacího traktu, bolest v tomto místě;
  • problémy s močením;
  • únava, letargie;
  • kašel, zhoršené respirační funkce atd.

Předávkování

Během léčby přípravkem Rinicold je třeba vzít v úvahu, že léčivo obsahuje paracetamol, při vysokých dávkách, které mohou způsobit poškození jater, a v závažných případech i nekrózu. Nebezpečí předávkování je, že intoxikace se často vyvíjí skrytě a odhaluje se až po 1-2 dnech. Příznaky charakteristické pro tento stav jsou:

  • zvracení záchvatů;
  • bledá, modrá kůže;
  • bolest břicha;
  • nevolnost

Otrava fenylefrinem je méně nebezpečná než otrava paracetamolem, ale také způsobuje nepříjemné následky. Je možné ji eliminovat odebráním enterosorbentu a pitím velkého množství vody. Otrava fenylefrinem se projevuje jako:

  • zvýšení tlaku;
  • rozmazané vidění;
  • bolesti hlavy, závratě;
  • záchvaty;
  • zvracení;
  • ospalost, střídání s nervovým vzrušením.

Kontraindikace

Tablety přípravku Rinicold se užívají s opatrností v případě těhotenství, při současných patologických stavech, jako je hypertenze, aterosklerotické léze srdečních cév, glaukom s uzavřeným úhlem, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, adenomy prostaty, selhání jater nebo ledvin atd. Před zahájením léčby je důležité se ujistit žádné kontraindikace. Je zakázáno užívat lék lidem, kteří mají:

  • narušený spánek;
  • hepatitida;
  • ischemická choroba srdce;
  • onemocnění krve a kardiovaskulárního systému;
  • patologie ledvin, jater;
  • individuální citlivost na látky ve složení tablet;
  • hypertenze;
  • závislost na alkoholu.

Podmínky prodeje a skladování

Tablety Rinicold zůstávají vhodné pro příjem po dobu 3 let, pokud je skladujete na suchém místě chráněném před přímým slunečním zářením. Současně by měla být teplota vzduchu pod 25 stupňů.

Analogy

Chcete-li nahradit přípravek Rinicold lékem s podobným terapeutickým účinkem, měli byste se poradit s lékařem. Podobně v přípravcích složení jsou:

  1. Flustop. Lék se používá k prevenci a léčbě chřipky u dospělých a dětí od 12 let. Léčivo má maximální účinek při léčbě virů typu A a B.
  2. Rinzasin. Maximální složení ve směsi s léčivem Rinocold. Používá se pro symptomatickou léčbu nachlazení, která je vhodná pro prevenci SARS.
  3. Angrimakové. Léčivo na bázi paracetamolu se používá k léčbě příznaků akutních respiračních virových infekcí, horečnatých stavů na pozadí virových lézí dýchacích cest.
  4. Rinicold Broncho. Vyrábí se v Indii ve formě sirupu a má mírně odlišné složení (místo kofeinu s paracetamolem obsahuje ambroxol a guaifenesin). Podporuje rychlý výtok sputa z dýchacích cest.

Cena Rinicold

Léky na nachlazení a chřipku se vydávají v lékárnách bez lékařského předpisu. Přibližné náklady na různé formy Rinicold v Moskvě:

Rinicold

Návod k použití:

Ceny v internetových lékárnách:

Rinicold je kombinovaný lék pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění, má analgetikum, antipyretikum, vazokonstrikční účinek, pomáhá eliminovat nazální kongesci a omezuje sekreci z ní, má stimulační účinek na centrální nervový systém, anti-edém a antialergický účinek.

Forma uvolnění a složení

Forma dávkování - tablety: oválný bikonvexní tvar, bílá barva, na jedné straně dělící riziko (10 kusů v blistrech nebo pásech, v kartonovém svazku po 1, 2, 3 nebo 4 blistrech nebo proužcích).

Obsah léčivých látek Rinicold v 1 tabletě: t

  • Paracetamol: 0,5 g;
  • Fenylefrin hydrochlorid: 0,01 g;
  • Kofein: 0,03 g;
  • Chlorfenamin maleát: 0,002 g

Pomocné složky: sodná sůl karboxymethylškrobu, polyvinylpyrrolidon, mikrokrystalická celulóza, methylparaben, želatina, škrob, mastek, stearát hořečnatý, propylparaben.

Indikace pro použití

Aplikace Rinikold je určen k léčbě katarálních patologií vyskytujících se s horečkou, zimnicí, bolestí hlavy, kongescí nosu, rýmou, bolestí kloubů a svalů.

Kontraindikace

  • Současné použití léčiv, jejichž aktivní složky duplikují složení léčiva;
  • Věk do 6 let;
  • Období těhotenství a kojení;
  • Současná léčba tricyklickými antidepresivy, beta-blokátory, inhibitory monoaminooxidázy (MAO);
  • Individuální nesnášenlivost složek léčiva.

Opatrnost je vhodné přiřadit pacientů Rinikold s dědičným deficitem Poruchy glukóza-6-fosfát dehydrogenázy, jater a / nebo ledvin, Gilbertova syndromu, hypertenze, onemocnění krve, glaukomu s uzavřeným úhlem, bronchiální astma, BPH, diabetes mellitus, poruchy funkce štítné žlázy.

Dávkování a podávání

Tablety se užívají orálně.

Dávka a doba aplikace předepsaná lékařem, s ohledem na věk pacienta.

  • Dospělí: 1-2 ks. s intervalem mezi dávkami 4-6 hodin, ale ne více než 8 ks. za den;
  • Děti od 6 let: 1 ks. každých 4-6 hodin, doba trvání léčby - do 5 dnů. Maximální denní dávka - 4 ks.

Vedlejší účinky

  • Trávicí systém: suchost ústní sliznice, nevolnost;
  • Nervový systém: bolesti hlavy, závratě, podrážděnost, poruchy spánku;
  • Jiné: rozvoj alergických reakcí.

Zvláštní pokyny

Nedodržujte doporučený dávkovací režim, vyhnete se vzniku nežádoucích účinků léčiva.

Během období aplikace Rinikoldu je spotřeba alkoholu kontraindikována.

Tablety mohou snížit rychlost psychomotorických reakcí a ovlivnit schopnost soustředit se, takže během léčby je třeba dbát zvýšené opatrnosti při řízení vozidel a mechanismů.

Lékové interakce

Při současném užívání přípravku Rinicold:

  • Ethanol - zvyšuje jeho účinek;
  • Psycholeptika - zvyšují sedativní účinek;
  • Antidepresiva, antipsychotika a antiparkinsonika, fenothiazinové deriváty (trifluoperazin, chlorpromazin, levomepromazin) - zvyšují suchost v ústech, retenci moči, zácpu;
  • Glukokortikosteroidy - zvyšují pravděpodobnost vzniku glaukomu;
  • Furazolidon, inhibitory MAO - mohou způsobit agitaci, hypertenzní krizi;
  • Tricyklické antidepresiva - přispívají ke zvýšení sympatomimetického účinku léčiva;
  • Guanethidin - zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschee účinek fenylefrinu, ale snižuje jeho hypotenzní účinek;
  • Halothane - zvyšuje riziko komorové arytmie.

Analogy

Analogy Rinicold jsou: Rinicold Broncho, Rankof, Grippocytron, AjiCOLD, Coldflu, Angrimax, Pentaflucin, Antigrippin, Rinza, Ibuklin, Paracetamol, Coldrex, Panadol.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladujte na suchém místě při teplotě do 25 ° C.

Doba použitelnosti - 3 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván bez lékařského předpisu.

Rinikold: ceny v internetových lékárnách

RINICOLD BRONCHO 100 ml sirup

Karta RINIKOLD N10.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Práškový citron

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Ananasový prášek

RiniKold Hotmiks prášek 5 g ananasu 5 ks.

RiniKold Hotmix prášek 5 g pomeranč 5 ks.

Tablety Rinicold 10 ks.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Oranžový prášek

RiniKold Hotmix prášek 5 g citronu 5 ks.

Rinicold Broncho sirup 100 ml

Rinicold broncho sirup 100 ml

Rinicold tablety n10

Rinicold pomerančový prášek n5

Rinikold hotmix práškový ananas n5

Rinicold horký citron n5 prášek

Rinikold HotMix póry 5g. №5 citron

Rinikold póry horké směsi. citron 5g n5

Karta Rynikold. n10

Rinikold číslo 10

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 Práškový citron

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 práškový ananas

RiniKold Hotmiks prášek 5 g ananasu 10 ks.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 Oranžový prášek

RiniKold Hotmiks prášek 5 g oranžové 10 ks.

RiniKold Hotmix prášek 5 g citron 10 ks.

Rinicold horký citronový prášek 10 ks

Rinikold póry horké směsi. oranžová 5g n10

Rinikold póry horké směsi. citron 5g n10

Rinikold HotMix póry 5g. №10 citron

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice.

Zubaři se objevili poměrně nedávno. Již v 19. století bylo povinností obyčejného holiče vytáhnout bolavé zuby.

Kromě lidí, jediná živá bytost na planetě Zemi - psi - trpí prostatitidou. To jsou opravdu naši nejvěrnější přátelé.

Práce, která není v souladu s touhou osoby, je pro jeho psychiku mnohem škodlivější než nedostatek práce.

Ve Spojeném království existuje zákon, podle kterého může chirurg odmítnout operaci pacienta, pokud kouří nebo má nadváhu. Člověk by se měl vzdát špatných návyků a pak možná nebude potřebovat operaci.

Bývalo to, že zívání obohacuje tělo kyslíkem. Toto stanovisko však bylo vyvráceno. Vědci dokázali, že se zíváním člověk ochlazuje mozek a zlepšuje jeho výkon.

Osoba užívající antidepresiva bude ve většině případů opět trpět depresí. Pokud se člověk vyrovná s depresí svou vlastní silou, má každou šanci zapomenout na tento stav navždy.

Při pravidelných návštěvách solária se zvyšuje šance na rakovinu kůže o 60%.

Lidská krev „prochází“ nádobami pod obrovským tlakem a v rozporu s jejich integritou je schopna střílet na vzdálenost až 10 metrů.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Podle studie WHO, půlhodinová denní konverzace na mobilním telefonu zvyšuje pravděpodobnost výskytu nádoru na mozku o 40%.

Známý lék "Viagra" byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.

Když milují polibky, každý z nich ztrácí 6,4 kalorií za minutu, ale zároveň si vymění téměř 300 druhů různých bakterií.

Během operace tráví náš mozek množství energie rovnající se 10 W žárovce. Takže obraz žárovky nad hlavou v okamžiku vzniku zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

Tam jsou velmi zvědavé lékařské syndromy, například, obsedantní požití předmětů. V žaludku jednoho pacienta trpícího touto mánií bylo nalezeno 2500 cizích předmětů.

Ve snaze rychle vyléčit dítě a zmírnit jeho stav mnozí rodiče zapomínají na zdravý rozum a jsou v pokušení vyzkoušet si lidové metody.

Rinicold

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení

Farmakologický účinek

Má antipyretický a analgetický účinek (paracetamol); zužuje krevní cévy, eliminuje nazální kongesci a snižuje nosní výtok (fenylefrin); má antialergický a anti-edematózní účinek, snižuje vaskulární permeabilitu, eliminuje otoky a zarudnutí nosní sliznice, potlačuje příznaky alergické rýmy, usnadňuje dýchání (chlorfeniramin); stimuluje centrální nervový systém, snižuje únavu a ospalost, zvyšuje duševní a fyzickou výkonnost (kofein).

Farmakodynamika

Paracetamol má antipyretické a analgetické účinky.

Fenylefrin vykazuje vazokonstrikční účinek, čímž pomáhá eliminovat nazální kongesci a omezit nosní výtok.

Chlorfeniramin má antialergický a anti-edémový účinek. Snižuje vaskulární permeabilitu, eliminuje otok a hyperémii nosní sliznice, potlačuje příznaky alergické rýmy, usnadňuje dýchání.

Kofein má stimulační účinek na centrální nervový systém, což vede ke snížení únavy a ospalosti a ke zvýšení psychické a fyzické výkonnosti.

Indikace drogy Rinicold

Katarální onemocnění s nádechem nosu, kongescí nosu, bolestí hlavy, horečkou, zimnicí, bolestí v kloubech a svalech.

Kontraindikace

přecitlivělost na léčivo;

současné užívání jiných léků obsahujících látky, které jsou součástí přípravku Rinikold;

současné podávání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů;

věku dětí (do 6 let).

S opatrností: nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy; krevní nemoci, selhání jater a / nebo ledvin, glaukom s uzavřeným úhlem, adenomy prostaty; Gilbertův syndrom, arteriální hypertenze, onemocnění štítné žlázy, diabetes, bronchiální astma.

Použití v průběhu březosti a laktace

Kontraindikováno. V době léčby by mělo dojít k ukončení kojení.

Vedlejší účinky

Při užívání léku v doporučených dávkách jsou nežádoucí účinky vzácné.

Pokud se vyskytnou vedlejší účinky, mohou se projevit jako alergické reakce, závratě, poruchy spánku, zvýšená vzrušivost, nevolnost, bolest hlavy, sucho v ústech.

Interakce

Zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu.

Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimulační aktivitu fenylefrinu.

Antidepresiva, antiparkinsonika, antipsychotika, fenothiazinové deriváty zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

GCS zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Paracetamol snižuje účinnost diuretik.

Chlorfeniramin současně s inhibitory MAO může furazolidon vést k hypertenzní krizi, agitaci, hyperpyrexii.

Tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií.

Dávkování a podávání

Uvnitř Dospělí - 1-2 tablety. každých 4-6 hodin Maximální denní dávka - 8 tab. Děti od 6 let - 1 karta. každých 4–6 hodin, ale ne více než 4krát denně po dobu nejvýše 5 dnů.

Předávkování

Lék by měl být užíván pouze v doporučených dávkách. Předávkování je obvykle způsobeno paracetamolem.

Příznaky: bledost kůže, anorexie, nevolnost, zvracení; hepatonekróza; zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšené PV. V případě předávkování je nutná nutná konzultace s lékařem.

Léčba: výplach žaludku následovaný jmenováním aktivního uhlí; symptomatická terapie.

Zvláštní pokyny

Během léčby by se měl zdržet užívání alkoholu. Přípravek Rinicold se nedoporučuje podávat dětem do 6 let, těhotným ženám a kojícím matkám. Neužívejte Rinicold spolu s jinými léky obsahujícími paracetamol.

Dopad na schopnost řídit vozidla a vykonávat práci, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti. Při práci, která vyžaduje soustředění, rychlost pohybu a duševní reakce, je třeba dbát zvýšené opatrnosti.

Formulář vydání

Prášky V blistrech po 10 kusech.

Výrobce

Shreya Life Saensiz Pvt. Ltd., Indie.

Shrey House, 301 / A, Pereira Hill Road, Anderi (východ), Mumbai - 400 099, Indie.

Zákazník požaduje zaslání na adresu reprezentativní kanceláře

111033, Moscow, st. Zolotorozhsky šachta, 11, s. 21.

Tel: (495) 796-96-36.

Obchodní podmínky lékárny

Skladovací podmínky léku Rinikold

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Datum expirace léku Rinikold

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Synonyma nosologických skupin

Ceny v lékárnách v Moskvě

Recenze

Zanechte svůj komentář

Aktuální poptávkový index, ‰

Registrace Certifikáty Rinikold

  • Lékárnička
  • Internetový obchod
  • O společnosti
  • Kontaktujte nás
  • Kontakty vydavatele:
  • +7 (495) 258-97-03
  • +7 (495) 258-97-06
  • E-mail: [email protected]
  • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. Hlavní linie, 12.

Oficiální stránky společnosti radar ®. Hlavní encyklopedie drog a lékárenského sortimentu ruského internetu. Referenční kniha léků Rlsnet.ru poskytuje uživatelům přístup k pokynům, cenám a popisům léků, doplňků stravy, zdravotnických prostředků, zdravotnických prostředků a dalšího zboží. Farmakologická referenční kniha obsahuje informace o složení a formě uvolnění, farmakologickém účinku, indikacích pro použití, kontraindikacích, vedlejších účincích, lékových interakcích, způsobu užívání léčiv, farmaceutických společnostech. Léčebná referenční kniha obsahuje ceny léků a zboží farmaceutického trhu v Moskvě a dalších městech Ruska.

Přenos, kopírování, šíření informací je zakázáno bez povolení společnosti LLC RLS-Patent.
Při citování informačních materiálů zveřejněných na stránkách www.rlsnet.ru je vyžadován odkaz na zdroj informací.

Mnohem zajímavější

© REGISTRACE LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ RUSSIA ® Radar ®, 2000-2019.

Všechna práva vyhrazena.

Komerční využití materiálů není povoleno.

Informace jsou určeny pro zdravotnické pracovníky.